Sumerki 2 yangi oy chiqishi - Uzbek Tilida

Скачать
Sumerki 2 yangi oy chiqishi
  • Kino nomi: Sumerki 2 yangi oy chiqishi (Сумерки. Сага: Затмение)
  • Sifat: HD
  • Mamlakat: AQSH
  • Dublyaj: Professional (PRO)
Kino tavsifi

Vampirni sevib qolish qo'rqinchli va romantikdir. Ammo tanaffus evaziga sevgilisini "tungi ovchilar" klanlari o'rtasidagi abadiy qarama-qarshilikdagi piyoda rolidan qutqarishga qaror qilgan yaqinini yo'qotish shunchaki chidab bo'lmasdir. Bella Swan Edvardning g'oyib bo'lishini og'riq bilan boshdan kechiradi va hind bolasi Jeykob Blek bilan do'stlikda unutishni izlaydi. U hatto eng yaqin do'sti yana bir "zulmat odamlari" ning mahsuli ekanligiga shubha qilmaydi. Vampir aristokratlardan ko'ra shafqatsiz va xavfliroq xalq ...

Влюбиться в вампира — страшно и романтично. Но потерять любимого, решившего ценой разрыва спасти свою девушку от роли пешки в вечном противостоянии кланов «ночных охотников», — это просто невыносимо. Белла Свон мучительно переживает исчезновение Эдварда и безуспешно ищет забвения в дружбе с мальчишкой-индейцем Джейкобом Блэком. Она даже не подозревает, что её лучший друг — порождение ещё одного «народа Тьмы». Народа, куда более жестокого и опасного, чем аристократы-вампиры...

Roles of actors:
1) Robert Pattinson (Edward Cullen)
2) Kristen Stewart (Bella Swan)
3) Taylor Lautner (Jacob Black)
4) Ashley Greene (Alice Cullen)
5) Peter Facinelli (Carlisle Cullen)
6) Billy Burke (Charlie Swan)
7) Elizabeth Reaser (Esme Cullen)
8) Nikki Reed (Rosalie Hale)
9) Kellan Lutz (Emmett Cullen)
10) Jackson Rathbone (Jasper Hale)
11) Gil Birmingham (Billy Black)
12) Anna Kendrick (Jessica Stanley)
13) Michael Welch (Mike Newton)
14) Christian Serratos (Angela Weber)
15) Bryce Dallas Howard (Victoria Sutherland)
16) Justin Chon (Eric Yorkie)
17) Xavier Samuel (Riley Biers)
18) Dakota Fanning (Jane Volturi)
19) Sarah Clarke (Renée Dwyer)
20) Cameron Bright (Alec Volturi)
21) Booboo Stewart (Seth Clearwater)
22) Julia Jones (Leah Clearwater)
23) Chaske Spencer (Sam Uley)
24) Jodelle Ferland (Bree Tanner)
25) Tyson Houseman (Quil Ateara)
26) Alex Meraz (Paul Lahote)
27) Kiowa Gordon (Embry Call)
28) Bronson Pelletier (Jared Cameron)
29) Tinsel Korey (Emily Young)
30) Catalina Sandino Moreno (Maria)
31) Kirsten Zien (Lucy)
32) Jack Huston (Royce King)
33) Daniel Cudmore (Felix Volturi)
34) Charlie Bewley (Demitri Volturi)
35) Leah Gibson (Nettie)
36) Alex Rice (Sue Clearwater)
37) Ben Geldreich (John)
38) Paul Jarrett (Mr. Biers)
39) Iris Quinn (Mrs. Biers)
40) Byron Chief-Moon (Taha Aki)
41) Peter Murphy (Cold Man)
42) Mariel Belanger (The Third Wife)
43) Cainan Wiebe (Newborn Boy)
44) William Belleau (Quileute Warrior 1)
45) Justin Rain (Quileute Warrior 2)
46) Monique Ganderton (Beautiful Vampiress)
47) Dawn Chubai (Female Reporter)


People who worked on the film:
1) Howard Shore (Original Music Composer)
2) Javier Aguirresarobe (Director of Photography)
3) Mark Goldblatt (Additional Editor)
4) Karen Rosenfelt (Producer)
5) Colin Strause (3D Supervisor)
6) Wyck Godfrey (Producer)
7) Doug Hardwick (Construction Coordinator)
8) Phil Tippett (Senior Visual Effects Supervisor)
9) Lisa Dennis (Post Production Supervisor)
10) Ellen Heuer (Foley Artist)
11) Rose Marie McSherry (Set Decoration)
12) Robin Mathews (Makeup Artist)
13) Robin Mathews (Makeup Designer)
14) John Stoneham Jr. (Stunt Coordinator)
15) Ellen Segal (Music Editor)
16) Leslie Shatz (Sound Designer)
17) Leslie Shatz (Supervising Sound Editor)
18) Leslie Shatz (Sound Re-Recording Mixer)
19) Marty Bowen (Executive Producer)
20) David Slade (Director)
21) Art Jones (Editor)
22) Charles Porlier (Makeup Designer)
23) Jeremy Stanbridge (Art Direction)
24) Barbara Kelly (Production Manager)
25) Paul D. Austerberry (Production Design)
26) Jonathan Eusebio (Fight Choreographer)
27) E. J. Foerster (Second Unit Director)
28) Jared Brown (On Set Dresser)
29) Corbin Fox (Stunts)
30) Todd Scott (Stunts)
31) Melissa Rosenberg (Screenplay)
32) Stephenie Meyer (Novel)
33) Krista Bell (Stunts)
34) Nancy Richardson (Editor)
35) Sean Cossey (Casting)
36) John Alvarez (Assistant Art Director)
37) Guy Oseary (Executive Producer)
38) Tish Monaghan (Costume Design)
39) Mark Morgan (Executive Producer)
40) Lloyd Adams (Stunts)
41) Ashlea Earl (Stunts)
42) Clint Carleton (Stunts)
43) Greg Mooradian (Executive Producer)
44) Stuart Provine (Sound Effects Editor)
45) Bill Bannerman (Unit Production Manager)
46) Bill Bannerman (Co-Producer)
47) Lauro Chartrand (Stunts)
48) Brad Kelly (Stunts)
49) Rikki Gagne (Stunts)
50) Fraser Corbett (Stunts)
51) Trevor Addie (Stunts)
52) Barbara Harris (ADR Voice Casting)
53) Larissa Stadnichuk (Stunts)
54) Stuart Aikins (Casting)
55) Rene Haynes (Casting)
56) Roger Vernon (Second Unit Director of Photography)
57) Ken Kokka (Visual Effects Producer)
58) Mathieu Ledoux (Stunts)
59) Janene Carleton (Stunts)
60) Tom Gibbons (Animation Supervisor)
61) Gina Sherritt (Key Hair Stylist)
62) Layton Morrison (Stunt Coordinator)
63) Debbie Geaghan (Costume Coordinator)
64) Paul Timothy Carden (ADR Supervisor)
65) A. Josh Reinhardt (Foley Mixer)
66) Lauren Ritchie (Visual Effects Producer)
67) Dottie Starling (Visual Effects Supervisor)
68) Randy Link (Lead Animator)
69) Nicholas Brooks (Visual Effects Supervisor)
70) Adam Milo Smalley (Music Editor)
71) Valerie Delahaye (Visual Effects Producer)
72) Brice Liesveld (Visual Effects Producer)
73) Bruce Lomet (Digital Intermediate Producer)
74) Michelle Eisenreich (Visual Effects Producer)
75) Kimberly French (Still Photographer)
76) Michael J. LeGresley (Assistant Location Manager)
77) Michele C. Vallillo (Visual Effects Producer)
78) Sheila Millar (Set Designer)
79) Jake Callihoo (Transportation Coordinator)
80) Grant Swain (Property Master)
81) Mike McLeod (Construction Foreman)
82) Claudia Morgado (Script Supervisor)
83) Bryan Arenas (Dolby Consultant)
84) Thomas Nittmann (Visual Effects Producer)
85) Edson Williams (Visual Effects Supervisor)
86) James Wright (Dolby Consultant)
87) Gregory D. Liegey (Visual Effects Supervisor)
88) Dan Levitan (Visual Effects Supervisor)
89) Sébastien Moreau (Visual Effects Art Director)
90) Chad Wiebe (Visual Effects Supervisor)
91) Jon Cowley (Visual Effects Supervisor)
92) Stacey Butterworth (Wigmaker)
93) Marshall Garlington (Sound Re-Recording Mixer)
94) Harry Muller (Color Timer)
95) Abraham Fraser (Location Manager)
96) Kevin Tod Haug (Visual Effects Supervisor)
97) Andrew Millard (Visual Effects Editor)
98) Marty McInally (Camera Operator)
99) Marty McInally (Steadicam Operator)
100) Ryan Young (ADR Mixer)
101) Mandell Winter (Sound Effects Editor)
102) Sarah Payan (Dialogue Editor)
103) Bonnie Clevering (Assistant Hairstylist)
104) Douglas Craik (Camera Operator)
105) Gary Lam (Assistant Editor)
106) Everette Webber (Digital Intermediate Editor)
107) Jon Valera (Fight Choreographer)
108) Crystal Dowd (Visual Effects Producer)
109) Eric Leven (Visual Effects Supervisor)
110) Nevin Swain (Property Master)
111) Warren Mazutinec (Assistant Editor)
112) Alex Burdett (Special Effects Coordinator)
113) Gaetan Jalbert (Rigging Gaffer)
114) Shannon Gottlieb (Assistant Set Decoration)
115) Brenda Turner (Assistant Hairstylist)
116) Andy Hass (Animation)
117) Howard R. Campbell (Technical Supervisor)
118) Mark Powers (Animation)
119) Miguel A. Fuertes (Animation)
120) Patricia Murray (Assistant Makeup Artist)
121) Dan Youngs (Special Effects)
122) Michael T. Ryan (Music Editor)
123) Jeremy Stewart (VFX Artist)
124) Isabel Bloor (Key Set Costumer)
125) Tara Conley (Visual Effects Producer)
126) Chris Navarro (ADR Mixer)
127) John Fox (Location Production Assistant)
128) Karin Nosella (Assistant Costume Designer)
129) Tess Brummitt (Costumer)
130) Elbert Irving IV (Visual Effects Coordinator)
131) Mathieu Raynault (Visual Effects Supervisor)
132) Alexandra Patsavas (Music Supervisor)
133) Isaac Klausner (Associate Producer)
134) Wade Barnett (ADR Recordist)
135) Travis MacKay (ADR Mixer)
136) Jaclyn Kenney (Art Department Coordinator)
137) Daniel Boccoli (Assistant Editor)
138) Kory Grim (Stunts)
139) Zarah Chun (Craft Service)
140) Doug Lavender (First Assistant "A" Camera)
141) Reg Milne (Stunts)
142) Cameron Grierson (Clearances Coordinator)
143) Deak Ferrand (Visual Effects Designer)
144) Deak Ferrand (Matte Painter)
145) Mark Cohen (First Assistant "B" Camera)
146) Salmon Harris (Storyboard Artist)
147) Brian Dunlop (Foley Editor)
148) Vera Zivny (Visual Effects Producer)
149) Scott Dace (Senior Animator)
150) Steve Bobertz (First Assistant Editor)
151) Chris Derochie (Animation)
152) Warren Paeff (Visual Effects Editor)
153) Saubrie Mohamed (Lighting Technician)
154) Michelle Hrescak (Assistant Makeup Artist)
155) James Kusan (Sound Mixer)
156) Erik Jessen (Assistant Editor)
157) Adrien van Viersen (Storyboard Artist)
158) Brayden Jones (Stunts)
159) Kelly Rae Kenan Green (Visual Effects Coordinator)
160) Atlin Mitchell (Stunts)
161) Tony Wyman (Boom Operator)
162) Robert L. O'Hara (Dolly Grip)
163) Laurie Dobbie (Property Buyer)
164) Brett Chan (Stunts)
165) Andrew Chin (Stunts)
166) Zack Judson (3D Generalist)
167) Jackson Spidell (Fight Choreographer)
168) Mark Stainthorpe (Construction Foreman)
169) Riley Jones (Stunts)
170) Colby Chartrand (Stunts)
171) Owen Taylor (Gaffer)
172) Alicia Turner (Stunt Double)
173) Leif Havdale (Stunts)
174) Paul Jenkinson (Lead Set Dresser)
175) Lauren Geaghan (Art Department Production Assistant)
176) Rodney Beech (Transportation Captain)
177) John Westerlaken (Key Grip)
178) Ken Steel (Animation Supervisor)
179) Jack Hardy (Second Unit First Assistant Director)
180) Lise Kuhr (Assistant Makeup Artist)
181) Justin Muller (First Assistant Director)
182) Tony Hyland (Rigging Grip)
183) Gene Keigher (Key Rigging Grip)
184) Julie Hansen (Post Production Accountant)
185) Callie Thurman (Assistant Sound Editor)
186) Cristina Patterson (Contact Lens Designer)
187) Marcine Peter (Contact Lens Technician)
188) Michael Brunet (Animation)
189) Krista Stumph (Second Assistant "B" Camera)
190) Randall James Bol (Post Production Coordinator)
191) Moika Sabourin (Matte Painter)
192) Adriene Wyse (Camera Loader)
193) Hamish Schumacher (Compositing Lead)
194) Matt Jacobs (Visual Effects Supervisor)
195) Carrie Wilson (Second Assistant "A" Camera)
196) Naan Spiess (Sound Mixer)
197) Kevin O'Leary (Generator Operator)
198) Andrea Brown (Extras Casting)
199) Jan Holmsten (Construction Buyer)
200) Patrick Mark (Stunts)
201) Monte Thompson (Stunts)
202) Dan Kuzmenko (Assistant Location Manager)
203) Tia Keri (Visual Effects Coordinator)
204) Josy Capkun (Second Assistant Director)
205) David Schnee (Compositing Supervisor)
206) Marisa Cappellaro (Assistant Hairstylist)
207) Brian Howald (Compositing Supervisor)
208) Yan Lecomte (Stunts)
209) Roger Wells (Rigging Grip)
210) Carolyn Field (Stunts)
211) Aharon Bourland (CG Supervisor)
212) Trevor Jones (Stunts)
213) Kathleen Whelan (Production Coordinator)
214) Bill Tennant (Lighting Technician)
215) Jenny Bernice (Costumer)
216) Lani Galera (Stunts)
217) Jonathan Kralt (Stunts)
218) Kimberley Chiang (Stunts)
219) Philip Chang (Stunts)
220) Andre Jette (Stunts)
221) Lance White (Video Assist Operator)
222) Neil Macdonald (Best Boy Electric)
223) Jacob Egglestone (Lighting Technician)
224) Lenny Taylor (Lighting Technician)
225) Brent Gies (Rigging Grip)
226) Carl Jensen (Best Boy Grip)
227) Ed Mac Mahon (Dolly Grip)
228) Tony Derkach (Grip)
229) Matt Margolin (Grip)
230) Alex Godfrey (Grip)
231) Bill Stephanidis (Grip)
232) Brad Erickson (Assistant Location Manager)
233) Shannon Corrie (Location Production Assistant)
234) Chris Smith (Location Production Assistant)
235) Damon Bebee (Assistant Property Master)
236) Rodrigo Segovia (Set Designer)
237) Anthony Beck (Lead Set Dresser)
238) Chris Atherton (Set Dresser)
239) Keonna Brisdon (Set Dresser)
240) David Turgeon (Set Decoration Buyer)
241) Janet Clark (Set Decoration Buyer)
242) Neil Westlake (Graphic Designer)
243) Jen Dawson (Costumer)
244) Hans Brekke (Animation) Ko'proq o'qish >

Skrinshotlar
0_1657625540.jpg
1_1657625540.jpg
2_1657625540.jpg
3_1657625540.jpg
Tavsiya qilingan kinolar

© FreeKino.NET 2021 Barcha huquqlar himoyalangan. Filmlarga bo'lgan huquq ularning mualliflariga tegishli. Barcha filmlar faqat ma'lumot olish uchun mo'ljallangan. Foydalanuvchilar joylashtirgan noqonuniy materiallar uchun ma'muriyat javobgar emas! Har qanday film mualliflik huquqi egasining iltimosiga binoan olib tashlanadi.

Mualliflik HuquqiReklamaSupport Telegram