Gladiator - Uzbek Tilida

Скачать
Gladiator
  • Kino nomi: Gladiator (Гладиатор)
  • Sifat: HD
  • Mamlakat: AQSH
  • Dublyaj: Professional (PRO)
Kino tavsifi

Buyuk Rim imperiyasida general Maksimga teng keladigan harbiy rahbar yo'q edi. Bu olijanob jangchi qo'mondonlik qilgan yengilmas legionlar uni butparast qilib, hatto do'zaxgacha kuzatib borishlari mumkin edi.

Ammo shunday bo'ldiki, adolatli kurashda har qanday raqibga qarshi kurashishga tayyor bo'lgan jasur Maksimus xiyonatkor sud fitnalariga qarshi ojiz edi. Generalga xiyonat qilishdi va o'limga hukm qilindi. Mo''jizaviy tarzda o'limdan qochib, Maksim gladiatorga aylanadi.

Qonli janglarda tezda shon-shuhrat qozonib, u o'zini mashhur Rim Kolizeyida topadi, u maydonda qasamyod qilgan dushmani bilan halokatli jangda uchrashadi ...

В великой Римской империи не было военачальника, равного генералу Максимусу. Непобедимые легионы, которыми командовал этот благородный воин, боготворили его и могли последовать за ним даже в ад.
Но случилось так, что отважный Максимус, готовый сразиться с любым противником в честном бою, оказался бессилен против вероломных придворных интриг. Генерала предали и приговорили к смерти. Чудом избежав гибели, Максимус становится гладиатором.
Быстро снискав себе славу в кровавых поединках, он оказывается в знаменитом римском Колизее, на арене которого он встретится в смертельной схватке со своим заклятым врагом...

Roles of actors:
1) Russell Crowe (Maximus Decimus Meridius)
2) Joaquin Phoenix (Commodus)
3) Connie Nielsen (Lucilla)
4) Oliver Reed (Antonius Proximo)
5) Richard Harris (Marcus Aurelius)
6) Derek Jacobi (Senator Gracchus)
7) Djimon Hounsou (Juba)
8) David Schofield (Senator Falco)
9) John Shrapnel (Senator Gaius)
10) Tomas Arana (General Quintus)
11) Ralf Moeller (Hagen)
12) Tommy Flanagan (Cicero)
13) Spencer Treat Clark (Lucius Verus)
14) David Hemmings (Cassius)
15) Sven-Ole Thorsen (Tigris of Gaul)
16) Giannina Facio (Maximus' Wife)
17) Alun Raglan (Praetorian Guard #1)
18) Giorgio Cantarini (Maximus' Son)
19) David Bailie (Engineer)
20) Omid Djalili (Slave Trader)
21) Nicholas McGaughey (Praetorian Officer)
22) Tony Curran (Assassin #1)
23) Mark Lewis (Assassin #2)
24) John Quinn (Valerius)
25) Al Hunter Ashton (Rome Trainer #1)
26) Allan Corduner (Trainer 1)
27) Michael Mellinger (Trainer 2)
28) Said Amel (Proximo's Man)
29) Adam Levy (Officer 1)
30) Gilly Gilchrist (Officer 2)
31) David Nicholls (Giant Man)
32) Malcolm Ellul (Centurion (uncredited))
33) Ray Mangion (Centurion (uncredited))
34) João Costa Menezes (Roman Soldier (uncredited))
35) Mike Mitchell (Fighter (uncredited))
36) Norman Campbell Rees (Sedan Chair Carrier (uncredited))
37) Steve Saunders (German Barbarian (uncredited))
39) Chick Allen ()


People who worked on the film:
1) Hans Zimmer (Original Music Composer)
2) Ridley Scott (Director)
3) Ridley Scott (Executive Producer)
4) David Franzoni (Screenplay)
5) David Franzoni (Producer)
6) Branko Lustig (Producer)
7) Branko Lustig (Unit Production Manager)
8) Douglas Wick (Producer)
9) John Logan (Screenplay)
10) William Nicholson (Screenplay)
11) John Mathieson (Director of Photography)
12) Crispian Sallis (Set Decoration)
13) Janty Yates (Costume Design)
14) Arthur Max (Production Design)
15) Lisa Gerrard (Original Music Composer)
16) Lisa Gerrard (Vocals)
17) Louis DiGiaimo (Casting)
18) Pietro Scalia (Editor)
19) Colin Coull (Visual Effects)
20) Walter F. Parkes (Executive Producer)
21) Scott Martin Gershin (Sound)
22) Eugene Collier (Stunts)
23) Benjamín Fernández (Supervising Art Director)
24) Neil Corbould (Animatronic and Prosthetic Effects)
25) Peter Russell (Art Direction)
26) Laurie MacDonald (Executive Producer)
27) Lisa Dennis (Post Production Supervisor)
28) Keith Pain (Art Direction)
29) Paul Engelen (Makeup Artist)
30) Carmel Jackson (Hairstylist)
31) Adam O'Neill (Assistant Art Director)
32) Terry Needham (Associate Producer)
33) Terry Needham (First Assistant Director)
34) Stuart Clark (Stunt Double)
35) Dino Dimuro (Sound Effects Editor)
36) Christopher Assells (Sound Effects Editor)
37) Per Hallberg (Supervising Sound Editor)
38) Stephanie Corsalini (Casting Associate)
39) John King (Supervising Art Director)
40) Alexander Witt (Second Unit Director of Photography)
41) Alexander Witt (Second Unit Director)
42) Neil Finnighan (Stunts)
43) Mike Ian Lambert (Stunts)
44) David Faivre (Stunts)
45) David Allday (Supervising Art Director)
46) Derek Lea (Stunts)
47) Rosemary Burrows (Costume Supervisor)
48) Graeme Purdy (Property Master)
49) Ray Nicholas (Stunts)
50) Petr Drozda (Stunts)
51) James Moriana (Foley)
52) Jeffrey Wilhoit (Foley)
53) Branko Knez (Camera Operator)
54) Vincent Keane (Stunts)
55) Chuck Jeffreys (Stunts)
56) Alejandro Cobo (Stunts)
57) Martin Hub (Stunts)
58) Tom Lucy (Stunts)
59) C.C. Smiff (Stunts)
60) Peter Hric (Stunts)
61) Trevor Lovell (Stunts)
62) Adam Somner (Second Assistant Director)
63) Alejandro García (Stunts)
64) Ricardo Cruz (Stunts)
65) Eddie Stacey (Stunts)
66) Peter Miles (Stunts)
67) Jane Omorogbe (Stunts)
68) Jennifer Stoute (Stunts)
69) Nikki Penny (Visual Effects Producer)
70) Graham Mullins (Stunts)
71) Trefor Proud (Makeup Artist)
72) Alex King (Hairstylist)
73) Marese Langan (Hairstylist)
74) William McPhail (Wardrobe Master)
75) Ivana Primorac (Makeup Artist)
76) Klemens Becker (Steadicam Operator)
77) Klemens Becker ("B" Camera Operator)
78) Laura McIntosh (Makeup Artist)
79) Roger Holden (Greensman)
80) Dan O'Connell (Foley)
81) Jon Title (Sound Effects Editor)
82) Scott Millan (Sound Re-Recording Mixer)
83) Charles Jarman (Stunts)
84) John T. Cucci (Foley)
85) Philip McDonald (Property Master)
86) Phil Neilson (Stunt Coordinator)
87) Chisako Yokoyama (First Assistant Editor)
88) Annie Penn (Script Supervisor)
89) Bob Beemer (Sound Re-Recording Mixer)
90) Randy Kelley (Sound Effects Editor)
91) Clive Jackson (Camera Operator)
92) Simon Stanley-Clamp (Compositors)
93) Lauren Stephens (Dialogue Editor)
94) Peter Taylor ("A" Camera Operator)
95) Jaap Buitendijk (Still Photographer)
96) Frank A. Montaño (Sound Re-Recording Mixer)
97) José Luis del Barco (Assistant Art Director)
98) Richard Dwan Jr. (Foley Editor)
99) Tim Burke (Visual Effects Supervisor)
100) Rob Harris (Unit Publicist)
101) Chris Jargo (Supervising ADR Editor)
102) Laura Graham (ADR Editor)
103) David A. Cohen (Dialogue Editor)
104) David A. Cohen (ADR Editor)
105) Jeremy Johns (Location Manager)
106) Rob Harvey (Visual Effects Supervisor)
107) Terry Blyther (Location Manager)
108) Ivana Němcová (Hairstylist)
109) Zdeněk Dvořáček (Stunts)
110) Laurent Hugueniot (CG Supervisor)
111) Graham Johnston (Hairstylist)
112) Bruce Bigg (Property Master)
113) Dale E. Grahn (Color Timer)
114) Anita Burger (Hairstylist)
115) Brian Smyj (Stunts)
116) Marek Toth (Stunts)
117) Tony Lucken (Stunts)
118) Pavel Vokoun (Stunts)
119) Simon Coke (Dialogue Editor)
120) Melissa Lackersteen (Makeup Artist)
121) Jo Allen (Makeup Artist)
122) Cynthia Sadler (Scenic Artist)
123) Bob Walker (Scenic Artist)
124) Astrig Akseralian (Animatronic and Prosthetic Effects)
125) Wesley Sewell (Visual Effects Editor)
126) John Nelson (Visual Effects Supervisor)
127) Ben Gooder (Camera Operator)
128) Felix Schroer (Camera Operator)
129) Agapios Louka (Camera Technician)
130) Mustapha Charif (Casting)
131) Kathleen Mackie (Casting)
132) Michael Reynolds (First Assistant Editor)
133) Dashiell Rae (Music Editor)
134) Gerry Gore (Transportation Coordinator)
135) Mike Higgins (Location Manager)
136) Ty Warren (Production Supervisor)
137) Miroslav Lhotka (Stunts)
138) Joss Gower (Stunts)
139) Ivo Krištof (Stunts)
140) Ben Bellman (Stunts)
141) Carlo Antonioni (Stunts)
142) David Appleby (Key Grip)
143) Daniele Botteselle (Gaffer)
144) John Evans (Special Effects)
145) Robert Dawson (Title Designer)
146) Ali Cherkaoui (Assistant Director)
147) Viktor Cervenka (Stunts)
148) Lou Kleinman (Foley Editor)
149) Adrian McCarthy (Best Boy Grip)
150) Georges Branche (Stunts)
151) Sallie Beechinor (Production Coordinator)
152) Stephanie Lelievre (Stunts)
153) Seoras Wallace (Stunts)
154) Mark Anthony Newman (Stunts)
155) Ken Weston (Production Sound Mixer)
156) Rupert Lloyd-Parry (Key Grip)
157) Eugenio Alonso Yenes (Stunts)
158) Mark Taylor (Set Production Assistant)
159) Morgan Johnson (Stunts)
160) Gary Fry (Stunts)
161) Gary Fry (Utility Stunts)
162) Peter White (Stunt Double)
163) Vincent Bellina (Stunts)
164) Sebastiano Cartier (Stunts)
165) Lesley Keane (Assistant Production Coordinator)
166) Colin Codner (Boom Operator)
167) Guy List (Stunts)
168) Hernan Ortiz (Stunts)
169) Mirek Navratil (Stunts)
170) Chris Manger (Stunts)
171) Tubardh Wilson (Stunts)
172) David Weiss (Stunts)
173) Ian Walker (Stunts)
174) Martin 'Mato' Uhrovcik (Stunts)
175) R.J. Steel (Stunts)
176) Gordon Smith (Stunts)
177) José María Serrano (Stunts)
178) Ken Scotland (Stunts)
179) Jean-Phillipe Roman (Stunts)
180) Marc Roberts (Stunts)
181) Pauline Richards (Stunts)
182) Peter Olgyay (Stunts)
183) Mustapha Natouri (Stunts)
184) Randy Miller (Stunt Double)
185) Ivan Mica (Stunts)
186) Robbie MacFarlane (Stunts)
187) Radowan Kak (Stunts)
188) Kevin Johnson (Stunts)
189) Carlton Headley (Stunts)
190) Kamil Fojtik (Stunts)
191) Mohammed Enahal (Stunts)
192) Walter Difrancesco (Stunts)
193) Michel Didier (Stunts)
194) Forbes Cowan (Stunts)
195) Gianluca Coppetta (Stunts)
196) Alessandro Casalino (Stunts)
197) Sergio Casadei (Stunts)
198) Manuel Cabrera (Stunts)
199) Ryan Alber (Stunt Double) Ko'proq o'qish >

Skrinshotlar
0_1657055324.jpg
1_1657055324.jpg
2_1657055324.jpg
3_1657055324.jpg
Tavsiya qilingan kinolar

© FreeKino.NET 2021 Barcha huquqlar himoyalangan. Filmlarga bo'lgan huquq ularning mualliflariga tegishli. Barcha filmlar faqat ma'lumot olish uchun mo'ljallangan. Foydalanuvchilar joylashtirgan noqonuniy materiallar uchun ma'muriyat javobgar emas! Har qanday film mualliflik huquqi egasining iltimosiga binoan olib tashlanadi.

Mualliflik HuquqiReklamaSupport TelegramЯндекс.Метрика