Hayot mamot o'yinlari 2 - Uzbek Tilida

Hayot mamot o'yinlari 2
Kino tavsifi

Shafqatsiz ochlik o'yinlarida omon qolishga muvaffaq bo'lgan Katniss Everdin va Pit Mellark Kapitoliyda nima bo'lganini unutishga urinishadi. Ammo Panem shtatining diktatori Prezident Snou va uning klikasi qiz va yigitni xavfli deb hisoblab, yolg'iz qoldirishga tayyor emaslar. Hokimiyat har bir tumandan o'tgan yillar g'oliblari ishtirok etadigan ko'rgazma o'yinlarini o'tkazishga qaror qiladi. O'lim quyiladi: Katniss va Pit Arenaga qaytishga majbur. Yana ular o'limga duch kelishadi - yaqinlari, kelajagi, sevgisi uchun!

Сумев выжить на безжалостных Голодных играх, Китнисс Эвердин и Пит Мелларк тщетно пытаются забыть о том, что произошло с ними в Капитолии. Но президент Сноу, диктатор государства Панем, и его клика не готовы оставить девушку и парня в покое, считая их опасными. Власти решают устроить показательные Игры, в которых примут участие победители прошлых лет от каждого дистрикта. Жребий брошен: Китнисс и Пит вынуждены вернуться на Арену. Вновь они лицом к лицу со смертью — ради своих близких, ради своего будущего, ради своей любви!

Roles of actors:
1) Jennifer Lawrence (Katniss Everdeen)
2) Josh Hutcherson (Peeta Mellark)
3) Liam Hemsworth (Gale Hawthorne)
4) Woody Harrelson (Haymitch Abernathy)
5) Elizabeth Banks (Effie Trinket)
6) Donald Sutherland (President Snow)
7) Lenny Kravitz (Cinna)
8) Philip Seymour Hoffman (Plutarch Heavensbee)
9) Jeffrey Wright (Beetee)
10) Stanley Tucci (Caeser Flickerman)
11) Toby Jones (Claudius Templesmith)
12) Willow Shields (Primrose Everdeen)
13) Sam Claflin (Finnick Odair)
14) Lynn Cohen (Mags)
15) Jena Malone (Johanna Mason)
17) Amanda Plummer (Wiress)
18) Jack Quaid (Marvel)
19) Taylor St. Clair (Ripper)
20) Sandra Ellis Lafferty (Greasy Sae)
21) Paula Malcomson (Katniss' Mother)
22) Bruce Bundy (Octavia)
23) Nelson Ascencio (Flavius)
24) Afemo Omilami (District 11 Mayor)
25) Kimberley Drummond (Rue's Aunt)
26) Deena Beasley (Thresh's Grandmother)
27) Leon Lamar (Old Man)
28) Mandy Neuhaus (Flower Girl)
29) Erika Bierman (Snow's Granddaughter)
30) Wilbur Fitzgerald (Cray)
31) Patrick St. Esprit (Commander Thread)
32) Jill Jane Clements (Old Lady)
33) James Sutton (Presidential Guard)
34) Alan Ritchson (Gloss)
35) Stephanie Leigh Schlund (Cashmere)
36) Meta Golding (Enobaria)
37) Megan Hayes (Female Morphling)
38) Stef Dawson (Annie Cresta)
39) James Logan (District 5 Male Tribute)
40) E. Roger Mitchell (Chaff)
41) Bruno Gunn (Brutus)
42) Maria Howell (Seeder)
43) Judd Lormand (Hovercraft Peacekeeper)
44) Elena Sanchez (Cecelia)
45) John Casino (Woof)
47) Daniel Bernhardt (Disctrict 9 Male Tribute)
48) Ravi Naidu (Operator #1)
49) Franco Castan (Operator #2)
50) Jared Allman (Capital Aristocrat (uncredited))
51) Laura Avnaim (Trainer (uncredited))
52) Noëlle Renée Bercy (District II Citizen (uncredited))
53) Jackson Spidell (Tribute Man District 10 (uncredited))
54) Nickolas Wolf (Hob Kid (uncredited))
55) Amandla Stenberg (Rue (archive footage) (uncredited))


People who worked on the film:
1) Debra Zane (Casting)
2) James Newton Howard (Original Music Composer)
3) Philip Messina (Production Design)
4) Jon Kilik (Producer)
5) Aldric La'Auli Porter (Co-Producer)
6) Aldric La'Auli Porter (First Assistant Director)
7) Francis Lawrence (Director)
8) Robert Fechtman (Art Direction)
9) Chad Stahelski (Stunt Coordinator)
10) Michael Arndt (Screenplay)
11) Larry Dias (Set Decoration)
12) Joseph Drake (Executive Producer)
13) Jo Willems (Director of Photography)
14) Alan Au (Set Designer)
15) Louise Rosner-Meyer (Executive Producer)
16) Louise Rosner-Meyer (Unit Production Manager)
17) Simon Beaufoy (Screenplay)
18) Jeffrey Harlacker (Post Production Supervisor)
19) Alan Edward Bell (Editor)
20) Donna Sloan (Executive In Charge Of Production)
21) John R. Saunders (Second Assistant Director)
22) Suzanne Collins (Executive Producer)
23) Suzanne Collins (Novel)
24) Ve Neill (Makeup Department Head)
25) John McAlary (Casting Associate)
26) Nina Jacobson (Producer)
27) Allison Shearmur (Executive Producer)
28) Trish Summerville (Costume Design)
29) John Collins (Supervising Art Director)
30) Jim Hewitt (Set Designer)
31) Easton Michael Smith (Set Designer)
32) Sam Hargrave (Stunt Coordinator)
33) Tannis Vallely (Casting Associate)
34) Harry E. Otto (Set Designer)
35) Robert Edwards (ADR Mixer)
36) Ana Maria Quintana (Script Supervisor)
37) George Lee (Set Designer)
38) Guy Williams (Visual Effects Supervisor)
39) Janek Sirrs (Visual Effects Supervisor)
40) Ken Lavet (Location Manager)
41) Michael Bauman (Gaffer)
42) Adam Davis (Art Direction)
43) John Sanchez (Production Coordinator)
44) Mitchell Ferm (Visual Effects Producer)
45) Veronica Lorenz (Makeup Artist)
46) Alexandra Patsavas (Music Supervisor)
47) Bryan Unkeless (Co-Producer)
48) Bobby Jordan (Stunts)
49) Adam McCarthy (Production Supervisor)
50) Andrew Ryan Turner (Visual Effects Editor)
51) Kevin McAllister (Visual Effects Coordinator)
52) Vanessa Joyce (Visual Effects Coordinator)
53) Anne Ford (Production Controller)
54) Sheila Nash (Set Designer)
55) Jackson Spidell (Stunts)
56) Stephanie Portnoy Porter (Key Costumer)
57) Graham Binding (Senior Animator) Ko'proq o'qish >

Tavsiya qilingan kinolar

© FreeKino.NET 2021 Barcha huquqlar himoyalangan. Filmlarga bo'lgan huquq ularning mualliflariga tegishli. Barcha filmlar faqat ma'lumot olish uchun mo'ljallangan. Foydalanuvchilar joylashtirgan noqonuniy materiallar uchun ma'muriyat javobgar emas! Har qanday film mualliflik huquqi egasining iltimosiga binoan olib tashlanadi.