O'rgimchak odam 1

O'rgimchak odam 1
Kino tavsifi

Еще вчера Питер Паркер был обычным школьником, которого все считали неудачником и занудой, но в один прекрасный день с ним происходит чудо. Питера кусает паук-мутант, после чего с нескладным юношей происходит фантастическая метаморфоза! И вскоре Человеку-Пауку придется сразиться с Зеленым Гоблином — террориризирующим город монстром на летающем глайдере. В этой великой битве решится не только их судьба, но и судьбы тысяч жителей города…

Roles of actors:
1) Tobey Maguire (Peter Parker / Spider-Man)
2) Willem Dafoe (Norman Osborn / Green Goblin)
3) Kirsten Dunst (Mary Jane Watson)
4) James Franco (Harry Osborn)
5) Rosemary Harris (May Parker)
6) J.K. Simmons (J. Jonah Jameson)
7) Cliff Robertson (Ben Parker)
8) Gerry Becker (Maximilian Fargas)
9) Bill Nunn (Joseph 'Robbie' Robertson)
10) Jack Betts (Henry Balkan)
11) Stanley Anderson (General Slocum)
12) Ron Perkins (Dr. Mendel Stromm)
13) Joe Manganiello (Flash Thompson)
14) Michael Papajohn (Carjacker)
15) K. K. Dodds (Simkins)
16) Ted Raimi (Hoffman)
17) Bruce Campbell (Ring Announcer)
18) Elizabeth Banks (Betty Brant)
19) John Paxton (Houseman)
20) Tim DeZarn (Philip Watson)
21) Taylor Gilbert (Madeline Watson)
22) Randy Poffo (Bone Saw McGraw)
23) Larry Joshua (Wrestling Promoter)
24) Timothy Patrick Quill (Wrestling Arena Guard)
25) Lisa Danielle (Bone-ette)
26) Natalie T. Yeo (Bone-ette)
27) Erica D. Porter (Bone-ette)
28) Kristen Davidson (Bone-ette)
29) Jason Padgett (Flash's Crony)
30) Shan Omar Huey (Teacher)
32) Evan Arnold (Doctor)
33) Jill Sayre (Nurse)
34) Jim Ward (Project Coordinator)
35) David Holcomb (Test Pilot)
36) Octavia Spencer (Check-In Girl)
37) Brad Grunberg (Heckler)
38) Shane Habberstad (Little Billy)
39) Deborah Wakeham (Billy's Mom)
40) Rachael Bruce (Times Square Child)
41) Mackenzie Bryce (Times Square Child)
42) Julia Barrie (Times Square Child)
43) Macy Gray (Herself)
44) Myk Watford (Cop at Fire)
45) Bill Calvert (Fireman)
46) Sylva Kelegian (Mother at Fire)
47) Kristen Marie Holly (Young Lady at Fire)
48) Ajay Mehta (Cabbie)
49) Peter Appel (Cabbie)
50) Scott Spiegel (Marine Cop)
51) Matt Smith (Cop at Carjacking)
52) Sara Ramirez (Cop at Carjacking)
53) Lucy Lawless (Punk Rock Girl)
54) Jayce Bartok (Subway Guitarist)
55) Maribel González (Lady Dogwalker)
56) Amy Bouril (Office Lady)
57) Joseph D'Onofrio (Opinionated Cop)
58) Jim Norton (Surly Truck Driver)
59) Corey Mendell Parker (Chaperone in Tram)
60) Ashley Edner (Girl in Tram)
61) William Joseph Firth (Boy in Tram)
62) Alex Black (Boy in Tram)
63) Laura Gray (Tram Group Mother)
64) Joe Virzi (New Yorker on Bridge)
65) Michael Edward Thomas (New Yorker on Bridge)
66) Jeanie Fox (New Yorker on Bridge)
67) Robert Kerman (Tugboat Captain)
69) Una Damon (Lab Tour Guide (uncredited))
71) Peter Aylward (Colonel (uncredited))
72) Jillian Clare (Crying Girl in Tram (uncredited))
73) Chris Coppola (Kyle (uncredited))
74) Jesse Heiman (Spectator at School Fight (uncredited))
75) Leroy Patterson (World Unity Festival Attendant (uncredited))
76) Benny Urquidez (Mugger (uncredited))
77) Scott L. Schwartz (Screaming Wrestler (uncredited))
78) Jophery C. Brown (Chef (uncredited))
79) Brian J. Williams (Young Thug #2 (uncredited))
81) Tia Dionne Hodge (Uptown Woman (uncredited))
83) Andray Johnson (Balkan's Aide (uncredited))
84) Martin Pfefferkorn (Thug on 8x10 (uncredited))
86) Lindsay Thompson (Mary Jane's Friend (uncredited))
88) Philip Ng (Diamond District Attendee (uncredited))
89) Pete Macnamara (Pentagon Officer (uncredited))
90) Joy Michelle Moore (World's Fair Mom (uncredited))


People who worked on the film:
1) Don Burgess (Director of Photography)
2) David Koepp (Screenplay)
3) Danny Elfman (Original Music Composer)
4) Francine Maisler (Casting)
5) Arthur Coburn (Editor)
6) Peter Brown (Sound Effects Editor)
7) Dean Beville (Sound Editor)
8) John Frazier (Special Effects Supervisor)
9) Sam Raimi (Director)
10) Stan Lee (Executive Producer)
11) Stan Lee (Comic Book)
12) Steve Ditko (Comic Book)
13) Bob Murawski (Editor)
14) Ian Bryce (Producer)
15) Laura Ziskin (Producer)
16) Avi Arad (Executive Producer)
17) Neil Spisak (Production Design)
18) Karen O'Hara (Set Decoration)
19) Tony Fanning (Art Direction)
20) Stella Vaccaro (Art Direction)
21) James Acheson (Costume Design)
22) Grant Curtis (Co-Producer)
23) Kathy Driscoll (Casting Associate)
24) Zigmund Gron (Music Editor)
25) Jeff Habberstad (Stunt Coordinator)
26) Steve Arnold (Supervising Art Director)
27) Steven P. Saeta (Production Manager)
28) Steven P. Saeta (Associate Producer)
29) Steve Bowen (Digital Colorist)
30) Jim Passon (Color Timer)
31) Greg P. Russell (Sound Re-Recording Mixer)
32) Lynn Kressel (Casting)
33) John Dykstra (Visual Effects Supervisor)
34) John Dykstra (Visual Effects Designer)
35) Robin L. Miller (Property Master)
36) Deborah La Mia Denaver (Makeup Department Head)
37) Jacquie Barnbrook (Visual Effects Producer)
38) François Audouy (Assistant Art Director)
39) Steve Bartek (Orchestrator)
40) Richard Baratta (Unit Production Manager)
41) Lisa Tomczeszyn (Assistant Costume Designer)
42) Peter Gleaves (ADR Mixer)
43) Tony Ching Siu-Tung (Stunt Coordinator)
44) Doug Lefler (Second Unit Director)
45) George P. Wilbur (Stunts)
46) Gavin J. Behrman (First Assistant Accountant)
47) Al Cerullo (Helicopter Camera)
48) Helen Wilson (Seamstress)
49) Mark Andrews (Storyboard Artist)
50) Eric Heffron (First Assistant Director)
51) Eric Hayden (Special Effects Technician)
52) Scott P. Murphy (Art Direction)
53) Dianne Chadwick (Graphic Designer)
54) Anthony Harris (Digital Color Timer)
55) Chuck Jeffreys (Fight Choreographer)
56) Steve Riley (Special Effects)
57) Alec Gillis (Makeup Designer)
58) Harald Belker (Production Illustrator)
59) Christopher D. Childers (Choreographer)
60) Linda Weaver (Extras Casting Assistant)
61) Tristan Paris Bourne (Set Dresser)
62) Steve Montal (Story Editor)
63) Linda Grimes (Makeup Artist)
64) Blondel Aidoo (Visual Effects Producer)
65) Lloyd Lee Barnett (Digital Compositors)
66) Kevin O’Connell (Sound Re-Recording Mixer)
67) Susan Dudeck (Sound Designer)
68) Randy Peters (Transportation Captain)
69) Jamie Hardt (Assistant Sound Editor)
70) Mick Cukurs (Set Designer)
71) Karen E. Goulekas (Visual Effects Supervisor)
72) Ray McIntyre Jr. (Visual Effects Supervisor)
73) Ozzy Inguanzo (Art Department Coordinator)
74) Zade Rosenthal (Still Photographer)
75) Candice D. Campos (Production Coordinator)
76) Miles Teves (Conceptual Design)
77) Victor DiMichina (Visual Effects Coordinator)
78) David A. Arnold (Dialogue Editor)
79) Scott Stokdyk (Visual Effects Supervisor)
80) Bill Myer (Key Makeup Artist)
81) Michael J. Hogan (Video Assist Operator)
82) Janice Alexander (Hair Department Head)
83) David Butler (Costumer)
84) Alison Fisher (ADR Editor)
85) Kevin J. Jolly (Visual Effects Editor)
86) Susana Preston (Script Supervisor)
87) Jody Fedele (Assistant Editor)
88) Dion Hatch (Digital Supervisor)
89) Matthew Dettmann (Foley Artist)
90) Dana Gustafson (Foley Editor)
91) Mike Smith (Stunts)
92) Amy Safhay (Greensman)
93) Ann Marie Auricchio (Scenic Artist)
94) Jennifer Saeta (Assistant Makeup Artist)
95) Jim Ondrejko (Construction Coordinator)
96) Alyssa Fong (Visual Effects)
97) Guy Belegaud (Propmaker)
98) Bill Diaz (Lead Animator)
99) Heidi Fugeman (Associate Producer)
100) Shannon Gaulding (Production Executive)
101) Bruce Del Castillo (Grip)
102) Bernie Wrightson (Character Designer)
103) Sonya M. Andonov (Set Costumer)
104) Michael Gastaldo (Assistant Property Master)
105) John L. Oates (Gaffer)
106) J.C. Brotherhood (Special Effects Coordinator)
107) Erik Bernstein (Best Boy Electric)
108) Sean Landeros (Sound Recordist)
109) Pete Anthony (Conductor)
110) Ed Novick (Sound Mixer)
111) James Marbas (Digital Effects Supervisor)
112) Amin Chande (Craft Service)
113) Kelley Baker (Assistant Accountant)
114) Karen Glauber (Music Consultant)
115) Ilana Gordon (Art Department Assistant)
116) Kevin Abercrombie (Utility Stunts)
117) Larry J. Aube (Rigging Grip)
118) Richard L. Blackwell (Stunts)
119) Chris Walden (Generator Operator)
120) Herb Ault (Additional Key Grip)
121) Mitch Goldstrom (Systems Administrators & Support)
122) Jeff Shiffman (Assistant Director)
123) Brad Kanfer (Apprentice Sound Editor)
124) Dan Moore (Additional Photography)
125) Denise Morgan McGrath (Production Accountant)
126) Sandy O'Neill (Unit Publicist)
127) James Carson (Concept Artist)
128) Daniel Eaton (CG Supervisor)
129) Steven Cueva (Camera Loader)
130) Kathleen Beall (Location Scout)
131) Richard E. Garcia (Assistant Camera)
132) Edward Fanning (Transportation Co-Captain)
133) Kelly Diehl (Libra Head Technician)
134) Tony Arnaud (Grip)
135) Mike Larrabee (Lead Painter)
136) Jon J. Bush (Leadman)
137) Daren Cornell (Painter)
138) Gene 'Hap' Cooper (Sculptor)
139) Joanna Venezky (Set Buyer)
140) Robert E. Denne (Standby Painter)
141) Thane Berti (Camera Operator)
142) James Bartolomeo (First Assistant Camera)
143) Martha F. Baxley (Costume Supervisor)
144) Carol 'Ci Ci' Campbell (Hairstylist)
145) Derrick Alford (Carpenter)
146) Michael Avallon (Driver)
147) Mike Manzel (Makeup Effects)
148) Willow Craven (Post Production Assistant)
149) Scott 'Ice Paq' Baron (Set Medic)
150) Heather Wusterbarth (Set Production Assistant)
151) Michael Wilson (Software Engineer)
152) Robyne Parrish (Stand In)
153) Patrick Gallagher (First Assistant Editor)
154) James Barrett (Electrician)
155) Anthony D. Guzman (Lighting Technician)
156) John Fedynich (Location Manager)
157) Susan Dukow (Production Supervisor)
158) Christopher O'Donnell (Boom Operator)
159) Dennis Webb (I/O Supervisor)
160) Carey Smith (Digital Effects Producer)
161) Michael J. Coo (Key Grip)
162) Mo Henry (Negative Cutter)
163) Michael J. Moore (Second Assistant Director)
164) Tom Boyd (Musician)
165) Colin Drobnis (Visual Effects Technical Director)
166) Chris Bustard (Additional Casting)
167) Anthony B. LaMolinara (Animation Director)
168) Jonathan Graham (Key Construction Grip)
169) Greg Outcalt (Production Secretary)
170) Ahmet Ahmet (Title Designer)
171) Michael Marcus (Art Designer)
172) Cheli Clayton (Second Assistant Camera)
173) Ray Scalice (General Manager)
174) Michele Flynn (Ager/Dyer)
175) Michael Brennan (Dolly Grip)
176) John Elmore (Second Second Assistant Director)
177) Chris Waegner (Technical Advisor)
178) Cynthia Black (Key Costumer)
179) Greg Socher (Associate Editor)
180) Kevin Murphy (Chief Lighting Technician)
181) Jenifer Bonisteel (Assistant Production Coordinator)
182) Nancy Safran (Casting Assistant)
183) Brian Ruberg (Foley Mixer)
184) Alan Frazier (Assistant Chief Lighting Technician)
185) Chad Darnell (Extras Casting)
186) Ty Williams (Stunt Driver)
187) Chris Antonini (Visual Effects Production Assistant)
188) Craig Kohtala (Best Boy Grip)
189) Alexa Song Lindenthaler (Second Assistant Accountant)
190) Joseph Aspromonti (Additional Second Assistant Camera)
191) Darrell Burgess (Special Effects Technician)
192) Robin Torell (Stunt Double)
193) Kent Alexander (Dolly Grip)
194) Pedram Goshtasbpour (Senior Animator)
195) Michael Wesley Aycock (Assistant Location Manager)
196) Alex Borys (Location Assistant)
197) Dave McComb (Accountant)
198) Michael Anthony Scott (Additional Production Assistant)
199) Shawn P. McKeegan (Art Department Production Assistant)
200) Rob Dickerson Jr. (Key Production Assistant)
201) Joan Devilla (Payroll Accountant)
202) Geoffrey Casquias (Production Assistant) Ko'proq o'qish >

Tavsiya qilingan kinolar

© FreeKino.NET 2021 Barcha huquqlar himoyalangan. Filmlarga bo'lgan huquq ularning mualliflariga tegishli. Barcha filmlar faqat ma'lumot olish uchun mo'ljallangan. Foydalanuvchilar joylashtirgan noqonuniy materiallar uchun ma'muriyat javobgar emas! Har qanday film mualliflik huquqi egasining iltimosiga binoan olib tashlanadi.