Karib dengizi qaroqchilari 2 Murdalar sandig'i - Uzbek Tilida

Скачать
Karib dengizi qaroqchilari 2 Murdalar sandig'i
  • Kino nomi: Karib dengizi qaroqchilari 2 Murdalar sandig'i (Пираты Карибского моря: Сундук мертвеца)
  • Sifat: FullHD
  • Mamlakat: AQSH
  • Dublyaj: Professional (PRO)
Kino tavsifi

Yana bir bor surreal dunyoda, dadil kapitan Jek "Chumchuq" to'satdan "Uchar golland" ning afsonaviy sardori Deyvi Jonsdan qarzdor ekanligini bilib qoladi. Jek bu muammoni imkon qadar tezroq hal qilishi kerak, aks holda u abadiy la'nat va o'limdan keyin qulning mavjudligi bilan tahdid qilinadi. Buning ustiga, Uill Tyorner va Elizabeth Swannning to'yi buziladi, ular Jekni o'zining baxtsiz hodisalarida ushlab turishga majbur bo'ladilar ...

Вновь оказавшись в ирреальном мире, лихой капитан Джек «Воробей» неожиданно узнаёт, что является должником легендарного капитана «Летучего голландца» Дэйви Джонса. Джек должен в кратчайшие сроки решить эту проблему, иначе ему грозит вечное проклятие и рабское существование после смерти. Вдобавок ко всему, срывается свадьба Уилла Тернера и Элизабет Суонн, которые вынуждены составить Джеку компанию в его злоключениях...

Roles of actors:
1) Johnny Depp (Captain Jack Sparrow)
2) Orlando Bloom (Will Turner)
3) Keira Knightley (Elizabeth Swann)
4) Stellan Skarsgård (William "Bootstrap Bill" Turner)
5) Bill Nighy (Captain Davy Jones)
6) Jack Davenport (James Norrington)
7) Kevin McNally (Joshamee Gibbs)
8) Jonathan Pryce (Governor Weatherby Swann)
9) Lee Arenberg (Pintel)
10) Mackenzie Crook (Ragetti)
11) Tom Hollander (Lord Cutler Beckett)
12) Naomie Harris (Tia Dalma)
13) David Bailie (Cotton)
14) Martin Klebba (Marty)
15) David Schofield (Ian Mercer)
16) Alex Norton (Captain Bellamy)
17) Dermot Keaney (Maccus)
18) Andy Beckwith (Clanker)
19) Clive Ashborn (Koleniko)
20) Reggie Lee (Headless)
21) Christopher Adamson (Jimmy Legs)
22) Jonathan Linsley (Ogilvey (uncredited))
23) John Boswall (Burser (uncredited))
24) Max Baker (Burser - Edinburgh (uncredited))
25) Steve Speirs (Quartermaster - Edinburgh (uncredited))
26) Lauren Maher (Scarlet (uncredited))
27) Vanessa Branch (Giselle (uncredited))
28) Luke de Woolfson (Frightened Sailor (uncredited))
29) Jonathan Kite (Black Pearl Pirate (uncredited))
30) Ho-Kwan Tse (Ho-Kwan (uncredited))
31) Peter Donald Badalamenti II (Penrod (uncredited))
34) Barry McEvoy (Carruthers' Guard (uncredited))
35) Claudia Adams ((uncredited))
36) Filip Cvijetic (A tree seen in the movie)
37) Michael Enright (Deckhand - Edinburgh)
38) Geoffrey Rush (Captain Hector Barbossa)


People who worked on the film:
1) Dariusz Wolski (Director of Photography)
2) Gore Verbinski (Director)
3) Jerry Bruckheimer (Producer)
4) Ted Elliott (Screenplay)
5) Ted Elliott (Author)
6) Terry Rossio (Screenplay)
7) Terry Rossio (Author)
8) Jennifer Alessi (Extras Casting)
9) Stephen E. Rivkin (Editor)
10) Craig Wood (Editor)
11) Hans Zimmer (Original Music Composer)
12) Bruce Hendricks (Executive Producer)
13) Mike Stenson (Executive Producer)
14) Eric McLeod (Executive Producer)
15) Eric McLeod (Unit Production Manager)
16) Chad Oman (Executive Producer)
17) Peter Kohn (First Assistant Director)
18) Pat Sandston (Associate Producer)
19) Denise Chamian (Casting)
20) Rick Heinrichs (Production Design)
21) John Dexter (Supervising Art Director)
22) Christopher Boyes (Sound Designer)
23) Christopher Boyes (Sound Mixer)
24) Christopher Boyes (Supervising Sound Editor)
25) Sala Baker (Stunts)
26) Brent Burge (Sound Effects Editor)
27) Cheryl Carasik (Set Decoration)
28) Penny Rose (Costume Design)
29) Bob Badami (Music Supervisor)
30) Dee Selby (Assistant Sound Designer)
31) Juan Peralta (Mix Technician)
32) Robert Fechtman (Set Designer)
33) William Ladd Skinner (Art Direction)
34) Barbara Berkery (Dialogue Coach)
35) Christopher S. Capp (Visual Effects Editor)
36) Mauro Borrelli (Concept Artist)
37) Bruce Crone (Art Direction)
38) Paul Massey (Sound Mixer)
39) William Hawkins (Art Direction)
40) Stefan Sonnenfeld (Digital Color Timer)
41) Peter Zuccarini (Underwater Director of Photography)
42) Joel Harlow (Key Makeup Artist)
43) Rafael E. Sánchez (Gaffer)
44) David H. Venghaus Jr. (First Assistant Director)
45) Mitch Toles (Special Effects)
46) Carla Meyer (Dialect Coach)
47) James Ward Byrkit (Conceptual Design)
48) James Ward Byrkit (Storyboard Artist)
49) Steve Buscaino (Prosthetic Supervisor)
50) Barbara Harris (ADR Voice Casting)
51) Ve Neill (Makeup Department Head)
52) Christi Dembrowski (Executive Assistant)
53) Scout Masterson (Casting Associate)
54) Angela Demo (Casting Assistant)
55) David Ebner (Digital Effects Supervisor)
56) Douglas C. Merrifield (Unit Production Manager)
57) Kindra Marra (Assistant Editor)
58) Lucia Mace (Key Hair Stylist)
59) Chris Hampton (Special Effects Technician)
60) Mark 'Crash' McCreery (Conceptual Design)
61) Ken Crouch (Costume Supervisor)
62) Stacy Horn (Key Costumer)
63) Nathan McGuinness (Senior Visual Effects Supervisor)
64) Dan O'Connell (Foley Artist)
65) Sean Clouser (Construction Foreman)
66) Julie Feiner (ADR Editor)
67) Derek Bird (Digital Compositor)
68) Allen Hall (Special Effects Supervisor)
69) Melissa Muik (Supervising Music Editor)
70) David Luckenbach (Steadicam Operator)
71) Kurt Smith (Color Timer)
72) George Watters II (Supervising Sound Editor)
73) Kelly Farrah (Props)
74) Steve Hart (Location Manager)
75) Peter Mountain (Still Photographer)
76) Julie Pearce (Music Editor)
77) Ned Gorman (Visual Effects Producer)
78) Sharron Reynolds-Enriquez (Script Supervisor)
79) Laura Gary (Studio Teacher)
80) Dave Robling (Transportation Coordinator)
81) Julia Neighly (Visual Effects Production Manager)
82) Greg John Callas (Construction Coordinator)
83) Beau Desmond (Costumer)
84) John Knoll (Visual Effects Supervisor)
85) David B. Nowell (Aerial Director of Photography)
86) Michael Singer (Unit Publicist)
87) Vicki Galloway-Weimer (Visual Effects Production Manager)
88) Jessica Gallavan (Supervising ADR Editor)
89) Martin Schaer (Camera Operator)
90) David A. Arnold (Dialogue Editor)
91) Scott R. Hankins (Principal Costumer)
92) Des Carey (Digital Intermediate Producer)
93) Carla S. Nemec (Art Department Coordinator)
94) Ulrika Akander (Dialogue Editor)
95) Marina Marit (Key Set Costumer)
96) Teri E. Dorman (Supervising Dialogue Editor)
97) Thomas Hayslip (Production Supervisor)
98) Matthew C. Blea (Second Assistant Camera)
99) Sean Andrew Faden (CG Supervisor)
100) Steve Nichols (Lead Animator)
101) Camille Friend (Hairstylist)
102) Hal T. Hickel (Animation Supervisor)
103) Roger Meilink (Rigging Gaffer)
104) Derek Casari (ADR Engineer)
105) Charles Gibson (Visual Effects)
106) Charles Gibson (Second Unit Director)
107) Robert Alonzo (Stunts)
108) Jeffrey Schwartz (Second Second Assistant Director)
109) Cedric Nicolas-Troyan (Visual Effects)
110) Darek Gogol (Production Illustrator)
111) Rick O'Connor (CG Animator)
112) Kathleen Rosen (Set Decoration Buyer)
113) Veronica Lorenz (Makeup Artist)
114) Sophia Spink (Assistant Costume Designer)
115) Matthew Harrison (Foley Editor)
116) Kris Peck (Property Master)
117) Natasha Allegro (Hairstylist)
118) Francesco Ferrara (Painter)
119) Bob Kretschmer (Wigmaker)
120) Selena Evans-Miller (Assistant Makeup Artist)
121) Christopher Barnett (Sound Mix Technician)
122) Lee Orloff (Sound Mixer)
123) Eddie Pasquarello (Compositing Supervisor)
124) Bob Skemp (Greensman)
125) Pete Anthony (Conductor)
126) Melissa Lytle (Assistant Sound Editor)
127) Brad Edmiston (First Assistant Camera)
128) James Ashwill (Foley Mixer)
129) James Diggs (Standby Painter)
130) Ron Kunecke (Transportation Captain)
131) David Alban (Carpenter)
132) Tami Goldman (Post Production Supervisor)
133) Tami Goldman (Production Supervisor)
134) Huseyin Caner (Visual Effects Supervisor)
135) Ryan Kautzman (Software Engineer)
136) Chuck Rousseau (Armorer)
137) Duncan Blackman (Layout Supervisor)
138) Julie Creighton (Visual Effects Coordinator)
139) Scott Stoddard (Sculptor)
140) Brigham Taylor (Production Executive)
141) Brinton Bryan (Set Production Assistant)
142) Simon Morgan (First Assistant Editor)
143) Javier Arrieta (Set Costumer)
144) George Marshall Ruge (Stunt Coordinator)
145) Lea Anderson (Craft Service)
146) Tony Angelotti (Stunt Double)
147) Gary Romolo Fiorelli (Second Unit First Assistant Director)
148) Jarek Gorczycki (Best Boy Electric)
149) Robin De Lano (Extras Casting Assistant)
150) David Paris (Aerial Coordinator)
151) Vickie M. Hsieh (Travel Coordinator)
152) Rick Chavez (Assistant Property Master)
153) Jeff Okabayashi (Second Assistant Director)
154) Boone Narr (Animal Coordinator)
155) John D. Miller (Best Boy Grip)
156) Kevin Connolly (Musician)
157) Darrell Warner (Costume Illustrator)
158) Jason Rainey (Ager/Dyer)
159) Andrea Isaacs (Production Executive)
160) Lucy Bowring (Costume Coordinator)
161) Nino Neuboeck (First Assistant "B" Camera)
162) J. Michael Popovich (Key Grip)
163) Mike Anderson (Boom Operator)
164) Timothy Brakensiek (Creature Technical Director)
165) Bobby Enriquez (Driver)
166) Diana Miao (Lighting Supervisor)
167) Dan Goslee (Digital Intermediate Assistant)
168) Scott E. Metzger (3D Artist)
169) Lee Auerbach (Electrician)
170) Olivier Arnesen (Production Coordinator)
171) Mickael Coedel (Animation)
172) Elissa Bello (Roto Supervisor)
173) Colin Cooper (ADR Mixer)
174) Chrysta Marie Burton (Visual Effects Production Assistant)
175) Hector Gutierrez (Dolly Grip)
176) Alex Cruz (Grip)
177) Oscar J. Flores (Production Secretary)
178) Doreen Austria (Graphic Designer)
179) Lance Mayer (Libra Head Technician)
180) Jeff Dash (Production Accountant)
181) Dax A. Cuesta (Second Assistant Accountant)
182) Julie Jones (Production Controller)
183) Chris Bennett (Lighting Technician)
184) Rick Roesch (Payroll Accountant)
185) Phaedra Charlton (First Assistant Accountant)
186) Charles Gibson (Second Unit)
187) Steven F. Beaupre (Second Second Assistant Director)
188) Brooke Brunson (Set Dresser)
189) John Bugarcic (Set Painter)
190) Shannan Burkley (Matte Painter)
191) Jeannette Browning (ADR Recordist)
192) Barbara Ohren (Seamstress)
193) Gary Ambrosia (Art Department Assistant)
194) Alexander Marc Calle (Assistant Art Director)
195) Mario Capellari (Sequence Supervisor)
196) Joe Duarte (Rigging Grip)
197) John Malvino (Underwater Camera)
198) Jesse Jam Miranda (Casting)
199) Joshua Spencer (Editorial Coordinator)
200) Tranel Bland (Post Production Assistant)
201) Laurence B. Davis (Propmaker)
202) Robert Allen (Set Medic)
203) Tanya Nienhouse (Post Production Accountant)
204) Jeane Wong (Production Intern)
205) Guy Friedman (Security)
206) Kevin Pitcairn (Stand In)
207) David D. Scott (Video Assist Operator)
208) Rick Giovinazzo (Orchestrator)
209) Tyson Fountaine (Contact Lens Painter)
210) Tyson Fountaine (Contact Lens Technician)
211) Clark Credle (Additional Second Assistant Director)
212) Steve Gell (Textile Artist)
213) Lenny Rabinowitz (ADR Recording Engineer)
214) Julie Hooker Baker (Special Effects Assistant)
215) Jimmy Lillard (Visual Effects Assistant Editor)
216) Ryan Rakel (Camera Department Production Assistant)
217) Yvette Gonzalez (Post Production Coordinator)
218) Linda Kai (Assistant Location Manager)
219) Rico Bailey (Location Assistant)
220) Ryan Faust (Assistant Accountant)
221) Laura Boyer (Assistant Production Coordinator)
222) Mike Sanders (Digital Supervisor)
223) Ryan Adelman (Production Assistant)
224) Merlin Carroll (Rotoscoping Artist) Ko'proq o'qish >

Skrinshotlar
0_1657641409.jpg
1_1657641409.jpg
2_1657641409.jpg
3_1657641409.jpg
Tavsiya qilingan kinolar

© FreeKino.NET 2021 Barcha huquqlar himoyalangan. Filmlarga bo'lgan huquq ularning mualliflariga tegishli. Barcha filmlar faqat ma'lumot olish uchun mo'ljallangan. Foydalanuvchilar joylashtirgan noqonuniy materiallar uchun ma'muriyat javobgar emas! Har qanday film mualliflik huquqi egasining iltimosiga binoan olib tashlanadi.

Mualliflik HuquqiReklamaSupport TelegramЯндекс.Метрика