Yangi O'rgimchak odam 2 - Uzbek Tilida

Yangi O'rgimchak odam 2
Kino tavsifi

O'rgimchak odam qiyofasini olgan Piter Parker hamon dunyoni yovuz va jinoyatchilardan qutqarib, bo'sh vaqtini sevimli Gven bilan o'tkazmoqda, ammo maktab vaqti ham nihoyasiga yetmoqda, qahramonlarni esa kattalar hayoti kutmoqda. Butrus Gvenning otasiga qizning hayotini abadiy tark etishi haqida so'z berganini va shu bilan unga xavf tug'dirmasligini eslaydi. Biroq, bu va'dani bajarish oson emas. Taqdir Butrus uchun kutilmagan hodisalar tayyorlaydi: uning yo'lida yangi dushman - Electro paydo bo'ladi va u yana eski do'sti Garri Osborn bilan uchrashadi va oilasining o'tmishi haqida ko'p narsalarni bilib oladi.

Питер Паркер под маской Человека-паука по-прежнему спасает мир от злодеев и преступников, а свободное время проводит со своей возлюбленной Гвен, но школьная пора близится к концу, и впереди героев ждет взрослая жизнь. Питер помнит о том, что дал отцу Гвен слово навсегда уйти из жизни девушки, тем самым больше не подвергая ее опасности. Однако сдержать это обещание не так просто. Судьба готовит Питеру сюрпризы: на его пути появится новый противник — Электро, а также ему будет суждено вновь встретиться с давним приятелем Гарри Озборном и узнать много нового о прошлом своей семьи.

Roles of actors:
1) Andrew Garfield (Peter Parker / Spider-Man)
2) Emma Stone (Gwen Stacy)
3) Jamie Foxx (Max Dillon / Electro)
4) Dane DeHaan (Harry Osborn / Green Goblin)
5) Colm Feore (Donald Menken)
6) Felicity Jones (Felicia Hardy)
7) Paul Giamatti (Aleksei Sytsevich / The Rhino)
8) Sally Field (Aunt May)
9) Embeth Davidtz (Mary Parker)
10) Campbell Scott (Richard Parker)
11) Marton Csokas (Dr. Ashley Kafka)
12) Louis Cancelmi (Man in Black Suit)
13) Max Charles (Young Peter Parker)
14) B.J. Novak (Allistar Smythe)
15) Sarah Gadon (Kari)
16) Michael Massee (Gustav Fiers / The Gentleman)
17) Jorge Vega (Jorge)
18) Bill Heck (G-5 Co-Pilot)
19) Teddy Coluca (Gwen's Cabbie)
20) Helen Stern (British Desk Attendant)
21) Aidy Bryant (Woman in Statue Of Liberty Costume)
22) Cal McCrystal (Principal Conway)
23) Anslem Richardson (Times Square Cop)
24) Mark Doherty (Swat Team Leader)
25) James Colby (Lead Officer)
26) Kari Coleman (Helen Stacy)
27) Skyler Gisondo (Howard Stacy)
28) Charlie DePew (Philip Stacy)
29) Robert Newman (Police Captain)
30) Adrian Martinez (Bodega Cashier)
31) Thaddeus Phillips (Robber)
32) James McCauley (Air Traffic Controller)
33) Rachael McOwen (Dispatcher)
34) David Shabtai (Dispatcher)
35) Greg Connolly (Osborn Butler)
36) Timothy Adams (Pilot)
37) Tug Coker (Pilot)
38) Jabari Gray (Pilot)
39) Jamie Lynn Concepcion (Jorge's Mother)
40) Pat Kiernan (NY1 News Anchor)
41) Jessica Abo (NY1 Reporter)
42) Clem Cheung (Chinese Grandpa)
43) Dusan Hyska (Armed Robber)
44) Andrei Runtso (Armed Robber)
45) Brennan Taylor (Ravencroft Guard)
46) Slate Holmgren (Ravencroft Guard)
47) Drew Beasley (Bully)
48) Matthew Tronieri (Bully)
49) Dario Barosso (Bully)
50) Salvatore L. Rossi (Bully)
51) Peter KT Tzotchev (Bully)
52) Paul Urcioli (Doctor)
53) David Shih (Doctor)
54) Daniel Gerroll (OsCorp Department Head)
55) Brian McElhaney (Times Square Bystander)
56) Jonathan Braylock (Times Square Bystander)
57) Steven Hauck (Corporate Lawyer)
58) J.D. Walsh (Dr. Jallings - Science Investigator)
60) Jessica Shea Alverson (Graduation Parent (uncredited))
62) Chris Cooper (Norman Osborn (uncredited))
65) Frank Deal (Agent Berkley (uncredited))
66) Odette Warder Henderson (Pedestrian (uncredited))
67) Denis Leary (Captain Stacy (uncredited))
69) Josh Elliott Pickel (Bully (uncredited))
70) Jacob Rodier (Simon Stacy (uncredited))
71) Martin Sheen (Uncle Ben (uncredited))


People who worked on the film:
1) Hans Zimmer (Original Music Composer)
2) Pietro Scalia (Editor)
3) Mark Friedberg (Production Design)
4) Stan Lee (Executive Producer)
5) Stan Lee (Characters)
6) Steve Ditko (Characters)
7) Avi Arad (Producer)
8) Richard L. Johnson (Supervising Art Director)
9) Deborah Lynn Scott (Costume Design)
10) Bruce Moriarty (First Assistant Director)
11) Andy Armstrong (Stunt Coordinator)
12) James Armstrong (Stunt Coordinator)
13) John Caglione Jr. (Makeup Department Head)
14) Alex Kurtzman (Screenplay)
15) Alex Kurtzman (Story)
16) Roberto Orci (Screenplay)
17) Roberto Orci (Story)
18) Dan Mindel (Director of Photography)
19) Joe Digaetano (Special Effects Coordinator)
20) Susan Bode (Set Decoration)
21) Petr Hlinomaz (Camera Operator)
22) James Vanderbilt (Story)
23) Jerome Chen (Visual Effects Supervisor)
24) Kathleen Chopin (Casting)
25) Elliot Graham (Additional Editor)
26) E. Bennett Walsh (Executive Producer)
27) Linda Drake (Visual Effects Editor)
28) Junkie XL (Original Music Composer)
29) Kevin Kaska (Orchestrator)
30) Denise Pinckley (Production Manager)
31) Marc Webb (Director)
32) Al Cerullo (Pilot)
33) Brick Mason (Storyboard Artist)
34) James Fanning (Transportation Captain)
35) Eric A. Norris (Sound Designer)
36) David Chameides (Steadicam Operator)
37) BJ Davis (Stunts)
38) Arturo Sandoval (Musician)
39) Jeff Pinkner (Screenplay)
40) Jeff Pinkner (Story)
41) Isaac Gabaeff (Props)
42) Ve Neill (Makeup Artist)
43) Johnny Marr (Original Music Composer)
44) David Stein (Assistant Art Director)
45) Pharrell Williams (Original Music Composer)
46) Dawn Mountain (Travel Coordinator)
47) Kim Jennings (Art Direction)
48) Matt Tolmach (Producer)
49) Thomas Lappin (Camera Operator)
50) Carmia Marshall (Set Costumer)
51) Alexis Forte (Costume Assistant)
52) Niko Tavernise (Still Photographer)
53) Donna Maloney (Costume Supervisor)
54) Maki Takenouchi (Graphic Designer)
55) Jay Martin (Storyboard Artist)
56) Deborah Zimmerman (Set Costumer)
57) Deborah Zimmerman (Costumer)
58) Ed W. Marsh (Stereoscopic Supervisor)
59) Robin Harlan (Foley)
60) Steve Love (First Assistant Director)
61) Lisa Lovaas (Costume Supervisor)
62) Stephen M. Kelley (Makeup Artist)
63) Vincent Schicchi (Key Makeup Artist)
64) Bryan Godwin (Visual Effects Supervisor)
65) Emmanuel Shiu (Concept Artist)
66) Michael Magill (ADR Editor)
67) Eric Lewis Beauzay (Assistant Art Director)
68) Sandy Hamilton (Property Master)
69) Kathryn C. McGinnis (Scenic Artist)
70) Stephen Morahan (Assistant Art Director)
71) Rachel Nemec (Assistant Art Director)
72) Douglas Poland (Art Department Coordinator)
73) Nicole Greenbaum (Costume Supervisor)
74) Elizabeth Himelstein (Dialect Coach)
75) Jessica Lichtner (Script Supervisor)
76) David V. Butler (Dialogue Editor)
77) Tim Croshaw (Set Designer)
78) Noelle King (Set Designer)
79) Tim Zydel (Greensman)
80) Sean Massey (Dialogue Editor)
81) Robert Troy (Dialogue Editor)
82) Luis Galdames (Sound Effects Editor)
83) Lee Gilmore (Sound Effects Editor)
84) Hamilton Sterling (Sound Effects Editor)
85) Sarah Monat (Foley)
86) Kira Smith (Boom Operator)
87) Addison Teague (Supervising Sound Editor)
88) Ashley Beck (Visual Effects Supervisor)
89) Don Lee (Visual Effects Supervisor)
90) Kim Lee (Visual Effects Producer)
91) Gregory L. McMurry (Visual Effects Supervisor)
92) Nevin Seus (Music Editor)
93) Donna Belsky (Studio Teachers)
94) Jason Farrar (Location Manager)
95) Brooke Bennett (Costume Assistant)
96) Bruce McCleery (Second Unit Director of Photography)
97) Ben Mauro (Conceptual Design)
98) Boris Cifuentes (Electrician)
99) Rhonda C. Gunner (Visual Effects Producer)
100) Julia Davis (Stunts)
101) Sylvia James (Assistant Camera)
102) Mark Herman (Visual Effects Editor)
103) John Clinton (Visual Effects Producer)
104) Michael Nelson (Ultimate Arm Operator)
105) Ryan Heck (Assistant Art Director)
106) Malchus Janocko (Assistant Art Director)
107) Mark Pollard (Assistant Art Director)
108) Matthew Jeffrey Sama (Assistant Art Director)
109) Joseph Michael Tenga (Assistant Art Director)
110) Scott Dougan (Assistant Art Director)
111) Marc Connor (Scenic Artist)
112) Eric de Jesus (Scenic Artist)
113) Max Grafe (Scenic Artist)
114) Christopher Kay (Scenic Artist)
115) Diana Shaller (Scenic Artist)
116) Bruce Lee Gross (Leadman)
117) Philippe Carr-Forster (Camera Operator)
118) Ted Chu (Camera Operator)
119) William Klayer (Camera Operator)
120) George Peters (Camera Operator)
121) Christopher Prampin (Gaffer)
122) Stephen Pardee (Set Costumer)
123) Laura Wolford (Set Costumer)
124) Laura Wolford (Costumer)
125) Mandy Arnold (Digital Intermediate Editor)
126) Julie Kuehndorf (Publicist)
127) Wendy Lee Roberts (Script Supervisor)
128) Daniel Carbo (Production Manager)
129) Angela Quiles (Production Supervisor)
130) Doug Oddy (Visual Effects Producer)
131) Erik Nordby (Visual Effects Supervisor)
132) Phil Pastuhov (Aerial Director of Photography)
133) Kat Spiess (Assistant Editor)
134) David A. Cohen (Supervising ADR Editor)
135) Angel De Angelis (Hair Department Head)
136) Meghan K. Wicker (Production Coordinator)
137) Stephane Paris (CG Supervisor)
138) LaLette Littlejohn (Makeup Artist)
139) Deidra Dixon (Hairstylist)
140) Tom Driscoll (VFX Editor)
141) Fríða Aradóttir (Hairstylist)
142) David Alexander Smith (Digital Effects Supervisor)
143) Dani Phelps (Costumer)
144) Teri E. Dorman (Supervising Dialogue Editor)
145) Ryan Rodriguez (Best Boy Electrician)
146) Morning Star Schott (Digital Intermediate Producer)
147) Jerad Marantz (Costume Illustrator)
148) Daryl Sawchuk (Animation Supervisor)
149) Meghan Kasperlik (Assistant Costume Designer)
150) Sean Amborn (Special Effects Technician)
151) Avner Engel (Animation)
152) Jennifer Sabel (Background Casting Director)
153) Eddie Prickett (Animation)
154) Erin Davis (Digital Intermediate Producer)
155) Mike Dharney (Animation)
156) Mike Dharney (Senior Animator)
157) Julius Kwan (Senior Animator)
158) Dhirendra Chhatpar (Stereoscopic Editor)
159) Romy Webster (Visual Effects Coordinator)
160) Michael Powsner (Props)
161) Henry Fong (Concept Artist)
162) Kevin Webb (Animation)
163) Wayne Jaworskyj (Compositors)
164) Jacob Jared Jones (Compositors)
165) Matthew Kemper (Compositing Supervisor)
166) Joo-Hwan Park (Compositors)
167) Aaron Williams (VFX Artist)
168) Jessica Wolff (Compositors)
169) Jonathan Bach (Concept Artist)
170) Robert Consing (Storyboard Artist)
171) Robert O. Simons (Conceptual Design)
172) Eric Dvorsky (Aerial Camera Technician)
173) Wade Sullivan (Costumer)
174) Mitchell Travers (Assistant Costume Designer)
175) Sarah Rubano (Makeup Artist)
176) Roland Blancaflor (Special Effects Technician)
177) Kurt Harris (Special Effects Technician)
178) Gavin Fernandez (Second Assistant "A" Camera)
179) Eric Boncher (Gaffer)
180) Daniel Boxer (Property Master)
181) Tina Khayat (Set Decorating Coordinator)
182) Tsigie White (Costumer)
183) Valeria di Gabriele (Visual Effects Coordinator)
184) Peter Montagna (Special Effects Makeup Artist)
185) Tyler Cordova (Visual Effects Coordinator)
186) Chrissy Callan (Assistant Costume Designer)
187) Charley Gilleran (Key Grip)
188) Dan Cortez (Visual Effects Coordinator)
189) Hugh Brompton (Visual Effects Coordinator)
190) Brett Heicher (Electrician)
191) Chris Jones (Dolly Grip)
192) Ashley Lambert (ADR Voice Casting)
193) Michael Lerman (First Assistant Director)
194) Luke Botteron (VFX Editor)
195) Harimander Singh Khalsa (Compositing Supervisor)
196) Keith B. Davis (First Assistant "B" Camera)
197) Valerie Klarich (Costume Coordinator)
198) Max Tyrie (Lead Animator)
199) Andrew Poole (Visual Effects Production Manager)
200) Scott Lukowski (Concept Artist)
201) Warren Dion Smith (Special Effects Technician)
202) Tami Lane (Special Effects Makeup Artist)
203) Ann Chow (Visual Effects Coordinator)
204) Craig Vaccaro (Key Rigging Grip)
205) James J. Ferris (Electrician)
206) Jared Krichevsky (Concept Artist)
207) Joshua Min (Concept Artist)
208) Richard Spriggs (Lead Animator)
209) Rick Marroquin (Dolly Grip)
210) Luca Nemolato (Concept Artist)
211) Kelton Cram (Concept Artist)
212) Tamara Bally (Production Controller)
213) Robert Drwila (Assistant Editor)
214) Claudia Li (Visual Effects Coordinator)
215) Sachin Patidar (Online Editor)
216) Christian Irles (Compositing Supervisor)
217) Blaise Miller (Lighting Technician)
218) Brett M. Reed (First Assistant Editor)
219) David Schaub (Animation Supervisor)
220) Robert Winter (CG Supervisor)
221) Charlie Marroquin (Key Grip)
222) George Patsos (Key Grip)
223) Madina Milana (Extras Casting)
224) Josh Turi (Prosthetic Makeup Artist)
225) Julie Solomon (Location Coordinator)
226) Jason Fields (Assistant Editor)
227) Michael A. Leo (Generator Operator)
228) Mike Yurich (Key Grip)
229) Patrick Smith (Pre-Visualization Supervisor)
230) Rori Bergman (Casting Associate)
231) Nino Neuboeck (First Assistant "A" Camera)
232) Kevin Krout (Colorist)
233) Rob Riccobono (Electrician)
234) Bryan Czerniawski (Costume Assistant)
235) Jasen Joseph Sica (Key Hair Stylist)
236) Richard Macdonald (Electrician)
237) Jack Mortellaro Jr. (Special Effects Technician)
238) Benjamin Sutor (Online Editor)
239) John L. Dardis (Lighting Technician)
240) Chris Waegner (CG Supervisor)
241) Wendy Yang Bailey (Costumer)
242) Christian Pearce (Concept Artist)
243) Alex Falkner (Special Effects Supervisor)
244) Annie-Claude Lapierre (Visual Effects Coordinator)
245) Martha Smith (Wardrobe Supervisor)
246) Sebastien Nicolet (Electrician)
247) Lisa Hazell (Hairstylist)
248) J. Wilfrid White (Marine Coordinator)
249) Troy David (Ager/Dyer)
250) David Paulin (Textile Artist)
251) Jessica Carrington (Visual Effects Coordinator)
252) Jon D. Morrison (Electrician)
253) Ben Noftzger (Camera Production Assistant)
254) Megan Wong (Visual Effects Coordinator)
255) Sean Dunckley (Colorist)
256) In-Ah Roediger (Senior Animator)
257) Sam Marks (Visual Effects Coordinator)
258) Marvin Kim (Modelling Supervisor)
259) Oleksandr Vozniuk (Lighting Artist)
260) Amanda Hui (Visual Effects Coordinator)
261) Glen Sylvester (Lead Animator)
262) Pete Kelley (Special Effects Technician)
263) Jim Grout (Electrician)
264) Jerad Molkenthin (Electrician)
265) Maria Ximena Lozano (Visual Effects Coordinator)
266) Christopher Rovira (Carpenter)
267) Carl Casano (Electrician)
268) Holly Price (Visual Effects Coordinator)
269) Mark Kahn (Generator Operator)
270) Willie "Chan" Estrada (First Assistant Camera)
271) Grant Wilfley (Extras Casting)
272) Cristina Patterson (Contact Lens Designer)
273) H. Barclay Aaris (Special Effects Technician)
274) Daniel E. Joyce (Electrician)
275) Hil Cook (Wigmaker)
276) Michael Kutsche (Concept Artist)
277) Rohan Tirkey (Stereoscopic Supervisor)
278) Jason Cortazzo (Libra Head Technician)
279) Gabu Camilo (Props)
280) Steffen Reichstadt (Concept Artist)
281) Aaron Sims (Concept Artist)
282) Loren Azlein (Camera Production Assistant)
283) Derek Murphy (Rigging Gaffer)
284) Inyoung Choi (Electrician)
285) Priyal Mahadik (Stereoscopic Editor)
286) Vaibhav Marathe (Stereoscopic Editor)
287) Claire Prebble (Special Effects Technician)
288) Barry O'Brien (Stereoscopic Supervisor)
289) David Satin (Digital Imaging Technician)
290) Neelkanth Mapara (Online Editor)
291) Harikrishna Dubey (Stereoscopic Editor)
292) Adam Ghering (Compositing Supervisor)
293) Mairin Platt (Animation Coordinator)
294) Stephen Edwards (Special Effects Technician)
295) Glen A. Gregory (Carpenter)
296) Christopher M. Elassad (Dolly Grip)
297) Frank Duffy III (Electrician)
298) Christian May (Best Boy Electric)
299) Nick Haines-Stiles (Best Boy Grip)
300) Jesse Pelikan (Rigging Grip)
301) John Oliveri (Second Assistant "B" Camera)
302) Sergius Nafa (First Assistant "A" Camera)
303) Timothy Peel (Graphic Designer)
304) Craig Nix (Libra Head Technician)
305) Robert Mead (Additional Editor)
306) Justin Jones (Stereoscopic Supervisor)
307) Braden Belmonte (Second Assistant "A" Camera)
308) Patrick Fontana (Rigging Gaffer)
309) Akhilesh Jain (Stereoscopic Supervisor)
310) Kevin Gilligan (Best Boy Grip)
311) Tekin Cetinkaya (Production Coordinator)
312) Gregory Michael Baney (Electrician)
313) Gabe Munitz-Alessio (Electrician)
314) James Phelps (Electrician)
315) Brad Printz (Electrician)
316) Eric Gearity (Key Rigging Grip)
317) Thomas Beczynski (Lighting Technician)
318) Matt Hedges (Camera Production Assistant)
319) Matthew Selkirk (Digital Imaging Technician)
320) Jessie Pellegrino (Props)
321) Andrew Sweeney (Dolly Grip)
322) Joseph S. Alfieri (Construction Coordinator)
323) Abner Medina (Assistant Camera)
324) Hana Scott-Suhrstedt (Costumer)
325) John Porto (Set Costumer)
326) Erika Goyzueta (Set Costumer)
327) Jelani Atu Wilson (Second Assistant "B" Camera)
328) Francesco Corvino (Concept Artist)
329) Christopher B. Green (First Assistant Camera)
330) Gavin Wright (Pre-Visualization Supervisor)
331) Veronica Kablan (Visual Effects Coordinator)
332) Adrian J. Sciutto (Visual Effects Coordinator)
333) Phelicia Sperrazzo (Visual Effects Coordinator)
334) Andrew Turner (Visual Effects Coordinator)
335) Anthony Dunne (Carpenter)
336) Gregory Hill (Concept Artist)
337) Long Ouyang (Concept Artist)
338) Justin Claus Harder (Conceptual Design)
339) Harvey Goldberg (Leadman)
340) Jason Logerot (Painter)
341) Ruby De Jesus (Props)
342) Valerie Nolan (Set Decoration Buyer)
343) Tricia Mears (Camera Production Assistant)
344) J. Eric Camp (Digital Imaging Technician)
345) George Selden (Electrician)
346) Paul Colangelo (First Assistant Camera)
347) Edward Read (Lighting Programmer)
348) Benoit Richard (Lighting Programmer)
349) Spencer Snygg (Lighting Technician)
350) Aaron Randall (Rigging Grip)
351) Michael J. DiCarlo (Second Assistant Camera)
352) Evan Nelson (Techno Crane Operator)
353) Stephen Fitzgerald (Video Assist Operator)
354) Adam Smelin (Video Assist Operator)
355) Zachary Ripps (Contact Lens Technician)
356) Franny Bohar (Costume Assistant)
357) Sarah Holden (Costume Assistant)
358) Amy R. Burt (Costume Supervisor)
359) Ashley Beatty (Costumer)
360) Lucy Cobbs (Costumer)
361) Rudy Mance (Costumer)
362) Suzanne Pakier (Costumer)
363) Amy L. Teets (Costumer)
364) Sarah Yellin (Costumer)
365) Alicia Boue (Costumer)
366) Malcolm Phipps (Set Costumer)
367) Catharine Stuart (Set Costumer)
368) Angielette Smith (Set Costumer)
369) Srinath Tammina (3D Modeller)
370) Stephen Borneman (Lighting Artist)
371) Brian Kloc (Lighting Artist)
372) Oliver Allen-Wielebnowski (Stereoscopic Supervisor)
373) Matthew DeJohn (Stereoscopic Supervisor)
374) Nick Murphy (VFX Editor)
375) Joel Binder (Visual Effects Coordinator)
376) Josh Fritchie (Visual Effects Coordinator)
377) Shu Fujita (Visual Effects Coordinator)
378) Robin Garcia (Visual Effects Coordinator)
379) Jean Ho (Visual Effects Coordinator)
380) Jeffrey John Howard (Visual Effects Coordinator)
381) Meghan O'Brien (Visual Effects Coordinator)
382) Jay Warren (Visual Effects Producer)
383) Greg DiGiacomo (Visual Effects Production Assistant)
384) Dakota Zantay (Extras Casting Assistant)
385) Jackie Snyder (Extras Casting Assistant)
386) Yelda Gurkan (Extras Casting Assistant)
387) Cat Auburn (Special Effects Technician)
388) Joaquin Loyzaga (Special Effects Technician)
389) Jamie Rencen (Special Effects Technician)
390) Adesola Adeyeye (Production Coordinator)
391) Lauren Heath (Production Coordinator)
392) Amanda O'Reilly (Production Secretary)
393) Steven Saunders (Sculptor)
394) Lisa Curtis Saunders (Software Engineer) Ko'proq o'qish >

Tavsiya qilingan kinolar

© FreeKino.NET 2021 Barcha huquqlar himoyalangan. Filmlarga bo'lgan huquq ularning mualliflariga tegishli. Barcha filmlar faqat ma'lumot olish uchun mo'ljallangan. Foydalanuvchilar joylashtirgan noqonuniy materiallar uchun ma'muriyat javobgar emas! Har qanday film mualliflik huquqi egasining iltimosiga binoan olib tashlanadi.