Yangi O'rgimchak odam - Uzbek Tilida

Yangi O'rgimchak odam
Kino tavsifi

Piter Parker bolaligida ota-onasi tomonidan tashlab ketilgan va shuning uchun amakisi va xolasi tomonidan tarbiyalangan. Yillar o'tib, Piter oddiy namunali maktab o'quvchisi edi, bezorilar hujumiga uchradi va o'zi yashirincha javob bergan sinfdoshi Gven Steysi bilan oshiq edi. Ammo genetik modifikatsiyalangan o'rgimchak tishlaganidan so'ng, Butrus ajoyib super kuchlarga ega bo'ladi va uning hayoti abadiy o'zgaradi. Biroq, u ota-onasiga nima bo'ldi, degan savol bilan azoblanishdan to'xtamaydi. U otasining uzoq yillik do'sti va sherigi, genetik Kurt Konnors bilan uchrashadi, u Piterning otasi bilan birgalikda regeneratsiya formulasini ishlab chiqdi. Piter uni tugatishga yordam beradi va butun umri davomida o'ng qo'lini tiklashni orzu qilgan Konnors o'zi uchun formulaga kiradi va Lizardga aylanadi. O'z aybini anglagan Butrus, o'rgimchak odam sirli super qahramon qiyofasida yangi hayotni boshlaydi va Konnorsni to'xtatish yo'lini topishga urinib, terrorchi jinoyatchiga aylanadi.

В детстве Питер Паркер был оставлен своими родителями, и поэтому воспитывался дядей и тётей. Шли годы, Питер был обычным примерным школьником, подвергался нападкам хулиганов и был влюблён в свою одноклассницу Гвен Стэйси, которая сама втайне отвечала ему взаимностью. Но после укуса генетически изменённого паука, Питер получает невероятные сверхспособности и его жизнь меняется навсегда. Однако его не перестаёт мучить вопрос о том, что случилось с его родителями. Он знакомится с давним другом и партнёром своего отца — генетиком Куртом Коннорсом, который вместе с отцом Питера разрабатывал формулу регенерации. Питер помогает её закончить, а Коннорс, всю жизнь мечтавший восстановить свою правую руку, вводит формулу себе и становится Ящером. Осознавая свою вину, Питер начинает новую жизнь в образе таинственного супергероя Человека-паука и становится грозой преступников, одновременно пытаясь найти способ остановить Коннорса.

Roles of actors:
1) Andrew Garfield (Peter Parker / Spider-Man)
2) Emma Stone (Gwen Stacy)
3) Rhys Ifans (Dr. Curt Connors / The Lizard)
4) Denis Leary (Captain Stacy)
5) Martin Sheen (Uncle Ben)
6) Sally Field (Aunt May)
7) Max Charles (Peter Parker (Age 4))
8) Campbell Scott (Richard Parker)
9) Embeth Davidtz (Mary Parker)
10) Chris Zylka (Flash Thompson)
11) Irrfan Khan (Rajit Ratha)
12) C. Thomas Howell (Jack's Father)
13) Jake Keiffer (Jack)
14) Hannah Marks (Missy Kallenback)
15) Kari Coleman (Helen Stacy)
16) Michael Barra (Store Clerk)
17) Leif Gantvoort (Cash Register Thief)
18) Andy Pessoa (Gordon)
19) Kelsey Asbille (Sally Avril)
20) Kevin McCorkle (Mr. Cramer)
21) Andy Gladbach (Physics Nerd)
22) Ring Hendricks-Tellefsen (Physics Nerd)
23) Barbara Eve Harris (Miss Ritter)
25) Danielle Burgio (Nicky's Girlfriend)
26) Tom Waite (Nicky)
28) Steve DeCastro (Car Thief Cop)
29) Jill Flint (Receptionist)
30) Mark Daugherty (OsCorp Intern)
31) Milton González (Rodrigo Guevara)
32) Skyler Gisondo (Howard Stacy)
33) Charlie DePew (Philip Stacy)
34) Jacob Rodier (Simon Stacy)
35) Vincent Laresca (Construction Worker)
36) Damien Lemon (Taxi Driver)
37) Ty Upshaw (Police Officer with Sketch)
38) James Chen (Police Officer)
39) Alexander Bedria (Officer (SWAT))
40) Tia Texada (Sheila (Subway))
42) John Burke (Newscaster (News Chopper))
43) Terry Bozeman (Principal)
44) Jennifer Lyons (Second Girl (Subway))
45) Michael Massee (Man in the Shadows)
46) Amber Stevens West (Ariel)
47) Max Bogner (Scientist (uncredited))
48) Ethan Cohn (Lab Technician (uncredited))
49) Zoey Deutch (Gossip Girl (uncredited))
50) Miles Elliot (Billy Connors (uncredited))
51) Miranda LaDawn Hill (Cheerleader (uncredited))
52) Amanda MacDonald (Goth Girl (uncredited))
53) Maury Morgan (Tina (uncredited))
54) Michael Papajohn (Alfie (uncredited))


People who worked on the film:
1) Francine Maisler (Casting)
2) John Schwartzman (Director of Photography)
3) Pietro Scalia (Editor)
4) James Horner (Original Music Composer)
5) Christopher Allen Nelson (Special Effects Makeup Artist)
6) Kym Barrett (Costume Design)
7) Stan Lee (Executive Producer)
8) Stan Lee (Characters)
9) Steve Ditko (Characters)
10) Laura Ziskin (Producer)
11) Avi Arad (Producer)
12) Alvin Sargent (Screenplay)
13) Kevin Feige (Executive Producer)
14) J. Michael Riva (Production Design)
15) Leslie A. Pope (Set Decoration)
16) Shannon Mills (Sound Designer)
17) Shannon Mills (Supervising Sound Editor)
18) Steve Kloves (Screenplay)
19) Steve Bowen (Digital Intermediate Colorist)
20) Bill Corso (Makeup Department Head)
21) Andy Armstrong (Stunt Coordinator)
22) James Armstrong (Stunt Coordinator)
23) David F. Klassen (Supervising Art Director)
24) Ian Fox (Camera Operator)
25) Page Buckner (Art Direction)
26) James Vanderbilt (Screenplay)
27) James Vanderbilt (Story)
28) Jerome Chen (Visual Effects Supervisor)
29) Theodore Bialek (CG Supervisor)
30) Michael Grillo (Executive Producer)
31) David Giammarco (Sound Re-Recording Mixer)
32) Paul Massey (Sound Re-Recording Mixer)
33) Linda Drake (Visual Effects Editor)
34) Kathrine Gordon (Hair Department Head)
35) Michael E. Goldman (Art Direction)
36) Alan Edward Bell (Editor)
37) Connie Grayson Criswell (Contact Lens Technician)
38) Paul Sonski (Assistant Art Director)
39) Renate Leuschner (Wigmaker)
40) Marc Webb (Director)
41) Nikoletta Skarlatos (Key Makeup Artist)
42) Ve Neill (Makeup Department Head)
43) Dean Andre (Sound mixer)
44) Miguel López-Castillo (Art Direction)
45) Suzan Wexler (Art Direction)
46) Matt Tolmach (Producer)
47) Eric Sundahl (Set Designer)
48) Kris Evans (Makeup Artist)
49) Robin Harlan (Foley)
50) Steve Love (First Assistant Director)
51) Wendy Washbrook (Extras Casting)
52) Andy Henry (Casting Associate)
53) Vincent Schicchi (Makeup Department Head)
54) Vincent Schicchi (Key Makeup Artist)
55) Lynda Foote (Costume Supervisor)
56) Susan J. Wright (Costume Supervisor)
57) Robert Edwards (ADR Mixer)
58) David Fernandez (Set Costumer)
59) Matt Daly (Visual Effects Producer)
60) Abe Costanza (Scenic Artist)
61) Elizabeth Himelstein (Dialect Coach)
62) Russell R. Anderson (Leadman)
63) Cuitlahuac Morales Velazquez (Sculptor)
64) Trisha Burton (Script Supervisor)
65) Andrew M. Siegel (Property Master)
66) Greg Baldi (Camera Operator)
67) Noelle King (Set Designer)
68) Robert Troy (Dialogue Editor)
69) Sarah Monat (Foley)
70) Addison Teague (Sound Designer)
71) Addison Teague (Supervising Sound Editor)
72) Ashley Beck (Visual Effects Supervisor)
73) Natasha Anne Francis (Visual Effects Producer)
74) Julie Orosz (Visual Effects Producer)
75) Mark Schwentner (Electrician)
76) Daniel Cotroneo (Lighting Technician)
77) David Luckenbach (Camera Operator)
78) David Luckenbach (Steadicam Operator)
79) Joseph A. Alfieri Jr. (Construction Coordinator)
80) Dane Allan Smith (Visual Effects Producer)
81) Jennifer Silver (Visual Effects Producer)
82) Nancy A. King (Art Department Coordinator)
83) Bob Moore Jr. (Set Costumer)
84) Joe E. Rand (Music Editor)
85) Joshua Davis (Lighting Technician)
86) Russell Engels (Gaffer)
87) Deb Adair (Sound Re-Recording Mixer)
88) Michelle Collier (Art Department Coordinator)
89) Eric Hugunin (Assistant Art Director)
90) Ernie Avila (Set Designer)
91) Andrew Birdzell (Set Designer)
92) William J. Law III (Set Designer)
93) Thomas Machan (Set Designer)
94) Patrick Ballin (Visual Effects Editor)
95) John Berri (Visual Effects Editor)
96) Terry Bradley (Visual Effects Supervisor)
97) Kevin Crandell (Visual Effects Editor)
98) Joe Farrell (Visual Effects Supervisor)
99) Mark Herman (Visual Effects Editor)
100) Sébastien Moreau (Visual Effects Supervisor)
101) Lindsey Zamplas (Visual Effects Producer)
102) Julia Neighly (Visual Effects Producer)
103) Hetal Jain (Visual Effects Producer)
104) John Clinton (Visual Effects Producer)
105) David R. Christensen (Gaffer)
106) Peter Mercurio (Camera Operator)
107) Michael Nelson (Camera Operator)
108) Jaimie Trueblood (Still Photographer)
109) Valentina Aulisi (Set Costumer)
110) Paul Corricelli (Set Costumer)
111) Elizabeth Frank (Set Costumer)
112) Mustapha Mimis (Set Costumer)
113) Julie Shack (Set Costumer)
114) Malik Summers (Set Costumer)
115) Jim Henrikson (Music Editor)
116) Barbara McDermott (Music Editor)
117) Joel Marrow (Transportation Coordinator)
118) Mandy Arnold (Digital Intermediate Editor)
119) Duncan Rochfort (Visual Effects Editor)
120) Kurt E. Soderling (Aerial Director of Photography)
121) Christopher A. Schenck (Camera Operator)
122) Henry Tirl (Steadicam Operator)
123) Yvette Stone (Key Hair Stylist)
124) Barbara Cantu (Hair Department Head)
125) Angel De Angelis (Hair Department Head)
126) Andy Lesniak (CG Supervisor)
127) Matthew Kistenmacher (Electrician)
128) Pam Hammarlund (Visual Effects Producer)
129) David Alexander Smith (Digital Effects Supervisor)
130) Frank Dorowsky (Rigging Gaffer)
131) Jed Dornoff (Makeup Artist)
132) Morning Star Schott (Digital Intermediate Producer)
133) Gerald Quist (Key Makeup Artist)
134) Aimee Macabeo (Special Effects Makeup Artist)
135) Jerad Marantz (Character Designer)
136) Teressa Hill (Key Hair Stylist)
137) Hugo Dominguez (VFX Artist)
138) Earl A. Hibbert (Visual Effects)
139) Joel Foster (Animation)
140) Mike Dharney (Animation)
141) Tricia Sawyer (Makeup Artist)
142) Mike Mekash (Special Effects Makeup Artist)
143) Steve Cady (Senior Animator)
144) Aaron Williams (VFX Artist)
145) Elizabeth McClurg (Compositors)
146) Rick Harris (Key Rigging Grip)
147) Les T. Tomita (Key Grip)
148) Amy Lu (Senior Animator)
149) Richard Smith (Lead Animator)
150) Sebastian Butenberg (Animation Supervisor)
151) Joshua Solson (Electrician)
152) R. Cory McCutcheon (Hairstylist)
153) Maricella Ramirez (First Assistant Camera)
154) Brian Bishop (Rigging Grip)
155) Mike Tenerelli (Rigging Grip)
156) Marlies Schacherl (Visual Effects Coordinator)
157) Robert Wilson (Hairstylist)
158) Doug Dalisera (Rigging Gaffer)
159) Dan Cortez (Visual Effects Coordinator)
160) Billy Kerwick (Key Rigging Grip)
161) Shawn Smolensky (Visual Effects Production Assistant)
162) Jared Greenstein (Electrician)
163) Jennifer Vecchiarello (First Assistant Editor)
164) Richard Mosier (First Assistant Camera)
165) Shane D. Kelly (Gaffer)
166) Shane Mahan (Prosthetic Supervisor)
167) Susanne Scheel (Casting Assistant)
168) Damon Marcellino (Lighting Technician)
169) Carlos Baker (Electrician)
170) Nancy Lamontagne (Visual Effects Coordinator)
171) Max Tyrie (Lead Animator)
172) Sascha Wolf (Visual Effects Editor)
173) Adam Watkins (CG Supervisor)
174) Brandon Bartlett (CG Supervisor)
175) Robin Bursey (Second Assistant Camera)
176) Scott Barnes (Lighting Programmer)
177) Claudia Butenberg (Visual Effects Coordinator)
178) James J. Ferris (Electrician)
179) Robert Drwila (Assistant Editor)
180) David Schaub (Animation Supervisor)
181) Robert Winter (CG Supervisor)
182) Jaim O'Neil (Electrician)
183) Dustin VonLossberg (Rigging Grip)
184) Alan R. Disler (First Assistant Camera)
185) VFx Star (Visual Effects)
186) Jatinder Singh Manhas (Visual Effects)
187) Elizabeth Chodar (Casting Assistant)
188) Ross Newton (CG Supervisor)
189) Nate Heartt (Red Technician)
190) Tong Tran (CG Artist)
191) Tommy Tieche (First Assistant Camera)
192) Chrissy Callahan (Visual Effects Coordinator)
193) Melissa Franco (Visual Effects Production Assistant)
194) Brian D'Haem (Lighting Technician)
195) Katrissa 'Kat' Peterson (Visual Effects Coordinator)
196) Richard Graves (First Assistant Director)
197) Benjamin Sutor (Online Editor)
198) Tony Hibbard (Lighting Technician)
199) Michael Langford (Senior Animator)
200) Fernando Barrios (Rigging Grip)
201) Chris Waegner (CG Supervisor)
202) Noah Bishop (Techno Crane Operator)
203) Ralph Del Castillo (Dolly Grip)
204) Ivory Stanton (Ager/Dyer)
205) Vincent Truitner (CG Animator)
206) James Fitzpatrick (Electrician)
207) Genevieve Claire (Visual Effects Coordinator)
208) Eric D Legare (Pipeline Technical Director)
209) Louise Baker (Pre-Visualization Supervisor)
210) James Kuroda (Compositing Supervisor)
211) James Mahoney (Electrician)
212) Mark Santoni (First Assistant Camera)
213) Ina Marczinczik (Senior Animator)
214) Marvin Kim (Modelling Supervisor)
215) William Self (Lighting Technician)
216) Paul Storino (Rigging Grip)
217) Eric Levin-Hatz (Visual Effects Coordinator)
218) Diana Matos (Camera Loader)
219) William Moore (Generator Operator)
220) Timothy Jipping (Rigging Grip)
221) John Bowers (Compositing Supervisor)
222) John Connell (Camera Operator)
223) Darrin DeLoach (First Assistant Camera)
224) Justin Situ (Electrician)
225) Thomas D. Lairson Jr. (Second Assistant Camera)
226) Corinna Woodcock (Makeup Artist)
227) Jason Cortazzo (Libra Head Technician)
228) John Persichetti (Digital Colorist)
229) Eddie Chew (Senior Animator)
230) Adam Ghering (Compositing Supervisor)
231) Jordan Soles (Visual Effects Producer)
232) Chelsea Kammeyer (Visual Effects Coordinator)
233) Clayton Fowler (Rigging Grip)
234) Michelle Ceglia (Hairstylist)
235) Robin Scott Graham (Compositing Supervisor)
236) Robert Mead (First Assistant Editor)
237) Lindsay MacGowan (Prosthetic Supervisor)
238) Davell Lee Libbett (Visual Effects Coordinator)
239) Jordan Freda (Visual Effects Producer)
240) Michael Alexonis (Key Grip)
241) Hnedel Maximore (CG Artist)
242) Thomas DeRose (Lighting Technician)
243) Kathleen Latlip (Assistant Editor)
244) Jim McComas (Electrician)
245) Sebastian Lauer (CG Artist)
246) Andrew Clarke (Lighting Technician)
247) Tracy Estes (Lighting Technician)
248) Perry Kain (Visual Effects Coordinator)
249) Shanshan Xie (Visual Effects Coordinator)
250) Sarah Yunrong Yu (Visual Effects Coordinator)
251) Momo Zhan (Visual Effects Coordinator)
252) Jordan Johnson (Lighting Technician)
253) Diana Ulzheimer (Camera Loader)
254) Jose Aguirre (Electrician)
255) Christopher Dorowsky (Electrician)
256) Ted Goodwin (Electrician)
257) Stuart Kirschner (Electrician)
258) Jerame Maas (Electrician)
259) Zoran Milosavljevic (Electrician)
260) Charles Sparks (Electrician)
261) Dave Anderson (Electrician)
262) Michael Arisohn (Electrician)
263) Beth O'Brien (Electrician)
264) Jon Wolowec (Electrician)
265) Dobb Schreiber (Electrician)
266) John Leigh (Electrician)
267) Trish Herremans (Electrician)
268) Richard Rasmussen (Lighting Programmer)
269) Jason Apperson (Lighting Technician)
270) Nick Budding (Lighting Technician)
271) Nathan Dean Fetzer (Lighting Technician)
272) Sean Higgins (Lighting Technician)
273) Peter M. Smith (Lighting Technician)
274) Jesse Gregson (Lighting Technician)
275) Sean Ruggeri (Red Technician)
276) Justin Corbett (Rigging Grip)
277) Jeremy Griffiths (Rigging Grip)
278) Danny Nallan (Rigging Grip)
279) Parker Shultz (Rigging Grip)
280) Cary Caraway (Techno Crane Operator)
281) John Betancourt (Ultimate Arm Operator)
282) Gaylen Nebeker (Video Assist Operator)
283) Joann Onorio (Hairstylist)
284) Thomas Cheng (CG Artist)
285) Brad J. Hayes (CG Artist)
286) Giang T. Nguyen (CG Artist)
287) Kai Schadwinkel (CG Artist)
288) Brian Howald (Compositing Supervisor)
289) Christopher Grutzmacher (Pipeline Technical Director)
290) Sebastian Kral (Pipeline Technical Director)
291) Craig Cesareo (Pipeline Technical Director)
292) Gavin Wright (Pre-Visualization Supervisor)
293) Ben Breckenridge (Stereoscopic Supervisor)
294) Colin de Andrade (Visual Effects Coordinator)
295) Danielle DiMarco Barto (Visual Effects Coordinator)
296) Veronica Kablan (Visual Effects Coordinator)
297) Laura M. Meredith (Visual Effects Coordinator)
298) Adrian J. Sciutto (Visual Effects Coordinator)
299) Phelicia Sperrazzo (Visual Effects Coordinator)
300) Chris W. Tucker (Visual Effects Coordinator)
301) Andrew Turner (Visual Effects Coordinator)
302) Anthony Ruey (Visual Effects Coordinator)
303) Mingzhe Yang (Visual Effects Coordinator)
304) Brian Crosbie (Visual Effects Production Assistant)
305) Evan Fulton (Visual Effects Production Assistant)
306) Reza Amidi (Digital Intermediate Editor)
307) Lauren Cokeley (Extras Casting)
308) Sara Conte (Extras Casting)
309) Lisa Curtis Saunders (Software Engineer) Ko'proq o'qish >

Tavsiya qilingan kinolar

© FreeKino.NET 2021 Barcha huquqlar himoyalangan. Filmlarga bo'lgan huquq ularning mualliflariga tegishli. Barcha filmlar faqat ma'lumot olish uchun mo'ljallangan. Foydalanuvchilar joylashtirgan noqonuniy materiallar uchun ma'muriyat javobgar emas! Har qanday film mualliflik huquqi egasining iltimosiga binoan olib tashlanadi.