Ertadan keyin

Скачать
2004 2 ч. 4 мин. HD
Jangari , Sarguzasht , Triller , Fantastika
Ertadan keyin
  • Kino nomi: Ertadan keyin (Послезавтра)
  • Sifat: HD
  • Mamlakat: AQSH
  • Dublyaj: Professional (PRO)
Kino tavsifi

Земля уверенно движется навстречу глобальной экологической катастрофе: в одной части света все живое погибает от засухи, в другой — разбушевавшаяся водная стихия сносит города. Близость катастрофы вынуждает ученого-климатолога, пытающегося найти способ остановить глобальное потепление, отправиться на поиски пропавшего сына в Нью-Йорк, в котором наступил новый ледниковый период...

Roles of actors:
1) Dennis Quaid (Jack Hall)
2) Jake Gyllenhaal (Sam Hall)
3) Emmy Rossum (Laura Chapman)
4) Dash Mihok (Jason Evans)
5) Jay O. Sanders (Frank Harris)
6) Sela Ward (Dr. Lucy Hall)
7) Austin Nichols (J.D.)
8) Arjay Smith (Brian Parks)
9) Tamlyn Tomita (Janet Tokada)
10) Sasha Roiz (Parker)
11) Ian Holm (Terry Rapson)
12) Richard McMillan (Dennis)
13) Nassim Sharara (Saudi Delegate)
14) Carl Alacchi (Venezuelan Delegate)
15) Kenneth Welsh (Vice President Becker)
16) Michel 'Gish' Abou-Samah (Saudi Translator)
17) Kenneth Moskow (Bob)
18) Glenn Plummer (Luther)
19) Adrian Lester (Simon)
20) Nestor Serrano (Gomez)
21) John Maclaren (Veteran Scientist)
22) Richard Zeman (Flight Director)
23) Perry King (President Blake)
24) Mimi Kuzyk (Secretary of State)
25) Vitali Makarov (Yuri, Russian Astronaut)
26) Russell Yuen (Hideki, Japanese Astronaut)
27) Christopher Britton (Vorsteen)
28) Christian Tessier (Aaron)
29) Rick Hoffman (NY Businessman on Bus)
30) Alan Fawcett (Commander Daniels)
31) Sheila McCarthy (Judith)
32) Amy Sloan (Elsa)
33) Karen Glave (Maria)
34) Joe Cobden (Zack)
35) Caroline Keenan (Tina)
36) Matt Adler (Truck Radio Announcer (voice))
37) Nobuya Shimamoto (Japanese Policeman)


People who worked on the film:
1) Harry Cohen (Sound Designer)
2) Michael McCusker (Additional Editor)
3) Louis Craig (Special Effects Supervisor)
4) Harald Kloser (Original Music Composer)
5) Roland Emmerich (Screenplay)
6) Roland Emmerich (Director)
7) Roland Emmerich (Producer)
8) Jeffrey Nachmanoff (Screenplay)
9) Mark Gordon (Producer)
10) Thomas Wanker (Original Music Composer)
11) Ueli Steiger (Director of Photography)
12) David Brenner (Editor)
13) April Webster (Casting)
14) Paul Hotte (Set Decoration)
15) Victor J. Zolfo (Set Decoration)
16) Renée April (Costume Design)
17) Neil Corbould (Special Effects)
18) Emanuele Arnone (Music Editor)
19) Bob Beher (Music Editor)
20) Kristen Branan (Visual Effects)
21) Kristen Branan (Head of Production)
22) Marcello Bezina (Stunts)
23) Diane Macke (Visual Effects)
24) Colin Strause (Visual Effects Supervisor)
25) Greg Strause (Visual Effects Supervisor)
26) Michele Laliberte (Art Direction)
27) Charlie Brewer (Stunt Coordinator)
28) Hugo Santiago (Set Designer)
29) Mark P. Stoeckinger (Supervising Sound Editor)
30) Ute Emmerich (Executive Producer)
31) Kelly Van Horn (Executive Producer)
32) Barry Chusid (Production Design)
33) Andrea Kenyon (Casting)
34) Claude Paré (Supervising Art Director)
35) Gilles Fortier (Rigging Gaffer)
36) Karl Owens (First Assistant Camera)
37) Blake Neely (Conductor)
38) Kim H. Winther (Associate Producer)
39) Kim H. Winther (First Assistant Director)
40) David McKimmie (Post Production Coordinator)
41) Tim Gomillion (Sound Recordist)
42) David Lucarelli (ADR Recordist)
43) Charleen Richards (ADR Mixer)
44) Dennis Rogers (Sound Recordist)
45) Peter S. Elliot (Additional Editor)
46) Thomas M. Hammel (Co-Producer)
47) Georgia Packard (Camera Operator)
48) Gerald Sullivan (Art Direction)
49) Jeffrey Harlacker (Post Production Supervisor)
50) Tom Reta (Art Direction)
51) Karl J. Martin (Set Designer)
52) Stephanie Gilliam (Set Designer)
53) Adrien Morot (Makeup Effects)
54) Daniel Boudreau (Assistant Unit Manager)
55) Alain Brochu (Construction Coordinator)
56) Linda Rizzuto (Assistant Hairstylist)
57) Al Cerullo (Pilot)
58) Sharon Ilson (Key Makeup Artist)
59) Chris Haynes (Driver)
60) Susan J. Bonno-Buckner (First Assistant Accountant)
61) Lawrence Inglee (Associate Producer)
62) Michael Eaves (Digital Color Timer)
63) Henry Godding Jr. (ADR Recordist)
64) Nick Brandon (Utility Stunts)
65) Brian A. Metcalf (VFX Artist)
66) Anna Foerster (Second Unit Director of Photography)
67) Anna Foerster (Second Unit Director)
68) Chris Regan (Color Timer)
69) Glenn T. Morgan (Foley)
70) Stephanie Germain (Executive Producer)
71) Michael Kamper (Sound Effects Editor)
72) Eric Goethals (Camera Operator)
73) Scott David (Casting Associate)
74) Quincy Z. Gunderson (First Assistant Editor)
75) Chris Watts (Visual Effects Supervisor)
76) Rachael Weinzimer (Assistant Property Master)
77) Marc Sadeghi (Executive Visual Effects Producer)
78) Hans Uhlig (CG Supervisor)
79) Mike Chambers (Visual Effects Producer)
80) Tom Nichols (Grip)
81) Kerry Hayes (Still Photographer)
82) Martin Doepner (Additional Third Assistant Director)
83) Paul Drouin (Third Assistant Director)
84) Steve Cooper (Set Designer)
85) Randi Wells (Casting)
86) Jean-François Dasylva-LaRue (Electrician)
87) Thomas Yatsko (Second Unit Director of Photography)
88) Robert Berman (First Assistant Editor)
89) James Matheny (Dialogue Editor)
90) Denise Fischer (Assistant Makeup Artist)
91) Maria Newman (Musician)
92) Elisabeth Fry (Key Makeup Artist)
93) Robert Q. Mathews (Costume Supervisor)
94) Caroline Alder (Set Designer)
95) Réal Proulx (Art Direction)
96) Martin Gendron (Art Direction)
97) Louis Dandonneau (Set Dresser)
98) Philippe Lord (Set Dresser)
99) Lyse Pomerleau (Costume Coordinator)
100) Alan Rankin (Sound Designer)
101) Patricia Regan (Assistant Makeup Artist)
102) Bruce DiValerio (Construction Coordinator)
103) Anthony Gore (ADR Coordinator)
104) Sean Maxwell (Dolly Grip)
105) Andy Ryan (Chief Lighting Technician)
106) Magdalena Wolf (Visual Effects Coordinator)
107) Doug Hemphill (Sound Re-Recording Mixer)
108) Vincent Gingras-Liberali (Set Designer)
109) Daniel Matthews (Transportation Coordinator)
110) John Bober (Transportation Captain)
111) Victor Ray Ennis (First Assistant Sound Editor)
112) Michel Brochu (Construction Coordinator)
113) Rejean Brochu (Construction Coordinator)
114) Nancy A. King (Art Department Coordinator)
115) Frédéric Amblard (Set Designer)
116) Alex Touikan (Set Designer)
117) Denis Hamel (Property Master)
118) Lucie Fournier (Sculptor)
119) Andrew Semple (Sculptor)
120) Camille Parent (Assistant Art Director)
121) Claire Alary (Property Master)
122) Randy Kelley (Sound Designer)
123) Ann Scibelli (Sound Designer)
124) Larry Kemp (Supervising Sound Editor)
125) Daniel S. Irwin (Dialogue Editor)
126) Greg Anderson (Visual Effects Supervisor)
127) Remo Balcells (Visual Effects Supervisor)
128) Richard Britton (Visual Effects Supervisor)
129) Conny Fauser (Visual Effects Supervisor)
130) Karen E. Goulekas (Visual Effects Supervisor)
131) Ian Hunter (Visual Effects Supervisor)
132) Jerry Spivack (Visual Effects Supervisor)
133) Rocco Passionino (Visual Effects Supervisor)
134) Michael Meagher (Visual Effects Producer)
135) Todd Isroelit (Visual Effects Producer)
136) Petra Holtorf (Visual Effects Producer)
137) Jody Echegaray (Visual Effects Producer)
138) Casey Conroy (Visual Effects Producer)
139) Raoul Bolognini (Visual Effects Producer)
140) Branko Racki (Stunt Coordinator)
141) Takashi Seida (Still Photographer)
142) Logan Leabo (Gaffer)
143) Cate Praggastis (Local Casting)
144) Kenn Smiley (Costume Supervisor)
145) Arlynn Abseck (Set Costumer)
146) Javier Gunther (Transportation Coordinator)
147) Sophie Boyer (Script Supervisor)
148) Céline Daignault (Location Manager)
149) Kenneth E. Fix (Location Manager)
150) Gary L. Camp (Camera Operator)
151) Gary L. Camp (Steadicam Operator)
152) Brad Minnich (Editorial Staff)
153) Robert Nederhorst (Compositing Lead)
154) Alex Henning (Digital Compositor)
155) Steven J. Winslow (Camera Technician)
156) Jennifer Anderson (Costume Assistant)
157) Bryan Grill (Digital Effects Supervisor)
158) Réjean Forget (Key Hair Stylist)
159) Francois Archambault (Camera Operator)
160) Francois Archambault (Steadicam Operator)
161) Kerry Dean Williams (ADR Editor)
162) Kathryn Casault (Key Makeup Artist)
163) C.J. Goldman (Special Effects Makeup Artist)
164) Christopher Townsend (CG Supervisor)
165) Robert Parle (Set Dresser)
166) Lily Flaschner (Location Manager)
167) Frank Dorowsky (Rigging Gaffer)
168) David M. Milstien (Leadman)
169) Janis Clark (Key Hair Stylist)
170) Sandy DeBlasio (Key Hair Stylist)
171) Kathryn Powell (Key Hair Stylist)
172) George Tucci (Special Effects Makeup Artist)
173) Sylvania Yau (Makeup Effects)
174) Jon S. Trebilcock (Sound Recordist)
175) Christopher Walmer (Sound Recordist)
176) Sean Andrew Faden (CG Supervisor)
177) Dagan Potter (CG Supervisor)
178) David Prescott (CG Supervisor)
179) Andrew Waisler (CG Supervisor)
180) Nicolas Anastassiou (Visual Effects Editor)
181) Michael Cavanaugh (Visual Effects Editor)
182) Alexander Laurant (Visual Effects Art Director)
183) Danny Gordon Taylor (Animation Supervisor)
184) Alfonso Maiorana (Camera Operator)
185) Bill O'Drobinak (Camera Operator)
186) Peter Hutchison (Camera Operator)
187) Lorene Simpson (Digital Intermediate Producer)
188) Joe Everett (Unit Publicist)
189) Kim Berner (Script Supervisor)
190) Lyoung Hui Kim (VFX Artist)
191) Lyoung Hui Kim (CG Artist)
192) Reid Russell (Second Assistant "A" Camera)
193) Douglas J. Schulman (Production Sound Mixer)
194) Derek Casari (ADR Engineer)
195) Joel Sevilla (3D Animator)
196) Jeff Wozniak (Digital Compositor)
197) Julie Casault (Makeup Artist)
198) Chris Payne (Compositor)
199) Michael Leung (Visual Effects)
200) Tom St. Amand (Animation)
201) Paul Kolsanoff (Production Assistant)
202) Annabelle MacNeal (Makeup Artist)
203) Timothy Burgard (Storyboard Artist)
204) Jeff Grebe (Visual Effects Technical Director)
205) Stanley Fernandez Jr. (Assistant Camera)
206) Joe Dishner (Unit Production Manager)
207) Frédérique Bolté (Assistant Set Decoration)
208) David Weitzberg (Animation)
209) Martin Brisebois (Stand In)
210) Darryl Wilson (Best Boy Grip)
211) Chris Wells (Lighting Supervisor)
212) Jorge Guerrero (Extras Casting)
213) Martine Gagnon (Assistant Costume Designer)
214) Michael A. Russell (Set Costumer)
215) Lydia Bensimmon (Hairstylist)
216) Paul Postal (Electrician)
217) John Bires (Sound Engineer)
218) Frank Bennett (Orchestrator)
219) Jeff Schweikart (Post Production Assistant)
220) Jeff Glueck (Sound Engineer)
221) Ryan Beadle (I/O Supervisor)
222) Gloria Ciraolo (Painter)
223) Chris Winn (Craft Service)
224) Una Martin (Art Department Assistant)
225) Eric Lafrance (Construction Foreman)
226) Tavin Marin Titus (Line Producer)
227) Stacy Weddington (Set Decoration Buyer)
228) Michel Bernier (First Assistant Camera)
229) Marc Andrus (Key Grip)
230) Steve Hertler (Helicopter Camera)
231) Jane Kilkenny (Carpenter)
232) Amelie Duceppe (Loader)
233) Patrice Jacques (Propmaker)
234) Donald Beaulieu (Scenic Artist)
235) Mariana Acuña Acosta (Set Production Assistant)
236) Chamberlain Fong (Software Engineer)
237) Irfan Celik (Technical Supervisor)
238) Irfan Celik (Visual Effects Technical Director)
239) Joe Ardent (Systems Administrators & Support)
240) Spiro Tsovras (Transportation Co-Captain)
241) Julie Garceau (Video Assist Operator)
242) Edison Jackson (Best Boy Electric)
243) David B. Menkes (Lighting Artist)
244) Stéphane Byl (Lighting Technician)
245) Richard Complaisance (Rigging Grip)
246) Vanessa R. Jordan (Executive In Charge Of Production)
247) Manon Lapointe (Production Accountant)
248) Danielle Boucher (Production Coordinator)
249) Daniel Auclair (Production Manager)
250) Timothy P. Salmon (Boom Operator)
251) David O. Daniel (Sound Mixer)
252) Marie-Pierre Tétreault (24 Frame Playback)
253) Rina Strause (3D Supervisor)
254) Sean Apple (Digital Compositors)
255) Erica Headley (Visual Effects Coordinator)
256) Jason Iversen (Sequence Leads)
257) Andra Bard (Digital Producer)
258) Linda Strause (Finance)
259) Yoshiya Yamada (Modelling Supervisor)
260) Paul Boutin (Unit Manager)
261) Claude Fortin (Key Grip)
262) Leslie Valentino (Visual Effects Coordinator)
263) Jeff Porrello (Boom Operator)
264) Robert B. Baylis (Key Grip)
265) Kenneth MacKenzie (Key Grip)
266) Anne-Marie Lanza (Assistant Hairstylist)
267) Yannick Champagne (Assistant Craft Service)
268) Francis Choquette (Special Effects Technician)
269) Alia Agha (Matchmove Supervisor)
270) Brinton Bryan (Key Set Production Assistant)
271) Michael Root (Compositing Lead)
272) Marie-Hélène Labrecque (Assistant Set Decoration)
273) Eric Aubin (Second Assistant "B" Camera)
274) Christian Scheurer (Matte Painter)
275) Adam Watkins (CG Artist)
276) Leisa Reid (Stunt Double)
277) Josh Novak (Compositing Lead)
278) Julie Breton (Extras Casting)
279) Sophie Beasse (Key Dresser)
280) Adam Lisagor (Visual Effects Coordinator)
281) Martin Lapointe (Hairstylist)
282) Bruno Gatien (Special Effects Makeup Artist)
283) Martin St-Antoine (Key Rigging Grip)
284) Ted Andre (Visual Effects Compositor)
285) Ron Franco (Assistant Set Decoration)
286) Chris Armstrong (Animation)
287) Geoffroy Gosselin (Set Dresser)
288) Matthew Jerome (Costumer)
289) Steve Riera (Visual Effects Coordinator)
290) David Knudson (Key Grip)
291) Gary Burritt (Negative Cutter)
292) Andrew Neujahr (Editorial Staff)
293) Anthony T. Marra II (Key Grip)
294) Catherine Lavoie (Assistant Makeup Artist)
295) Sean Curran (Animation)
296) Eric Bardin (Assistant Property Master)
297) Charlie Newberry (Camera Loader)
298) Alain Masse (Dolly Grip)
299) Joost Clerinx (Grip)
300) Valerie T. O'Brien (Key Costumer)
301) Richard Boucher (Techno Crane Operator)
302) Erik Ajduk (Second Assistant Director)
303) Jean Courteau (Chief Lighting Technician)
304) Guylaine Boucher (Assistant Production Coordinator)
305) Bryan Riley (Casting Assistant)
306) Schavaria Reeves (Utility Sound)
307) Jeremy F. Butler (3D Animator)
308) Zack Judson (3D Artist)
309) Vijay Myneni (Creature Technical Director)
310) Daniel Fort (Pre-Visualization Supervisor)
311) Stephanie Taubert (Rotoscoping Artist)
312) Barry Armour (CG Artist)
313) Roch Boucher (Second Assistant "A" Camera)
314) Laurence Lacoste (Wardrobe Assistant)
315) Christine Globke Saric (Visual Effects Coordinator)
316) Ryan Lastimosa (VFX Artist)
317) Gabriel Lavina (Casting Assistant)
318) Gareth Dinneen (Compositor)
319) Benoit Robitaille (Set Dresser)
320) Katrissa 'Kat' Peterson (Set Decorating Coordinator)
321) William M. Weberg (Key Grip)
322) Kevin Scott (Animation)
323) Christopher Hills-Wright (Assistant Editor)
324) Charles Anderson (VFX Artist)
325) Ryoji Takai (3D Modeller)
326) Shigeharu Tomotoshi (3D Modeller)
327) Eric Warren (VFX Artist)
328) Ezra Venetos (Grip)
329) Erick Miller (Visual Effects Technical Director)
330) Guerdon Trueblood (Digital Compositor)
331) Louis Frederic Denomme (Set Dresser)
332) Erin King (Rotoscoping Artist)
333) David Yonson (ADR Recordist)
334) Benoit Robert (Swing)
335) Neal W. Zoromski (Props)
336) Leandro Estebecorena (CG Artist)
337) Carol Ann Napier (Set Dresser)
338) Mark Walpole (Second Assistant Camera)
339) Michael Meier (Production Illustrator)
340) Mark Robben (Digital Compositor)
341) Laurel Schneider (Visual Effects Coordinator)
342) Renee D. Czarapata (Payroll Accountant)
343) Bernardo Jauregui (Visual Effects Coordinator)
344) Jean Marchand (Set Medic)
345) Josh Kent (Compositor)
346) Marco Lavallée (Set Dresser)
347) Pascal Tremblay (Set Dresser)
348) Kory Juul (Digital Compositor)
349) Bruce Dahl (Animation)
350) Gregor Lakner (CG Supervisor)
351) Glenn Forbes (Property Master)
352) Mariann H.W. Lee (Extras Casting)
353) Kirstin Bradfield (Rotoscoping Artist)
354) Eric Bruneau (Compositing Supervisor)
355) Jennifer Bender (Extras Casting)
356) Michael Taylor (Production Executive)
357) Angèle Gagnon (Second Second Assistant Director)
358) Jose Fernando Varela (Assistant Decorator)
359) Chris John Jones (Creative Director)
360) Mathieu Price (Daily Grip)
361) Isabelle Côté (Graphic Designer)
362) Barbara Arsenault (Special Effects Assistant)
363) John Berri (Additional Visual Effects)
364) Andrew M. Harvey (Visual Effects Production Manager)
365) Martin D'Arcangeli (Additional Grip)
366) Sylvain Dupuis (Camera Trainee)
367) Scott Edelstein (Data Wrangler)
368) Molly Dedham (Additional Casting)
369) Sara Cueva (Assistant Editor)
370) Diane Macke (Project Manager)
371) Kim Barr (Assistant Location Manager)
372) Clare Lord (Location Assistant)
373) Carole J. Guignard (Administrative Assistant)
374) Vladimir Fuentes (Assistant Accountant)
375) Francisco Veyro (Extras Casting Assistant)
376) Scott Ross (General Manager)
377) Jennifer Bydwell (Researcher)
378) Phaedra Charlton (Second Assistant Accountant)
379) Dino Herrmann (Technical Advisor)
380) Adriana Poblano (Travel Coordinator)
381) Lizane La Salle (Extras Makeup Artist)
382) David Dinel (Best Boy Grip)
383) David Reinhard (Camera Loader)
384) Chuck Moya (Assistant Camera)
385) Sonja Burchard (Compositing Lead)
386) Joshua Cordes (3D Animator)
387) Susan Jasso (Production Secretary)
388) Martin Lebel (First Assistant Camera)
389) Pierre Beaulieu (Best Boy Electrician)
390) Eve Boulonne (Set Dresser)
391) Christopher Ivins (Digital Compositor)
392) Scott R. Todd (Best Boy Electric)
393) Ryo Sakaguchi (Visual Effects Technical Director)
394) Martine Vincent (Grip)
395) Yves Langlois (Stunts)
396) Tracy Estes (Electrician)
397) David Irwin (Electrician)
398) John Schwartz (Second Assistant Camera)
399) Nelson Sousa (Modeling)
400) Dale Brownell (Assistant Hairstylist)
401) Yuka Kobayashi (Stunts)
402) Eric Turner (Assistant Camera)
403) Dave Lockwood (Compositor)
404) Thierry Fargeau (Second Assistant Camera)
405) Robert Reece (Stunts)
406) Martin Boiteau (Rigging Grip)
407) Jericho Green (Modeling)
408) Eric Hill (Set Dresser)
409) Steve Park (Set Dresser)
410) Tess Spaulding (Systems Administrators & Support)
411) Jeff Griffith (Assistant Camera)
412) Zachary Lo (Digital Compositor)
413) Tim Llewellyn (Digital Compositor)
414) Tamyra Davis (Additional Hairstylist)
415) Linda Gutierrez (Additional Hairstylist)
416) Anthony Rosales (Additional Hairstylist)
417) Al Varela (Makeup Artist)
418) Mary B. Iannelli (Costumer)
419) Jeff Nakamura (Best Boy Electric)
420) Franck Chaumanet (Electrician)
421) Pierre Daudelin (Electrician)
422) Wadsworth Peters (Electrician)
423) Max Neal (First Assistant Camera)
424) Maxime Imbeau (Grip)
425) Chip Huntington (Grip)
426) James W. Finnerty (Key Grip)
427) Okyanus Gözde Horoz (Assistant Editor)
428) Martin 'Marty' McLaughlin (Special Effects Supervisor)
429) Edwin Fong (Conceptual Design)
430) Robert Brown (Props)
431) James 'JR' Pollard (Set Dresser)
432) Kohei Maetsuka (3D Modeller)
433) Rodrigo Teixeira (CG Artist)
434) Michael Choy (CG Artist)
435) Jason Selfe (Compositor)
436) Daisuke Morita (Compositor)
437) Steve Cho (Digital Compositor)
438) Ralph Procida (Digital Compositor)
439) Dennis Wilkins (Compositing Lead)
440) Brian Begun (Compositing Lead)
441) Benjamin Feen (Systems Administrators & Support)
442) Reggie Fourmyle (VFX Artist)
443) Francisco DeLaTorre (VFX Artist)
444) Jim Hourihan (VFX Artist)
445) Oliver Moore (VFX Artist)
446) Bene Naudin (Visual Effects Coordinator)
447) Jeff Luther (Visual Effects Coordinator)
448) Matthew Fairclough (Visual Effects Technical Director)
449) Brian Goldberg (Visual Effects Technical Director)
450) Nicholas Nakadate (Visual Effects Technical Director)
451) Morgan Phillips (Visual Effects Production Assistant) Ko'proq o'qish >

Tavsiya qilingan kinolar

© FreeKino.NET 2021 Barcha huquqlar himoyalangan. Filmlarga bo'lgan huquq ularning mualliflariga tegishli. Barcha filmlar faqat ma'lumot olish uchun mo'ljallangan. Foydalanuvchilar joylashtirgan noqonuniy materiallar uchun ma'muriyat javobgar emas! Har qanday film mualliflik huquqi egasining iltimosiga binoan olib tashlanadi.

Mualliflik HuquqiReklamaSupport TelegramЯндекс.Метрика