Karib dengizi qaroqchilari 1 Qora marvarid tavqi la'nati - Uzbek Tilida

Скачать
Karib dengizi qaroqchilari 1 Qora marvarid tavqi la'nati
  • Kino nomi: Karib dengizi qaroqchilari 1 Qora marvarid tavqi la'nati (Пираты Карибского моря: Проклятие Чёрной жемчужины)
  • Sifat: FullHD
  • Mamlakat: AQSH
  • Dublyaj: Professional (PRO)
Kino tavsifi

Xarizmatik sarguzashtchi, kapitan Jek "Chumchuq"ning sarguzashtlarga boy hayoti uning dushmani kapitan Barbossa Jekning "Qora marvarid" kemasini o'g'irlab ketishi, so'ng Port Royalga hujum qilishi va gubernatorning go'zal qizi Elizabet Svonni o'g'irlashi bilan keskin burilish yasaydi. Elizabetning bolalikdagi do'sti Uill Tyorner Jek bilan birga qizni asirlikdan qutqarish va shu bilan birga yovuz odamdan Qora marvaridni olish maqsadida Britaniyadagi eng tezkor kemada qutqaruv ekspeditsiyasini boshqaradi. Bu juftlikdan keyin Elizabetning kuyovi sifatida qayd etilgan ambitsiyali kommodor Norrington turadi. Biroq, Uill Barbossa ustidan abadiy la'nat osilib, uni va jamoani oy nurida tirik skeletlarga aylantirganini bilmaydi. O'g'irlangan Aztek oltinini qaroqchilar eski joyiga qaytarganda, la'nat buziladi.

Жизнь харизматичного авантюриста, капитана Джека «Воробья», полная увлекательных приключений, резко меняется, когда его заклятый враг — капитан Барбосса — похищает корабль Джека, «Чёрную жемчужину», а затем нападает на Порт Ройал и крадёт прекрасную дочь губернатора, Элизабет Свонн. Друг детства Элизабет, Уилл Тернер, вместе с Джеком возглавляет спасательную экспедицию на самом быстром корабле Британии, в попытке вызволить девушку из плена и заодно отобрать у злодея «Чёрную жемчужину». Вслед за этой парочкой отправляется амбициозный коммодор Норрингтон, который к тому же числится женихом Элизабет. Однако Уилл не знает, что над Барбоссой висит вечное проклятие, при лунном свете превращающее его с командой в живых скелетов. Проклятье будет снято лишь тогда, когда украденное золото Ацтеков будет возвращено пиратами на старое место.

Roles of actors:
1) Johnny Depp (Jack Sparrow)
2) Orlando Bloom (Will Turner)
3) Keira Knightley (Elizabeth Swann)
4) Geoffrey Rush (Hector Barbossa)
5) Jack Davenport (Norrington)
6) Jonathan Pryce (Governor Weatherby Swann)
7) Lee Arenberg (Pintel)
8) Mackenzie Crook (Ragetti)
9) Damian O'Hare (Lt. Gillette)
10) Giles New (Murtogg)
11) Angus Barnett (Mullroy)
12) David Bailie (Cotton)
13) Michael Berry Jr. (Twigg)
14) Isaac C. Singleton Jr. (Bo'sun)
15) Kevin McNally (Joshamee Gibbs)
16) Treva Etienne (Koehler)
17) Zoe Saldaña (Anamaria)
18) Guy Siner (Harbormaster)
19) Ralph P. Martin (Mr. Brown)
20) Paula J. Newman (Estrella)
21) Paul Keith (Butler)
22) Dylan Smith (Young Will)
23) Lucinda Dryzek (Young Elizabeth)
24) Luke de Woolfson (Frightened Sailor)
25) Michael Sean Tighe (Seedy Looking Prisoner)
26) Greg Ellis (Officer)
27) Dustin Seavey (Sentry)
28) Christian Martin (Steersman)
29) Israel Aduramo (Crippled Man)
30) Trevor Goddard (Grapple)
31) Vince Lozano (Jacoby)
32) Ben Wilson (Seedy Prisoner #2)
33) Antonio Valentino (Seedy Prisoner #3)
34) Lauren Maher (Scarlett)
35) Matthew Bowyer (Sailor / Edinburgh)
36) Brye Cooper (Mallot)
37) Mike Babcock (Seedy Prisoner #4)
38) Owen Finnegan (Town Clerk)
39) Ian McIntyre (Sailor)
40) Vanessa Branch (Giselle)
41) Sam Roberts (Crying Boy)
42) Ben Roberts (Crying Boy)
43) Martin Klebba (Marty)
44) Félix Castro (Moises: Jack's Crew)
45) Mike Haberecht (Kursar: Jack's Crew)
46) Rudolph McCollum (Matelot: Jack's Crew)
47) Gerard J. Reyes (Tearlach: Jack's Crew)
48) M. Scott Shields (Duncan: Jack's Crew)
49) Christopher Sullivan (Ladbroc: Jack's Crew)
50) Craig Thomson (Crimp: Jack's Crew)
51) Fred Toft (Quartetto: Jack's Crew)
52) D.P. FitzGerald (Weatherby: Barbossa's Crew)
53) Jerry Gauny (Ketchum: Barbossa's Crew)
54) Maxie J. Santillan Jr. (Maximo: Barbossa's Crew)
55) Michael Earl Lane (Monk: Barbossa's Crew)
56) Tobias McKinney (Dog Ear: Barbossa's Crew)
57) David Patykewich (Clubba: Barbossa's Crew)
58) Tommy Schooler (Scarus: Barbossa's Crew)
59) Michael A. Thompson (Simbakka: Barbossa's Crew)
60) Michael W. Williams (Hawksmoor: Barbossa's Crew)
62) Finneus Egan (Scratch: Barbossa's Crew)
63) Don LaDaga (Nipperkin: Barbossa's Crew)
64) LeJon (Lejon)
66) Gregory Ryan Alosio (Pirate (uncredited))
67) Jordi Caballero (Pirate (uncredited))
68) Tamara Castle (Woman in bar (uncredited))
69) Paul Gagné (Sailor (uncredited))
70) Joe Grisaffi (Marine (uncredited))
71) James McAuley (Barbossa's Crew (uncredited))


People who worked on the film:
1) Arthur Schmidt (Editor)
2) Dariusz Wolski (Director of Photography)
3) Klaus Badelt (Original Music Composer)
4) Gore Verbinski (Director)
5) Jerry Bruckheimer (Producer)
6) Ted Elliott (Screenplay)
7) Ted Elliott (Screenstory)
8) Terry Rossio (Screenplay)
9) Terry Rossio (Screenstory)
10) Stuart Beattie (Screenstory)
11) Jay Wolpert (Screenstory)
12) Brian Morris (Production Design)
13) Jennifer Alessi (Extras Casting)
14) Ronna Kress (Casting)
15) Stephen E. Rivkin (Editor)
16) Craig Wood (Editor)
17) Bruce Hendricks (Executive Producer)
18) Bruce Hendricks (Second Assistant Director)
19) Mike Stenson (Executive Producer)
20) Chad Oman (Executive Producer)
21) Peter Kohn (First Assistant Director)
22) Pat Sandston (Associate Producer)
23) Christopher Boyes (Sound Designer)
24) Christopher Boyes (Supervising Sound Editor)
25) Sala Baker (Stunts)
26) Donald B. Woodruff (Art Direction)
27) Mel Wesson (Music Arranger)
28) Penny Rose (Costume Design)
29) Bob Badami (Music Supervisor)
30) Al Bailey (Digital Compositors)
31) James E. Tocci (Art Direction)
32) Barbara Berkery (Dialect Coach)
33) Derek R. Hill (Art Direction)
34) Patrick Loungway (Additional Photography)
35) Victoria Rose Sampson (Dialogue Editor)
36) Terry D. Frazee (Special Effects Coordinator)
37) Christopher S. Capp (Assistant Editor)
38) Larry Dias (Set Decoration)
39) Gloria D'Alessandro (Dialogue Editor)
40) Stefan Sonnenfeld (Colorist)
41) Bart Hendrickson (Music Programmer)
42) Joel Harlow (Key Makeup Artist)
43) JoAnn Fregalette Jansen (Choreographer)
44) Rafael E. Sánchez (Gaffer)
45) P. Scott Bailey (Leadman)
46) Charles Stewart (Property Master)
47) Barbara Harris (ADR Voice Casting)
48) Ve Neill (Makeup Department Head)
49) Christi Dembrowski (Executive Assistant)
50) Mark Meyers (Dolly Grip)
51) Kindra Marra (First Assistant Editor)
52) Claire Doyle (Assistant Makeup Artist)
53) Paul Deason (Executive Producer)
54) Paul Deason (Unit Production Manager)
55) David Goldsmith (Video Assist Operator)
56) Mark 'Crash' McCreery (Creature Design)
57) Ken Crouch (Wardrobe Supervisor)
58) Stacy Horn (Key Costumer)
59) Rochelle Best (Costumer)
60) Ed Arenas (Local Casting)
61) Tom Waite (Stunts)
62) David E. Campbell (Sound Re-Recording Mixer)
63) Mark Colicci (Assistant Camera)
64) Addison Teague (Sound Effects Editor)
65) John T. Cucci (Foley Artist)
66) Karen Spangenberg (ADR Editor)
67) David Luckenbach (Steadicam Operator)
68) George Watters II (Supervising Sound Editor)
69) Toby Bronson (Set Costumer)
70) Slamm Andrews (Additional Music)
71) Colette D. Dahanne (ADR Mixer)
72) Tim Nielsen (Sound Effects Editor)
73) Kenneth Karman (Music Editor)
74) Gregory D. Liegey (Digital Effects Supervisor)
75) Dave Robling (Transportation Coordinator)
76) Gabriela Gutentag (Unit Publicist)
77) Chris Haarhoff (Camera Operator)
78) Ken Fischer (Sound Effects Editor)
79) John Knoll (Visual Effects Supervisor)
80) David B. Nowell (Aerial Director of Photography)
81) Robert A. Blackburn (Construction Coordinator)
82) Peter Manno (Underwater Camera)
83) Miles Teves (Visual Development)
84) Jessica Gallavan (ADR Supervisor)
85) David Parker (Sound Re-Recording Mixer)
86) Kim Boyle (Visual Effects Producer)
87) David A. Arnold (Dialogue Editor)
88) Lisa J. Levine (ADR Editor)
89) Scott R. Hankins (Principal Costumer)
90) Valance Eisleben (Editorial Services)
91) Carla S. Nemec (Art Department Coordinator)
92) Ulrika Akander (Dialogue Editor)
93) Kristin Dehnert (Location Manager)
94) Gene Darnell (Set Designer)
95) Teri E. Dorman (Supervising Dialogue Editor)
96) Thomas Hayslip (Production Supervisor)
97) Jammie Friday (Digital Supervisor)
98) Elliott Marks (Still Photographer)
99) Craig B. Ayers Sr. (Greensman)
100) Hal T. Hickel (Animation Supervisor)
101) Roger Meilink (Rigging Gaffer)
102) Maxine Brooks (Studio Teachers)
103) Monica Frommholz (Set Decorating Coordinator)
104) Charles Gibson (Visual Effects)
105) Charles Gibson (Visual Effects Coordinator)
106) Cedric Nicolas-Troyan (Visual Effects)
107) Darek Gogol (Production Illustrator)
108) Christopher Brooks (Supervising Music Editor)
109) Robert Elhai (Orchestrator)
110) Martin Samuel (Hair Designer)
111) Geoff Heron (Pyrotechnic Supervisor)
112) Michael Allegro (Generator Operator)
113) Susan Carol Schwary (Hairstylist)
114) Brian Sipe (Makeup Supervisor)
115) Bryan Park (Visual Effects Editor)
116) Robert Mazaraki (Assistant Production Coordinator)
117) Bob Kretschmer (Wigmaker)
118) Lee Orloff (Production Sound Mixer)
119) Bob Kaiser (Color Timer)
120) Barrett J. Leigh (Production Secretary)
121) Melissa Lytle (Assistant Dialogue Editor)
122) John Cassella (CG Artist)
123) Jeffrey Biggers (Assistant Sound Engineer)
124) Dylan Quirt (Post Production Assistant)
125) James Ashwill (Foley Mixer)
126) Jane Aull (Makeup Artist)
127) Malcolm Luker (Scoring Mixer)
128) Travis Tarr (Intern)
129) Tami Goldman (Post Production Supervisor)
130) Maryjane Layani (Production Accountant)
131) Darrin Denlinger (Storyboard Artist)
132) Michael Denering (Scenic Artist)
133) Ryan Kautzman (Software Engineer)
134) Mark Connelly (Loader)
135) Sophie Shellenberger (Electrician)
136) Michael Powels (Art Direction)
137) Carlos Baker (Lighting Technician)
138) Heather Anderson (Set Production Assistant)
139) Fred Apolito (Propmaker)
140) Jason H. Snell (Matchmove Supervisor)
141) George Marshall Ruge (Stunt Coordinator)
142) Stephen Howard (Construction Foreman)
143) Alan James (Painter)
144) Jeff Sturgill (Camera Technician)
145) Andy Bertelson (Grip)
146) Alexa M. Stone (Assistant Costume Designer)
147) G. Roger Abell (Set Dresser)
148) Harry Lu (Armorer)
149) Mick Simpson (Carpenter)
150) Lea Anderson (Craft Service)
151) Steve De Leon (Driver)
152) Michael Betz (Production Assistant)
153) Neil Herzinger (Sequence Supervisor)
154) Jason Inman (Set Medic)
155) Erik Flockoi (Sound Recordist)
156) Tony Angelotti (Utility Stunts)
157) Tony Angelotti (Stunt Double)
158) Gary Romolo Fiorelli (Assistant Director)
159) Evan Edelist (Digital Intermediate)
160) Jarek Gorczycki (Best Boy Electric)
161) David González (Rigging Grip)
162) Zoila Gomez (Production Coordinator)
163) David Bullock (Researcher)
164) Jo Mion (Assistant Sound Editor)
165) Larry Scharf (Sound Mixer)
166) Maria Goodale (3D Supervisor)
167) Yuichiro Yamashita (Visual Effects)
168) Paula Nederman (Visual Effects Coordinator)
169) Alex Frisch (Visual Effects Supervisor)
170) George Fisher (Stunts)
171) Robin De Lano (Casting Assistant)
172) David Paris (Pilot)
173) Chris Armstrong (CG Animator)
174) Matthew H. O'Connor (Marine Coordinator)
175) Lee Clayton (Tailor)
176) Nick Ingman (Conductor)
177) Christine Danelski (Foley Editor)
178) Justin Blampied (Title Designer)
179) Kevin Connolly (Musician)
180) Darrell Warner (Costume Illustrator)
181) Marlo Pabon (Compositing Supervisor)
182) Bryan Fletchall (Techno Crane Operator)
183) David Holmes (Boom Operator)
184) Susan J. Hellmann (Second Assistant Director)
185) John Ross (Stunts)
186) Mark Harden (Animal Coordinator)
187) J. Michael Popovich (Key Grip)
188) Richard 'Rocky' Nichols (Assistant Property Master)
189) Gildardo Tobon (Ager/Dyer)
190) Mike Anderson (Utility Sound)
191) Timothy Brakensiek (Creature Technical Director)
192) Dennis Rogers (First Assistant Camera)
193) Jada Budrick (Digital Colorist)
194) Colin Cooper (ADR Recordist)
195) Donald T. Black (Special Effects Technician)
196) Liza-Anne Cabral (Assistant Production Coordinator)
197) Eric Amundsen (Second Assistant Camera)
198) Robert George (First Assistant Accountant)
199) Sean MacKenzie (Digital Compositor)
200) Justine Medeiros (Production Assistant)
201) Anthony Lucero (Visual Effects Assistant Editor)
202) Anna Belaro-Rodriguez (Second Assistant Accountant)
203) Trey Shaffer (Graphic Designer)
204) Michael Goldberg (Payroll Accountant)
205) S. Quinn (Pre-Visualization Coordinator)
206) Chris Holt (Digital Intermediate Producer)
207) Donald Fly (General Manager)
208) Aaron G. York (Libra Head Technician)
209) John Scheer (Digital Intermediate Editor)
210) Steven F. Beaupre (Second Second Assistant Director)
211) Lisa Mantoux (Additional Second Assistant Director)
212) Kristen Lobstein (Special Effects Assistant)
213) Robyn Hudson (Visual Effects Production Assistant)
214) Leigh Ann Fan (Visual Effects Production Manager)
215) Brandon Margulies (Additional First Assistant Camera)
216) Matt Guiza (Additional Second Assistant Camera)
217) Alan Gitlin (Digital Imaging Technician)
218) Brooke Brunson (Assistant Location Manager)
219) Jon Miller (Assistant Accountant)
220) Kait Pickering (Extras Casting Assistant)
221) Kelly DeTample (Key Production Assistant)
222) Robert Rowles (Rotoscoping Artist)
223) Patti O'Leary (Travel Coordinator) Ko'proq o'qish >

Skrinshotlar
0_1657641046.jpg
1_1657641046.jpg
2_1657641046.jpg
3_1657641046.jpg
Tavsiya qilingan kinolar

© FreeKino.NET 2021 Barcha huquqlar himoyalangan. Filmlarga bo'lgan huquq ularning mualliflariga tegishli. Barcha filmlar faqat ma'lumot olish uchun mo'ljallangan. Foydalanuvchilar joylashtirgan noqonuniy materiallar uchun ma'muriyat javobgar emas! Har qanday film mualliflik huquqi egasining iltimosiga binoan olib tashlanadi.

Mualliflik HuquqiReklamaSupport Telegram