Super 8 - Uzbek Tilida

Скачать
Super 8
  • Kino nomi: Super 8 (Супер 8)
  • Sifat: SD
  • Mamlakat: AQSH
  • Dublyaj: Professional (PRO)
Kino tavsifi

1979 yilning yozida Ogayo shtatidagi kichik shaharchada yashovchi bir guruh do'stlar Super 8 kamerasi bilan havaskorlar filmini suratga olayotganda, temir yo'l halokatiga guvoh bo'lishdi. Va ular tez orada bu shunchaki tasodif emasligiga shubha qila boshlaydilar. Shaharda g'alati g'oyib bo'lishlar va tushunarsiz hodisalar ro'y bera boshlaydi va mahalliy sherif ularning sirini ochishga harakat qiladi - bu har kim tasavvur qila olmaydigan darajada dahshatliroq narsa.

Летом 1979 года несколько друзей из маленького городка в Огайо, снимающие любительский фильм на камеру «Супер 8», стали свидетелями железнодорожной катастрофы. И вскоре они начинают подозревать, что это не было просто несчастным случаем. Странные исчезновения и необъяснимые события начинают происходить в городке, и местный шериф пытается разгадать их тайну — что-то куда более ужасающее, чем все могли себе представить.

Roles of actors:
1) Joel Courtney (Joe Lamb)
2) Elle Fanning (Alice Dainard)
3) Riley Griffiths (Charles Kaznyk)
4) Kyle Chandler (Jackson Lamb)
5) Noah Emmerich (Nelec)
6) AJ Michalka (Jen Kaznyk)
7) Ryan Lee (Cary McCarthy)
8) Ron Eldard (Louis Dainard)
9) Gabriel Basso (Martin Read)
10) Bruce Greenwood (Cooper)
11) Zach Mills (Preston)
12) Jessica Tuck (Mrs. Kaznyk)
13) Joel McKinnon Miller (Mr. Kaznyk)
14) Britt Flatmo (Peg Kaznyk)
15) Glynn Turman (Dr. Woodward)
16) Richard T. Jones (Overmyer)
17) Tom Quinn (Mr. McCandless)
18) Caitríona Balfe (Elizabeth Lamb)
19) Amanda Foreman (Lydia Connors - Ch 14 News Anchor)
20) David Gallagher (Donny)
21) Brett Rice (Sheriff Pruitt)
22) Dale Dickey (Edie)
23) Beau Knapp (Breen)
24) Bingo O'Malley (Mr. Harkin)
25) Andrew Miller (Kaznyk Twin)
26) Jakob Miller (Kaznyk Twin)
27) Robert B. Quiroz (Boy in EVAC)
28) Koa Melvin (Baby Joe)
29) Tiffany Sander McKenzie (Town Hall Citizen (uncredited))
30) Greg Grunberg (Sitcom Actor)
31) Patrick St. Esprit (Weapons Commander)
32) Katie Lowes (Tina)
33) Michael Hitchcock (Deputy Rosko)


People who worked on the film:
1) Steven Spielberg (Producer)
2) Ben Burtt (Sound Designer)
3) Ben Burtt (Supervising Sound Editor)
4) Dennis Muren (Visual Effects Supervisor)
5) Tom Johnson (Sound Re-Recording Mixer)
6) April Webster (Casting)
7) Tony Eckert (Foley Mixer)
8) Juan Peralta (Additional Sound Re-Recording Mixer)
9) Chantal Feghali (Visual Effects Producer)
10) Jim Passon (Color Timer)
11) Ha Nguyen (Costume Design)
12) J.J. Abrams (Director)
13) J.J. Abrams (Producer)
14) J.J. Abrams (Writer)
15) Michael Giacchino (Original Music Composer)
16) Maryann Brandon (Editor)
17) Mary Jo Markey (Editor)
18) Larry Fong (Director of Photography)
19) Ramiro Belgardt (Music Editor)
20) Jack Serino (Rigging Grip)
21) Deborah La Mia Denaver (Makeup Department Head)
22) Tim Simonec (Conductor)
23) Craig Abele (Sculptor)
24) Keith Seymour (Rigging Grip)
25) Bryan Burk (Producer)
26) Guy Riedel (Executive Producer)
27) Martin Whist (Production Design)
28) David Lucarelli (ADR Recordist)
29) Charleen Richards (ADR Mixer)
30) Thomas T. Taylor (Set Designer)
31) Stefan Sonnenfeld (Colorist)
32) Fainche MacCarthy (Set Decoration)
33) Gary Archer (Prosthetics)
34) Matthew Wood (Supervising Sound Editor)
35) John Skotchdopole ("C" Camera Operator)
36) Alyssa Weisberg (Casting)
37) Udi Nedivi (Associate Producer)
38) Christopher Patrick (Makeup Artist)
39) Neville Page (Creature Design)
40) François Duhamel (Still Photographer)
41) George Drakoulias (Music Supervisor)
42) David E. Scott (Art Direction)
43) David Acord (Sound Effects Editor)
44) Zach Martin (Sound Recordist)
45) Patti Carns Kalles (Casting)
46) Aimee McCue (Key Set Costumer)
47) Virginia Burton (Costume Supervisor)
48) Donna M. Belajac (Location Casting)
49) Jason James (Casting Associate)
50) Andy Nelson (Sound Re-Recording Mixer)
51) Alana Stelling (Transportation Captain)
52) Sean England (Foley Artist)
53) Tammy S. Lee (Set Designer)
54) Aric Cheng (Set Designer)
55) Grant Samson (Leadman)
56) Cheryl Nardi (Dialogue Editor)
57) Gwendolyn Yates Whittle (ADR Editor)
58) Russell Earl (Visual Effects Supervisor)
59) Andrew Kramer (Title Designer)
60) Brad Semenoff (ADR Editor)
61) Will Kaplan (Music Editor)
62) Paul Apelgren (Music Editor)
63) Richard Quinn (Dialogue Editor)
64) Jeremy Bowker (Assistant Sound Editor)
65) Michael Reitz (Hair Department Head)
66) Samuel Craven (Visual Effects Editor)
67) Kenneth Garrett (Sculptor)
68) Laura Gary (Studio Teacher)
69) Philippe Carr-Forster ("A" Camera Operator)
70) James Lowder (Transportation Coordinator)
71) Colin Anderson (Steadicam Operator)
72) Colin Anderson ("B" Camera Operator)
73) Amanda Brand (Unit Publicist)
74) Christopher Scarabosio (Additional Sound Re-Recording Mixer)
75) Anna Behlmer (Sound Re-Recording Mixer)
76) Jim Milton (Visual Effects Editor)
77) John Knoll (Visual Effects Supervisor)
78) Lilia Mishel Acevedo (Costumer)
79) Alejandro M. Hernandez (Set Costumer)
80) Duncan Crawford (Sculptor)
81) Dawn Gilliam (Script Supervisor)
82) Robert E. Evans (Visual Effects Producer)
83) Nick Monton (Digital Intermediate Producer)
84) Mike Chiado (Digital Intermediate)
85) Luke Dunn Gielmuda (Foley Editor)
86) Demian Resnick (Location Manager)
87) Ryan Young (ADR Mixer)
88) Michael Landon (Digital Intermediate)
89) Scott R. Lewis (Sound Recordist)
90) Malcolm Fife (Foley Editor)
91) Adam Kopald (Sound Effects Editor)
92) Jamie Kelman (Key Makeup Artist)
93) James Bolt (Additional Sound Re-Recording Mixer)
94) Marc Scott (Transportation Coordinator)
95) Derek Casari (ADR Engineer)
96) Christine Felman (Visual Effects Coordinator)
97) Ed Fincher (Key Costumer)
98) Nona Khodai (Assistant Editor)
99) Jeri Baker (Key Hair Stylist)
100) Coni Andress (Hairstylist)
101) Adam Davis (Assistant Art Director)
102) Ryan Cole (Sound Recordist)
103) Mark Binder (ADR Mixer)
104) Meng Liu (Compositor)
105) Lisa Chino (Assistant Sound Editor)
106) Ian Sullivan (Digital Intermediate)
107) Kerry Joseph Blackman (Assistant Editor)
108) David Weitzberg (CG Supervisor)
109) Dustin Cawood (Sound Effects Editor)
110) Paul Kavanagh (Animation Supervisor)
111) Hilmar Koch (CG Supervisor)
112) Jill E. Hughes (Visual Effects Producer)
113) Alex Levy (Supervising Music Editor)
114) Terry Scott (Construction Coordinator)
115) Eric Withee (Visual Effects Coordinator)
116) Paul Postal (Electrician)
117) Mark Ulano (Sound Mixer)
118) Jessica Sherman (Casting Assistant)
119) Jean-Denis Haas (Animation)
120) Eric Laudadio (First Assistant "C" Camera)
121) Ronni Brown (Foley Artist)
122) Julian Smirke (First Assistant Editor)
123) Paul Schreiber (Location Manager)
124) Frank Kilmartin (Carpenter)
125) Mark Connelly (Second Assistant "C" Camera)
126) Jay Cooper (Compositing Supervisor)
127) Buster Pile (Construction Coordinator)
128) Chad Herr (Rigging Grip)
129) Jim Grce (Chief Lighting Technician)
130) Michael G. Richer (Construction Foreman)
131) Eric Pierce (Sound Mixer)
132) Clint Schultz (Graphic Designer)
133) Ben Rosenblatt (Associate Producer)
134) Laura Zech (Casting Assistant)
135) Chris Muchow (Rigging Grip)
136) David A. Dwyer (Set Dresser)
137) Michelle Rejwan (Associate Producer)
138) Denair Isaac (Electrician)
139) J. Cody Baker (Digital Intermediate Assistant)
140) Bill Richards (Pilot)
141) Matt Evans (First Assistant Editor)
142) Tommy Gormley (Co-Producer)
143) Kim Libreri (Visual Effects Supervisor)
144) Nick Zinobile (Grip)
145) Jeremy Molod (Assistant Sound Editor)
146) Michael Wahl (Dolly Grip)
147) Carol Demarti (Ager/Dyer)
148) Rich Schutte (Additional Grip)
149) John Patteson (Armorer)
150) Adam Blantz (Boom Operator)
151) Brian McPherson (Techno Crane Operator)
152) Jared Wellman (Electrician)
153) Mike Matesic (Construction Foreman)
154) Roger Peterson (Grip)
155) Ian Calip (Second Assistant Director)
156) Maura Gannett (Studio Teacher)
157) Don Yockey (Grip)
158) David Jose (Grip)
159) Brian Powers (Rigging Grip)
160) Byron Roland (Transportation Captain)
161) Dan Jones (Electrician)
162) L. Chip Crosby Jr. (Transportation Captain)
163) Kevin C. Brady (Leadman)
164) Joel Griffen (Assistant Editor)
165) Dominick De Rasmo (Ager/Dyer)
166) Karl Vincent (Musician)
167) Jeff Bunnell (Musician)
168) Bonni Flowers (Makeup Artist)
169) Timothy Barnhill (Set Dresser)
170) John E. Tremba (Grip)
171) Mike Moad (Dolly Grip)
172) Nathan Nance (Sound Recordist)
173) Adam W. Erler (Grip)
174) Todd Liggitt (Rigging Grip)
175) Bastiaan Koch (VFX Artist)
176) R. Sean Griffith (Rigging Grip)
177) Pete Klingenberg (Electrician)
178) David Pipik (Grip)
179) Nick Yost (Electrician)
180) Virginia Smith Phillips (Costumer)
181) Melanie Cargioli (Costumer)
182) Mateo Bourdieu (First Assistant "B" Camera)
183) Ale Melendez (Visual Effects Coordinator)
184) Lisa Todd (Visual Effects Production Manager)
185) Thomas A. Barrios (Second Assistant "B" Camera)
186) Andy Waldron (Grip)
187) Mike S. Huffman (Set Decoration)
188) Tuyet van thi Mach (Art Department Assistant)
189) Leia Pratapas (Art Department Coordinator)
190) Don Bracken (Assistant Property Master)
191) Steve Guerino (Assistant Property Master)
192) Patrick A. Smith (Assistant Property Master)
193) Don Cooke (Construction Buyer)
194) Randy Syracuse (Construction Foreman)
195) Chip Eccles (Construction Foreman)
196) Merdyce McClaran (On Set Dresser)
197) Robert Scott Kyker (Property Master)
198) Lara Lampenfield (Scenic Artist)
199) Mika Metz (Scenic Artist)
200) Danica Walton (Scenic Artist)
201) Daniel Soltis (Sculptor)
202) James Hardy (Set Dresser)
203) David Holowach (Set Dresser)
204) James A. Fleming (Set Dresser)
205) Bobby Pollard (Set Dresser)
206) Tom Gregg (Set Dresser)
207) Leo Welsh (Set Dresser)
208) Carson E. Mayne (Assistant Chief Lighting Technician)
209) Trent Ellis (Camera Operator)
210) Lee Johnson (Electrician)
211) Erica Kim (Electrician)
212) Neil Kinkead (Electrician)
213) Edwin E. Lool (Electrician)
214) Jeff Tapley (Electrician)
215) Tuan Bruno Nguyen (Electrician)
216) John Leonetti (Electrician)
217) Shaun Breedlove (Electrician)
218) Benjamin Macensky (Electrician)
219) Benjamin H. Bernard (First Assistant Camera)
220) Don Duffield III (First Assistant Camera)
221) Don Easy (Generator Operator)
222) Marion Mauran (Generator Operator)
223) Paul Armbruster (Grip)
224) Allen De Silva (Grip)
225) Ben Giacometti (Grip)
226) Tony Willard (Grip)
227) Leonardo Larosa (Grip)
228) Mario A. Veloso (Grip)
229) Jon Thurner (Grip)
230) John Bonnin (Libra Head Technician)
231) Kyle Drevlo (Rigging Grip)
232) Max Gerson (Rigging Grip)
233) Paul F. Guyer (Rigging Grip)
234) Scott Nelson (Rigging Grip)
235) Chris Soronen (Rigging Grip)
236) Tom Valentin (Rigging Grip)
237) Rodney Sandoval (Second Assistant Camera)
238) Mike Pickel (Video Assist Operator)
239) Christopher Patrick (Co-Producer)
240) Michi Tomimatsu (Assistant Costume Designer)
241) Heather Wind (Costumer)
242) Lindsey Tervo-Clemmens (Costumer)
243) Stephen Oh (Key Costumer)
244) Laura E. Little (Key Costumer)
245) Craig Schoenfeld (Studio Teacher)
246) Terri Patterson (Studio Teacher)
247) Michael Midlock (Animation)
248) Thomas Hansen (Compositor)
249) Manuel Voss (Digital Compositor)
250) Fangfei Li (Digital Compositor)
251) Anthony Kramer (Digital Compositor)
252) Courteney Smith (Visual Effects Production Assistant)
253) Sonia Niu (Visual Effects Production Manager)
254) Doug Mountain (ADR Recordist)
255) Juan Cisneros (Cableman)
256) Joshua Hogan (Scenic Artist) Ko'proq o'qish >

Tavsiya qilingan kinolar

© FreeKino.NET 2021 Barcha huquqlar himoyalangan. Filmlarga bo'lgan huquq ularning mualliflariga tegishli. Barcha filmlar faqat ma'lumot olish uchun mo'ljallangan. Foydalanuvchilar joylashtirgan noqonuniy materiallar uchun ma'muriyat javobgar emas! Har qanday film mualliflik huquqi egasining iltimosiga binoan olib tashlanadi.

Mualliflik HuquqiReklamaSupport Telegram