Charli va Shokolad fabrikasi - Uzbek Tilida

Скачать
Charli va Shokolad fabrikasi
  • Kino nomi: Charli va Shokolad fabrikasi (Чарли и шоколадная фабрика)
  • Sifat: FullHD
  • Mamlakat: AQSH
  • Dublyaj: Professional (PRO)
Kino tavsifi

Yirik konfet fabrikasining egasi tanlov e'lon qiladi, unda beshta g'olib o'z fabrikasiga tashrif buyurishi mumkin bo'ladi va bittasi hatto umr bo'yi davom etadigan shokolad yutib oladi! Charli ismli juda kambag'al oiladan bo'lgan, oddiy konfetni ham sotib olishga qurbi yetmaydi, yutuqli chipta topib, zavod bo'ylab ekskursiyada qatnashadi. Ammo qolgan bolalar, Charlidan farqli o'laroq, u qadar fazilatli emaslar, gastrol paytida g'oyib bo'lishni boshlaydilar. Charli sayohatning oxiriga yetadimi?

Владелец большой кондитерской фабрики, объявляет конкурс, пять победителей которого смогут посетить его фабрику, а один даже выиграет шоколад, которого хватит на всю жизнь! Чарли, мальчик из очень бедной семьи, который не может позволить себе приобрести даже простую конфету, находит выигрышный билет и принимает участие в путешествии по фабрике. Но остальные ребята, в отличие от Чарли не столь добродетельные, начинают исчезать во время экскурсии. Сможет ли Чарли пройти путешествие до конца?

Roles of actors:
1) Johnny Depp (Willy Wonka)
2) Freddie Highmore (Charlie Bucket)
3) David Kelly (Grandpa Joe)
4) Helena Bonham Carter (Mrs. Bucket)
5) Noah Taylor (Mr. Bucket)
6) Missi Pyle (Mrs. Beauregarde)
7) James Fox (Mr. Salt)
8) Deep Roy (Oompa Loompa)
9) Christopher Lee (Dr. Wonka)
10) AnnaSophia Robb (Violet Beauregarde)
11) Julia Winter (Veruca Salt)
12) Jordan Fry (Mike Teavee)
13) Philip Wiegratz (Augustus Glupsch)
14) Adam Godley (Mr. Teavee)
15) Franziska Troegner (Mrs. Gloop)
16) Liz Smith (Grandma Georgina)
17) Eileen Essell (Grandma Josephine)
18) David Morris (Grandpa George)
19) Nitin Ganatra (Prince Pondicherry)
20) Shelley Conn (Princess Pondicherry)
21) Chris Cresswell (Prodnose)
22) Philip Philmar (Slugworth)
23) Tony Kirwood (Finckelgruber)
24) Harry Taylor (Mr. Gloop)
25) Francesca Hunt (Mrs. Salt)
26) Geoffrey Holder (Narrator (voice))
27) Todd Boyce (TV Reporter)
28) Kevin Eldon (Man with Dog)
29) Mark Heap (Man with Dog)
30) Oscar James (Shopkeeper)
31) Annette Badland (Jolly Woman)
32) Débora Monteiro ()
33) Nayef Rashed (Moroccan Market Vendor)
34) Menis Yousry (Moroccan Market Trader)
35) Harry Taylor (Mr. Gloop)
37) Lucy-Anne Brooks (Factory Worker (uncredited))
38) Elena Buda (Character Dancer (uncredited))
39) Rene Costa (Factory Worker (uncredited))
40) Blair Dunlop (Little Willy Wonka)
41) Hubertus Geller (German Reporter)
42) Garrick Hagon (Denver Reporter)
43) Roger Frost (Tall Man)
46) Aiko Horiuchi (Woman in shop (uncredited))
47) Brigitte Millar (Journalist (uncredited))
48) Valery Richardson (Zombie Dancer (uncredited))
49) Georgie Smith (Policewoman (uncredited))
50) Caroline Thielemann (Ompa Lompa (uncredited))
51) John Warman (Policeman (uncredited))
52) Tracy Yarkoni (Violet's Neighbor (uncredited))
53) Steve Hope Wynne (Museum Guard (as Stephen Hope-Wynne))


People who worked on the film:
1) Tim Burton (Director)
2) Danny Elfman (Original Music Composer)
3) Chris Lebenzon (Editor)
4) Bruce Berman (Executive Producer)
5) Richard D. Zanuck (Producer)
6) Brad Grey (Producer)
7) Roald Dahl (Author)
8) John August (Screenplay)
9) Philippe Rousselot (Director of Photography)
10) Susie Figgis (Casting)
11) Alex McDowell (Production Design)
12) Gabriella Pescucci (Costume Design)
13) Bill Abbott (Sound Designer)
14) Bill Abbott (Music Editor)
15) Leslie Tomkins (Supervising Art Director)
16) Lorne Orleans (Producer)
17) Katterli Frauenfelder (Assistant Director)
18) Katterli Frauenfelder (Co-Producer)
19) Sean Haworth (Art Direction)
20) Andy Nicholson (Art Direction)
21) Martin Cantwell (Sound Effects Editor)
22) Dermot Power (Concept Artist)
23) Peter Burgis (Foley Artist)
24) Tino Schaedler (Conceptual Illustrator)
25) Nigel Heath (Foley Mixer)
26) Eddy Joseph (Supervising Sound Editor)
27) Sam Conway (Special Effects Technician)
28) Stuart Rose (Art Direction)
29) François Audouy (Art Direction)
30) Michael Siegel (Executive Producer)
31) Paul Hitchcock (Production Consultant)
32) Mary Ellen Mark (Still Photographer)
33) Peter Gleaves (ADR Mixer)
34) Richard Baker (Digital Compositors)
35) Patrick McCormick (Executive Producer)
36) Lindsay Pugh (Costume Supervisor)
37) Graham Burke (Executive Producer)
38) Deborah Lurie (Additional Music)
39) Liccy Dahl (Executive Producer)
40) Matthew Gray (Art Direction)
41) David Allday (Art Direction)
42) Tony Currie (ADR Editor)
43) Massimo Cantini Parrini (Assistant Costume Designer)
44) Rick Wentworth (Conductor)
45) Nick Davis (Visual Effects Supervisor)
46) Bruce Fowler (Orchestrator)
47) Christi Dembrowski (Executive Assistant)
48) Derek Frey (Associate Producer)
49) Neal Callow (Draughtsman)
50) Susan Luciani (Clapper Loader)
51) James Lewis (Art Direction)
52) Jessie Thiele (Post Production Supervisor)
53) Christian Bourne (Boom Operator)
54) Peter Young (Set Decoration)
55) Catrin Cooper (Post Production Assistant)
56) Nicolas Aithadi (CG Supervisor)
57) Ivana Primorac (Key Hair Stylist)
58) Terry Wells (Property Master)
59) Michael Dawson (Special Effects Assistant)
60) Catherine Duncan (Visual Effects Producer)
61) Dottie Starling (Digital Effects Supervisor)
62) Alistair Hawkins (First Assistant Sound Editor)
63) Nathan McGuinness (Senior Visual Effects Supervisor)
64) James Seddon (Dolby Consultant)
65) Ravi Bansal (Conceptual Illustrator)
66) Angela Barson (Compositing Supervisor)
67) Anthony Caron-Delion (Assistant Art Director)
68) John Gamble (First Assistant Camera)
69) Tony Dawe (Production Sound Mixer)
70) Ian Whiteford (Greensman)
71) Simon Allmark (VFX Editor)
72) Francesca Jaynes (Choreographer)
73) Shannan Burkley (Matte Painter)
74) Vince McGahon (Steadicam Operator)
75) Adam Roach (Key Costumer)
76) James Gemmill (Scenic Artist)
77) Colin Ritchie (Supervising Dialogue Editor)
78) Karl Morgan (Focus Puller)
79) Steve Harvey (Unit Manager)
80) Peter Owen (Hair Designer)
81) Peter Owen (Makeup Designer)
82) Dennis S. Sands (Scoring Mixer)
83) Jim Dowdall (Stunt Coordinator)
84) Carlos Solis (Sound Re-Recording Mixer)
85) Brendan Handscombe (Wardrobe Assistant)
86) Hermione Ninnim (Production Coordinator)
87) Alex Joseph (Foley Supervisor)
88) Lizzie Kelly (Video Assist Operator)
89) Christopher Learmonth (VFX Editor)
90) Nick Daubeny (Location Manager)
91) JC Bond (First Assistant Editor)
92) Joss Williams (Special Effects Supervisor)
93) Luc Desmarchelier (Visual Development)
94) Marco Carpagnano (Animation Supervisor)
95) Lisa Thompson (Assistant Editor)
96) Wick Finch (Rigging Gaffer)
97) Nikki Clapp (Script Supervisor)
98) Sarah Clark (Publicist)
99) Matthew Hackett (Animation Director)
100) John Flemming (Key Grip)
101) Deborah Taylor (Hair Supervisor)
102) Laya Armian (Visual Effects Coordinator)
103) Miranda Marks (Assistant Production Coordinator)
104) Steve Costello (Gaffer)
105) Celia Barnett (Researcher)
106) Sally Crees (Costume Assistant)
107) Gary Roberts (Motion Capture Artist)
108) Lavinia Waters (Art Department Coordinator)
109) Erik Lee (CG Animator)
110) Sam Barnes (Assistant Camera)
111) Nik Korda (Unit Production Manager)
112) Alexander Beddow (ADR Recordist)
113) Keith Connolly (Painter)
114) Robert Dawson (Title Designer)
115) Damon Marcellino (Assistant Chief Lighting Technician)
116) James Buxton (Carpenter)
117) John Greaves (Storyboard Artist)
118) Bonnie Lemon (Digital Producer)
119) Mo Henry (Negative Cutter)
120) Maggie Phelan (Production Accountant)
121) Ben Dixon (Second Assistant Director)
122) Jan Meade (Projection)
123) Rene Adefarasin (Second Assistant Camera)
124) Jonathan Scott (Second Assistant Production Coordinator)
125) Michael Krehl (Makeup Artist)
126) Charlotte Child (Dresser)
127) Dimitri Bakalov (Lead Animator)
128) Yasmin Al-Naib (Art Department Assistant)
129) Lolly Batty (Sculptor)
130) Luke Cairns (Additional Camera)
131) Keith Manning (Grip)
132) Abi Brotherton (Hairstylist)
133) Christian Kennedy (Set Dressing Artist)
134) Mel Churcher (Dialect Coach)
135) Glenn Marsh (Propmaker)
136) Sebastien Beaulieu (Sequence Supervisor)
137) Giles Harding (Set Production Assistant)
138) Emer Sands (Sound Recordist)
139) Niklas Aldergren (Systems Administrators & Support)
140) Jason Hunjan (Utility Stunts)
141) Roy Branch (Electrician)
142) Paul Flanagan (Lighting Artist)
143) Jennifer Halpern (Casting Associate)
144) Daniel Pettipher (Production Manager)
145) Bill LaBorde (Production Supervisor)
146) Richard Fettes (Sound Editor)
147) Alfonso Cottier (3D Modeller)
148) Tony Meister (Visual Effects)
149) Suzy Strawn Scott (Studio Teachers)
150) Robert Allen (Construction Buyer)
151) Ron Nicholls (Dolly Grip)
152) Denise Yarde (Sound Assistant)
153) Nicholas Daines (Stunt Double)
154) Solomon Artistes (Extras Casting)
155) Linda Lashley (Costumer)
156) Jemma Scott-Knox-Gore (Contact Lens Technician)
157) Jonny Benson (Third Assistant Director)
158) David Churchyard (Camera Trainee)
159) Joe Cassar (Standby Carpenter)
160) Shane Harford (Dressing Prop)
161) Jessica Scott-Reed (Textile Artist)
162) Tim Dean (Libra Head Technician)
163) Nathan Duncan (Second Assistant Sound)
164) Michael Elson (Head of Production)
165) Scott Ross (General Manager)
166) Andrew Baggarley (Data Wrangler)
167) Katie Reynolds (Post Production Coordinator)
168) Leah Chalk (Health and Safety)
169) Kevin Trehy (Production Executive)
170) Sadie Lunn (Makeup Trainee)
171) Terry Wells Jr. (Assistant Property Master)
172) David Edwards (Supervising Carpenter)
173) Paul Brady (Special Effects Technician)
174) Kerry Downing (Visual Effects Editor)
175) Lucy Tudhope (Casting Assistant)
176) Hannah Capron (Location Assistant)
177) Karen Birtchnell (Assistant Accountant)
178) Benjamin Perkins (Chaperone)
179) Lisa-Kim Ling Kuan (First Assistant Accountant)
180) Oliver Hazell (Floor Runner)
181) J.M.R. Luna (Intern)
182) David Sudd (Matchmove Supervisor)
183) Alexander Hodgson (Production Assistant)
184) Chloe-Miranda Finch (Production Runner)
185) Christopher Hutchins (Production Secretary)
186) Clare Glass (Set Runner) Ko'proq o'qish >

Skrinshotlar
0_1657545309.jpg
1_1657545309.jpg
2_1657545309.jpg
3_1657545309.jpg
Tavsiya qilingan kinolar

© FreeKino.NET 2021 Barcha huquqlar himoyalangan. Filmlarga bo'lgan huquq ularning mualliflariga tegishli. Barcha filmlar faqat ma'lumot olish uchun mo'ljallangan. Foydalanuvchilar joylashtirgan noqonuniy materiallar uchun ma'muriyat javobgar emas! Har qanday film mualliflik huquqi egasining iltimosiga binoan olib tashlanadi.

Mualliflik HuquqiReklamaSupport TelegramЯндекс.Метрика