Dyuna - Uzbek Tilida

Dyuna
Kino tavsifi

Atreidlarning mashhur uyining vorisi Pol oilasi bilan koinotdagi eng xavfli sayyoralardan biriga - Arrakisga boradi. Bu erda qum, jazirama quyosh, ulkan yirtqich hayvonlar va galaktikalararo to'qnashuvlarning asosiy sababi - melanj deb ataladigan juda qimmatli manbadan boshqa narsa yo'q. Hokimiyatni egallab olish natijasida Pol qochishga va yashirinishga majbur bo'ladi va bu uning epik sayohatining boshlanishi bo'ladi. Arrakisning dushman dunyosi uning uchun ko'plab qiyin sinovlarni tayyorlab qo'ydi, lekin qo'rquvini engishga tayyor bo'lganlargina tanlangan bo'lishga loyiqdir.

Наследник знаменитого дома Атрейдесов Пол отправляется вместе с семьей на одну из самых опасных планет во Вселенной — Арракис. Здесь нет ничего, кроме песка, палящего солнца, гигантских чудовищ и основной причины межгалактических конфликтов — невероятно ценного ресурса, который называется меланж. В результате захвата власти Пол вынужден бежать и скрываться, и это становится началом его эпического путешествия. Враждебный мир Арракиса приготовил для него множество тяжелых испытаний, но только тот, кто готов взглянуть в глаза своему страху, достоин стать избранным.

Roles of actors:
1) Timothée Chalamet (Paul Atreides)
2) Rebecca Ferguson (Lady Jessica)
3) Oscar Isaac (Duke Leto Atreides)
4) Zendaya (Chani)
5) Jason Momoa (Duncan Idaho)
6) Stellan Skarsgård (Baron Vladimir Harkonnen)
7) Stephen McKinley Henderson (Thufir Hawat)
8) Josh Brolin (Gurney Halleck)
9) Javier Bardem (Stilgar)
10) Sharon Duncan-Brewster (Dr. Liet Kynes)
11) Chang Chen (Dr. Wellington Yueh)
12) Dave Bautista (Glossu Rabban)
13) David Dastmalchian (Piter De Vries)
14) Charlotte Rampling (Reverend Mother Gaius Helen Mohiam)
15) Babs Olusanmokun (Jamis)
16) Benjamin Clémentine (Herald of the Change)
17) Golda Rosheuvel (Shadout Mapes)
18) Souad Faress (Bene Gesserit Sister)
19) Roger Yuan (Lieutenant Lanville)
20) Oliver Ryan (Hawat Specialist)
21) Stephen Collins (Harkonnen Trooper)
22) Charlie Rawes (Harkonnen Trooper)
23) Elmi Rashid Elmi (Shamir)
24) Gloria Obianyo (Female Fremen)
25) Paul Bullion (Sardaukar Soldier)
26) Balázs Megyeri (Sardaukar Soldier)
27) Peter Sztojanov Jr. (Sardaukar Soldier)
28) Björn Freiberg (Leto Officer)
29) Ferenc Iván Szabó (Leto Officer)
30) István Aldott (Sardaukar Soldier)
31) Richard Carter (Harkonnen Trooper)


People who worked on the film:
1) Eric Roth (Screenplay)
2) Mark A. Mangini (Supervising Sound Editor)
3) Hans Zimmer (Original Music Composer)
4) Hans Zimmer (Music Producer)
5) Francine Maisler (Casting Director)
6) Joseph M. Caracciolo Jr. (Producer)
7) Kathy Driscoll (Casting Associate)
8) Richard Roberts (Set Decoration)
9) Peter Popken (Concept Artist)
10) Frank Herbert (Novel)
11) John Harrison (Producer)
12) Ron Bartlett (Sound Re-Recording Mixer)
13) Cale Boyter (Producer)
14) Andy Malcolm (Foley Artist)
15) Karl Probert (Art Direction)
16) Thomas Tull (Executive Producer)
17) Herb Gains (Executive Producer)
18) Greig Fraser (Director of Photography)
19) David Bach (Dialogue Editor)
20) Dylan Goss (Aerial Director of Photography)
21) Patrice Vermette (Production Design)
22) Mary Parent (Producer)
23) Denis Villeneuve (Screenplay)
24) Denis Villeneuve (Director)
25) Denis Villeneuve (Producer)
26) Michael Lemon (Visual Effects)
27) Jon Spaihts (Screenplay)
28) Jon Spaihts (Executive Producer)
29) Jacqueline West (Costume Designer)
30) Joe Walker (Editor)
31) Tibor Lázár (Art Direction)
32) Theo Green (Sound Designer)
33) Theo Green (Supervising Sound Editor)
34) Damien Bray (Stunt Coordinator)
35) Rocky Faulkner (Special Effects Makeup Artist)
36) Donald Mowat (Makeup Department Head)
37) Donald Mowat (Hair Designer)
38) Donald Mowat (Makeup Designer)
39) Donald Mowat (Prosthetic Designer)
40) Bob Morgan (Costume Designer)
41) Tom Brown (Supervising Art Director)
42) Stacy Horn (Costume Supervisor)
43) Sandra Fox (Foley Artist)
44) Lee Gilmore (Sound Effects Editor)
45) Jo-Ann MacNeil (Key Makeup Artist)
46) Doug Harlocker (Property Master)
47) Doug Hemphill (Sound Re-Recording Mixer)
48) György Mihályi (Boom Operator)
49) David Doran (Art Direction)
50) Bob Kellough (Sound Effects Editor)
51) Miklós Tóth (Production Manager)
52) Sam Hudecki (Conceptual Design)
53) Sam Hudecki (Storyboard Artist)
54) Marek Svitek (Stunts)
55) Marek Svitek (Stunt Double)
56) Michael Diersing (Construction Coordinator)
57) Michael Diersing (Construction Manager)
58) Jessica Derhammer (Production Supervisor)
59) Jerad Marantz (Costume Illustrator)
60) Ty Thomson (Pre-Visualization Supervisor)
61) Chris Carreras (First Assistant Director)
62) Chris Navarro (ADR Mixer)
63) Katelin Arizmendi (Second Unit Director of Photography)
64) Maricel Pagulayan (Visual Effects Producer)
65) Gergely Rieger (Art Direction)
66) Tom Struthers (Stunt Coordinator)
67) Tom Struthers (Second Unit Director)
68) Bela Trutz (Camera Operator)
69) Bela Trutz (Steadicam Operator)
70) Krisztián Paluch (Gaffer)
71) Jutta Russell (Makeup Artist)
72) Jake Marcuson (First Assistant "A" Camera)
73) Vi-Dan Tran (Stunts)
74) Jamie Mills (Gaffer)
75) Lorenz Hideyoshi Ruwwe (Stunt Double)
76) James Grant (Unit Production Manager)
77) Aaron Morrison (Graphic Designer)
78) Christopher Bonis (Foley Editor)
79) Gergö Balika (Head of Production)
80) Darryl Henley (Storyboard Artist)
81) Chiabella James (Still Photographer)
82) Mac Ruth (Sound Mixer)
83) Mac Ruth (Production Sound Mixer)
84) Brian Herbert (Executive Producer)
85) Byron Merritt (Executive Producer)
86) Kim Herbert (Executive Producer)
87) Kevin J. Anderson (Consulting Producer)
88) Tommaso Mele (Key Grip)
89) Sean Morrissey (Stunt Coordinator)
90) Tanya Lapointe (Executive Producer)
91) Antal Berger (Rigging Gaffer)
92) Sarah Michelle Attard (Stunt Coordinator)
93) Bradley Good (Assistant Property Master)
94) Istvan Muranyi (Prop Maker)
95) Paul Lambert (Visual Effects Supervisor)
96) Daniel McGraw (Makeup Artist)
97) Tom Rye (Second Assistant Director)
98) Gábor Balda (Dolly Grip)
99) Dávid Kecskeméti (Key Grip)
100) Marlon Beyer Rieger (Third Assistant Director)
101) Brian Connor (Visual Effects Supervisor)
102) Molly Rose (Casting Associate)
103) Kamen Anev (Concept Artist)
104) Richard Taylor (Special Effects)
105) James Ledwell (Visual Effects Production Manager)
106) Gergely Balazs (Assistant Production Manager)
107) Davi Aquino (Foley Recordist)
108) Ambrus Hernádi (Second Assistant Camera)
109) Mercédesz Czanka (Assistant Editor)
110) Tristan Myles (Visual Effects Supervisor)
111) Ross Busby (Best Boy Electric)
112) Nivanh Chanthara (Concept Artist)
113) Balázs Megyeri (Stunt Double)
114) Joshua Grode (Executive Producer)
115) Judit Farkas-Arful (Makeup Artist)
116) Lorna Barnshaw (Visual Effects)
117) Dan Finnegan (Visual Effects)
118) Alvaro Garcia (Visual Effects)
119) Frédéric Gaudin (Visual Effects)
120) Hamid Shahsavari (Visual Effects) Ko'proq o'qish >

Tavsiya qilingan kinolar

© FreeKino.NET 2021 Barcha huquqlar himoyalangan. Filmlarga bo'lgan huquq ularning mualliflariga tegishli. Barcha filmlar faqat ma'lumot olish uchun mo'ljallangan. Foydalanuvchilar joylashtirgan noqonuniy materiallar uchun ma'muriyat javobgar emas! Har qanday film mualliflik huquqi egasining iltimosiga binoan olib tashlanadi.