Uddalab bo'lmas topshiriq 1 - Uzbek Tilida

Скачать
Uddalab bo'lmas topshiriq 1
  • Kino nomi: Uddalab bo'lmas topshiriq 1 (Миссия: невыполнима)
  • Sifat: SD
  • Mamlakat: AQSH
  • Dublyaj: Professional (PRO)
Kino tavsifi

Markaziy razvedka boshqarmasi agenti Ethan Hunt o'zini o'z jamoasining bir nechta a'zolarini, jumladan, guruh rahbari Jim Felpsni o'ldirgan xiyonatda gumon qilingan "mol" holatiga tushib qoldi. Omon qolgan yagona odam - Xantning hamkasbi, Felpsning rafiqasi, agent Kler. O'zini xiyonat ayblovlaridan tozalash uchun Xant haqiqiy "mol" ni topishi kerak. O'z o'ljasi uchun u Langleydagi Markaziy razvedka boshqarmasi ma'lumotlar bazasini o'g'irlashga qaror qiladi.

Агент ЦРУ Итан Хант оказался в положении подозреваемого в предательстве «крота», из-за которого погибли несколько членов его команды, включая руководителя группы Джима Фелпса. В живых осталась еще только коллега Ханта — жена Фелпса агент Клэр. Чтобы снять с себя обвинения в предательстве, Ханту надо найти настоящего «крота». Для его приманки он решает похитить базу данных ЦРУ в Лэнгли.

Roles of actors:
1) Tom Cruise (Ethan Hunt)
2) Jon Voight (Jim Phelps)
3) Henry Czerny (Eugene Kittridge)
4) Emmanuelle Béart (Claire Phelps)
5) Ving Rhames (Luther Stickell)
6) Kristin Scott Thomas (Sarah Davies)
7) Vanessa Redgrave (Max Mitsopolis)
8) Jean Reno (Franz Krieger)
9) Emilio Estevez (Jack Harmon (uncredited))
10) Ingeborga Dapkūnaitė (Hannah Williams)
11) Rolf Saxon (CIA Analyst William Donloe)
12) Marcel Iureș (Alexander Golitsyn)
13) Karel Dobrý (Matthias)
14) Andreas Wisniewski (Max's Companion)
15) Annabel Mullion (Flight Attendant)
16) Olegar Fedoro (Kiev Agent)
17) Morgan Deare (Donald Hunt)
18) Valentina Yakunina (Drunken Female IMF Agent)
19) Marek Vašut (Drunken Male IMF Agent)
20) Nathan Osgood (Kittridge Technician)
21) John McLaughlin (TV Interviewer)
22) David Shaeffer (Diplomat Rand Housman)
23) Rudolf Pechan (Mayor Brandl)
24) Gaston Šubert (Jaroslav Reid)
25) Ricco Ross (Denied Area Security Guard)
26) Mark Houghton (Denied Area Security Guard)
27) Bob Friend (Sky News Man)
28) Garrick Hagon (CNN Reporter)
29) Jiřina Třebická (Cleaning Woman)
30) Andrzej Borkowski (Kiev Room Agent)
31) Maya Dokic (Kiev Room Agent)
32) Sam Douglas (Kiev Room Agent)
33) Carmela Marner (Kiev Room Agent)
34) Mimi Potworowska (Kiev Room Agent)
35) David Schneider (Train Engineer)
36) Helen Lindsay (Female Executive in Train)
37) Pat Starr (CIA Agent)
38) Richard D. Sharp (CIA Lobby Guard)
39) Randall Paul (CIA Escort Guard)
41) Graydon Gould (Public Official)
42) Tony Vogel (MI5 Agent)
43) Michael Rogers (Large man)
44) Laura Brook (Margaret Hunt)
45) David Phelan (Steward on Train)
46) Melissa Knatchbull (Air Stewardess)
47) Ion Caramitru (Zozimov)
48) Dale Dye (Frank Barnes)
50) Michael Cella (Student (uncredited))
51) Harry Fielder (Car Driver (uncredited))
52) Toby Hinson (Man on Plane (uncredited))


People who worked on the film:
1) Tom Cruise (Producer)
2) David Koepp (Screenplay)
3) David Koepp (Story)
4) Danny Elfman (Original Music Composer)
5) Norman Reynolds (Production Design)
6) Christopher Boyes (Sound Designer)
7) Brian De Palma (Director)
8) Stephen H. Burum (Director of Photography)
9) Mali Finn (Casting)
10) Steven Zaillian (Story)
11) Gary Rydstrom (Sound Re-Recording Mixer)
12) Patsy Pollock (Casting)
13) Nick Moore (First Assistant Director)
14) Penny Rose (Costume Design)
15) Michael Silvers (Dialogue Editor)
16) Michael Silvers (ADR Editor)
17) Tony Eckert (Foley Mixer)
18) Eric Allard (Special Effects Supervisor)
19) Paula Wagner (Producer)
20) Sandrine Ageorges (Location Manager)
21) David Crozier (Sound Mixer)
22) Lalo Schifrin (Main Title Theme Composer)
23) Greg Powell (Stunt Coordinator)
24) Fred Hole (Supervising Art Director)
25) Robert Towne (Screenplay)
26) Tim Monich (Dialect Coach)
27) Bruce Geller (Original Series Creator)
28) Paul Hirsch (Editor)
29) Jiří Farkaš (Makeup Artist)
30) Ellen Segal (Music Editor)
31) Ian Wingrove (Special Effects)
32) Alexandra Altrocchi (Visual Effects Coordinator)
33) Keith Campbell (Stunts)
34) Keith Campbell (Stunt Double)
35) Michal Přikryl (Unit Manager)
36) Jonathan McKinstry (Art Direction)
37) Emily Schweber (Casting Associate)
38) David Lee (Assistant Art Director)
39) Paul Jennings (Stunts)
40) Constantine Gregory (Dialogue Coach)
41) Steve Bartek (Orchestrator)
42) Paul Hitchcock (Executive Producer)
43) Ernest Day (Second Unit Director)
44) Dawn Swiderski (Set Designer)
45) Lee Sheward (Stunts)
46) Simon Cozens (Assistant Editor)
47) Jamie Edgell (Stunts)
48) Artie Kane (Conductor)
49) Adam Clayton (Theme Song Performance)
50) Larry Mullen Jr. (Theme Song Performance)
51) Michael Kelem (Aerial Camera)
52) Rob Bottin (Makeup Effects)
53) David Kerney (Production Accountant)
54) J.C. Calciano (Associate Producer)
55) Kenneth Chamitoff (Extras Casting)
56) Tom Bellfort (Supervising Sound Editor)
57) Vincent Keane (Stunts)
58) Tony Allard (Propmaker)
59) Larry McConkey (Steadicam Operator)
60) Kyle Cooper (Title Designer)
61) Tom Lucy (Stunts)
62) Gary Fry (Stunts)
63) Margaret Prentice (Prosthetic Makeup Artist)
64) Ken Crouch (Wardrobe Supervisor)
65) Sarka Zvolenska (Set Costumer)
66) Hana Kučerová (Costume Supervisor)
67) Peter Howitt (Set Decoration)
68) George Hull (Visual Effects Art Director)
69) Richard Blanshard (Still Photographer)
70) Stéphane Bidault (Digital Compositors)
71) Dean Forster (Stunts)
72) Ray De-Haan (Stunts)
73) Diana Dill (Script Supervisor)
74) Gary Powell (Stunts)
75) Christopher Scarabosio (Sound Effects Editor)
76) Michael Gleason (Visual Effects Editor)
77) John Knoll (Visual Effects Supervisor)
78) Graeme Crowther (Stunts)
79) Kim Marks (VFX Director of Photography)
80) Nicolas Foulatier (Assistant Location Manager)
81) Olivier Servanin (Location Scout)
82) Christine Bodelot (Production Manager)
83) Dinny Powell (Stunts)
84) Gordon Hayman (Camera Operator)
85) Phil Stoole (Production Assistant)
86) Kathy Orloff (Unit Publicist)
87) Tom Barwick (Foley Artist)
88) Ed Hawkins (Digital Compositor)
89) Chris Soldo (First Assistant Director)
90) Paul Bernard (Second Second Assistant Director)
91) Peter Batten (Clapper Loader)
92) Andy Cole (Electrician)
93) Moto Hata (Sculptor)
94) Jon Baker (Armorer)
95) Dan Glass (Visual Effects Designer)
96) Steve Slanec (Assistant Dialogue Editor)
97) Dennis McNeill (Color Timer)
98) Marianne Jenkins (Assistant Production Coordinator)
99) Václav Kocman (Driver)
100) Eve Ramboz (Visual Effects)
101) Laurie Shane (Gaffer)
102) Robert Hill (Visual Effects Camera)
103) Philip Rogers (Sound Recordist)
104) Tony Chance (Production Illustrator)
105) Sarah Franzl (Stunts)
106) Sarah Franzl (Stunt Double)
107) Lee Millham (Utility Stunts)
108) Clive Copland (Boom Operator)
109) John Casali (Utility Sound)
110) Steve Harding (Unit Production Manager)
111) Kirsten Hecktermann (Assistant Costume Designer)
112) Trevor Butterfield (Special Effects Technician)
113) Ruth Hasty (Post Production Supervisor)
114) Gerard Naprous (Stunts)
115) Jessica Bellfort (Assistant Sound Editor)
116) Timothy Everest (Costume Design)
117) Kim Libreri (Digital Effects Supervisor)
118) Kevin Fraser (Key Grip)
119) Roni McKinley (Visual Effects Producer)
120) Michael Stevenson (Second Assistant Director)
121) Kate Garbett (Art Department Coordinator)
122) Rawdon Hayne (First Assistant Camera)
123) Tony Cridlin (Grip)
124) Lynn Rodgers (Hairstylist)
125) David Coley (Carpenter)
126) Graham Bartram (Software Engineer)
127) Douglas D. Kelley (Special Effects Coordinator)
128) Zdenek Flídr (Transportation Captain)
129) Ron Shane (Best Boy Electric)
130) Patsy de Lord (Production Coordinator)
131) Mathew C. Judd (3D Modeller)
132) Colin Thurston (Dressing Prop)
133) Theresa Repola Mohammed (Negative Cutter)
134) Sandra Dillon (Assistant Camera)
135) Mick Hodge (Stunts)
136) Russ Woolnough (Visual Effects Editor)
137) Tracey Eddon (Stunts)
138) Jemma Scott-Knox-Gore (Contact Lens Technician)
139) Tom Martin (Supervising Carpenter)
140) Gary Fry (Stunts)
141) Karl Nettmann (Pyrotechnician)
142) Stephen Sobisky (Project Manager)
143) Michael Healey (Colorist)
144) Robin Demetriou (Catering)
145) Oldřich Mach (Assistant Director)
146) Kate Hazell (Third Assistant Director)
147) Chrissy Monk (Stunts)
148) Jim Feldman (Concept Artist)
149) David j Watson (Special Effects Assistant)
150) Verity Jackson (Wardrobe Assistant)
151) Hugh Gourlay (Location Assistant)
152) Stefano Priori (Accountant)
153) John Eccleston (Assistant Accountant)
154) Sharon Lark (Digital Effects Producer)
155) Mickey McDermott (Executive Assistant)
156) Martin Sebik (Key Production Assistant)
157) Pavlina Prikrylova (Production Secretary)
158) Sean Garman (Set Runner)
159) Sue Doucette (Technical Advisor) Ko'proq o'qish >

Tavsiya qilingan kinolar

© FreeKino.NET 2021 Barcha huquqlar himoyalangan. Filmlarga bo'lgan huquq ularning mualliflariga tegishli. Barcha filmlar faqat ma'lumot olish uchun mo'ljallangan. Foydalanuvchilar joylashtirgan noqonuniy materiallar uchun ma'muriyat javobgar emas! Har qanday film mualliflik huquqi egasining iltimosiga binoan olib tashlanadi.

Mualliflik HuquqiReklamaSupport Telegram