G'AROYIB ODAMLAR 5 : BIRINCHI SINF / X-MEN 5 / ROSOMAXA 5 - Uzbek Tilida

Скачать
G'AROYIB ODAMLAR 5 : BIRINCHI SINF / X-MEN 5 / ROSOMAXA 5
  • Kino nomi: G'AROYIB ODAMLAR 5 : BIRINCHI SINF / X-MEN 5 / ROSOMAXA 5 (Люди Икс: Первый класс)
  • Sifat: HD
  • Mamlakat: AQSH
  • Dublyaj: Professional (PRO)
Kino tavsifi

Film professor Xaver va Magneto haqida, mutant bolalar uchun Ksavyer maktabini tashkil etish jarayoni va nihoyat, ikki do'st o'rtasida nima sodir bo'lganligi va ular nima uchun ajralishlari haqida hikoya qiladi.

Фильм нам расскажет о профессоре Ксавье и Магнито, о процессе основания школы Ксавье для детей-мутантов и, наконец, о том, что же произошло между двумя закадычными друзьями и почему они расстались.

Roles of actors:
1) James McAvoy (Charles Xavier (24 Years) / Professor X)
2) Michael Fassbender (Erik Lehnsherr / Magneto)
3) Kevin Bacon (Sebastian Shaw / Black King)
4) Rose Byrne (Moira MacTaggert)
5) Jennifer Lawrence (Raven Darkholme / Mystique)
6) January Jones (Emma Frost / White Queen)
7) Nicholas Hoult (Hank McCoy / Beast)
8) Oliver Platt (Man in Black Suit)
9) Jason Flemyng (Azazel)
10) Lucas Till (Alex Summers / Havok)
11) Edi Gathegi (Armando Muñoz / Darwin)
12) Zoë Kravitz (Angel Salvadore / Tempest)
13) Caleb Landry Jones (Sean Cassidy / Banshee)
14) Matt Craven (CIA Director McCone)
15) Laurence Belcher (Charles Xavier (12 Years))
16) Bill Milner (Young Erik)
17) Morgan Lily (Young Raven (10 yrs))
18) Beth Goddard (Mrs. Xavier)
19) Éva Magyar (Edie Lensherr)
20) Álex González (Janos Quested / Riptide)
21) Corey Johnson (Chief Warden)
22) Demetri Goritsas (Levene)
23) Glenn Morshower (Colonel Hendry)
24) Don Creech (William Stryker)
25) James Remar (US General)
26) Ludger Pistor (1st German / Pig Farmer)
27) Wilfried Hochholdinger (2nd German / Tailor)
28) Greg Kolpakchi (Russian Soldier No. 1)
29) Andrei Zayats (Russian Soldier No. 2)
30) Rade Šerbedžija (Russian General)
31) Ray Wise (Secretary of State)
32) Michael Medeiros (Political Officer)
33) Olek Krupa (Soviet Captain)
34) Yuri Naumkin (Soviet Fire Control)
35) Gene Farber (Soviet Radioman)
36) David Agranov (Soviet NCO)
37) Katrine De Candole (Swiss Receptionist)
38) James Faulkner (Swiss Bank Manager)
39) Annabelle Wallis (Co-Ed)
40) Juan Herrera (Airport Worker)
41) Greg Savage (Coast Guard)
42) Jarid Faubel (US Fire Control Officer)
43) Gregory Cox (Dr. Leigh)
44) Josh Cohen (Junior Agent)
45) David Crow (Weasley Agent)
46) Kieran Patrick Campbell (Little Boy)
47) Sasha Pieterse (Teenage Girl)
48) Brendan Fehr (Communications Officer)
49) Michael Ironside (Captain)
50) Jason Beghe (XO)
51) Venya Manzyuk (Lt. Commander)
52) Tony Curran (Man In Black Suit Agent)
53) Randall Batinkoff (Man In Black Suit Agent)
54) Peter Stark (Storm Trooper No. 1)
55) Leonard Redlich (Storm Trooper No. 2)
56) Carlos Peres (German Bartender)
57) Sean Brown (Russian Chopper Pilot)
58) Neil Fingleton (Russian General's Bodyguard 1)
59) Marios (Russian General's Bodyguard 2)
60) Georg Nikoloff (Mr. Lensherr (Erik's Dad))
61) Arthur Darbinyan (Aral Sea Captain)
62) John F. Kennedy (Himself (archive footage))
63) Hugh Jackman (Logan / Wolverine (Uncredited))
64) Rebecca Romijn (Mystique - Older (Uncredited))
65) David Joseph Martinez (Cuban General #1 (uncredited))
66) Johnny Otto (Russian Soldier (uncredited))


People who worked on the film:
1) Lucinda Syson (Casting)
2) Doug Jackson (Foley Editor)
3) John Mathieson (Director of Photography)
4) Matthew Vaughn (Screenplay)
5) Matthew Vaughn (Director)
6) Roger Mussenden (Casting)
7) Lee Smith (Editor)
8) Lauren Shuler Donner (Producer)
9) Stan Lee (Executive Producer)
10) Josh McLaglen (Executive Producer)
11) Daniele Massaccesi (Camera Operator)
12) Martin Hume (Camera Operator)
13) Jeff Habberstad (Stunt Coordinator)
14) Craig Berkey (Sound Designer)
15) Craig Berkey (Supervising Sound Editor)
16) Bryan Singer (Producer)
17) Bryan Singer (Story)
18) Adam O'Neill (Art Direction)
19) Alan Gilmore (Art Direction)
20) Sammy Sheldon (Costume Design)
21) Simon Kinberg (Producer)
22) Ron Bartlett (Sound Re-Recording Mixer)
23) Brian Smrz (Second Unit Director)
24) Sonja Klaus (Set Decoration)
25) John King (Supervising Art Director)
26) John Dykstra (Visual Effects Supervisor)
27) Marc Fisichella (Supervising Art Director)
28) Jane Goldman (Screenplay)
29) John Frankish (Art Direction)
30) Eddie Hamilton (Editor)
31) R.J. Kizer (Supervising ADR Editor)
32) Kim H. Winther (First Assistant Director)
33) Scott Curtis (Foley Editor)
34) Tim Gomillion (Sound Recordist)
35) David Grimaldi (Sound Effects Editor)
36) Randall Guth (First Assistant Sound Editor)
37) David Lucarelli (ADR Recordist)
38) John Murray (Foley Supervisor)
39) Charleen Richards (ADR Mixer)
40) Dawn Swiderski (Supervising Art Director)
41) Sheldon Turner (Story)
42) Jeremiah Samuels (Line Producer)
43) Chris Seagers (Production Design)
44) Adam Bohling (Line Producer)
45) Grant Armstrong (Art Direction)
46) Ashley Edward Miller (Screenplay)
47) Zack Stentz (Screenplay)
48) Spiro Razatos (Second Unit Director)
49) Gregory Goodman (Producer)
50) Gregory Goodman (Unit Production Manager)
51) David Reid (Line Producer)
52) Henry Jackman (Music)
53) Tarquin Pack (Executive Producer)
54) Jessie Graff (Utility Stunts)
55) James Hambidge (Art Direction)
56) Jason Taylor (Co-Producer)
57) Josh Robertson (First Assistant Director)
58) Jeremy Rich (Casting)
59) Steve Cooper (Art Direction)
60) Nicole Young (Costume Supervisor)
61) Simon Hayes (Production Sound Mixer)
62) Paul Booth (Art Direction)
63) Alex Cameron (Art Direction)
64) Tom Frohling (Art Direction)
65) Marc Homes (Art Direction)
66) Joe Howard (Art Direction)
67) Sue Whitaker (Art Direction)
68) Erin Boyd (Set Decoration)
69) Wendy M. Craig (Costume Supervisor)
70) Jennifer Bowes (Art Department Coordinator)
71) Matthew Collinge (Sound Designer)
72) Dan O'Connell (Foley Artist)
73) George Chavez (Color Timer)
74) John Finklea (Music Editor)
75) Chris Cleek (Assistant Art Director)
76) Richard Sale (Assistant Costume Designer)
77) John T. Cucci (Foley Artist)
78) Doug Hemphill (Sound Re-Recording Mixer)
79) Stephanie Paul (Set Costumer)
80) Bruno de Santa (Set Costumer)
81) Annie Penn (Script Supervisor)
82) Blake R. Cornett (Assistant Sound Editor)
83) Murray Close (Still Photographer)
84) Chris Burdon (Sound Re-Recording Mixer)
85) Bob Kellough (Sound Effects Editor)
86) John A. Larsen (Supervising Sound Editor)
87) Cheryl Gould Strang (Leadman)
88) Daniel Pinder (Supervising Music Editor)
89) Lisa Tutunjian (Digital Intermediate Editor)
90) Wayne Lemmer (Sound Effects Editor)
91) Jess Platt (Dialogue Coach)
92) Guy Williams (Visual Effects Supervisor)
93) Stacy Mann (Unit Publicist)
94) Bruce Tanis (Foley Editor)
95) Loan Phan (Digital Intermediate Producer)
96) Laura Graham (ADR Editor)
97) Janine Modder (Unit Production Manager)
98) Michael Maroussas (Dialogue Editor)
99) Danny Sheehan (Supervising Dialogue Editor)
100) Denise Davis (Visual Effects Producer)
101) David Smith (Gaffer)
102) Donald Sylvester (ADR Editor)
103) Pippa Needs (Art Department Coordinator)
104) Terry Woods (Property Master)
105) Jerad Marantz (Character Designer)
106) Derek Casari (ADR Engineer)
107) Dale DeStefani (Construction Coordinator)
108) Matt Weaver (Animation)
109) Sachin Bangera (VFX Artist)
110) Tyler DeLisle (Lighting Artist)
111) Justin Hammond (Lighting Technician)
112) Robin Mulcahy Fisichella (Production Supervisor)
113) Tom Cohen (Associate Producer)
114) Gavin Rose (Assistant Sound Editor)
115) Diane Durant (Script Supervisor)
116) John Flemming (Key Grip)
117) John Morris (Sound Effects Editor)
118) Christopher Flick (Foley Editor)
119) Tom Struthers (Stunt Coordinator)
120) James Ashwill (Foley Mixer)
121) Risa Garcia (Set Costumer)
122) Frank Reina (Production Office Assistant)
123) Tony Chance (Storyboard Artist)
124) Ian Blum (Animation)
125) Johnny Gidcomb (ADR Voice Casting)
126) Arthur Fenn (Boom Operator)
127) Gary Burritt (Negative Cutter)
128) David Cozens (First Assistant Camera)
129) Archie Campbell-Baldwin (Assistant Set Decoration)
130) Sharon McCormack (Tailor)
131) Brian Seccombe (Assistant Property Master)
132) Keith Manning (Dolly Grip)
133) Rob Prynne (Sound Designer)
134) Stewart Monteith (Best Boy Electric)
135) Chris Bain (First Assistant Camera)
136) Richard Duarte (Foley Mixer)
137) Jack Flemming (Dolly Grip)
138) Billy Gamble (Best Boy Electric)
139) Chris Dowell (Post Production Supervisor)
140) Andrew Watson (Rigging Gaffer)
141) Nic Cupac (Dolly Grip)
142) Steven Burgess (First Assistant Camera)
143) Derek Russell (Best Boy Grip)
144) Lee Tailor (Second Assistant Director)
145) Andrew Tapper (Graphic Designer)
146) Giles Asbury (Storyboard Artist)
147) Cliff Zimowski (Art Department Coordinator)
148) Ralph Scherer (Dolly Grip)
149) Robin Johnson (Boom Operator)
150) Guy Minoli (Best Boy Electric)
151) Miloslav Skorepa (Set Costumer) Ko'proq o'qish >

Tavsiya qilingan kinolar

© FreeKino.NET 2021 Barcha huquqlar himoyalangan. Filmlarga bo'lgan huquq ularning mualliflariga tegishli. Barcha filmlar faqat ma'lumot olish uchun mo'ljallangan. Foydalanuvchilar joylashtirgan noqonuniy materiallar uchun ma'muriyat javobgar emas! Har qanday film mualliflik huquqi egasining iltimosiga binoan olib tashlanadi.

Mualliflik HuquqiReklamaSupport TelegramЯндекс.Метрика