O'rgimchak odam 2 - Uzbek Tilida

Скачать
O'rgimchak odam 2
  • Kino nomi: O'rgimchak odam 2 (Человек-паук 2)
  • Sifat: SD
  • Mamlakat: AQSH
  • Rejisyorlar: Sam Raimi
  • Dublyaj: Professional (PRO)
Kino tavsifi

Piter Parker xotirjamlikni topish umidida hamma narsadan voz kechishga va oddiy yigitga aylanishga qaror qiladi. Ammo shaharda yangi megavilain e'lon qilinadi - dahshatli ahtapotli odam, Doktor Ahtapot, dahshatli biomexanik tentaklar bilan qurollangan, Piter Parkerning qiz do'stini o'g'irlab ketadi. Shunda Butrus tug'ilgan qahramon tinch hayot kechirish niyatida emasligini tushunadi. Va o'rgimchak odam yana kurashga qo'shiladi! ..

Питер Паркер решает бросить все и стать обычным парнем в надежде обрести душевный покой. Но в городе объявляется новый мегазлодей - вооруженный грозными биомеханическими щупальцами чудовищный Человек-осьминог, Доктор Октопус, похищающий любимую девушку Питера Паркера. Тогда Питер понимает, что рожденному героем не суждено жить мирной жизнью. И Человек-паук снова вступает в бой!..


Roles of actors:
1) Tobey Maguire (Peter Parker / Spider-Man)
2) Kirsten Dunst (Mary Jane Watson)
3) James Franco (Harry Osborn)
4) Alfred Molina (Otto Octavius / Doctor Octopus)
5) Rosemary Harris (May Parker)
6) J.K. Simmons (J. Jonah Jameson)
7) Donna Murphy (Rosalie Octavius)
8) Dylan Baker (Dr. Curt Connors)
9) Daniel Gillies (John Jameson)
10) Bill Nunn (Joseph 'Robbie' Robertson)
11) Vanessa Ferlito (Louise)
12) Aasif Mandvi (Mr. Aziz)
13) Willem Dafoe (Norman Osborn)
14) Cliff Robertson (Ben Parker)
15) Ted Raimi (Hoffman)
16) Elizabeth Banks (Miss Brant)
17) Bruce Campbell (Snooty Usher)
18) Gregg Edelman (Dr. Davis)
19) Elya Baskin (Mr. Ditkovich)
20) Mageina Tovah (Ursula)
21) Daniel Dae Kim (Raymond)
22) Joel McHale (Mr. Jacks)
23) Kelly Connell (Dr. Isaacs)
24) Jason Fiore-Ortiz (Henry Jackson)
25) Andy Bale (OsCorp Executive)
26) Christine Estabrook (Mrs. Jameson)
27) Hal Sparks (Elevator Passenger (uncredited))
29) Brent Briscoe (Garbage Man (uncredited))
30) Emily Deschanel (Receptionist (uncredited))
31) Scott Spiegel (Man on Balcony (uncredited))
32) Molly Cheek (Society Woman (uncredited))
33) John Paxton (Houseman (uncredited))
34) Joy Bryant (Woman at Web (uncredited))
35) Joanne Baron (Skeptical Scientist (uncredited))
36) Peter McRobbie (OsCorp Representative (uncredited))
37) Timothy Jerome (Injured Scientist (uncredited))
38) Taylor Gilbert (Mrs. Watson (uncredited))
39) Peter Vouras (Stage Manager (uncredited))
40) Donnell Rawlings (Pizza 'Heist' Witness (uncredited))
41) Zachry Rogers (Boy Saved by Spider-Man (uncredited))
42) Ella Rogers (Girl Saved by Spider-Man (uncredited))
43) Louis Lombardi (Poker Player (uncredited))
44) Marc John Jefferies (Amazed Kid (uncredited))
45) Roshon Fegan (Amazed Kid (uncredited))
46) Brendan Patrick Connor (Theater Traffic Cop (uncredited))
47) Reed Diamond (Algernon (uncredited))
48) Dan Callahan (Jack (uncredited))
49) Elyse Dinh (Violinist (uncredited))
51) Tim Storms (Chainsaw Doctor (uncredited))
52) Susie Park (Clawing Nurse (uncredited))
53) Tricia Peters (Screaming Nurse (uncredited))
54) Michael Edward Thomas (Man at Fire (uncredited))
55) Anne Betancourt (Woman at Fire (uncredited))
56) Venus Lam (Child in Burning Building (uncredited))
57) Bill E. Rogers (Fireman (uncredited))
58) Joe Virzi (Fireman (uncredited))
59) Tom Carey (Train Conductor (uncredited))
60) Jopaul Van Epp (Boy with Mask (uncredited))
61) Weston Epp (Boy with Mask (uncredited))
62) Peter Allas (Train Passenger (uncredited))
63) Brianna Brown (Train Passenger (uncredited))
64) Bill Calvert (Train Passenger (uncredited))
65) Tony Campisi (Train Passenger (uncredited))
66) Joey Diaz (Train Passenger (uncredited))
67) Chloe Dykstra (Train Passenger (uncredited))
68) Simone Gordon (Train Passenger (uncredited))
69) Dan Hicks (Train Passenger (uncredited))
70) Julia Max (Train Passenger (uncredited))
71) Savannah Pope (Train Passenger (uncredited))
72) Timothy Patrick Quill (Train Passenger (uncredited))
73) Jill Sayre (Train Passenger (uncredited))
74) Rickey G. Williams (Train Passenger (uncredited))
75) Michael Arthur (NYPD Officer (uncredited))
76) Frank Bonsangue (Pizza Man (uncredited))
77) Cindy Cheung (Chinese Daughter (uncredited))
78) Phil LaMarr (Train Passenger (uncredited))
79) Calvin Dean (Boomer (uncredited))
80) Andre M. Johnson (Fireman 2 (uncredited))
82) Peyton List (Little Girl Playing on Steps (uncredited))
83) Spencer List (Little Boy Playing on Steps (uncredited))
84) Troy Metcalf (Blue Collar Guy (uncredited))
85) Scott Ross (Pedestrian (uncredited))
86) Bonnie Somerville (Screaming Woman (uncredited))
87) Wesley Volcy (Columbia University Student (uncredited))
88) Lou Volpe (Man at Web (uncredited))


People who worked on the film:
1) Danny Elfman (Original Music Composer)
2) Dianne Crittenden (Casting)
3) Bill Abbott (Music Editor)
4) Jay Hart (Set Decoration)
5) Joseph M. Caracciolo Jr. (Executive Producer)
6) John Frazier (Special Effects Supervisor)
7) Kristen Branan (Head of Production)
8) Sam Raimi (Director)
9) Stan Lee (Executive Producer)
10) Stan Lee (Comic Book)
11) Steve Ditko (Comic Book)
12) Bob Murawski (Editor)
13) Laura Ziskin (Producer)
14) Avi Arad (Producer)
15) Neil Spisak (Production Design)
16) James Acheson (Costume Design)
17) Alvin Sargent (Screenplay)
18) Lorne Orleans (Producer)
19) Kevin Feige (Executive Producer)
20) Bill Pope (Director of Photography)
21) Grant Curtis (Co-Producer)
22) Christopher Young (Original Music Composer)
23) Dan Bradley (Stunt Coordinator)
24) Dan Bradley (Second Unit Director)
25) Hank Amos (Stunts)
26) Hank Amos (Utility Stunts)
27) Thomas P. Wilkins (Art Direction)
28) Scott G.G. Haller (Sound Editor)
29) Thomas Valentine (Art Direction)
30) Danny Cangemi (Special Effects Coordinator)
31) Jim Passon (Color Timer)
32) Joseph M. Caracciolo (Executive Producer)
33) Greg P. Russell (Sound Re-Recording Mixer)
34) Miles Millar (Screenstory)
35) Alfred Gough (Screenstory)
36) John Dykstra (Visual Effects Supervisor)
37) John Dykstra (Visual Effects Designer)
38) Timothy Healy (Electrician)
39) François Audouy (Graphic Designer)
40) Steve Saklad (Art Direction)
41) Steve Bartek (Additional Music)
42) Richard Baratta (Unit Production Manager)
43) Chris Daniels (Stunt Double)
44) Jeff Knipp (Art Direction)
45) Michael V. Nicolo (Casting Associate)
46) Michael Chabon (Screenstory)
47) Noriko Watanabe (Hairstylist)
48) Al Cerullo (Helicopter Camera)
49) Chris Haynes (Driver)
50) Eric Heffron (Assistant Director)
51) Brad Martin (Stunts)
52) Brad Martin (Stunt Double)
53) Scott P. Murphy (Art Direction)
54) Dion Lam Dik-On (Fight Choreographer)
55) Jason Hamer (Special Effects)
56) Gary Jones (Costume Design)
57) Sean Valla (First Assistant Editor)
58) Anthony Harris (Digital Color Timer)
59) Gershon Hinkson (Assistant Editor)
60) Kyle Cooper (Title Designer)
61) George Doering (Musician)
62) Tricia Heine (Makeup Artist)
63) Peter Giliberti (Lead Animator)
64) Julie Hewett (Makeup Department Head)
65) Cosmas A. Demetriou (Assistant Art Director)
66) John Orlebeck (Transportation Coordinator)
67) Trudy Ramirez (Script Supervisor)
68) John Chalfant (Sound Effects Editor)
69) Jeffrey J. Haboush (Sound Re-Recording Mixer)
70) Robert Barnett (Scenic Artist)
71) Andy Ryan (Chief Lighting Technician)
72) Larry Hopkins (Sound Mixer)
73) Scott Getzinger (Assistant Property Master)
74) C. Scott Baker (Set Designer)
75) Doug Harlocker (Property Master)
76) Kevin O’Connell (Sound Re-Recording Mixer)
77) Susan Dudeck (Supervising ADR Editor)
78) Susan Dudeck (Supervising Dialogue Editor)
79) Theresa Greene (Art Department Assistant)
80) John Bramley (Still Photographer)
81) Greg Anderson (Visual Effects Supervisor)
82) Raoul Bolognini (Visual Effects Producer)
83) Bob Moore Jr. (Key Costumer)
84) Kenji Luster (Steadicam Operator)
85) Paul N.J. Ottosson (Sound Designer)
86) Paul N.J. Ottosson (Supervising Sound Editor)
87) J. Bryan Holloway (Sculptor)
88) Wayne Shepherd (Leadman)
89) Joseph V. Cicio (Camera Operator)
90) Clare Hallworth (Assistant Costume Designer)
91) Scott Stokdyk (Visual Effects Supervisor)
92) Cyril O'Neil (Picture Car Coordinator)
93) Ulrika Akander (Dialogue Editor)
94) Ulrika Akander (ADR Editor)
95) Dennis S. Sands (Scoring Mixer)
96) Patti Gannon (Compositing Supervisor)
97) Frank Dorowsky (Rigging Gaffer)
98) Mary Jo McGrath (Wardrobe Supervisor)
99) Alison Fisher (Dialogue Editor)
100) Douglas J. Schulman (Sound Mixer)
101) Jody Fedele (Visual Effects Editor)
102) Kelvin R. Trahan (Hair Department Head)
103) Anette Haellmigk (Additional Director of Photography)
104) Eran Barnea (Visual Effects)
105) Dan Harder (Set Medic)
106) Howard London (ADR Mixer)
107) Trish Almeida (Key Hair Stylist)
108) Jim Ondrejko (Construction Coordinator)
109) Luis Grané (Senior Animator)
110) John Dillon (Art Department Manager)
111) Tim Arasheben (Camera Technician)
112) Adam Austin (Set Dresser)
113) Shannon Gaulding (Production Executive)
114) Alethea McElroy (Additional Wardrobe Assistant)
115) James Bearb (Stunt Driver)
116) Michael Kall (Carpenter)
117) Elisa Marsh (Key Makeup Artist)
118) Lorraine Crossman (Costumer)
119) Sara Auhagen (Tailor)
120) David J. Grant (Production Supervisor)
121) Wayne Baker (First Assistant Camera)
122) Anita Lausevic (Hairstylist)
123) Jan O'Connell (Art Department Coordinator)
124) Lynda Kyle Walker (Hair Assistant)
125) J.C. Brotherhood (Special Effects Supervisor)
126) Sidney Brisco (Lighting Technician)
127) Don Poole (Transportation Co-Captain)
128) Bob Finley III (Gaffer)
129) Christopher Flick (Foley Supervisor)
130) James Boniece (Key Rigging Grip)
131) Sean Landeros (Sound Recordist)
132) Pete Anthony (Conductor)
133) David Campbell (Orchestrator)
134) Timothy Michael Cairns (Quality Control Supervisor)
135) Egan Gauntt (Set Decorating Coordinator)
136) Kelly R. Borisy (Key Grip)
137) Heather Sharpe (Production Office Assistant)
138) Joseph Geisinger (Production Sound Mixer)
139) Michael K. Reynolds (Chef)
140) Jerry Bingham (Storyboard Artist)
141) Paulette Fox (Painter)
142) William Ramirez Jr. (Craft Service)
143) Jeff Shiffman (Second Second Assistant Director)
144) Matt Blades (Grip)
145) Brinton Bryan (Set Production Assistant)
146) Sandy O'Neill (Publicist)
147) James Carson (Production Illustrator)
148) Daniel Eaton (CG Supervisor)
149) Julie Adrianson-Neary (Digital Compositors)
150) Carlye Archibeque (Visual Effects Coordinator)
151) Susan Dukow (Production Coordinator)
152) Jason Bartolone (Construction Foreman)
153) Bill Garvey (Location Scout)
154) Vinson Jae (Standby Painter)
155) Debbie Lucas (Seamstress)
156) Gretchen Gain (Set Costumer)
157) Nour Dardari (Production Controller)
158) David Irvine (Production Intern)
159) Douglas Cannon (Propmaker)
160) Cottalango Loorthu (Software Engineer)
161) Steven Clawson (Stand In)
162) Christopher Wolf (Systems Administrators & Support)
163) Laura Berning (Location Manager)
164) Tamara Bally (Production Accountant)
165) Todd Bassman (Boom Operator)
166) Alicia Kalvin (Studio Teachers)
167) Carey Smith (Digital Producer)
168) Kirk Bloomberg (Additional Second Assistant Camera)
169) Mo Henry (Negative Cutter)
170) Kevin Flatow (Assistant Production Manager)
171) Colin Drobnis (Visual Effects Technical Director)
172) Anthony B. LaMolinara (Animation Director)
173) Cinzia Angelini (Senior Animator)
174) Tricia Linklater (First Assistant Sound Editor)
175) Nancy Parker (Foley Artist)
176) Jenifer Bonisteel (Assistant Production Coordinator)
177) Ulrike Lamster (Camera Loader)
178) Daniel Pershing (Dolly Grip)
179) Ivory Stanton (Ager/Dyer)
180) Christian Ristow (Animatronics Designer)
181) Jason Kay (Techno Crane Operator)
182) Bac DeLorme (Second Assistant Director)
183) Vincent Truitner (CG Animator)
184) Bob Mano (Mechanical Designer)
185) Todd Harris (First Assistant Sound Editor)
186) H. Barclay Aaris (Special Effects Technician)
187) Steve Robertson (Dolly Grip)
188) Trilochan Naik (CG Artist)
189) Santena Jenaris King Clough (Assistant Accountant)
190) Carlo Pratto (Second Assistant Accountant)
191) Jean Chien (Assistant Location Manager)
192) Michael Healey (Digital Colorist)
193) Giselle Brewton (Assistant Camera)
194) Angela Athayde (Additional Production Assistant)
195) Braden Belmonte (Second Assistant Camera)
196) Chris John Jones (Creative Director)
197) Tony Hobbs (Extras Casting)
198) Alex Borys (Location Assistant)
199) Tina Dowd (Costume Assistant)
200) Alexandra K. Browne (Additional Second Assistant Director)
201) Michael Scarola (Key Construction Grip)
202) Thomas Moffitt (Set Painter)
203) Aaron Scully (Storyboard Assistant)
204) Kevin Flynn (Best Boy Grip)
205) Mark McDevitt (Clapper Loader)
206) Judy Pursley (First Assistant Accountant)
207) Jason Rody (Key Production Assistant)
208) Joseph M. Horrigan (Medical Consultant)
209) Marilyn DeJesus (Payroll Accountant)
210) Dave Ardinger (Production Assistant)
211) Kathryn Malone (Production Secretary)
212) Basia Emano (Researcher)
213) Michael Backes (Scientific Consultant)
214) Grant Anderson (Sequence Lead)
215) Joseph S. Alfieri (Construction Coordinator) Ko'proq o'qish >

Tavsiya qilingan kinolar

© FreeKino.NET 2021 Barcha huquqlar himoyalangan. Filmlarga bo'lgan huquq ularning mualliflariga tegishli. Barcha filmlar faqat ma'lumot olish uchun mo'ljallangan. Foydalanuvchilar joylashtirgan noqonuniy materiallar uchun ma'muriyat javobgar emas! Har qanday film mualliflik huquqi egasining iltimosiga binoan olib tashlanadi.

Mualliflik HuquqiReklamaSupport TelegramЯндекс.Метрика