Sumerki 4 Tong otishi 1-qism - Uzbek Tilida

Скачать
Sumerki 4 Tong otishi 1-qism
  • Kino nomi: Sumerki 4 Tong otishi 1-qism (Сумерки. Сага: Рассвет — Часть 1)
  • Sifat: HD
  • Mamlakat: AQSH
  • Dublyaj: Professional (PRO)
Kino tavsifi

To'rtinchi qismda Bella Swan qiyin tanlov oldida turibdi - o'zi yoki farzandining (yarim vampir, yarim inson) hayotini saqlab qolish. U chaqaloqni saqlab qolishga qaror qiladi, lekin Edvard va Kallen oilasining qolgan qismi bunga mutlaqo qarshi. Bellening yordamini kutadigan hech kim yo'q, lekin u kutilmaganda, uni umuman kutmagan odamdan keladi. Bella va Rozali birgalikda chaqaloqning hayotini saqlab qolishga harakat qilmoqdalar, hatto bu qanday dahshatli oqibatlarga olib kelishini tushunishmaydi.

В четвёртой части Белла Свон оказывается перед непростым выбором — сохранить жизнь себе или своему ребёнку (наполовину вампиру, наполовину человеку). Она решает оставить малыша, но Эдвард и остальные члены семьи Каллен категорически против. Помощи Бёлле ждать не от кого, но она приходит неожиданно, от того, от кого её совсем не ждали. Вдвоём Белла и Розали пытаются сохранить жизнь малышу, даже не догадываясь, к каким ужасающим последствиям это приведёт.

Roles of actors:
1) Robert Pattinson (Edward Cullen)
2) Kristen Stewart (Bella Swan)
3) Taylor Lautner (Jacob Black)
4) Ashley Greene (Alice Cullen)
5) Peter Facinelli (Carlisle Cullen)
6) Elizabeth Reaser (Esme Cullen)
7) Nikki Reed (Rosalie Hale)
8) Kellan Lutz (Emmett Cullen)
9) Jackson Rathbone (Jasper Hale)
10) Anna Kendrick (Jessica Stanley)
11) Booboo Stewart (Seth Clearwater)
12) Julia Jones (Leah Clearwater)
13) Maggie Grace (Irina Denali)
14) Billy Burke (Charlie Swan)
15) Sarah Clarke (Renée Dwyer)
16) MyAnna Buring (Tanya Denali)
17) Christian Camargo (Eleazar Denali)
18) Christian Serratos (Angela Weber)
19) Michael Welch (Mike Newton)
20) Justin Chon (Eric Yorkie)
21) Mackenzie Foy (Renesmee Cullen)
22) Casey LaBow (Kate Denali)
23) Tyson Houseman (Quil Ateara)
24) Michael Sheen (Aro Volturi)
25) Christopher Heyerdahl (Marcus Volturi)
26) Jamie Campbell Bower (Caius Volturi)
27) Mía Maestro (Carmen Denali)
28) Alex Rice (Sue Clearwater)
29) Kiowa Gordon (Embry Call)
30) Bronson Pelletier (Jared Cameron)
31) Alex Meraz (Paul Lahote)
32) Tinsel Korey (Emily Young)
33) Charlie Bewley (Demetri Volturi)
34) Daniel Cudmore (Felix Volturi)
35) Ty Olsson (Phil Dwyer)
36) Chaske Spencer (Sam Uley)
37) Sienna Joseph (Claire Young)
38) Tanaya Beatty (Rachel Black)
39) Swo-wo Gabriel (Brady Fuller)
40) Brayden Jimmie (Collin Littlesea)
41) Angelo Renai (Minister Weber)
42) Ali Faulkner (Bianca)
43) Carolina Virguez (Kaure)
44) Sebastião Lemos (Gustavo)
45) Caitlin Mooney-Fu (Kim)
46) Gil Birmingham (Billy)


People who worked on the film:
1) Carter Burwell (Original Music Composer)
2) Guillermo Navarro (Director of Photography)
3) Karen Rosenfelt (Producer)
4) Michael Wilkinson (Costume Design)
5) Colin Strause (CG Supervisor)
6) Wyck Godfrey (Producer)
7) Troy Sizemore (Supervising Art Director)
8) Phil Tippett (Senior Visual Effects Supervisor)
9) Dane A. Davis (Supervising Sound Editor)
10) Tony Lamberti (Sound Re-Recording Mixer)
11) Curtis Lindersmith (Digital Intermediate Editor)
12) Bill Condon (Screenplay)
13) Bill Condon (Director)
14) Virginia Katz (Editor)
15) Marty Bowen (Executive Producer)
16) Richard Sherman (Production Design)
17) Barbara Kelly (Associate Producer)
18) E. J. Foerster (Second Unit Director)
19) Anouk Deveault-Moreau (Visual Effects Producer)
20) Melissa Rosenberg (Screenplay)
21) Stephenie Meyer (Screenplay)
22) Stephenie Meyer (Producer)
23) Stephenie Meyer (Novel)
24) John Bruno (Visual Effects Supervisor)
25) Guy Oseary (Executive Producer)
26) Mark Morgan (Executive Producer)
27) Greg Mooradian (Executive Producer)
28) Bill Bannerman (Unit Production Manager)
29) Bill Bannerman (Co-Producer)
30) Steve C. Aaron (Sound Mixer)
31) Jeff Imada (Stunt Coordinator)
32) Nerses Gezalyan (Foley Mixer)
33) David A. Whittaker (Sound Effects Editor)
34) Lorin Flemming (Art Direction)
35) Susan Germaine (Key Hair Stylist)
36) David Schlesinger (Set Decoration)
37) Ken Kokka (Visual Effects Producer)
38) Ian Slater (First Assistant Editor)
39) David Goldsmith (Video Assist Operator)
40) Tom Gibbons (Animation Supervisor)
41) Suzanne M.B. Chambliss (Set Costumer)
42) Jean Ann Black (Makeup Department Head)
43) Dan Bronson (Costume Supervisor)
44) Elizabeth Coulon (Extras Casting)
45) Lauren Ritchie (Visual Effects Producer)
46) Dottie Starling (Visual Effects Supervisor)
47) Michael J. Burmeister (Location Manager)
48) Jessica Lichtner (Script Supervisor)
49) Rolf John Keppler (Makeup Artist)
50) Adam Milo Smalley (Music Editor)
51) Robert Foster Jr. (Transportation Coordinator)
52) Michael Sabo (Property Master)
53) David Crone (Camera Operator)
54) David Crone (Steadicam Operator)
55) Dane Allan Smith (Visual Effects Producer)
56) Mark Van Ee (Visual Effects Coordinator)
57) Andrew Cooper (Still Photographer)
58) John C. Stuver (Dialogue Editor)
59) Tim Carras (Visual Effects Supervisor)
60) Joshua D. Comen (Visual Effects Producer)
61) Robin Griffin (Visual Effects Producer)
62) George Macri (Visual Effects Producer)
63) Ray McIntyre Jr. (Visual Effects Supervisor)
64) Bruce Woloshyn (Visual Effects Supervisor)
65) Allan Magled (Visual Effects Producer)
66) Thomas Nittmann (Visual Effects Producer)
67) Edson Williams (Visual Effects Supervisor)
68) Brad Minnich (Visual Effects Editor)
69) Michael Minkler (Sound Re-Recording Mixer)
70) Tom Goodrich (Studio Teacher)
71) Bruce Nicholson (Compositor)
72) Earl Woods (Rigging Gaffer)
73) Randall S. Coe (Construction Coordinator)
74) Jeff Campbell (Visual Effects Supervisor)
75) Shonta T. McCray (Set Costumer)
76) Stephanie Flack (Dialogue Editor)
77) Stephanie Flack (ADR Editor)
78) Neil Greenberg (Visual Effects Editor)
79) Loan Phan (Digital Intermediate Producer)
80) Annette Farnsworth (Set Costumer)
81) Paul Becker (Choreographer)
82) Wilson Cameron (Visual Effects Producer)
83) Renee Ragucci (Set Costumer)
84) Aaron Brown (Compositing Supervisor)
85) Aaron Weintraub (Visual Effects Supervisor)
86) Beatrice De Alba (Hair Department Head)
87) Nadav Ehrlich (Visual Effects Supervisor)
88) Toni Atterbury (Unit Publicist)
89) Michael Cavanaugh (Visual Effects Editor)
90) Bonnie Clevering (Hairstylist)
91) Steve McLeod (Visual Effects Editor)
92) Mary Stuart (Visual Effects Producer)
93) Dion Hatch (Visual Effects Supervisor)
94) Élodie Ichter (Color Timer)
95) Jerad Marantz (Concept Artist)
96) Matthew W. Kielkopf (First Assistant Sound Editor)
97) Andrew Smith (Visual Effects Editor)
98) Ryan Valade (Visual Effects Editor)
99) Eric Leven (Visual Effects Supervisor)
100) Daniel Flaksman (Art Direction)
101) Michael Applebaum (Camera Operator)
102) Andrea Simpson (Key Hair Stylist)
103) Tammy Sutton (Compositing Artist)
104) Jimmy Almeida (Animation)
105) Andy Hass (Animation)
106) Danny Southard (Animation)
107) Howard R. Campbell (Lighting Artist)
108) Louis Jones (Animation)
109) Jonathan Lyons (Animation)
110) Jess Morris (Animation)
111) Christopher Mullins (Animation)
112) Mark Powers (Animation)
113) Miles Southan (Animation)
114) Andrea Wertheim (Post Production Supervisor)
115) Jason Dale (Assistant Editor)
116) Janna Roach (Assistant Property Master)
117) Yuhon Ng (Animation)
118) Sebastien Proulx (Digital Compositor)
119) Heather Rae Miller (Set Costumer)
120) Chris Navarro (ADR Mixer)
121) Pamela Pearl (Casting Associate)
122) Amanda McGowan (Makeup Artist)
123) Stacey Panepinto (Makeup Artist)
124) Reba Saul (Set Costumer)
125) Elbert Irving IV (Visual Effects Coordinator)
126) Bob Kretschmer (Wigmaker)
127) Megan Coates (Set Costumer)
128) Peter D. Roome (First Assistant Camera)
129) Wendy Lanning (Visual Effects Producer)
130) Alexandra Patsavas (Music Supervisor)
131) Timothy James Kane (First Assistant Camera)
132) Sonny Kompanek (Orchestrator)
133) Janet Melody (Ager/Dyer)
134) Robert Ulrich (ADR Supervisor)
135) Nate Fredenburg (Art Direction)
136) Jaclyn Kenney (Art Department Coordinator)
137) J.J. Ogilvy (Casting Associate)
138) Stacy Caballero (Assistant Costume Designer)
139) Alison Fraser (Assistant Costume Designer)
140) Sarah P. Koeppe (Set Costumer)
141) Chrissy Morris (Makeup Artist)
142) Ted Sapp (Key Rigging Grip)
143) Brennan Prevatt (Digital Effects Supervisor)
144) Sean Rourke (Visual Effects Editor)
145) Catherine Chase (Visual Effects Editor)
146) Ryan French (Best Boy Electric)
147) Yoshiya Yamada (3D Artist)
148) Greg Zenon (Second Unit First Assistant Director)
149) Martin Pelletier (CG Supervisor)
150) David Lee (Gaffer)
151) Shae Salmon (Assistant Editor)
152) Chris Derochie (Animation)
153) Satish Ratakonda (Compositor)
154) Barb Benoit (Digital Compositor)
155) Rick Stribling (Key Grip)
156) Natalie Baillie (Compositor)
157) Ryan Bradley (Animation)
158) Yanick Wilisky (Visual Effects Supervisor)
159) Kristy Blackwell (Digital Compositor)
160) Diana Ascher (Post Production Accountant)
161) Craig Rowe (Compositor)
162) Dana Jurcic (Visual Effects Coordinator)
163) Buddy Carr (Dolly Grip)
164) Neil Eskuri (Digital Effects Supervisor)
165) Becca Donohoe (Visual Effects Coordinator)
166) Robin Hackl (Visual Effects Supervisor)
167) Crystal Choo (Visual Effects Coordinator)
168) Evan Salusbury (Visual Effects Editor)
169) Rick Newsome (Storyboard Designer)
170) Brad Moylan (Compositing Artist)
171) Paul Stevenson (Foley Artist)
172) Milan Schere (Matte Painter)
173) Justin Muller (First Assistant Director)
174) Ryan Farris (Boom Operator)
175) Cristina Patterson (Contact Lens Designer)
176) Eric Doiron (Compositing Supervisor)
177) Joseph Shahood (Visual Effects Coordinator)
178) Gavin Soares (Animation)
179) Mathew Borrett (Matte Painter)
180) Anand Dorairaj (Digital Compositor)
181) Phil Morris (Animation)
182) Robert Olsson (Matte Painter)
183) Robert Alves (Animation)
184) John M. Morse (Second Assistant Director)
185) Joey Amron (Assistant Editor)
186) Jessica Nelson (Contact Lens Technician)
187) Rigney Sackley (Second Assistant Camera)
188) David Schnee (Compositing Supervisor)
189) Aharon Bourland (CG Supervisor)
190) Q Fortier (Visual Effects)
191) Earl Fast (Animation)
192) Jordan Schilling (Compositor)
193) David A. Link (Compositor)
194) Hans Brekke (Lead Animator)
195) Christian Morin (Digital Compositor) Ko'proq o'qish >

Skrinshotlar
0_1657626177.jpg
1_1657626177.jpg
2_1657626177.jpg
3_1657626177.jpg
Tavsiya qilingan kinolar

© FreeKino.NET 2021 Barcha huquqlar himoyalangan. Filmlarga bo'lgan huquq ularning mualliflariga tegishli. Barcha filmlar faqat ma'lumot olish uchun mo'ljallangan. Foydalanuvchilar joylashtirgan noqonuniy materiallar uchun ma'muriyat javobgar emas! Har qanday film mualliflik huquqi egasining iltimosiga binoan olib tashlanadi.

Mualliflik HuquqiReklamaSupport TelegramЯндекс.Метрика