O'rgimchak odam: Uyga qaytish - Uzbek Tilida

O'rgimchak odam: Uyga qaytish
Kino tavsifi

Ko'rinishidan, Piter Parker Nyu -Yorkda yashovchi oddiy maktab o'quvchisi va ko'p tengdoshlari bilan bir xil ish bilan shug'ullanadi. Ammo bu faqat optik illyuziya, chunki aslida u radioaktiv o'rgimchak tomonidan tishlaganidan keyin maxsus qobiliyatga ega. Piter amakisi Benning "buyuk mas'uliyat yuklaydi" kredosiga amal qilib, odamlarga yordam berishga harakat qiladigan o'rgimchak odamga aylanadi. Ammo yoshligida, ayniqsa Qasoskorlar dunyosida bo'lganingizda, qahramon bo'lish qanday tuyuladi? Bunday fikrlarga ergashgan O'rgimchak odam, harakatlari butun shaharni vayron qilishi mumkin bo'lgan, yangi kuchli dushman bilan uchrashadi.

Казалось бы, Питер Паркер всего лишь обычный школьник, живущий в Нью-Йорке, и занимающийся абсолютно тем же, что и его многочисленные сверстники. Но это только обман зрения, ведь на самом деле, он обладает особыми способностями после того, как его укусил радиоактивный паук. Следуя кредо его дяди Бэна «с великой силой приходит великая ответственность», Питер становится Человеком-пауком — героем, который пытается помогать людям. Но каково это быть героем в таком юном возрасте, особенно, когда ты находишься в мире, где существуют Мстители? Преследуемого подобными мыслями Человека-паука ждёт встреча с новым могущественным врагом, чьи действия могут уничтожить весь город.

Roles of actors:
1) Tom Holland (Peter Parker / Spider-Man)
2) Michael Keaton (Adrian Toomes / Vulture)
3) Robert Downey Jr. (Tony Stark / Iron Man)
4) Marisa Tomei (May Parker)
5) Jon Favreau (Harold 'Happy' Hogan)
6) Gwyneth Paltrow (Virginia 'Pepper' Potts)
7) Zendaya (Michelle 'MJ' Jones)
8) Donald Glover (Aaron Davis)
9) Jacob Batalon (Ned)
10) Laura Harrier (Liz)
11) Tony Revolori (Eugene 'Flash' Thompson)
12) Bokeem Woodbine (Herman Schultz / Shocker)
13) Tyne Daly (Anne Marie Hoag)
14) Abraham Attah (Abraham)
15) Hannibal Buress (Coach Wilson)
16) Kenneth Choi (Principal Morita)
17) Selenis Leyva (Ms. Warren)
18) Angourie Rice (Betty Brant)
19) Martin Starr (Mr. Harrington)
20) Garcelle Beauvais (Doris Toomes)
21) Michael Chernus (Phineas Mason / Tinkerer)
22) Michael Mando (Mac Gargan)
23) Logan Marshall-Green (Jackson Brice / Shocker)
24) Jennifer Connelly (Karen (voice))
25) Gary Weeks (Agent Foster)
26) Christopher Berry (Randy)
27) Jorge Lendeborg Jr. (Jason Ionello)
28) Tunde Adebimpe (Mr. Cobbwell)
29) Tiffany Espensen (Cindy)
30) Isabella Amara (Sally)
31) Michael Barbieri (Charles)
32) Josie Totah (Seymour)
33) Hemky Madera (Mr. Delmar)
34) Zach Cherry (Street Vendor)
36) Yu Lew (Car Jacker)
37) Sondra James (Yelling Woman)
38) Bob Adrian (Yelling Man)
39) Gary Richardson (Day Sleeper)
41) Joe Hang (Thai Waiter)
42) Wayne Pére (History Teacher)
43) Chris Evans (Steve Rogers / Captain America)
44) Alexa Laraki (Tent Kid)
45) Liza Fagin (Tent Kid)
46) Kerry Condon (F.R.I.D.A.Y. (voice))
47) John Penick (Mr. Hapgood)
48) Ethan Dizon (Tiny)
49) Amy Hill (Decathlon Moderator)
50) Miles Mussenden (Park Ranger)
51) Martha Kelly (Tour Guide)
52) Kevin LaRosa Jr. (Helicopter Pilot)
53) Ren Colley (Ferry Kid)
54) Jennifer Kim (Ferry Mom)
55) Ari Groover (Ferry Commuter)
56) Louis Gonzalez (Ferry Commuter)
57) Stewart Steinberg (Ferry Commuter)
58) Andy Powers (Ferry Commuter)
59) Omar Capra (Yeah Spider-Man Guy)
60) Nitin Nohria (Dean Crimson)
61) Vince Foster (Stark Tower Technician)
62) Brian Schaeffer (Stark Tower Employee)
63) Chris Adams (NYC Pedestrian (uncredited))
64) Maiya Boyd (Indian Flower Girl (uncredited))
65) Rebeca Donovan (Drama Club Member (uncredited))
66) Elli (Rabbi on Subway (uncredited))
67) Nickolas Wolf (Mascot (uncredited))
68) Jaine Ye (Chemistry Student (uncredited))
69) Gina Cordan (DC Tourist (uncredited))
70) Friday Chamberlain (Skateboarder (uncredited))
71) Dante Brattelli (Homecoming Dance Student (uncredited))
73) Donald K. Overstreet (Avenger's Staff Agent (uncredited))
74) Hallie Ricardo (DC News Reporter (uncredited))
76) Marmee Regine Cosico (NY Pedestrian (uncredited))
77) Harrison Osterfield (Midtown High Student)
78) Nicholas Azarian (High School Student (uncredited))


People who worked on the film:
1) Louise Frogley (Costume Design)
2) Sarah Halley Finn (Casting)
3) Beat Frutiger (Art Direction)
4) Gene Serdena (Set Decoration)
5) Stan Lee (Executive Producer)
6) Stan Lee (Characters)
7) Steve Ditko (Characters)
8) Avi Arad (Executive Producer)
9) Kevin Feige (Producer)
10) Salvatore Totino (Director of Photography)
11) Patricia Whitcher (Executive Producer)
12) Brad Ricker (Supervising Art Director)
13) Oliver Scholl (Production Design)
14) Dan Lebental (Editor)
15) Lauri Gaffin (Set Decoration)
16) Michael Giacchino (Original Music Composer)
17) Theodore Bialek (Visual Effects Supervisor)
18) John Francis Daley (Writer)
19) John Francis Daley (Screenstory)
20) Louis D'Esposito (Executive Producer)
21) Victoria Alonso (Executive Producer)
22) Jeremy Latcham (Executive Producer)
23) Todd Busch (Visual Effects Editor)
24) Danny Downey (Stunt Double)
25) Debbie Berman (Editor)
26) Peter Zuccarini (Underwater Director of Photography)
27) Henrik Tamm (Conceptual Illustrator)
28) Ilram Choi (Fight Choreographer)
29) Al Cerullo (Pilot)
30) Christopher D. Ford (Writer)
31) Jay Oliva (Storyboard)
32) Christopher 'Critter' Antonucci (Stunts)
33) Blaise Corrigan (Stunts)
34) Thomas DuPont (Stunts)
35) Greg Funk (Key Makeup Artist)
36) Ed Natividad (Conceptual Design)
37) Dean Wolcott (Set Designer)
38) Matt Tolmach (Executive Producer)
39) Brad Shield (Second Unit Director of Photography)
40) George Cottle (Stunt Coordinator)
41) Mitchell Bell (Co-Producer)
42) Matt Sweat (First Assistant Editor)
43) Kyle David Crosby (Production Supervisor)
44) Kevin Cassidy (Stunts)
45) Jonathan M. Goldstein (Writer)
46) Jonathan M. Goldstein (Screenstory)
47) Chris McKenna (Writer)
48) Stephen Conroy (Stunts)
49) Chelsea Bruland (Utility Stunts)
50) Jon Watts (Director)
51) Jon Watts (Writer)
52) Garet Reilly (Key Costumer)
53) Christian Cordella (Costume Illustrator)
54) Susan J. Wright (Costume Supervisor)
55) Jared Burke (Stunts)
56) Sean Christopher (Utility Stunts)
57) Chris Diebold (Sound Effects Editor)
58) Erik Sommers (Writer)
59) Kerry Lyn McKissick (Script Supervisor)
60) Trampas Thompson (Stunt Double)
61) Luis Galdames (Sound Effects Editor)
62) Kate Boyer (Stunts)
63) Evan Dane Taylor (Stunt Double)
64) Audra Avery (Art Direction)
65) Jwaundace Candece (Stunts)
66) Jeffrey D. Simon (Assistant Art Director)
67) Elizabeth Davidovich (Stunts)
68) Leeann Stonebreaker (Unit Production Manager)
69) Gianni Biasetti Jr. (Stunts)
70) John Hoskins (Construction Coordinator)
71) Heba Thorisdottir (Makeup Department Head)
72) Bruce MacCallum (Camera Operator)
73) Bob Moore Jr. (Set Costumer)
74) Jack Lazzaro (Makeup Artist)
75) Orlando Hernandez (Gaffer)
76) Chuck Zlotnick (Still Photographer)
77) Felipe Borrero (Sound Mixer)
78) Bob Kellough (Sound Effects Editor)
79) Kilou Picard (Visual Effects Producer)
80) John Clinton (Visual Effects Producer)
81) Jaimie Trueblood (Still Photographer)
82) Joel Thompson (Visual Effects Editor)
83) Steve Constancio (Key Costumer)
84) Anik Seguin (Visual Effects Editor)
85) Raul J. Marin (Rigging Grip)
86) Diana Giorgiutti (Visual Effects Producer)
87) Taisuke Tanimura (Software Engineer)
88) Don J. Hug (Production Supervisor)
89) Nadia Paine (Unit Production Manager)
90) Janek Sirrs (Visual Effects Supervisor)
91) Dan Cornwall (Gaffer)
92) Brian Heller (Aerial Director of Photography)
93) Suzy Mazzarese-Allison (Key Hair Stylist)
94) Pimentel A. Raphael (Animation Supervisor)
95) Shane Daniels (Stunts)
96) Carlane Passman (Costume Supervisor)
97) Drew Monahan (Art Direction)
98) Elizabeth Hitt (Digital Intermediate)
99) Kirk Corwin (Property Master)
100) James Morioka (Dialogue Editor)
101) Heather Elwell (Art Department Coordinator)
102) Janine Rath (Hair Department Head)
103) Jason Velez (Gaffer)
104) David Butler (Key Costumer)
105) Lucy O'Reilly (Makeup Department Head)
106) Will Arnot (Steadicam Operator)
107) Cameron Steenhagen (Dialogue Editor)
108) Lauren Abiouness (Art Direction)
109) Vanessa Lapato (Supervising ADR Editor)
110) Vanessa Lapato (Supervising Dialogue Editor)
111) Amy Pascal (Producer)
112) Tom Cummins (Key Set Costumer)
113) Barry Goch (Digital Intermediate)
114) Branden Marks (Key Costumer)
115) Jeri Baker (Hair Department Head)
116) Julius Kwan (Lead Animator)
117) Jillian Erickson (Makeup Department Head)
118) Elaine C. Andrianos (Visual Effects Editor)
119) Dean Bailey (Stunt Driver)
120) Liz Bernard (Lead Animator)
121) Ellen Hoffmann (Lead Animator)
122) Richard Smith (Animation Supervisor)
123) Brad Alexander (Pre-Visualization Supervisor)
124) Peter Gulla (Camera Operator)
125) Florian Hotz (Stunt Coordinator)
126) Alrik Kreemke (Stunt Double)
127) Kat Percy (Hair Department Head)
128) Joe Iemola (Sound Effects Editor)
129) Dan Brown (Stunts)
130) Jason B. Stamey (Casting Associate)
131) Michelle Diamantides (Hairstylist)
132) Cameron Beasley (Set Designer)
133) Rachel Block (Assistant Art Director)
134) Marie Rheinschild-Jordan (Visual Effects Producer)
135) Gary Blair (Rigging Grip)
136) Maricel Pagulayan (Visual Effects Producer)
137) Robert Wilson (Key Hair Stylist)
138) Kenton Hulme (VFX Editor)
139) Chris Cenatiempo (Stunts)
140) Carlos-Christian Nickel (CG Supervisor)
141) Cynthia L. Chapman (Hair Department Head)
142) Kil Won Yu (Set Designer)
143) Bela Trutz (Steadicam Operator)
144) Andrea Datzman (Lyricist)
145) Suzanna Boykin (Hairstylist)
146) Alvin Chong (Stunts)
147) Keith Splinter Davis (Stunts)
148) Simone Kraus Townsend (Animation Supervisor)
149) Nikos Kalaitzidis (Digital Effects Supervisor)
150) Allan Padelford (Stunt Driver)
151) Donald K. Overstreet (Stunt Double)
152) Adrienne Ballenger (Stunts)
153) Kelly Bellini (Stunts)
154) Marcelle Coletti (Stunts)
155) Joe Dryden (Utility Stunts)
156) Kevin Dyer (Stunts)
157) Jared Losano (Stunt Driver)
158) Hamid-Reza Benjamin Thompson (Stunt Double)
159) Dominik Zimmerle (Visual Effects Supervisor)
160) Eric Hauserman Carroll (Co-Producer)
161) Ashley McGuire (Makeup Artist)
162) Brendan Seals (Visual Effects Supervisor)
163) Rick Marroquin (Key Grip)
164) Doug Spilatro (Visual Effects Supervisor)
165) Brittini London (Stunt Double)
166) Scott Dale (Stunt Driver)
167) Mike F. Hedayati (Visual Effects Supervisor)
168) Kellie Robinson (Makeup Artist)
169) Kellie Robinson (Hairstylist)
170) Jep Hill (Digital Effects Supervisor)
171) Floyd Anthony Johns Jr. (Stunt Double)
172) Andrew Zink (CG Supervisor)
173) Immanuel Morris (Visual Effects Supervisor)
174) Holland Diaz (Stunt Double)
175) Kenneth Au (Visual Effects Supervisor)
176) Jared Slater (Aerial Camera)
177) Roy Malhi (CG Supervisor)
178) Alexandre Cancado (CG Supervisor)
179) John D. Miller (Key Grip)
180) Julia Gombert (Ager/Dyer)
181) Denise Pugh-Ruiz (Makeup Artist)
182) Rachel O'Connor (Co-Producer)
183) Dawn Michelle King (First Assistant Editor)
184) Richard Marrero (Stunt Driver)
185) Jan Reichmann (VFX Editor)
186) Aaron Colman-Hayes (3D Modeller)
187) Steph Lynn Robinson (Stereoscopic Coordinator)
188) Joseph Negrete (Hairstylist)
189) Seidah Nichols (Makeup Artist)
190) Enrique Vega (Hairstylist)
191) Charles Barden (Stunts)
192) Niko Dalman (Stunts)
193) Cody Banta (Stunts)
194) Adam Harrison (Rigging Gaffer)
195) Sarah Reagin (Stunts)
196) Andy Yamada (Stereoscopic Coordinator)
197) Marc Canonizado (Stunts)
198) Megan Flood (Visual Effects Supervisor)
199) Ian Churchill (Ager/Dyer)
200) Deb Downing (Costume Coordinator)
201) Lisa Halperin (Key Costumer)
202) Lawrence Tarzy (Set Costumer)
203) Kevin Jackson (Rigging Grip)
204) Berrian 'Scarecrow' Hobby IV (Rigging Grip)
205) Joseph Kendrick (Rigging Grip)
206) Pyare Fortunato (Steadicam Operator)
207) Bianca Siu Davies (Art Department Coordinator)
208) Rodney Fuentebella (Conceptual Illustrator)
209) Justin Trudeau (Set Designer)
210) Tim Ranck (Animation Supervisor)
211) Joosten Kuypers (CG Supervisor)
212) Chris Smallfield (CG Supervisor)
213) Justin Johnson (Digital Effects Supervisor)
214) Chris Waegner (Digital Effects Supervisor)
215) Kevin Culhane (Lead Animator)
216) Lisa Wang (Lead Animator)
217) Arda Uysal (Lead Animator)
218) Patrick Haskew (Pre-Visualization Supervisor)
219) Javier Lopez-Duprey (Pre-Visualization Supervisor)
220) Xinling Chen (Software Engineer)
221) Scott Englert (Software Engineer)
222) Mariatta Wijaya (Software Engineer)
223) Valerie Bernard (Software Engineer)
224) Francisco Ramirez (Visual Effects Editor)
225) Eric Kimelton (Visual Effects Producer)
226) Lou Pecora (Visual Effects Supervisor)
227) Dan Bethell (Visual Effects Supervisor)
228) Scott Seungpil Jung (Visual Effects Technical Director)
229) Kevin Kitchel (Visual Effects Technical Director)
230) Viktor Lundqvist (Visual Effects Technical Director)
231) Nitasha Bhambree (Stunts)
232) Sebastiano Cartier (Stunts)
233) Elizabeth Classen (Stunts)
234) Tye Claybrook Jr. (Stunts)
235) David Elson (Stunt Double)
236) Katie Kramer (Stunt Double)
237) Amadei Weiland (Stunt Double)
238) Harrison Osterfield (Actor's Assistant)
239) Davide Binello (Matte Painter) Ko'proq o'qish >

Tavsiya qilingan kinolar

© FreeKino.NET 2021 Barcha huquqlar himoyalangan. Filmlarga bo'lgan huquq ularning mualliflariga tegishli. Barcha filmlar faqat ma'lumot olish uchun mo'ljallangan. Foydalanuvchilar joylashtirgan noqonuniy materiallar uchun ma'muriyat javobgar emas! Har qanday film mualliflik huquqi egasining iltimosiga binoan olib tashlanadi.