Hayot mamot o'yinlari - Uzbek Tilida

Скачать
Hayot mamot o'yinlari
  • Kino nomi: Hayot mamot o'yinlari (Голодные игры)
  • Sifat: SD
  • Mamlakat: AQSH
  • Dublyaj: Professional (Pro)
Kino tavsifi

Kelajak. Despotik davlat har yili tirik qolish uchun namoyish o'yinlarini uyushtiradi, uni butun dunyo jonli kuzatadi. O'yinlarda ishtirok etish uchun ko'p narsa unga yashirincha oshiq bo'lgan yosh Katniss va Pitga tegishli. Ular bir -birlarini bolaligidan bilishadi, lekin endi ular dushmanga aylanishi kerak. Darhaqiqat, ochlik o'yinlarining buzilmas qonuniga ko'ra, 24 ishtirokchidan faqat bittasi g'alaba qozonishi mumkin. Hakamlarga kim g'alaba qozonishi muhim emas, asosiysi tomoshadir. Va bu safar spektakl unutilmas bo'ladi.

Будущее. Деспотичное государство ежегодно устраивает показательные игры на выживание, за которыми в прямом эфире следит весь мир. Жребий участвовать в Играх выпадает юной Китнисс и тайно влюбленному в нее Питу. Они знакомы с детства, но теперь должны стать врагами. Ведь по нерушимому закону Голодных игр победить может только один из 24 участников. Судьям не важно кто выиграет, главное — зрелище. И на этот раз зрелище будет незабываемым.

Roles of actors:
1) Jennifer Lawrence (Katniss Everdeen)
2) Josh Hutcherson (Peeta Mellark)
3) Liam Hemsworth (Gale Hawthorne)
4) Woody Harrelson (Haymitch Abernathy)
5) Elizabeth Banks (Effie Trinket)
6) Lenny Kravitz (Cinna)
7) Stanley Tucci (Caesar Flickerman)
8) Donald Sutherland (President Snow)
9) Wes Bentley (Seneca Crane)
10) Toby Jones (Claudius Templesmith)
11) Alexander Ludwig (Cato)
12) Isabelle Fuhrman (Clove)
13) Amandla Stenberg (Rue)
14) Willow Shields (Primrose Everdeen)
15) Sandra Ellis Lafferty (Hob Vendor)
16) Paula Malcomson (Katniss' Mother)
17) Rhoda Griffis (Registration Woman)
18) Sandino Moya-Smith (Propaganda Film Tribute)
19) Raiko Bowman (Peeta's Mother)
20) Dwayne Boyd (Peacekeeper #1)
21) Anthony Reynolds (Peacekeeper #2)
22) Judd Lormand (Peacekeeper #3)
23) Kimiko Gelman (Venia)
24) Nelson Ascencio (Flavius)
25) Bruce Bundy (Octavia)
26) Dayo Okeniyi (Thresh)
27) Leven Rambin (Glimmer)
28) Jack Quaid (Marvel)
29) Latarsha Rose (Portia)
30) Ian Nelson (Tribute Boy District 3)
31) Kalia Prescott (Tribute Girl District 3)
32) Ethan Jamieson (Tribute Boy District 4)
33) Jacqueline Emerson (Fox Face)
34) Mackenzie Lintz (Tribute Girl District 8)
35) Imanol Yepez-Frias (Tribute Boy District 9)
36) Annie Thurman (Tribute Girl District 9)
37) Dakota Hood (Tribute Girl District 10)
38) Amber Chaney (Avox Girl)
39) Karan Kendrick (Atala)
40) Shane Bissell (Birthday Boy)
41) Kate Kneeland (Hovercraft Tech)
42) Steve Coulter (Game Center Tech #1)
43) Sharon Conley (Game Center Tech #2)
44) Tim Taylor (Game Center Tech #3)
46) Phillip Troy Linger (Katniss' Father)
47) Jeremy Bonham (Capitol Citizen (uncredited))
48) Julie Ivey (Martha (uncredited))
49) Mary Fox (District 12 Citizen (uncredited))
50) Nicholas Azarian (District 12 Resident (uncredited))
51) Mark Meekins (Resident)
52) Jeremy Marinas (Tribute Boy District 10 (uncredited))

People who worked on the film:
1) Debra Zane (Casting)
2) Tom Stern (Director of Photography)
3) Jackie Burch (Location Casting)
4) James Newton Howard (Original Music Composer)
5) T Bone Burnett (Executive Music Producer)
6) T Bone Burnett (Additional Music)
7) Steven Soderbergh (Second Unit Director)
8) Philip Messina (Production Design)
9) Stephen Mirrione (Editor)
10) Juliette Welfling (Editor)
11) Jon Kilik (Producer)
12) Jon Kilik (Second Unit Director)
13) Aldric La'Auli Porter (Co-Producer)
14) Aldric La'Auli Porter (First Assistant Director)
15) Dan Moore (Costume Supervisor)
16) Robert Fechtman (Art Direction)
17) Catherine Harper (Foley Artist)
18) Christopher Moriana (Foley Artist)
19) Chantal Feghali (Co-Executive Producer)
20) Judianna Makovsky (Costume Design)
21) Chad Stahelski (Stunt Coordinator)
22) Chad Stahelski (Second Unit Director)
23) Wendy Bell (Makeup Artist)
24) Robin Beauchesne (Makeup Artist)
25) Patrick Loungway (Additional Photography)
26) Tami Treadwell (ADR Mixer)
27) Christopher Assells (Sound Editor)
28) Lon Bender (Sound Designer)
29) Jim Weidman (Music Editor)
30) Christopher S. Capp (Editor)
31) Billy Ray (Screenplay)
32) Larry Dias (Set Decoration)
33) Gary Ross (Screenplay)
34) Gary Ross (Director)
35) Cheri Minns (Makeup Artist)
36) Jacquie Barnbrook (Visual Effects Producer)
37) Sheryl Blum (Hairstylist)
38) Robin Bissell (Executive Producer)
39) Dino Athanassiou (Animation Supervisor)
40) Dawn Dininger (Character Designer)
41) Louise Rosner-Meyer (Executive Producer)
42) Louise Rosner-Meyer (Unit Production Manager)
43) Lisa Tomczeszyn (Assistant Costume Designer)
44) Michel Barrière (Compositing Supervisor)
45) Joanie Croteau (Visual Effects Coordinator)
46) Thierry Delattre (Visual Effects Supervisor)
47) Lafleche Dumais (CG Supervisor)
48) Veronique Guay (Compositor)
49) Daniel Leduc (Visual Effects Producer)
50) Francois Leduc (Compositor)
51) Danny Levesque (Effects Supervisor)
52) Nicolas-Alexandre Noel (CG Supervisor)
53) Pierre Raymond (Visual Effects Producer)
54) Sébastien Rioux (Compositor)
55) Guillaume St-Aubin-Seers (Compositor)
56) Philippe Theroux (Visual Effects Supervisor)
57) Anne Tremblay (Administration)
58) Véronique Tremblay (Compositor)
59) Boots Southerland (Stunts)
60) Lindsey Moran (Assistant Art Director)
61) Ryon Marshall (Stunts)
62) Casey O'Neill (Stunts)
63) Donna Sloan (Executive In Charge Of Production)
64) Larnell Stovall (Stunts)
65) John R. Saunders (Second Assistant Director)
66) Colin Brady (Animation Supervisor)
67) Frances Mathias (Hairstylist)
68) Shawn Murphy (Score Engineer)
69) Nikoletta Skarlatos (Key Makeup Artist)
70) Bill Rodgers (Animation)
71) Lateef Crowder (Stunts)
72) Ben Howe (Propmaker)
73) Peter Rodger (Second Unit Director)
74) Allan Poppleton (Stunt Coordinator)
75) Paul Richards (Art Direction)
76) Victor Grant (VFX Supervisor)
77) Martha Callender (Makeup Artist)
78) Michael Keller (Sound Editor)
79) Michael Keller (Sound Re-Recording Mixer)
80) Suzanne Collins (Screenplay)
81) Suzanne Collins (Executive Producer)
82) Suzanne Collins (Novel)
83) S. Todd Christensen (Location Manager)
84) Martin Cohen (Co-Producer)
85) Ve Neill (Makeup Department Head)
86) Ron Bedrosian (ADR Mixer)
87) Nerses Gezalyan (Foley Mixer)
88) Glenn T. Morgan (Sound Editor)
89) Thomas Vincent (Matte Painter)
90) Tara Macken (Stunts)
91) Cindy M. Ichikawa (Art Department Coordinator)
92) Nina Jacobson (Producer)
93) Kris Evans (Makeup Supervisor)
94) John Collins (Supervising Art Director)
95) Eddie Fernandez (Stunts)
96) Gary A. Hecker (Foley Supervisor)
97) Tim Flattery (Concept Artist)
98) Nancy MacLeod (Foley Editor)
99) Marc Sadeghi (Executive Visual Effects Producer)
100) Richard King (Stunts)
101) Ross Dunkerley (Chief Lighting Technician)
102) John F.K. Parenteau (VFX Supervisor)
103) Diana Acrey (Hairstylist)
104) Jeremy Marinas (Stunts)
105) Pierre Blain (Compositor)
106) Marc Aubry (Animation)
107) Stuart Michael Thomas (Music Arranger)
108) Scott Patton (Lead Character Designer)
109) Sean O'Connor (Compositor)
110) Tim J. Smith (Stunts)
111) John Rosengrant (Character Designer)
112) Sven Martin (VFX Supervisor)
113) Steve Cremin (Special Effects Coordinator)
114) Ashton Moio (Stunts)
115) Edouard F. Henriques (Makeup Artist)
116) Sean Lahiff (Visual Effects Editor)
117) Sean Lahiff (VFX Editor)
118) Christian Cordella (Costume Illustrator)
119) Bren Cook (Ager/Dyer)
120) Kimberly Murphy (Stunts)
121) Linda Kamp (Makeup Artist)
122) Thomas A. Morris Jr. (Construction Coordinator)
123) Wendy Moynihan (Costumer)
124) Gary Marullo (Foley Artist)
125) David M. Roberts (Boom Operator)
126) Wes Mattox (Shop Electric)
127) David Olson (Music Editor)
128) Isobel Griffiths (Orchestrator)
129) Margit Pfeiffer (Dialogue Editor)
130) Laurent Ben-Mimoun (Concept Artist)
131) Betsy Paterson (Visual Effects Supervisor)
132) Kris Fenske (Sound Designer)
133) Scott Farrar (Second Unit Director)
134) Scott Farrar (Additional Visual Effects)
135) Maurice K. McGuire (Third Assistant "B" Camera)
136) Travis Pates (Makeup Artist)
137) Robert Blue (Compositor)
138) Harry Yoon (VFX Editor)
139) Tiffany Busche (Costumer)
140) John Berger (Set Designer)
141) Douglas Dresser (Production Supervisor)
142) Murray Close (Still Photographer)
143) Kristin Solid (Animation Supervisor)
144) Kristin Solid (Visual Effects Art Director)
145) John Dietz (VFX Supervisor)
146) Simon Herden (Painter)
147) Simon Herden (Rotoscoping Artist)
148) Alex Meddick (Visual Effects Editor)
149) Alex Meddick (VFX Editor)
150) Mike Shannon (Transportation Captain)
151) Greg Hedgepath (Sound Editor)
152) Bill R. Dean (Sound Designer)
153) Robby Baumgartner (Second Unit Director of Photography)
154) Robby Baumgartner (Third Assistant "C" Camera)
155) Marie Delprete (Makeup Artist)
156) Paul Hackner (Sound Editor)
157) Vanessa Cheung (Matte Painter)
158) Trish Gallaher Glenn (Property Master)
159) Steve Constancio (Costumer)
160) Ron Mendell (Props)
161) George Lee (Set Designer)
162) Craig Fehrman (Transportation Coordinator)
163) Randy Vellacott (Compositor)
164) Alex Jaeger (Concept Artist)
165) Christopher A. Schenck (Camera Operator)
166) Dawn Gilliam (Script Supervisor)
167) Edward J. Protiva (Set Dresser)
168) Duane Manwiller (Steadicam Operator)
169) Duane Manwiller (Third Assistant "A" Camera)
170) Cyndi Reece-Thorne (Makeup Artist)
171) David Dupuis (Makeup Artist)
172) Conor McCullagh (Makeup Artist)
173) Alex McCarroll (Set Designer)
174) Gary Nolin (Visual Effects Producer)
175) Peter Zinda (Sound Editor)
176) Jason Willis (Makeup Artist)
177) William Purcell (Special Effects Technician)
178) Linda D. Flowers (Hair Department Head)
179) Linda D. Flowers (Hair Designer)
180) Yvette Stone (Hairstylist)
181) Sam Baker (Animation)
182) Scott R. Hankins (On Set Dresser)
183) Curtis Roush (Music Editor)
184) Barbara Cantu (Hairstylist)
185) Bryan David Moss (Hairstylist)
186) Kenneth Bryant (Set Dresser)
187) Rick Pour (Makeup Artist)
188) Patricia McAlhany Glasser (Hairstylist)
189) Cindy Berry (Propmaker)
190) Guy L.G. Covington Jr. (Greensman)
191) Teresa Beach (Costumer)
192) Shawna-Nova Foley (Costumer)
193) Ginger Knussmann (Costumer)
194) Julia Rusthoven (On Set Dresser)
195) Christian Alzmann (Concept Artist)
196) Beka Wilson (Hairstylist)
197) Anita Brabec (Makeup Artist)
198) Jammie Friday (Compositor)
199) Michael Ornelaz (Character Designer)
200) Erin Keith (Makeup Artist)
201) William Dawson (Pyrotechnic Supervisor)
202) Julie Stark (Compositor)
203) Mary Stuart (Visual Effects Producer)
204) Mark Sahagun (Digital Intermediate Editor)
205) Jon Valera (Fight Choreographer)
206) Rae Signer (Scenic Artist)
207) Becky Cotton (Makeup Artist)
208) Colette Slattery (Hairstylist)
209) Glynna Grimala (ADR Supervisor)
210) Annabelle Kent (Compositor)
211) Richard Thwaites (VFX Production Coordinator)
212) Björn Mayer (VFX Supervisor)
213) Brian Baker (Set Designer)
214) Colleen LaBaff (Hairstylist)
215) Patrick Christensen (ADR Recordist)
216) Thomas Bremer (CG Animator)
217) Fabio Zangla (Lighting Supervisor)
218) Eric Townsend (Grip)
219) Russell Evans (Propmaker)
220) Iraina Crenshaw (Hairstylist)
221) Mark Rayner (Stunts)
222) Tricia Sawyer (Makeup Artist)
223) Jason Madigan (Compositing Supervisor)
224) Bob Peishel (Digital Intermediate Producer)
225) Eric Bates (Animation)
226) Shawn Broes (Visual Effects Editor)
227) Adam Meadows (Set Production Assistant)
228) John Sanchez (Production Coordinator)
229) Ben Woodworth (Painter)
230) Ben McEwan (Painter)
231) Ben McEwan (Rotoscoping Artist)
232) Virginia Wilson (Visual Effects Coordinator)
233) Glenn Hetrick (Prosthetic Designer)
234) Owen Carroll (Painter)
235) Owen Carroll (Rotoscoping Artist)
236) Linda Lindsay Edwards (Costumer)
237) Ben White (Set Production Assistant)
238) Guo-Feng Tang (VFX Production Coordinator)
239) Dennis Jones (VFX Supervisor)
240) Chris Navarro (ADR Mixer)
241) Lisa Wilson (Intern)
242) David Covarrubias (Mechanical & Creature Designer)
243) Richard Martin (Compositing Supervisor)
244) Mary Everett (Hairstylist)
245) Christina Raye (Hairstylist)
246) Lindsay Irish-Desarno (Makeup Artist)
247) Timothy Bowman (Compositor)
248) Sam Ly (Stunts)
249) Veronica Lorenz (Makeup Artist)
250) Anthony Campbell (Set Dresser)
251) Susan Buffington (Hairstylist)
252) John Kairis (First Assistant "B" Camera)
253) Beatriz Kerti (Graphic Designer)
254) Chris Grun (Matte Painter)
255) Chad Shattuck (Animation)
256) Myra N. Foy (Costumer)
257) James W. Apted (First Assistant "A" Camera)
258) Dino Muccio (Stunts)
259) Bryan Unkeless (Co-Producer)
260) Gemma James (Visual Effects Production Manager)
261) Victor Glushchenko (Animation Director)
262) Louis Phillips (Co-Producer)
263) Diana Alvarez (Co-Producer)
264) Michael Prestwood Smith (Sound Re-Recording Mixer)
265) Eric Withee (Visual Effects Coordinator)
266) Robin McMullan (Costumer)
267) Suzanne Diaz (Makeup Artist)
268) Shane Hayes (ADR Recordist)
269) Lisa Rocco (Makeup Artist)
270) Jimmy E. Jensen (First Assistant "C" Camera)
271) Patrick J. Smith (Assistant Editor)
272) Janet Melody (Ager/Dyer)
273) Robert Althoff (Mix Technician)
274) April A. Janow (Production Controller)
275) Eric Hance (3D Supervisor)
276) Daniel Jeannette (Animation Supervisor)
277) Wayne Lewis (Animation Supervisor)
278) Curtis Edwards (CG Supervisor)
279) Todd Mesher (Digital Effects Supervisor)
280) Todd Mesher (CG Artist)
281) Brennan Prevatt (Digital Effects Supervisor)
282) Mark Rodahl (Digital Effects Supervisor)
283) Amy Spanner (Visual Effects Coordinator)
284) Sean Rourke (Visual Effects Editor)
285) Jeffrey DeBell (Greensman)
286) Steve Giammaria (ADR Mixer)
287) Erin Draney (Lead Painter)
288) Mark Weingarten (Production Sound Mixer)
289) Wade Wilson (Foley Editor)
290) William S. Lake (Propmaker)
291) Melissa Kostenbauder (Casting Associate)
292) Michael Hatzer (Digital Colorist)
293) Bill Edwards (Key Costumer)
294) Kate Sawyer (Costumer)
295) Aaron Toney (Stunts)
296) Marijan Zoric (Chef)
297) John Gilbert (Stunts)
298) Max Harris (Compositor)
299) Sylvia Hendrix (Hairstylist)
300) Christopher Woodworth (Scenic Artist)
301) Henry Dando (Greensman)
302) Christian Boudman (Compositing Supervisor)
303) William F. Gambill (Scenic Artist)
304) Elizabeth Robinson (Hairstylist)
305) Randa Squillacote (Hairstylist)
306) Natalie Nye (Costumer)
307) Deborah Ball (Hairstylist)
308) Chris Varosky (Makeup Artist)
309) Dan Lewis (Best Boy Electric)
310) Jennifer McCollom (Makeup Artist)
311) Cassandra Barbour (Clearances Consultant)
312) Shayna Markowitz (Casting Assistant)
313) Jeff Brinker (Rigging Grip)
314) Buzzy Burwell (Assistant Chief Lighting Technician)
315) Brandon K. McLaughlin (Special Effects Assistant)
316) Leslie Devlin (Makeup Artist)
317) Steven Cueva (First Assistant "C" Camera)
318) Jade Quon (Stunts)
319) Len Morganti (Storyboard Artist)
320) Richard B. Molina (First Assistant Editor)
321) Steven R. Soussanna (Hairstylist)
322) Michael A. Fry (Set Production Assistant)
323) Curtis A. Miller (Production Supervisor)
324) Jared Losano (Stunts)
325) Elena Arroy (Makeup Artist)
326) Jean-Pierre Flayeux (Compositing Supervisor)
327) Nadine Homier (Compositor)
328) Mathieu Lalonde (Modeling)
329) Samuel Lepage-Bedard (Compositor)
330) Belly Mingmuong (Production Assistant)
331) Josh Pearson (Propmaker)
332) Liam Hearne (Post Production Accountant)
333) Jason Michael Zimmerman (Compositing Supervisor)
334) Deborah Zadzora (Administration)
335) Kate Emery (Art Department Production Assistant)
336) Mike Stewart (Security)
337) Harrison Palmer (Electrician)
338) Paul W. Gorfine (Scenic Artist)
339) Evelyn Roach (Hairstylist)
340) Keith Andrews (Greensman)
341) Joe Nin Williams (Stunts)
342) Vasilios Tanis (Makeup Artist)
343) Herita Jones (Makeup Artist)
344) Daniel Willis (Visual Effects Technical Director)
345) Monica Castro (Assistant Property Master)
346) Charlie Campagna (ADR Recordist)
347) John Stewart (Compositor)
348) Anna Stachow (Intern)
349) Brian Deese (Special Effects Technician)
350) David Deever (Video Assist Operator)
351) John Rice Sr. (Transportation Captain)
352) Jack McCollum (Electrician)
353) Justin Yu (Stunts)
354) Scott H. Reeder (Hairstylist)
355) Lisa Deaner (Compositor)
356) Renae Moneymaker (Stunt Double)
357) Meagan Herrera (Hairstylist)
358) Pamela Miller (Costumer)
359) Laura Sevier (Clearances Consultant)
360) Priscilla Green (Hairstylist)
361) Brett Smith (Leadman)
362) Jackson Spidell (Stunts)
363) Lauren Baker (Production Office Assistant)
364) Lufeng Qu (Makeup Artist)
365) David Noble (Best Boy Grip)
366) Gary W. Lang (Propmaker)
367) Carl Rudisill (Production Sound Mixer)
368) Leigha Hancock (Stunts)
369) Raion Hill (Stunts)
370) Leslie Gordon (Grip)
371) Michael Marcus (Graphic Designer)
372) Sam Hurwitz (Epk Producer)
373) Tim Owen (Propmaker)
374) Karin Silvestri (Stunts)
375) Karin Silvestri (Stunt Double)
376) Laura Wadford (Costumer)
377) Jason King (Assistant Location Manager)
378) Nick Dawson (Special Effects)
379) Michael Karp (Camera Department Manager)
380) Dick Van Newkirk (Rigging Grip)
381) Stephanie Fowler Adams (Studio Teacher)
382) Chris A. Herbert (Rigging Grip)
383) Matthew Twyford (VFX Supervisor)
384) Jimmy Gordon (Animation Technical Director)
385) Melissa Zeigler (Set Production Assistant)
386) Sara Gardner-Gail (Set Decoration Buyer)
387) Daniel Midgley (Visual Effects Coordinator)
388) Jocelyn Maher (Compositor)
389) Katy Savoie (Compositor)
390) Raphael Valle (Visual Effects Compositor)
391) Robert Lee Church (Greensman)
392) Steve Cypreos (Modeling)
393) Suchitra Keshri (Modeling)
394) Nick Pill (Art Direction)
395) Theodore Haines (Character Designer)
396) Bill Georgiou (Compositor)
397) Mark Kennedy (Animation)
398) Andrew Riggs (Grip)
399) Kim Rampaul (Visual Effects Coordinator)
400) Daniel Graham (Stunts)
401) Adrian Valdes (Location Manager)
402) Roy Burger (Stunts)
403) Geoff Herbert (Rigging Grip)
404) Steve A. Stephenson (Best Boy Grip)
405) Anis Cheurfa (Stunts)
406) Robert Gillis (Driver)
407) Bryan Whisnant (Hairstylist)
408) Anthony Brooks (Makeup Artist)
409) Matthew Kelly Jackson (Film Processor)
410) Stephanie Macomber (Scenic Artist)
411) Gordon Huggins (Scenic Artist)
412) Alex Doyle (Propmaker)
413) Toby Angwin (Compositor)
414) Myléne Guérin (Visual Effects Coordinator)
415) Anouk L'Heureux (Visual Effects Coordinator)
416) Bob Wiatr (Compositor)
417) Josef Sy (Animation)
418) Patrice-Alain Barrette (Compositor)
419) Morgan Read (Animation)
420) Chris Mark (Stunts)
421) Ben Hammock (Set Production Assistant)
422) Gregg Perez (Set Dresser)
423) Jayson Barber (Rigging Grip)
424) John Michael Lowery (Rigging Grip)
425) Jeremy Holroyd (Propmaker)
426) Lance Carter (Propmaker)
427) Crystal L. Dellinger (Propmaker)
428) Todd Stacey Anderson (Driver)
429) Wesley R. Hardee (Rigging Grip)
430) Steve Skinner (Key Grip)
431) Dawn Turner (Hairstylist)
432) Mark Day (Systems Administrators & Support)
433) Jeremy Kelly-Bakker (Painter)
434) Joyce Gilliard (Hairstylist)
435) Scott Friedland (Rigging Grip)
436) Anne Lee (Ager/Dyer)
437) Guy Micheletti (Dolly Grip)
438) Guy Micheletti (Key Grip)
439) John Thomas (Scenic Artist)
440) David Alexander (CG Artist)
441) Jamie Baglio (Best Boy Electric)
442) Angie Howard (Visual Effects Production Manager)
443) Shamus Baker (Modelling Supervisor)
444) Eriks Vitolins (Animation)
445) Andrew Butler (Creature Technical Director)
446) Ian Joyner (Lead Character Designer)
447) Emily Rice (Post Production Assistant)
448) Jason Blackman (Production Office Assistant)
449) Richard M. Cole (Generator Operator)
450) William Rampey (Propmaker)
451) Sean Keenan (Set Dresser)
452) Monica Diventi (Hairstylist)
453) Ceri Thomas (Mix Technician)
454) Mark Story (Visual Effects Coordinator)
455) Mathieu Dupuis (Compositor)
456) Julio Carmona (ADR Recordist)
457) Brent Egan (Second Assistant "C" Camera)
458) Sven Faulconer (Music Arranger)
459) Ashley Farber (Data Management Technician)
460) Ron Perez (Data Management Technician)
461) George Zidd (Data Management Technician)
462) Launcelle Bustamante (Rigging Grip)
463) Elizabeth Guiberteau (Intern)
464) Nicole DeFrancesco (Hairstylist)
465) Akihito Ikeda (Character Designer)
466) Robert Maverick (Makeup Artist)
467) William Johnson (Compositor)
468) William Ross (Additional Music)
469) William Ross (Music Arranger)
470) Ben Campanaro (Compositor)
471) Ante Dekovic (Compositor)
472) James Young (Electrician)
473) John Priebe (Rigging Gaffer)
474) Kelly Davis (Costumer)
475) Terry Haskell (Assistant Property Master)
476) John Brennick (Compositor)
477) Joseph Shahood (Visual Effects Coordinator)
478) Alan Aldridge (First Assistant Camera)
479) Onesimus Nuernberger (Matte Painter)
480) John Van Der Zalm (Creature Technical Director)
481) Elaina Scott (Animation)
482) Emma Clifton (Compositor)
483) Jordan Foster (Set Dresser)
484) Victor Ybiernas (Driver)
485) Emmanuel Pelletier (Compositor)
486) Mathieu Leclaire (Technical Supervisor)
487) Patrick Piche (Technical Supervisor)
488) Emanuele Paris (Visual Effects Technical Director)
489) Damien Thaller (Matte Painter)
490) Matthew Shaw (Compositor)
491) Gina Baran (Hairstylist)
492) Alex Poei (Animation)
493) Mauricio Valderrama (Rotoscoping Artist)
494) Helen Clare (Visual Effects Coordinator)
495) John Paul Palmer (Electrician)
496) Margaret Hungerford (Set Decoration Buyer)
497) Jason Shulman (Animation)
498) Melanie Verkins (Hairstylist)
499) Sebastian Bommersheim (Compositor)
500) Ben Dickson (Compositor)
501) Natalie Padilla (Stunts)
502) Tom Leonard (Rigging Grip)
503) Danielle Rogers (Grip)
504) Ben Roberts (Compositing Lead)
505) Peter O'Connell (Compositor)
506) Trey Shaffer (Graphic Designer)
507) Dave Knudson (Rigging Grip)
508) David M. Atkinson (First Assistant Accountant)
509) Dax A. Cuesta (First Assistant Accountant)
510) Daniel Murphy (Rigging Gaffer)
511) Larry Brooks (Propmaker)
512) Michael Comly (Matte Painter)
513) Penni Smith (Payroll Accountant)
514) Chris Bogart (Scenic Artist)
515) James Davidson Bennett (Electrician)
516) Victor Lopez (Stunts)
517) Robert Ferguson (Propmaker)
518) Charles Mitchell (Propmaker)
519) David Hill (Special Effects Technician)
520) Robert Rowles (Compositor)
521) Freddy Burgos (Animation)
522) Ralf Karl Koch (Stunts)
523) Kara Peterson (Stunts)
524) Sam Tan (Stunts)
525) Scott Cosgrove (Stunts)
526) Kylie Gardiner (Stunts)
527) Kevin Hall (Stunts)
528) Mike Hugghins (Stunts)
529) Brian Robert Munce (Stunts)
530) Joe Valera (Stunts)
531) Tina Fuchs Wanner (Stunts)
532) Le Dell Preston (Stunts)
533) Kenneth Shelton (Stunts)
534) Kenneth Shelton (Animal Coordinator)
535) Steven Overman (Stunts)
536) Tom Shelton (Stunts)
537) Max Deleo (Second Assistant "B" Camera)
538) Tony Nagy (First Assistant "B" Camera)
539) Walrus "Waterslide" Howard (Second Assistant "B" Camera)
540) Rylan Akama (Second Assistant "B" Camera)
541) Michael McCully (Second Assistant "C" Camera)
542) Brian Matsumura (Film Processor)
543) Alexandra N. Gonzalez (Post Production Coordinator)
544) Chris Main (Boom Operator)
545) Catie Cullari (Assistant Production Coordinator)
546) Kristen Portanova (Second Assistant Accountant)
547) Tara Hummingbird Grey (Second Assistant Accountant)
548) Casey Carmichael (Payroll Accountant)
549) Allyson R.A. Howard (Accounting Clerk Assistant)
550) Andrea Braswell (Accountant)
551) Andrea Braswell (Accountant)
552) Amanda Sutton (Post Production Accountant)
553) Doug Mackenzie (Assistant Location Manager)
554) Ellen Pfirrmann (Assistant Location Manager)
555) John Nasraway (Second Second Assistant Director)
556) William Casey (Unit Publicist)
557) Ben D. Griffith Jr. (Best Boy Grip)
558) Tim Rook (Dolly Grip)
559) Rodney Robert Hoffman Jr. (Grip)
560) Davidson J. Elliott (Grip)
561) Philip Dann (Grip)
562) Patrick Hayden (Grip)
563) Michael Dean Kiesling (Grip)
564) Ted C. Eachus (Grip)
565) Joe Harold Page (Grip)
566) G. Dhiensuwana (Rigging Grip)
567) Cory Skipper (Best Boy Grip)
568) Norman B. Adelsflugel (Rigging Grip)
569) Neal G. Beard (Rigging Grip)
570) Zach Dunlop (Rigging Grip)
571) Christopher Johnson (Rigging Grip)
572) Brandon Isaac Kincaid (Rigging Grip)
573) Mathew Larsen (Rigging Grip)
574) Adam Schaeffer (Rigging Grip)
575) Mark Stover (Rigging Grip)
576) Rocky Amon (Rigging Grip)
577) Jason W. Batey (Rigging Grip)
578) William Boone (Rigging Grip)
579) Adrienne Brown (Rigging Grip)
580) Derrick Brown (Rigging Grip)
581) Kurt Chatfield (Rigging Grip)
582) Trevor Hobbs (Rigging Grip)
583) Jonathan Little (Rigging Grip)
584) Jim Mahorney (Rigging Grip)
585) Jason M. Younger (Rigging Grip)
586) Joshua D. Quick (Electrician)
587) Jeff Wallace (Electrician)
588) Chrys Blackstone (Electrician)
589) Benjamin Baggott (Electrician)
590) Ron Clifford (Best Boy Electric)
591) Barret B. Burlage (Electrician)
592) Chase Livengood (Electrician)
593) Henry O'Briant (Electrician)
594) AJ Pontonero (Electrician)
595) Dan Waller (Electrician)
596) Martin A. Wolfe (Electrician)
597) Danny Morganelli (Electrician)
598) Brett Ray (Electrician)
599) Jeffrey L. Sterner II (Electrician)
600) Chris Biddle (Set Designer)
601) Joanna Bush (Art Designer)
602) Eddie Mills (Art Department Production Assistant)
603) Scott Johnson (On Set Dresser)
604) Carson Gloster (Set Dresser)
605) Steve-O Ladish (Set Dresser)
606) Robert Davis (Set Dresser)
607) Christopher Carlson (Set Decoration Buyer)
608) Michael W. Poplin (Set Decoration Buyer)
609) Guy Covington (Greensman)
610) Jarrod Banner (Greensman)
611) Michael Couzins (Greensman)
612) Kevin Dick (Greensman)
613) Jordon Finke (Greensman)
614) Bonnie Mackenzie (Greensman)
615) William D. Lee (Special Effects Coordinator)
616) Vince Acree (Special Effects Technician)
617) Christian F. Eubank (Special Effects Technician)
618) Phil H. Fravel (Special Effects Technician)
619) Walter S. Kiesling (Special Effects Technician)
620) Rob Rieker (Special Effects Technician)
621) Morgan Rogers (Special Effects Technician)
622) Chelsea Madison (Production Office Coordinator)
623) Michael Cremin (Production Office Assistant)
624) Keva Keyes (On Set Dresser)
625) R. A. Hossie (Costumer)
626) Heidi Hafer (Costumer)
627) Terri Helms (Costumer)
628) Gloria Shih (Costume Illustrator)
629) Peter De Oliveira (Makeup Artist)
630) Gunn Espegard (Makeup Artist)
631) Julie Socash (Makeup Artist)
632) Bradley M. Look (Makeup Artist)
633) Hiroshi Katigari (Sculptor)
634) Clare Gniadek (Key Hair Stylist)
635) Cherry Barber-Petenbrink (Colorist)
636) Joe E. Matke III (Hairstylist)
637) Rex Faile (Hairstylist)
638) Taylor Petenbrink (Hairstylist)
639) Melissa B. Pollak (Hairstylist)
640) Nicki Alkire (Hairstylist)
641) Kelly E. Caldwell (Hairstylist)
642) Heather Chobor (Hairstylist)
643) Joshua Ditata (Hairstylist)
644) Kathy Estocin-Foley (Hairstylist)
645) Mary Ashton Glasser (Hairstylist)
646) Jennifer Hanna (Hairstylist)
647) Jerri Hanna (Hairstylist)
648) Aubrey Harley II (Hairstylist)
649) Mirah Hendrix (Hairstylist)
650) Sparkles Hill (Hairstylist)
651) Kimberly Holcome (Hairstylist)
652) Kristen Howell (Hairstylist)
653) Bryn E. Leetch (Hairstylist)
654) Laura Lindsey (Hairstylist)
655) Anthony Jordan McClain (Hairstylist)
656) Chelsea E. Miles (Hairstylist)
657) Michael Powell (Hairstylist)
658) Taylor Price (Hairstylist)
659) Autumn Lee Sandberg (Hairstylist)
660) Lavonyelle Simmons (Hairstylist)
661) Katrina Suhre (Hairstylist)
662) Taran Hoyle (Hairstylist)
663) Kerri Underwood (Hairstylist)
664) Bernard Williams (Hairstylist)
665) Lyle K. Wilson (Hairstylist)
666) T. Ryan Hill (Extras Casting Assistant)
667) Matt Appleby (Set Production Assistant)
668) Michele Cusick (Set Production Assistant)
669) Nicholas Hoisington (Set Production Assistant)
670) Patrick Priest (Set Production Assistant)
671) Tarin Squillante (Set Production Assistant)
672) Derek Wilson (Set Production Assistant)
673) Michelle D'Antonio (Intern)
674) Sara Justus (Intern)
675) Dustin Davis (Intern)
676) Elizabeth Hines (Intern)
677) Will Storrs (Intern)
678) Rene Williams (Intern)
679) Sarah Egri (Intern)
680) Sergio Sanchez (Intern)
681) Julia Pechanek (Intern)
682) Alicia R. Elliott (Production Secretary)
683) Caroline Livengood (Production Secretary)
684) Omar Hashmy (Production Office Assistant)
685) Omar Hashmy (Visual Effects Production Assistant)
686) Drew Grant (Production Office Assistant)
687) Drew Evan Grey (Production Office Assistant)
688) Christopher Hewat (Production Office Assistant)
689) Jessica Posada (Production Office Assistant)
690) Peter R. Minor (Location Scout)
691) I. Karl Golden (Location Scout)
692) Michael Bigham (Location Scout)
693) Jonwilder Lee Bartlett (Animal Wrangler)
694) Kallen Hollifield Dehart (Animal Wrangler)
695) Trey Gordon (Propmaker)
696) Paul L. Saunders (Propmaker)
697) Aaron Brent Jaggers (Construction Foreman)
698) William Scot Noonan (Construction Coordinator)
699) Lisa Kurk (Construction Buyer)
700) Kevin Apsitis (Propmaker)
701) Ilkay Avci (Propmaker)
702) Sam Cody Ball (Propmaker)
703) James B. Bell (Propmaker)
704) Hobie Bohlen (Propmaker)
705) William M. Bohlen (Propmaker)
706) Steve Butner (Propmaker)
707) James David Crouch (Propmaker)
708) Jonathan Tucker Deese (Propmaker)
709) Jim B. Earnhardt (Propmaker)
710) Thomas C. Fitzpatrick (Propmaker)
711) James Gallarini (Propmaker)
712) Jeremy Gibbs (Propmaker)
713) Joseph Golz (Propmaker)
714) Rodney N. Goode (Propmaker)
715) David Allen Granger (Propmaker)
716) Kevin Halas (Propmaker)
717) Michael E. Hall (Propmaker)
718) Kenneth W. Heist Jr. (Propmaker)
719) James J. Hogue Jr. (Propmaker)
720) Ernest Huff (Propmaker)
721) James Earl Jamieson (Propmaker)
722) Danny Kiser (Propmaker)
723) Jeff Kramer (Propmaker)
724) Matthew Lamb (Propmaker)
725) Reginald T. Lawson (Propmaker)
726) Bryan H. Lee (Propmaker)
727) Mario J. Liva (Propmaker)
728) Hal McFeely III (Propmaker)
729) Robert E. McNally (Propmaker)
730) Randall R. Milazzo (Propmaker)
731) Delane Moss (Propmaker)
732) Lenual Mukai (Propmaker)
733) Cal Ocampo (Propmaker)
734) Sam Ogden (Propmaker)
735) Mitchell O'Sheal (Propmaker)
736) Evan Pileri (Propmaker)
737) Tim Potts (Propmaker)
738) Greg Price (Propmaker)
739) Cara E. Rhodes (Propmaker)
740) Albert Sheppard (Propmaker)
741) Jessie Smith (Propmaker)
742) Marty Smith (Propmaker)
743) S. Curran Smith (Propmaker)
744) John R. Smyrl (Propmaker)
745) Steve Sonefeld (Propmaker)
746) Bryan Paul Stewart (Propmaker)
747) Lester V. Stone (Propmaker)
748) Kevin Twomey (Propmaker)
749) Scott B. Warner (Propmaker)
750) Joseph Washburn (Propmaker)
751) Jeffrey N. Weeks (Propmaker)
752) Chris Wright (Propmaker)
753) Alexander Scutti (Key Construction Grip)
754) Mared G. Scutti (Construction Foreman)
755) Richard Riggs (Scenic Artist)
756) Rod Garvin (Scenic Artist)
757) Greg Schmitz (Scenic Artist)
758) Thomas John (Scenic Artist)
759) Laura C. McPherson (Scenic Artist)
760) Tim Hunley (Scenic Artist)
761) Randal Woodward (Scenic Artist)
762) Penny S. Thomas (Scenic Artist)
763) Sean Whalen (Scenic Artist)
764) Alton McClellan (Scenic Artist)
765) Andrea Nowowiejski (Scenic Artist)
766) Matthew Andrews (Painter)
767) Thomas B. Aykroid Jr. (Painter)
768) Aaron John Failing (Painter)
769) Petra Abigail Gugler (Painter)
770) Michael G. Khalil (Painter)
771) Judith Orszula (Painter)
772) Jehan Purcell (Painter)
773) Lamont Snipes (Painter)
774) Frank Stone (Painter)
775) Nicole T. Strojny (Painter)
776) George Vielma (Painter)
777) Steven C. Penix (Transportation Co-Captain)
778) Tracy Lafferty (Transportation Coordinator)
779) Leonel Alvarez (Driver)
780) Neil Castles (Driver)
781) Dewey Graham (Driver)
782) John C. Granger (Driver)
783) Mike Gregorio (Driver)
784) Kevin Andrew Hyde (Driver)
785) Jim L. Johnson (Driver)
786) Timothy Johnson (Driver)
787) McCullen Lewis (Driver)
788) Ladonna P. Norwood (Driver)
789) Michael O'Brien (Driver)
790) Joey Parker (Driver)
791) Wayne Parviainen (Driver)
792) Phil Shope (Driver)
793) Dennis Steere (Driver)
794) Rick Womelduff (Driver)
795) Jimmy D. Wright (Driver)
796) Craig Carter (Animal Wrangler)
797) Anthony Zoric (Assistant Chef)
798) Michelle Lee Brown (Craft Service)
799) Robyn M. Brown (Assistant Craft Service)
800) Brian Marshall Turner (Set Medic)
801) Barry Coleman (Set Medic)
802) Rich Bellina (Set Medic)
803) Randy Bowie (Security)
804) Joseph C. D'Alessndro (Camera Operator)
805) Gary Scott (First Assistant Camera)
806) Warren Brace (Second Assistant Camera)
807) Sidney Williams (Sound Mixer)
808) Tony Jenzano III (Video Assist Operator)
809) Shawn C. H. Baron (Grip)
810) Brian Knox (Grip)
811) Lane Oliver (Grip)
812) Neil Orchard (Grip)
813) James R. Tamaro (Gaffer)
814) Suann Sobkowski (Costumer)
815) Sadie Paige Barton (Set Production Assistant)
816) Ryan Beams (Set Production Assistant)
817) Lacourtney Garrett (Set Production Assistant)
818) George Lefave (Set Production Assistant)
819) Rose Luther (Set Production Assistant)
820) James Edward Tilden (Set Production Assistant)
821) Jeese Tyler (Set Production Assistant)
822) Caleb S. Varnadoe (Set Production Assistant)
823) Cathy Mitchell (Craft Service)
824) Cindy Nache' Hatchel (Craft Service)
825) Jacqueline "Bobbi" Wherry (Craft Service)
826) Jennie Lebeau (Set Medic)
827) Imraan Ismail (Post Production Assistant)
828) Maxime Vermette (ADR Mixer)
829) Robert Llamas (ADR Recordist)
830) Gray Bender (ADR Recordist)
831) Drea Morin (ADR Recordist)
832) Chris Jensen (Digital Colorist)
833) Derek Schneider (Data Management Technician)
834) Cameron Weaver (Data Management Technician)
835) S. Regina Carney (Visual Effects Coordinator)
836) G. "Nic" Nicholson (Visual Effects Technical Director)
837) Reid Southen (Concept Artist)
838) Robert Stromburg (Concept Artist)
839) Ivo Horvat (Concept Artist)
840) Hubert D. Carroll II (Compositor)
841) Johnathan Sims (Compositor)
842) Randy Little (Compositor)
843) David Roberge (Modeling)
844) Francois Chancrin (Lead Animator)
845) Nathan Srigley (Animation)
846) Gaetan Thiffault (Animation)
847) Dwayne Lance Elahie (Rigging Supervisor)
848) Jalal Tchelebi (Technical Supervisor)
849) Alain Lacroix (Layout)
850) Steve Pelchat (Layout)
851) Oliver Beaulieu (Compositor)
852) Paul Beaudry (Compositor)
853) Michel Bergeron (Compositor)
854) Caroline Brien (Compositor)
855) Sebastien Jacob (Compositor)
856) Francois Metivier (Compositor)
857) Benjamin Myers (Compositor)
858) Anne Ui-Hyun Kim (Compositor)
859) Pierrot Berube (Production Assistant)
860) Oliver Gravel (Production Assistant)
861) Caroline Belisle (Administration)
862) Sylvie Talbot (Administration)
863) Anto Bond (Modelling Supervisor)
864) Ray Leung (Modeling)
865) Na Song (Modeling)
866) Paris Downes (Creature Technical Director)
867) Heath Baker (Roto Supervisor)
868) Heath Baker (Paint Coordinator)
869) Susan Immomen (Painter)
870) Susan Immomen (Rotoscoping Artist)
871) Jeremy Kelly-Baker (Rotoscoping Artist)
872) Eric Gambini (Layout Supervisor)
873) Nathan Jones (Animation)
874) Nathan Jones (Animation)
875) Amy Sendon (Animation)
876) Jared Embley (Visual Effects Technical Director)
877) Prema Paetsch (Visual Effects Technical Director)
878) Gabe Roccisano (Visual Effects Technical Director)
879) Timmy Lundin (Visual Effects Technical Director)
880) Garrett Fry (Matte Painter)
881) Nick Cattell (Matte Painter)
882) Tyler Bartley (Matte Painter)
883) Alana Aranki (Compositing Lead)
884) Beck Veitch (Compositing Lead)
885) Samuel Norman (Compositor)
886) Simon Dye (Compositor)
887) Abdullah Ecirli (Compositor)
888) Spyro Polymiadas (Systems Administrators & Support)
889) Steven "Pix" Pickles (Systems Administrators & Support)
890) Megan Rohrbacher (Visual Effects Producer)
891) Jeremy Burns (Compositor)
892) Addie Manis (VFX Production Coordinator)
893) Viktorija Ogureckaja (VFX Production Coordinator)
894) Katharina Koepke (VFX Production Coordinator)
895) Brooke Grossman (Compositing Lead)
896) Xiaowei Wang (Compositing Lead)
897) Thomas Lautenbach (VFX Supervisor)
898) Jesse Looney (Visual Effects Coordinator)
899) Yinai Sun (Visual Effects Coordinator)
900) Lars Simkins (CG Animator)
901) Kevin Kipper (CG Animator)
902) Shawn Ewashko (Compositor)
903) Feng Gao (Compositor)
904) Craig Chun (Modelling Supervisor)
905) Sujesh Nair (Modeling)
906) Matt Derksen (Rigging Supervisor)
907) Trey Roane (Animation)
908) Jubin Dave (Lighting Supervisor)
909) Rus Brutsche (Lighting Artist)
910) Thomas Capizzi (Lighting Artist)
911) Mikael Genachte-Le Bail (Matte Painter)
912) Marcus Collins (Art Designer)
913) Jonathan B. Robinson (Compositor)
914) David Sweeney (Compositor)
915) Don Hatch (Visual Effects Supervisor)
916) Michael Frattasio (Painter)
917) Michael Frattasio (Rotoscoping Artist)
918) Allen Mascari (Production Assistant)
919) Josh Herman (Character Designer)
920) Michelle Deville (Character Designer)
921) Jeff Deist (Character Designer)
922) Clint G. Reagan (Pre-Visualization Supervisor)
923) Brandon Harr (Visual Effects Supervisor)
924) Jeanette Brill (Visual Effects Producer)
925) Karen Sidlow (Contract Manager)
926) Willa Yudell (Music Coordinator)
927) Gavin Greenway (Orchestrator)
928) Thomas Bowes (Orchestrator)
929) Jo Buckley (Orchestrator)
930) Jerome Leroy (Music Programmer)
931) Matt Ward (Mixing Engineer)
932) Tim Mackintosh (Creature Technical Director)
933) Catalin Niculescu (Creature Technical Director)
934) Nandan Phansalkar (Creature Technical Director)
935) Jeremy Yeokhoo (Creature Technical Director)
936) Steve Graves (CG Animator)
937) Jason Dunn (Key Rigging Grip)
938) Tona B. Dahlquist (Extras Casting)
939) Jay Smith (Set Dresser) Ko'proq o'qish >

Tavsiya qilingan kinolar

© FreeKino.NET 2021 Barcha huquqlar himoyalangan. Filmlarga bo'lgan huquq ularning mualliflariga tegishli. Barcha filmlar faqat ma'lumot olish uchun mo'ljallangan. Foydalanuvchilar joylashtirgan noqonuniy materiallar uchun ma'muriyat javobgar emas! Har qanday film mualliflik huquqi egasining iltimosiga binoan olib tashlanadi.

Mualliflik HuquqiReklamaSupport TelegramЯндекс.Метрика