Sumerki 5 Tong otishi 2-qism - Uzbek Tilida

Скачать
Sumerki 5 Tong otishi 2-qism
  • Kino nomi: Sumerki 5 Tong otishi 2-qism (Сумерки. Сага: Рассвет — Часть 2)
  • Sifat: HD
  • Mamlakat: AQSH
  • Dublyaj: Professional (Uzmovi)
Kino tavsifi

Vampirga aylangan Bella asta-sekin yangi tabiatiga o'rganib qoladi. Bunda unga Edvard va qolgan Kallenlar oilasi yordam beradi. Bundan tashqari, endi Bellaning qizi Renesmi va oldinda abadiylik bor. Renesmi bilan qo'lga olingan Jeykob qizning do'sti va murabbiyiga aylanadi. Qisqa vaqt ichida qahramonlar uchun tinch, baxtli kunlar keladi. Renesmi haqidagi xabar Volturiga etib kelganida hammasi tugaydi. Vampirlar dunyosida bolalarni "aylantirish" qat'iyan man etiladi. Renesmening g'ayrioddiy kelib chiqishidan bexabar, Volturi qo'shin to'playdi va Kallenlarni yo'q qilish uchun Forksga boradi.

Белла, став вампиром, постепенно свыкается со своей новой природой. В этом ей помогают Эдвард и остальные члены семьи Калленов. К тому же теперь у Беллы есть дочь Ренесми и вечность впереди. Джейкоб, запечатлённый с Ренесми, становится для девочки другом и наставником. Ненадолго для героев наступают спокойные, счастливые дни. Всё заканчивается, когда вести о Ренесми доходят до Вольтури. «Обращение» детей строго запрещено в мире вампиров. Не зная о необычном происхождении Ренесми, Вольтури собирают армию и направляются в Форкс, чтобы уничтожить Калленов.

Roles of actors:
1) Robert Pattinson (Edward Cullen)
2) Kristen Stewart (Bella Swan)
3) Taylor Lautner (Jacob Black)
4) Peter Facinelli (Carlisle Cullen)
5) Elizabeth Reaser (Esme Cullen)
6) Ashley Greene (Alice Cullen)
7) Jackson Rathbone (Jasper Hale)
8) Nikki Reed (Rosalie Hale)
9) Kellan Lutz (Emmett Cullen)
10) Billy Burke (Charlie Swan)
11) Dakota Fanning (Jane Volturi)
12) Jamie Campbell Bower (Caius Volturi)
13) Maggie Grace (Irina Denali)
14) Mackenzie Foy (Renesmee Cullen)
15) Michael Sheen (Aro Volturi)
16) Cameron Bright (Alec Volturi)
17) Chaske Spencer (Sam Uley)
18) MyAnna Buring (Tanya Denali)
19) Christopher Heyerdahl (Marcus Volturi)
20) Julia Jones (Leah Clearwater)
21) Booboo Stewart (Seth Clearwater)
22) Andrea Powell (Sasha Denali)
23) Christian Camargo (Eleazar Denali)
24) Daniel Cudmore (Felix Volturi)
25) Guri Weinberg (Stefan)
26) Lee Pace (Garrett)
27) Rami Malek (Benjamin)
28) Casey LaBow (Kate Denali)
29) Joe Anderson (Alistair)
30) Angela Sarafyan (Tia)
31) Valorie Curry (Charlotte)
32) Noel Fisher (Vladimir)
33) Tyson Houseman (Quil Ateara)
34) Lateef Crowder (Santiago Volturi)
35) Charlie Bewley (Demetri Volturi)
36) Billy Wagenseller (Vasilii Denali)
37) Mía Maestro (Carmen Denali)
38) Wendell Pierce (J. Jenks)
39) Omar Metwally (Amun)
40) Andrea Gabriel (Kebi)
41) Judi Shekoni (Zafrina)
42) Tracey Heggins (Senna)
43) Patrick Brennan (Liam)
44) Marlane Barnes (Maggie)
45) Toni Trucks (Mary)
46) Erik Odom (Peter)
47) Amadou Ly (Henri)
48) Janelle Froehlich (Yvette)
49) Masami Kosaka (Toshiro)
50) Alex Rice (Sue Clearwater)
51) Marisa Quinn (Huilen)
52) Bill Tangradi (Randall)
53) J. D. Pardo (Nahuel)
54) Lisa Howard (Siobahn)


People who worked on the film:
1) Debra Zane (Casting)
2) Carter Burwell (Original Music Composer)
3) Guillermo Navarro (Director of Photography)
4) Karen Rosenfelt (Producer)
5) Michael Wilkinson (Costume Design)
6) Wyck Godfrey (Producer)
7) Doug Hardwick (Construction Coordinator)
8) Troy Sizemore (Supervising Art Director)
9) Phil Tippett (Visual Effects Supervisor)
10) Dane A. Davis (Sound Designer)
11) Dane A. Davis (Supervising Sound Editor)
12) Tim Alexander (CG Artist)
13) Tony Lamberti (Sound Re-Recording Mixer)
14) Bill Condon (Screenplay)
15) Bill Condon (Director)
16) Virginia Katz (Editor)
17) Marty Bowen (Executive Producer)
18) Richard Sherman (Production Design)
19) Jeremy Stanbridge (Supervising Art Director)
20) Barbara Kelly (Associate Producer)
21) E. J. Foerster (Second Unit Director)
22) Richard De Alba (Hairstylist)
23) Melissa Rosenberg (Screenplay)
24) Stephenie Meyer (Producer)
25) Stephenie Meyer (Novel)
26) John Bruno (Visual Effects Supervisor)
27) Sean Cossey (Casting)
28) Craig Fincannon (Location Casting)
29) Lisa Mae Fincannon (Location Casting)
30) Guy Oseary (Executive Producer)
31) Mark Morgan (Executive Producer)
32) Syd Dutton (Visual Effects Art Director)
33) Greg Mooradian (Executive Producer)
34) Nicholas Davidoff (Steadicam Operator)
35) Bill Bannerman (Unit Production Manager)
36) Bill Bannerman (Co-Producer)
37) Steve C. Aaron (Sound Mixer)
38) Brown Cooper (Camera Operator)
39) Jeff Imada (Stunt Coordinator)
40) Gianna Sparacino (Hairstylist)
41) Karen Lovell (Hairstylist)
42) Nerses Gezalyan (Foley Mixer)
43) David A. Whittaker (Sound Effects Editor)
44) Lorin Flemming (Art Direction)
45) Susan Germaine (Key Hair Stylist)
46) David Schlesinger (Set Decoration)
47) Roger Vernon (Second Unit Director of Photography)
48) Ian Slater (Editor)
49) Gary A. Hecker (Foley)
50) Jeffery J. Tufano (Camera Operator)
51) Christopher T. Welch (Dialogue Editor)
52) Tom Gibbons (Animation Supervisor)
53) Peter Giliberti (CG Artist)
54) Jean Ann Black (Makeup Department Head)
55) Dan Bronson (Costume Supervisor)
56) Elizabeth Coulon (Extras Casting)
57) Gary Marullo (Foley)
58) Michael J. Burmeister (Location Manager)
59) Jessica Lichtner (Script Supervisor)
60) Rolf John Keppler (Makeup Artist)
61) Adam Milo Smalley (Music Editor)
62) Robert Foster Jr. (Transportation Coordinator)
63) Christopher Willis (Additional Music)
64) Michael Sabo (Property Master)
65) David Crone (Steadicam Operator)
66) Andrew Cooper (Still Photographer)
67) Ralph Maiers (Visual Effects Supervisor)
68) Robin Griffin (Visual Effects Producer)
69) Mike Szakmeister (Dialogue Editor)
70) Mike Szakmeister (ADR Editor)
71) Doane Gregory (Still Photographer)
72) Rocco Passionino (Visual Effects Supervisor)
73) Karen M. Murphy (Visual Effects Producer)
74) George Macri (Visual Effects Producer)
75) Andrew G. Cox (Visual Effects Coordinator)
76) Bruce Woloshyn (Visual Effects Supervisor)
77) Thomas Nittmann (Visual Effects Producer)
78) Edson Williams (Visual Effects Supervisor)
79) Brad Minnich (Visual Effects Editor)
80) Michael Minkler (Sound Re-Recording Mixer)
81) Sébastien Moreau (Visual Effects Supervisor)
82) Angela Quiles (Production Supervisor)
83) Tom Goodrich (Studio Teacher)
84) Lisa Tutunjian (Digital Intermediate Editor)
85) Margeaux Fox (Hairstylist)
86) Earl Woods (Rigging Gaffer)
87) K. Emily Levine (Art Department Coordinator)
88) Randall S. Coe (Construction Coordinator)
89) Jeff Campbell (Visual Effects Supervisor)
90) Shonta T. McCray (Costumer)
91) Stephanie Flack (Dialogue Editor)
92) Sean M. Harding (Camera Operator)
93) Loan Phan (Digital Intermediate Producer)
94) Mark Edward Wright (Visual Effects Editor)
95) Melizah Anguiano Wheat (Hairstylist)
96) Annette Farnsworth (Costumer)
97) Paul Becker (Choreographer)
98) Kosta Saric (Visual Effects Editor)
99) John Trapman (Helicopter Camera)
100) Renee Ragucci (Costumer)
101) Vanessa Galvez (Digital Intermediate)
102) Beatrice De Alba (Hair Department Head)
103) Toni Atterbury (Unit Publicist)
104) Michael Cavanaugh (Visual Effects Editor)
105) Bonnie Clevering (Hairstylist)
106) Brent Boates (Storyboard Artist)
107) Steve McLeod (Visual Effects Editor)
108) Jerad Marantz (Character Designer)
109) Sean Oxenbury (Rigging Gaffer)
110) Matthew W. Kielkopf (First Assistant Sound Editor)
111) Earl Paraszczynec (CG Supervisor)
112) Josh Sutherland (Visual Effects Editor)
113) Joel Sevilla (CG Supervisor)
114) Michael Applebaum (Camera Operator)
115) Nevin Swain (Property Master)
116) Mahmoud Rahnama (Visual Effects Supervisor)
117) Mihaela Orzea (Digital Compositor)
118) Charles Rose (CG Supervisor)
119) Jimmy Almeida (Animation)
120) Chuck Duke (Animation)
121) Jongju Lee (CG Artist)
122) Brandon Terry (Visual Effects Editor)
123) Andy Hass (Animation)
124) Howard R. Campbell (Lighting Artist)
125) Jason Dale (First Assistant Editor)
126) Isabelle Langlois (Visual Effects Producer)
127) Janna Roach (Assistant Property Master)
128) Yuhon Ng (Animation)
129) Ronald B. Moore (Visual Effects Coordinator)
130) Heather Rae Miller (Costumer)
131) Bob Bates (Gaffer)
132) Chris Navarro (ADR Mixer)
133) Donn Kennedy (Visual Effects Coordinator)
134) Forest Sala (Key Hair Stylist)
135) Pamela Pearl (Casting Associate)
136) Amanda McGowan (Makeup Artist)
137) Stacey Panepinto (Makeup Artist)
138) Frances Jacques-LeCompte (Seamstress)
139) Rodney Williamson (Costumer)
140) Reba Saul (Costumer)
141) Vincent Poitras (Digital Compositor)
142) Laurent Spillemaecker (Compositing Supervisor)
143) Bob Kretschmer (Wigmaker)
144) Megan Coates (Costumer)
145) Peter D. Roome (First Assistant Camera)
146) Matt Anderson (CG Artist)
147) Alexandra Patsavas (Music Supervisor)
148) Timothy James Kane (First Assistant Camera)
149) Yvan Lucas (Digital Colorist)
150) Sonny Kompanek (Orchestrator)
151) Rochelle Okoye (Stunts)
152) Mikaël Damant-Sirois (CG Supervisor)
153) Janet Melody (Ager/Dyer)
154) Robert Althoff (Sound Mix Technician)
155) Robert Ulrich (ADR & Dubbing)
156) Kevin McCloy (Rigging Grip)
157) Nate Fredenburg (Art Direction)
158) Jaclyn Kenney (Art Department Coordinator)
159) J.J. Ogilvy (Casting Associate)
160) Stacy Caballero (Assistant Costume Designer)
161) Alison Fraser (Assistant Costume Designer)
162) Sarah P. Koeppe (Costumer)
163) Chris Fisher (First Assistant Camera)
164) Bryan Delorenzo (First Assistant Camera)
165) Ted Sapp (Rigging Grip)
166) Ahmed Shehata (CG Supervisor)
167) Michael Cliett (CG Supervisor)
168) Scott Singer (Digital Effects Supervisor)
169) Leslie Adkins-Garza (Visual Effects Coordinator)
170) Suzanne Murarik (Visual Effects Coordinator)
171) Yimi Tong (Visual Effects Coordinator)
172) Blaise Panfalone (Visual Effects Coordinator)
173) Niketa Roman (Visual Effects Coordinator)
174) Cassy Vasile (Visual Effects Coordinator)
175) Ryan Robertson (Visual Effects Producer)
176) Michael Farrow (Scoring Mixer)
177) Greg Zenon (Second Unit First Assistant Director)
178) Mollie Middleditch (Costume Assistant)
179) Meghan Cornay (Costumer)
180) Shayna Markowitz (Casting Assistant)
181) Phillip Norwood (Storyboard Artist)
182) Chris Derochie (CG Animator)
183) Raphael Letertre (CG Artist)
184) Simon Mercier (Rotoscoping Artist)
185) Chris Ankli (CG Artist)
186) Carl Gagnon (CG Artist)
187) Steve Cainas (Production Coordinator)
188) Rick Stribling (Key Grip)
189) Scott Fritts (CG Animator)
190) Laetitia Seguin (Visual Effects Coordinator)
191) Tristan Zerafa (Digital Compositor)
192) Ruth Hasty (Post Production Supervisor)
193) Gary Damian Thomas (Storyboard Artist)
194) Mark Vena (Storyboard Artist)
195) Tim Sibley (CG Artist)
196) Karin Silvestri (Stunts)
197) Skylar Gorrell (Special Effects Technician)
198) Diana Ascher (Post Production Accountant)
199) Sebastien Veilleux (Digital Compositor)
200) André Ü Montambeault (Digital Compositor)
201) Kevin Struckman (CG Artist)
202) James Chretien (CG Artist)
203) Lisa Hazell (Hairstylist)
204) Riley McDougall (Visual Effects Coordinator)
205) Rick Newsome (Storyboard Designer)
206) Justin Muller (First Assistant Director)
207) Arlend Engar (CG Artist)
208) Ryan Farris (Boom Operator)
209) Cristina Patterson (Contact Lens Designer)
210) Matthieu Veillette (Matte Painter)
211) Kenton Rannie (Compositing Supervisor)
212) Derick Loo (CG Artist)
213) Lauren Weidel (Visual Effects Producer)
214) Moika Sabourin (Matte Painter)
215) Simon Devault (Digital Compositor)
216) Francois Croteau (Matte Painter)
217) Christine Leclerc (CG Artist)
218) Robert Olsson (Matte Painter)
219) Colette Delacroix (Seamstress)
220) Josa Leah 'SDB' Porter (Visual Effects Producer)
221) Joey Bonander (Visual Effects Coordinator)
222) John Mann (Storyboard Artist)
223) John M. Morse (Second Assistant Director)
224) Jeremy Roberts (Payroll Accountant)
225) David Hallinan (Second Unit First Assistant Director)
226) Dylan Hopkins (Second Unit First Assistant Director)
227) Jessica Nelson (Contact Lens Technician)
228) Rickey Verma (Digital Compositor)
229) Ty Landry (Set Dresser)
230) Toshiko Miura (Digital Compositor)
231) John Dinh (Digital Compositor)
232) Q Fortier (Visual Effects)
233) Jean-Francois Burdin (Rotoscoping Artist)
234) Clariss Morgan (Hairstylist)
235) Somboun Souannhaphanh (Animation)
236) Elizabeth Holmes (Digital Compositor)
237) Pedram Ziaei (Digital Compositor)
238) Christian Morin (Digital Compositor) Ko'proq o'qish >

Skrinshotlar
0_1657556377.jpg
1_1657556377.jpg
2_1657556377.jpg
3_1657556377.jpg
Tavsiya qilingan kinolar

© FreeKino.NET 2021 Barcha huquqlar himoyalangan. Filmlarga bo'lgan huquq ularning mualliflariga tegishli. Barcha filmlar faqat ma'lumot olish uchun mo'ljallangan. Foydalanuvchilar joylashtirgan noqonuniy materiallar uchun ma'muriyat javobgar emas! Har qanday film mualliflik huquqi egasining iltimosiga binoan olib tashlanadi.

Mualliflik HuquqiReklamaSupport Telegram