Tinch okeani daxshatlari - Uzbek Tilida

Tinch okeani daxshatlari
Kino tavsifi

Dengiz tubidan Kayzu deb nomlanuvchi yirtqich hayvonlar legioni ko'tarilganda, urush boshlandi, bu urush millionlab odamlarning hayotiga zomin bo'lishga va bir necha yil ichida "inson resurslari" ni deyarli nolga tushirishga mo'ljallangan edi. Chet elliklar bilan kurashish uchun maxsus qurol yaratildi: Yegers deb nomlangan ulkan robotlar, ularni bir vaqtning o'zida ikkita uchuvchi boshqargan, ularning aqli neyron aloqa yordamida bog'langan. Ammo hatto jaegerlar ham shafqatsiz Kayzu oldida deyarli kuchsiz bo'lib qolishadi. Mag'lubiyat yoqasida, insoniyat himoyachilari bir paytlar afsonaviy, ammo hozir eskirgan Jegerni jangga olib borish uchun birlashgan, juda ziddiyatli ikki qahramonga - istalmagan sobiq uchuvchi va tajribasiz stajyorga murojaat qilishdan boshqa iloj yo'q. Ular birgalikda insoniyat uchun yagona umid bo'lib, yaqinlashib kelayotgan apokalipsis oldidagi oxirgi to'siq bo'lib chiqadi.

Когда из морских глубин поднялись легионы чудовищ, известных как Кайдзу, началась война, которой суждено было забрать миллионы жизней и свести «человеческие ресурсы» почти к нулю всего за несколько лет. Чтобы сражаться с пришельцами, было создано специальное оружие: огромные роботы, названные Джегерами, они управлялись одновременно двумя пилотами, чьи сознания соединены с помощью нейронной связи. Но даже Джегеры оказываются почти бессильны перед лицом безжалостных Кайдзу. На грани поражения у защитников человечества нет выбора, кроме как обратиться к двум весьма сомнительным героям — никому не нужному бывшему пилоту и неопытному стажеру — которые объединились, чтобы повести в бой некогда легендарного, но сейчас устаревшего Джегера. Вместе они оказываются единственной надеждой человечества, последним препятствием перед надвигающимся апокалипсисом.

Roles of actors:
1) Charlie Hunnam (Raleigh Becket)
2) Rinko Kikuchi (Mako Mori)
3) Idris Elba (Stacker Pentecost)
4) Max Martini (Herc Hansen)
5) Clifton Collins Jr. (Tendo Choi)
6) Ron Perlman (Hannibal Chau)
7) Charlie Day (Dr. Newton Geiszler)
8) Burn Gorman (Dr. Hermann Gottlieb)
9) Robert Kazinsky (Chuck Hansen)
10) Robert Maillet (Lt. Aleksis Kaidanovsky)
11) Heather Doerksen (Lt. Sasha Kaidanovsky)
12) Larry Joe Campbell (Tommy T)
13) Brad William Henke (Miles)
14) Diego Klattenhoff (Yancy Becket)
15) Santiago Segura (Wizened Man)
16) Jane Watson (Raleigh and Yancy's Mom)
17) Jung-Yul Kim (Hannibal Chau Thug)
18) Joshua Peace (Officer)
19) Mana Ashida (Young Mako)
20) Joe Pingue (Captain Merrit)
21) Milton Barnes (McTighe)
22) Brian Frank (1st Officer)
23) Ellen McLain (Gipsy Danger AI (voice))
24) David Fox (Old Man on Beach)
25) Jake Goodman (Child)
26) Robin Thomas (American UN Representative)
27) Julian Barnes (British UN Representative)
28) David Richmond-Peck (Canadian UN Representative)
29) Sebastian Pigott (Engineer)
31) J.C. Kenny (TV Reporter)
32) Robert Morse (Raleigh and Yancy's Dad)
35) Louis Paquette (Saltchuck Crew)
36) Matthew G. Taylor (Saltchuck Crew)
37) Frank Nakashima (UN Representative)
38) Terry Belleville (UN Representative)
39) Farzad Sadrian (UN Representative)
40) Mishu Vellani (UN Representative)
41) Clive Walton (UN Representative)
42) Peter Kosaka (Young Mako's Father)
43) Yiren Stark (Young Mako's Mother)
44) Mark Luu (Wei Tang Triplet)
45) Charles Luu (Wei Tang Triplet)
46) Lance Luu (Wei Tang Triplet)
47) Willie Wong (Engineer (uncredited))


People who worked on the film:
1) Guillermo Navarro (Director of Photography)
2) Scott Martin Gershin (Sound Designer)
3) Scott Martin Gershin (Supervising Sound Editor)
4) Andrew Neskoromny (Production Design)
5) Margery Simkin (Casting)
6) Richard L. Johnson (Supervising Art Director)
7) Carol Spier (Production Design)
8) Catherine Harper (Foley Artist)
9) Christopher Moriana (Foley Artist)
10) Laird McMurray (Special Effects Coordinator)
11) Peter Amundson (Editor)
12) Clay Pinney (Special Effects Supervisor)
13) Elinor Rose Galbraith (Supervising Art Director)
14) Guillermo del Toro (Screenplay)
15) Guillermo del Toro (Director)
16) Guillermo del Toro (Producer)
17) Raúl Monge (Concept Artist)
18) Callum Greene (Executive Producer)
19) Callum Greene (Unit Production Manager)
20) Robin D. Cook (Casting)
21) Colin Penman (Key Makeup Artist)
22) Ramin Djawadi (Original Music Composer)
23) Alan G. Kelly (Second Assistant Camera)
24) Thomas Tull (Producer)
25) Checco Varese (Director of Photography)
26) Jon Jashni (Producer)
27) Richard Brooks Burton (Director of Photography)
28) John Gilroy (Editor)
29) Tom Morello (Musician)
30) Wayne D. Barlowe (Concept Artist)
31) Travis Beacham (Screenplay)
32) Travis Beacham (Story)
33) Stephen Coleman (Orchestrator)
34) Mary Parent (Producer)
35) Simon Webber (Concept Artist)
36) Bradley James Allan (Fight Choreographer)
37) Pipsan Ayotte (Key Makeup Artist)
38) Kate Hawley (Costume Design)
39) Sandi Tanaka (Art Direction)
40) Nerses Gezalyan (Foley Mixer)
41) James Moriana (Foley Artist)
42) Jeffrey Wilhoit (Foley Artist)
43) Vladislav Fedorov (Set Designer)
44) Jordan Samuel (Makeup Department Head)
45) Peter Nicolakakos (Set Decoration)
46) Michelle Russell (Unit Production Manager)
47) Jeremy Gillespie (Second Assistant Art Director)
48) Gary A. Hecker (Foley Artist)
49) C.J. Roy (Digital Imaging Technician)
50) Gilles Corbeil (Steadicam Operator)
51) Kerry Hayes (Still Photographer)
52) Francisco Ruiz Velasco (Concept Artist)
53) Anton Van Rooyen (Camera Operator)
54) Andrew Li (Art Direction)
55) Peter Bodnarus (Set Designer)
56) Andra Totirescu (Set Designer)
57) Yasmyn Lee (Second Assistant Art Director)
58) Christopher Geggie (Property Master)
59) Phillip Tellez (Supervising Carpenter)
60) Jason McFarling (Cableman)
61) Fred Kamping (Location Manager)
62) Gary Marullo (Foley Artist)
63) Dug Rotstein (Script Supervisor)
64) Gregg Rudloff (Sound Re-Recording Mixer)
65) John T. Reitz (Sound Re-Recording Mixer)
66) George Chavez (Color Timer)
67) Margit Pfeiffer (Dialogue Editor)
68) Tim Walston (Sound Effects Editor)
69) David Best (Assistant Art Director)
70) Carlos Caneca (Leadman)
71) Stefany Koutroumpis (Second Assistant Art Director)
72) Michael L. Hall (Chief Lighting Technician)
73) Humberto Garcia (Set Designer)
74) Tim LeBlanc (Sound Re-Recording Mixer)
75) James W. Harrison III (First Assistant Editor)
76) Shane B. Scott (Script Supervisor)
77) John H. Han (CG Supervisor)
78) Perry Hoffman (Camera Operator)
79) William Cheng (Set Designer)
80) Angelo Colavecchia (Camera Operator)
81) David G. Fremlin (Set Designer)
82) Ron Hewitt (Property Master)
83) James E. Price (Visual Effects Supervisor)
84) John Knoll (Visual Effects Supervisor)
85) Nigel Sumner (Visual Effects Supervisor)
86) Wendy Wong (Aerial Coordinator)
87) George Wong (Assistant Location Manager)
88) Ryan Murphy (Mix Technician)
89) Gary Deneault (Assistant Chief Lighting Technician)
90) Becky Sullivan (ADR Supervisor)
91) Dan Hegeman (Sound Effects Editor)
92) Wendy Chesebrough Lowe (Visual Effects Coordinator)
93) Peter Myles (Music Editor)
94) Adam Ohl (Digital Intermediate Producer)
95) Peter Zinda (Sound Effects Editor)
96) Teresa Buccione (Key Hair Stylist)
97) Cliona Furey (Assistant Hairstylist)
98) Itsuko Kurono (Assistant Art Director)
99) Kevin Haeberlin (Leadman)
100) Erik Kaufmann (Digital Intermediate Editor)
101) Nadia Venesse (Dialect Coach)
102) Daniel Perez Ferreira (VFX Artist)
103) Jason Heapy (Visual Effects Producer)
104) Johnny Wang (Location Manager)
105) Stephen P. Robinson (Sound Effects Editor)
106) Paul R.J. Elliot (Hair Department Head)
107) Brad Milburn (Set Designer)
108) Patricia Larman (Leadman)
109) Scott Wolf (Sound Effects Editor)
110) David Stanke (First Assistant Sound Editor)
111) Joe Everett (Unit Publicist)
112) David Meng (Concept Artist)
113) Tom Starnes (Chief Lighting Technician)
114) Elaine Thurston (Production Controller)
115) Andrew Redekop (Assistant Art Director)
116) Joe Curtin (Construction Coordinator)
117) Ciara Brennan (Costume Set Supervisor)
118) Hal T. Hickel (Animation Supervisor)
119) Alain Moussi (Stunts)
120) Jon Bowen (Compositing Supervisor)
121) Lauren Hadaway (ADR Editor)
122) Erik Classen (Compositors)
123) Scott F. Johnston (Visual Effects)
124) Brian N. Bentley (Compositors)
125) Weicheng Jiang (Visual Effects)
126) Chris Lentz (Animation Supervisor)
127) Hui Ling Chang (Visual Effects Production Manager)
128) Ryan Hopkins (CG Supervisor)
129) Yuhon Ng (Digital Effects Supervisor)
130) David Meny (CG Supervisor)
131) Ryan Reed (Hairstylist)
132) Paul Jefferson (Supervising Carpenter)
133) Renee Fontana (Costume Supervisor)
134) Csaba Wagner (Sound Effects Editor)
135) Greg Hyman (Visual Effects Editor)
136) Erin D. O'Connor (Visual Effects Producer)
137) Marie-Claude Harnois (Production Coordinator)
138) D.J. Carson (Unit Production Manager)
139) Christopher Raucamp (First Assistant Camera)
140) Alan Zielonko (Boom Operator)
141) Masanobu 'Tomi' Tomita (Foley Editor)
142) Johnny Askwith (Camera Operator)
143) Glen Gauthier (Sound Mixer)
144) Troy P. Liddell (Choreographer)
145) Rocco Larizza (Special Effects Supervisor)
146) Mark Cyre (First Assistant Camera)
147) Joseph Micomonaco (First Assistant Camera)
148) Cam McLauchlin (Assistant Editor)
149) Alison O'Brien (Visual Effects Producer)
150) Patricia Keighran (Key Makeup Artist)
151) Lara Khachooni (Assistant Editor)
152) Andrew Kinney (Orchestrator)
153) David Lee (Chief Lighting Technician)
154) Bernie Lalonde (Key Rigging Grip)
155) Steve Bobertz (First Assistant Editor)
156) TyRuben Ellingson (Concept Artist)
157) Simon Lee (Concept Artist)
158) Rob McCallum (Storyboard Artist)
159) Gareth Wilson (Set Dresser)
160) Guy Davis (Concept Artist)
161) Steve Switzer (Boom Operator)
162) Rudy Braun (Set Designer)
163) Keith Thompson (Concept Artist)
164) Oscar Chichoni (Concept Artist)
165) Elspeth Cassar (Production Coordinator)
166) Rick Stribling (Key Grip)
167) Mo Henry (Negative Cutter)
168) Charlie Campagna (Sound Effects Editor)
169) Darrin Mann (Foley Mixer)
170) Jeff Sutherland (Compositing Supervisor)
171) Courtenay Bainbridge (Assistant Production Coordinator)
172) Ryan Cunningham (Visual Effects Coordinator)
173) John Colavecchia (Camera Operator)
174) Andy Jekabsons (First Assistant Camera)
175) Benjamin Smith (First Assistant Camera)
176) Shamu Naidu (Assistant Accountant)
177) Sorin Popescu (Set Designer)
178) Matt McFarland (Digital Intermediate)
179) Brigitte Rabazo (Assistant Editor)
180) Harold Gay (Assistant Art Director)
181) Jonathan Pencharz (Assistant Production Coordinator)
182) Karl Denniston Brown (Set Dresser)
183) Toni Wong (Set Dresser)
184) Tony Blondal (Orchestrator)
185) J. Ryan Halpenny (Second Assistant Art Director)
186) Phil Whitfield (Assistant Chief Lighting Technician)
187) Jeff Smith (Second Assistant Art Director)
188) Debbie Van Dusen (Assistant Accountant)
189) Lincoln D'Souza (Assistant Accountant)
190) Wing Ma (Key Grip)
191) Corinna Schmitt-Porsia (Second Assistant Art Director)
192) Roslyn Hanchard (Assistant Costume Designer)
193) Victor Schutz (CG Supervisor)
194) Doug Williams (Concept Artist)
195) Russell Moore (Set Designer)
196) John Moran (Assistant Art Director)
197) Thomas J. O'Connell (ADR Mixer)
198) Robert Daprato (Key Grip)
199) Stephen Schirle (Concept Artist)
200) Zachary Tucker (Visual Effects Supervisor)
201) Kevin Lise (On Set Props)
202) Colin Adams (Set Dresser)
203) Brett Voss (Foley Mixer)
204) Zameret Kleiman (Extras Casting)
205) Allen Williams (Concept Artist)
206) Craig Baker (Cableman)
207) Fangfei Li (Digital Compositor)
208) Russell Lum (Visual Effects Production Manager)
209) Lindy DeQuattro (Visual Effects Supervisor)
210) Sondra Treilhard (Key Hair Stylist)
211) Matt Middleton (Set Designer)
212) Jon Hunter (Assistant Art Director)
213) Pat Conran (CG Supervisor)
214) Jeff DaSilva (Second Assistant Camera)
215) Maxine Gervais (Digital Intermediate Colorist)
216) Danielle Rubin (Visual Effects Production Manager)
217) Derrick Carlin (Animation Supervisor)
218) Jim Holmes (Best Boy Grip)
219) Christopher Dean (Key Grip)
220) Kyla McFeat (Assistant Accountant)
221) Julia Seidman (Second Assistant Camera)
222) Amanda Wojtaszek (Second Assistant Camera)
223) Bobbie Shay (Post Production Assistant)
224) Tim Belsher (CG Supervisor)
225) David Lylloff (Set Dresser)
226) Peter Gmehling (24 Frame Playback)
227) Sandra Lombardi (Digital Imaging Technician)
228) John Saysana (First Assistant Camera)
229) James Banfield (Lighting Technician)
230) Pierre Berube (Rigging Gaffer)
231) Tara Dixit (Second Assistant Camera)
232) Stephan Maia (Second Assistant Camera)
233) Michele Harney (Costume Set Supervisor)
234) Lara Alexander (Assistant Accountant)
235) Gerry Alfonso (Assistant Accountant)
236) Katharine Boyce (Assistant Accountant)
237) Stephanie Massarella (Assistant Accountant)
238) Valerie Phillips (Assistant Accountant)
239) Erin Renton (Assistant Accountant)
240) Candace Tempelmeyer (Assistant Accountant)
241) Kevin Michael Schembri (Assistant Accountant)
242) Scott Perry (Dialogue Coach)
243) Man Fong (Production Accountant)
244) Christian Dendias (Production Assistant)
245) Vicki Henton (Production Assistant)
246) Adam Meaden (Production Assistant)
247) Sam Rosati (Production Assistant)
248) Emma Tamblyn (Production Assistant)
249) Fermin Balado (Production Assistant)
250) Brandon Balon (Production Assistant)
251) Jonah Greisman (Production Assistant)
252) Christopher Lori (Production Assistant)
253) Feyon Li (Production Coordinator)
254) Lucia Haliburton (Production Secretary)
255) Jane Spencer (Extras Casting Assistant)
256) Jade E. Chatham (Assistant Editor)
257) Lauren Brandon (Post Production Assistant)
258) Mark McFadden (Assistant Location Manager)
259) Luke Vallee (Digital Compositor)
260) Alex Nice (Matte Painter)
261) Javier Jimenez (Visual Effects Producer)
262) Daniel Cavey (Visual Effects Production Manager)
263) Brian Claus (Animatronics Designer)
264) Thomas Hayek (Sound Mixer)
265) Joanne Jackson (Production Manager)
266) Dustin Bernard (Unit Production Manager)
267) Joelle Craven (Assistant Art Director)
268) Timothy Peel (Assistant Art Director)
269) Hugo Martin (Concept Artist)
270) Carlos Salgado (Concept Artist)
271) Sang Maier (Props)
272) Barbara Agbaje (Second Assistant Art Director)
273) George Cribb (Set Dresser)
274) Sarah Gardner (Set Dresser)
275) John Mainwaring (Set Dresser) Ko'proq o'qish >

Tavsiya qilingan kinolar

© FreeKino.NET 2021 Barcha huquqlar himoyalangan. Filmlarga bo'lgan huquq ularning mualliflariga tegishli. Barcha filmlar faqat ma'lumot olish uchun mo'ljallangan. Foydalanuvchilar joylashtirgan noqonuniy materiallar uchun ma'muriyat javobgar emas! Har qanday film mualliflik huquqi egasining iltimosiga binoan olib tashlanadi.