Karib dengizi qaroqchilari 5 Murdalar ertak aytmaydi - Uzbek Tilida

Скачать
Karib dengizi qaroqchilari 5 Murdalar ertak aytmaydi
  • Kino nomi: Karib dengizi qaroqchilari 5 Murdalar ertak aytmaydi (Пираты Карибского моря: Мертвецы не рассказывают сказки)
  • Sifat: FullHD
  • Mamlakat: AQSH
  • Dublyaj: Professional (PRO)
Kino tavsifi

Omadi tugab, kapitan Jek "Chumchuq" o'zining eski dushmani, qo'rqinchli kapitan Salazar va uning arvoh qaroqchilari tomonidan ovlanayotganini topadi. Ular hozirgina Iblis uchburchagidan qochib qutulishdi va barcha qaroqchilarni, shu jumladan Jekni ham yo'q qilish niyatida. Qochib qutulishga faqat kuchli artefakt yordam beradi - Poseidon tridenti, bu o'z egasiga dengizlarni to'liq boshqarish imkonini beradi.

Исчерпавший свою удачу капитан Джек «Воробей» обнаруживает, что за ним охотится его старый неприятель, ужасный капитан Салазар и его призрачные пираты. Они только что сбежали из Дьявольского треугольника и намерены уничтожить всех пиратов, включая Джека. Поможет спастись лишь могущественный артефакт — трезубец Посейдона, который дарует своему обладателю полный контроль над морями.

Roles of actors:
1) Johnny Depp (Captain Jack Sparrow)
2) Javier Bardem (Captain Armando Salazar)
3) Geoffrey Rush (Captain Hector Barbossa)
4) Brenton Thwaites (Henry Turner)
5) Kaya Scodelario (Carina Smyth)
6) Kevin McNally (Joshamee Gibbs)
7) Golshifteh Farahani (Shansa)
8) David Wenham (Scarfield)
9) Stephen Graham (Scrum)
10) Angus Barnett (Mullroy)
11) Martin Klebba (Marty)
12) Adam Brown (Cremble)
13) Giles New (Murtogg)
14) Orlando Bloom (Will Turner)
15) Keira Knightley (Elizabeth Swann)
16) Paul McCartney (Uncle Jack)
17) Delroy Atkinson (Pike)
18) Danny Kirrane (Bollard)
19) Juan Carlos Vellido (Lieutenant Lesaro)
20) Rodney Afif (Officer Madga)
21) Rupert Raineri (Officer Santos)
22) Stephen Lopez (Officer Moss)
23) Nico Cortez (Spanish Officer)
24) Mahesh Jadu (Spanish Soldier)
25) Bruce Spence (Mayor Dix)
26) Justin Smith (Mr. Krill)
27) John Leary (Mr. Swift)
28) Anthony De La Torre (Young Jack Sparrow)
29) Finn Ireland (Young Pirate Jeff)
30) James Mackay (Maddox)
31) Bryan Probets (Bowen)
32) Will Ward (Pirate in Flashback)
33) Lewis McGowan (Young Henry Turner)
34) Alexander Scheer (Young Captain Teague)
35) Richard Piper (Captain Toms)
36) Michael Dorman (First Officer Wade)
37) Rohan Nichol (Officer Cole)
38) Paul Armstrong (Old Pirate)
39) Robert Morgan (Grimes)
40) Andreas Sobik (Pirate Captain)
41) Goran D. Kleut (Pirate with Broom)
42) Scott G. Anderson (British Officer)
43) Travis Jeffery (British Soldier)
44) Andrew Fraser (British Soldier)
45) Akos Armont (British Soldier)
46) Sean Lynch (British Soldier)
47) Ben O'Toole (British Soldier)
48) Dakota Askew (Young Monarch Soldier)
49) Jamie Carter (Young Monarch Soldier)
50) Joe Klocek (Young Monarch Soldier)
51) Derani Scarr (Woman)
52) Zoe Ventoura (Mayor's Wife)
53) Lenny Firth (Fisherman)
54) Akshay Caplash (CG Ghost Soldier)
55) Jordan Fulleylove (CG Ghost Soldier)
56) Mivon Prince-Leyva (CG Ghost Soldier)
57) Rafael Torrijos (CG Ghost Soldier)
58) James Fraser (Young Greenhorn)
59) Ken Radley (Pig Kelly)
60) Hannah Walters (Beatrice)
61) Jonathan Elsom (Priest)
62) K. Todd Freeman (Captain Morgan)
63) Matthew Walker (Confessional Priest)
64) Darcy Laurie (Uncle Jack's Cellmate)
65) James Lawson (Jail Guard)
66) Brooke Chamberlain (Upper Class Lady (uncredited))
67) Jessica Green (Townswoman (uncredited))
68) Haley Madison (Townswoman (uncredited))
69) Kiara Freeman (Townschild (uncredited))
70) Piper Nairn (Townschild (uncredited))
71) Suzanne Dervish-Ali (Townsperson (uncredited))
72) Donnie Baxter (Townsperson (uncredited))
73) Winnie Mzembe (Maid (uncredited))
74) Christie-Lee Britten (Greenwich Village Upper Class Lady (uncredited))
75) Mollie McGregor (Twin Middle Class Lady (uncredited))
76) Sophia McGregor (Twin Middle Class Lady (uncredited))
77) Garreth Hadfield (Ghost Soldier / Red Coat Soldier (uncredited))


People who worked on the film:
1) Jerry Bruckheimer (Producer)
2) Ted Elliott (Characters)
3) Terry Rossio (Executive Producer)
4) Terry Rossio (Characters)
5) Terry Rossio (Story)
6) Stuart Beattie (Characters)
7) Jay Wolpert (Characters)
8) Ronna Kress (Casting)
9) Mike Stenson (Executive Producer)
10) Chad Oman (Executive Producer)
11) John Dexter (Art Direction)
12) Christopher Boyes (Supervising Sound Editor)
13) Christopher Boyes (Sound Re-Recording Mixer)
14) Susie Figgis (Casting)
15) Jeff Nathanson (Screenplay)
16) Jeff Nathanson (Story)
17) Penny Rose (Costume Design)
18) Joseph M. Caracciolo Jr. (Executive Producer)
19) E.J. Holowicki (Foley Editor)
20) Nigel Phelps (Production Design)
21) Roger Barton (Editor)
22) Anna MacKenzie (ADR Supervisor)
23) Paul Cameron (Director of Photography)
24) Geoff Zanelli (Original Music Composer)
25) Ian Gracie (Art Direction)
26) Joachim Rønning (Director)
27) Espen Sandberg (Director)
28) Peter Swords King (Hair Designer)
29) Peter Swords King (Makeup Designer)
30) Rick Findlater (Hair Department Head)
31) Nikki Barrett (Casting)
32) Richie Dehne (Property Master)
33) Michael Turner (Art Direction)
34) Paul Massey (Sound Re-Recording Mixer)
35) Lorraine Carson (Costume Supervisor)
36) Tom Nursey (Art Direction)
37) Stefan Sonnenfeld (Digital Intermediate)
38) Giles Keyte (Additional Still Photographer)
39) Joel Harlow (Makeup Department Head)
40) Rafael E. Sánchez (Gaffer)
41) Tormod Ringnes (Sound Effects Editor)
42) Kimberly Harris (ADR Editor)
43) Brad Shield (Second Unit Director of Photography)
44) Johnny Spinelli (Lead Animator)
45) Justin Doyle (Sound Effects Editor)
46) Leigh Folsom Boyd (Editor)
47) Charmian Gradwell (Dialect Coach)
48) Robert A. Pandini (Key Hair Stylist)
49) Stacy Horn (Costume Supervisor)
50) Roberta Shaw (Set Costumer)
51) Peter Oso Snell (Music Editor)
52) Dan O'Connell (Foley)
53) Scott Millan (Sound Re-Recording Mixer)
54) Angela Moore (Stunts)
55) Martin Lipmann (Visual Effects Supervisor)
56) John T. Cucci (Foley)
57) Ken Niederbaumer (Makeup Artist)
58) Gary Brozenich (Visual Effects Supervisor)
59) Cheryl Nardi (ADR Editor)
60) Marshall Winn (ADR Editor)
61) Stephen S. Campanelli (Additional Photography)
62) Craig Hosking (Aerial Coordinator)
63) Craig Hosking (Pilot)
64) Mark Carr (Visual Effects Editor)
65) Max Leonard (Visual Effects Producer)
66) David Chrastka (Sound Effects Editor)
67) John Gamble (Additional Photography)
68) Trent Claus (Visual Effects Supervisor)
69) Tricia McInally (Art Department Coordinator)
70) Jacinta Leong (Art Direction)
71) Reg Garside (Gaffer)
72) Peter Mountain (Still Photographer)
73) George McCarthy (Visual Effects Editor)
74) Ian Seabrook (Underwater Camera)
75) Hans Bjerno (Aerial Director of Photography)
76) David C. Hughes (Sound Effects Editor)
77) Chris Haarhoff (Steadicam Operator)
78) Shaun Conway (Gaffer)
79) Ron Barr (Digital Intermediate)
80) Calum McFarlane (Camera Operator)
81) Darrin Keough (Camera Operator)
82) David B. Nowell (Aerial Director of Photography)
83) Erik Rogers (Digital Intermediate)
84) Stephanie Flack (ADR Editor)
85) Steve Koster (Aerial Director of Photography)
86) Tamara Watts Kent (Visual Effects Producer)
87) Jack Whittaker (Supervising Sound Editor)
88) Gloria Pasqua Casny (Hairstylist)
89) Jonathan Spencer (Gaffer)
90) Luke Dunn Gielmuda (Foley Editor)
91) Julie Cardinal (Visual Effects Producer)
92) Scott Guitteau (Sound Effects Editor)
93) Malcolm Fife (Foley Editor)
94) Bill Kent (Visual Effects Supervisor)
95) Tommy Aagaard (First Assistant Editor)
96) Ryan Tudhope (Visual Effects Supervisor)
97) Richard Bradshaw (Camera Operator)
98) Eric Bruneau (Visual Effects Producer)
99) Joecy Shepherd (Script Supervisor)
100) Seth Engstrom (Conceptual Design)
101) Shannon Gottlieb (Set Decoration)
102) Catherine Mullan (Animation Supervisor)
103) Baard H. Ingebretsen (Sound Effects Editor)
104) Arne Kaupang (Visual Effects Supervisor)
105) Sandra Portman (ADR Supervisor)
106) Samantha Walker (Set Costumer)
107) Katy Wood (ADR Supervisor)
108) Carolina Häggström (Script Supervisor)
109) Jason Talbert (Dolly Grip)
110) Hannah d'Angerio (Casting Associate)
111) Victoria Sullivan (Script Supervisor)
112) Christina Graham (Visual Effects Producer)
113) Mike Beaulieu (Animation Supervisor)
114) Kenny G. Krauss (First Assistant Editor)
115) Cliff Welsh (VFX Supervisor)
116) Jonny Winograd (First Assistant Editor)
117) Kris Peck (Property Master)
118) Laurent Spillemaecker (Visual Effects Supervisor)
119) Patrick Ledda (Visual Effects Supervisor)
120) Rod Haney (Rigging Grip)
121) Andrew AJ Johnson (Steadicam Operator)
122) Jourdan Henderson (Art Department Coordinator)
123) Christopher Raiche (Visual Effects Editor)
124) Korey J. Cauchon (Visual Effects Producer)
125) Alice Baueris (Prosthetic Makeup Artist)
126) Colin Ware (Prosthetic Makeup Artist)
127) Damian Martin (Prosthetic Makeup Artist)
128) Brigham Taylor (Executive Producer)
129) Chris Hansford (Dolly Grip)
130) Peter Beeh (Aerial Camera Technician)
131) Joseph Hart Green (Visual Effects Editor)
132) Céline Zapater (Visual Effects Editor)
133) Lucy Rands (Casting Associate)
134) Kirsty Kinnear (Casting Associate)
135) David Paris (Pilot)
136) Richard Clegg (CG Supervisor)
137) Mal Booth (Dolly Grip)
138) Toby Copping (Key Grip)
139) Alexandre Ronco (Animation Supervisor)
140) Dan Oliver (Special Effects Supervisor)
141) Dan Owen (Set Costumer)
142) Carol Quiroz (Key Costumer)
143) David Thomson (Rigging Grip)
144) Darrell Warner (Costume Illustrator)
145) Melissa Reid (Associate Producer)
146) Melody Koerber (Assistant Costume Designer)
147) Hero Chev (Visual Effects Editor)
148) Kim Menaster (Visual Effects Producer)
149) Lucy Bowring (Assistant Costume Designer)
150) Sharia Lynn Davis (Assistant Editor)
151) Jacob Riehle (Dialogue Editor)
152) Leah Jones (VFX Editor)
153) Robert Wong (Marine Coordinator)
154) Robert Bock (VFX Director of Photography)
155) Rick Hicks (Marine Coordinator)
156) Scott Menzies (Pilot)
157) J. Michael Popovich (Key Grip)
158) Sebastian Trujillo (Lead Animator)
159) Matthew Wollaston (Armorer)
160) Paul Jasper (Animal Coordinator)
161) Jeff Kuzyk (Gaffer)
162) Michael Vivian (Dolly Grip)
163) Greg Tidman (Key Grip)
164) Rosie McArthur (Costume Coordinator)
165) Saascha Wiki Kessell (Set Costumer)
166) Tanya Woelfle (Set Costumer)
167) Nikola Davis (Prosthetic Makeup Artist)
168) Emily James (Prosthetic Makeup Artist)
169) Amy Vaughan (Prosthetic Makeup Artist)
170) Axel Akesson (CG Supervisor)
171) Zameer Hussain (2D Supervisor)
172) Luke Dhand (VFX Editor)
173) Wes Walcott (VFX Editor)
174) Yogesh Chautel (VFX Production Coordinator)
175) Jack Runyon (Visual Effects Editor)
176) David Forest (Visual Effects Editor)
177) Annie Normandin (Visual Effects Producer)
178) Rebecca Scott (Visual Effects Producer)
179) Sheldon Stopsack (Visual Effects Supervisor)
180) Paradox Delilah (Boom Operator)
181) David Butcherine (Boom Operator)
182) Michael Hansen (Utility Stunts)
183) Stephen Oh (Camera Operator)
184) Jeremy Johnson (Digital Compositor)
185) Beverley Dunn (Set Decoration)
186) Michael Matthews (Stunts)
187) Chantelle Slee (Stunts)
188) Matt Lange (Sound Designer)
189) Mike Snow (Stunts)
190) Daniel Nelson (Stunts)
191) Jack Kingsley (Stunts)
192) Brittany Morris (Stunts) Ko'proq o'qish >

Skrinshotlar
0_1657642333.jpg
1_1657642333.jpg
2_1657642333.jpg
3_1657642333.jpg
Tavsiya qilingan kinolar

© FreeKino.NET 2021 Barcha huquqlar himoyalangan. Filmlarga bo'lgan huquq ularning mualliflariga tegishli. Barcha filmlar faqat ma'lumot olish uchun mo'ljallangan. Foydalanuvchilar joylashtirgan noqonuniy materiallar uchun ma'muriyat javobgar emas! Har qanday film mualliflik huquqi egasining iltimosiga binoan olib tashlanadi.

Mualliflik HuquqiReklamaSupport TelegramЯндекс.Метрика