Gravitatsiya - Uzbek Tilida

Скачать
2013 1 ч. 31 мин. HD
Drama , Triller , Fantastika , Tarjima kinolar
Gravitatsiya
  • Kino nomi: Gravitatsiya (Гравитация)
  • Sifat: HD
  • Mamlakat: AQSH
  • Dublyaj: Professional (PRO)
Kino tavsifi

Доктор Райан Стоун, блестящий специалист в области медицинского инжиниринга, отправляется в свою первую космическую миссию под командованием ветерана астронавтики Мэтта Ковальски, для которого этот полет — последний перед отставкой. Но во время, казалось бы, рутинной работы за бортом случается катастрофа. Шаттл уничтожен, а Стоун и Ковальски остаются совершенно одни; они находятся в связке друг с другом, и все, что они могут, — это двигаться по орбите в абсолютно черном пространстве без всякой связи с Землей и какой-либо надежды на спасение.

Roles of actors:
1) Sandra Bullock (Dr. Ryan Stone)
2) George Clooney (Lt. Matt Kowalski)
3) Ed Harris (Mission Control (voice))
4) Orto Ignatiussen (Aningaaq (voice))
5) Phaldut Sharma (Shariff (voice))
6) Amy Warren (Explorer Captain (voice))
7) Basher Savage (Space Station Captain (voice))


People who worked on the film:
1) Lucinda Syson (Casting)
2) Robert Richardson (Thanks)
3) Alejandro González Iñárritu (Thanks)
4) Kim McGarrity (Stunts)
5) James Cameron (Thanks)
6) Emmanuel Lubezki (Director of Photography)
7) David Rubin (Casting)
8) Neil Corbould (Special Effects Supervisor)
9) Mark Scruton (Supervising Art Director)
10) David Fincher (Thanks)
11) Skip Lievsay (Sound Re-Recording Mixer)
12) Michael Seresin (Additional Photography)
13) Andy Nicholson (Production Design)
14) David Heyman (Producer)
15) Alfonso Cuarón (Director)
16) Alfonso Cuarón (Editor)
17) Alfonso Cuarón (Producer)
18) Alfonso Cuarón (Writer)
19) Jany Temime (Costume Design)
20) David Cronnelly (Stunts)
21) Andy Smart (Stunts)
22) Glenn Freemantle (Sound Designer)
23) Glenn Freemantle (Supervising Sound Editor)
24) Gillian Dodders (Dialogue Editor)
25) Hugo Adams (Foley Editor)
26) Ben Barker (Sound Designer)
27) David Siegel (Unit Production Manager)
28) Steven Price (Original Music Composer)
29) Guillermo del Toro (Thanks)
30) Nicolas Becker (Foley)
31) Jon Bunker (Concept Artist)
32) Joanne Woollard (Set Decoration)
33) Richard Hicks (Casting)
34) Timothy J. Sexton (Thanks)
35) Christopher DeFaria (Executive Producer)
36) Waldo Sanchez (Hairstylist)
37) Lewis Jones (Scoring Mixer)
38) Tony Rowland (Dolly Grip)
39) Tom Brewster (Third Assistant Director)
40) Stephen E. Hagen (First Assistant Director)
41) Mark DeSimone (ADR Mixer)
42) Joaquim Dos Santos (Rotoscoping Artist)
43) Chris Munro (Production Sound Mixer)
44) Tony Clark (Visual Effects)
45) Nellie Burroughes (Stunts)
46) Peter Weireter (Security)
47) Irene Navarro (Matte Painter)
48) Gareth Cousins (Scoring Mixer)
49) Jonás Cuarón (Writer)
50) Mark Henson (Stunt Coordinator)
51) Mark Sanger (Editor)
52) Jessie Thiele (Post Production Supervisor)
53) Daniel May (3D Modeller)
54) Stephen Jones (Executive Producer)
55) Josh Robertson (First Assistant Director)
56) Janey Temime (Costume Design)
57) Stephanie Carey (Stunts)
58) Alexis Wajsbrot (CG Supervisor)
59) Fiona Walkinshaw (Visual Effects Producer)
60) Nikki Penny (Executive Producer)
61) Emma Zee (Post Production Supervisor)
62) Lisa Hannigan (Vocals)
63) Jonathan Fawkner (Additional Visual Effects)
64) Dadi Einarsson (Pre-Visualization Supervisor)
65) Christopher Benstead (Music Editor)
66) Christopher Benstead (Sound Re-Recording Mixer)
67) Niv Adiri (Sound Re-Recording Mixer)
68) Danny Freemantle (Sound Effects Editor)
69) Eilam Hoffman (Sound Designer)
70) Peter Taylor (Camera Operator)
71) Alex Meddick (Visual Effects)
72) Michael Mulholland (CG Supervisor)
73) Tom Woodall (Visual Effects Editor)
74) Emilie O'Connor (Dialogue Editor)
75) John Higgins (Chief Lighting Technician)
76) Heather Noble (Art Department Coordinator)
77) Robert E. Evans (Rotoscoping Artist)
78) Lars Vinther (Visual Effects Editor)
79) Nina Hartstone (ADR Editor)
80) Nina Hartstone (Supervising Dialogue Editor)
81) Jamie Harcourt (Camera Operator)
82) Wayne Leach (Rigging Gaffer)
83) Laura Miles (Script Supervisor)
84) Todd Kleparski (Digital Intermediate)
85) Tim Webber (Visual Effects Supervisor)
86) Ashley Palin (Lighting Supervisor)
87) Janine Rath (Hairstylist)
88) Frances Richardson (Assistant Accountant)
89) Chris Cull (Property Master)
90) Jack Warrender (Video Assist Operator)
91) Matthew Bristowe (Head of Production)
92) Nick Watson (Dolby Consultant)
93) Alf Tramontin (Steadicam Operator)
94) Olly Tellett (First Assistant Camera)
95) Brett Margules (Animation)
96) Eddie Prickett (Animation)
97) Sven Assmuss (Animation)
98) Lexie Busby (Visual Effects Production Manager)
99) Rosie Goodwin (Set Decoration)
100) Pamela S. Westmore (Makeup Artist)
101) Samantha Knox-Johnston (Special Effects Coordinator)
102) Max Solomon (Animation Supervisor)
103) David Shirk (Animation Supervisor)
104) Chris Lawrence (CG Supervisor)
105) Sylvain Degrotte (CG Supervisor)
106) Nikhil M. Anand (Simulation & Effects Artist)
107) Daniele Antinolfi (Simulation & Effects Artist)
108) Andrea Arghinenti (Simulation & Effects Artist)
109) Harry Bardak (Sequence Supervisor)
110) Phoenix Chan (Simulation & Effects Artist)
111) Michelle Dean (Simulation & Effects Artist)
112) Alessandro Gobbetti (Simulation & Effects Artist)
113) Jessica Amber Hurst (Simulation & Effects Artist)
114) Paul Hurwitz (Simulation & Effects Artist)
115) Bastian Klucker (Simulation & Effects Artist)
116) Chirag Mistry (Simulation & Effects Artist)
117) Susannah Marie Williams (Simulation & Effects Artist)
118) Lukasz Bukowiecki (Visual Effects Editor)
119) Richard Graham (Visual Effects Producer)
120) Charles Howell (Visual Effects Producer)
121) Richard McBride (Visual Effects Supervisor)
122) Dominic Thomson (Digital Intermediate)
123) Tania Clarke (First Assistant Editor)
124) Debs Richardson (First Assistant Editor)
125) Lisa Stone (Publicist)
126) Gonzálo García Barcha (Title Designer)
127) Gabriela Rodríguez (Associate Producer)
128) Nick Del-Molino (Sound Mix Technician)
129) Ian Cope (Visual Effects)
130) Dennis Jones (Visual Effects)
131) Chris Navarro (ADR Mixer)
132) Gary Arthurs (Stunts)
133) Ric Schnupp (ADR Mixer)
134) Manex Efrem (Special Effects Supervisor)
135) Steve Pang (Visual Effects Editor)
136) David Butterworth (Orchestrator)
137) Dale Newton (Lead Animator)
138) James D. Fleming (Compositing Lead)
139) Laurent Benhamo (Animation)
140) Dora Krolikowska (Second Assistant Camera)
141) Mark Bakowski (Compositing Supervisor)
142) Ben Howard (Second Assistant Director)
143) Kubilay Kocaoglu (Animation)
144) Antonio Marra (Pipeline Technical Director)
145) Darren Hayward (Standby Carpenter)
146) Julian Caldow (Concept Artist)
147) Pat Garrett (Key Grip)
148) Geoff Alexander (Conductor)
149) Jo McLaren (Stunts)
150) Steven Mates (Visual Effects Assistant Editor)
151) Anna V. James (Visual Effects Production Manager)
152) Steve Finn (Boom Operator)
153) Rob Garner (Compositor)
154) Florian Parrot (Animation)
155) Nick Freemantle (Assistant Sound Editor)
156) Steve Harding (Unit Production Manager)
157) Sam Hodge (CG Supervisor)
158) Marcia Gay (Second Assistant Director)
159) Shahar Levavi (Animation)
160) Peter N. Brown (Construction Manager)
161) Laurent Laban (Animation)
162) Sasha Leigh Izadpanah (Rotoscoping Artist)
163) Benoit Bargeton (Animation)
164) Phil Eldridge (Visual Effects Editor)
165) Anthony Smith (Compositing Supervisor)
166) Toby Hefferman (First Assistant Director)
167) Chris Baker (Concept Artist)
168) Tim Bowman (Visual Effects)
169) Max Horton (Digital Colorist)
170) José Luis de Lucas (Animation)
171) Steven Sandles (Simulation & Effects Artist)
172) James Nicholl (Simulation & Effects Artist)
173) Tabitha Dean (Visual Effects Editor)
174) Warwick Hewett (Visual Effects Production Manager)
175) George Bird (Lighting Technician)
176) David A. Smith (Set Production Assistant)
177) Brian Taylor (Dolly Grip)
178) Matt Jones (Scoring Mixer)
179) Jan Meade (Visual Effects Coordinator)
180) Jonathan Scott (Production Coordinator)
181) Sian Milne (Stunts)
182) Belinda McGinley (Stunts)
183) Matthew Twyford (Compositing Lead)
184) Phil Murray (Dolly Grip)
185) Marco Aurélio Engelmann Santos (Compositor)
186) Nick Pill (Visual Effects)
187) Gareth Jones (Rotoscoping Artist)
188) Sidney Kombo (Animation)
189) Sagar Rathod (Simulation & Effects Artist)
190) Penn Stevens (Simulation & Effects Artist)
191) Alison Winter (Production Assistant)
192) Sarah McLauchlan (Visual Effects)
193) Edward Brett (First Assistant Director)
194) Sandy Sutherland (CG Artist)
195) Dan Victoire (Rotoscoping Artist)
196) David Simpson (Compositor)
197) Christian Kaestner (Compositor)
198) Ryan McGuire (Thanks)
199) Ricky Leach (Compositor)
200) Roger Linley (Musician)
201) Jose Luis Gomez Diaz (Pipeline Technical Director)
202) Adrian Bell (Shading)
203) Andrew Dudman (Scoring Mixer)
204) Stephen Mathie (Lighting Technician)
205) Marcus Goodwin (Visual Effects Production Manager)
206) Stephanie Saillard (Compositor)
207) Vincent Houze (CG Artist)
208) Adeline Grange (Animation)
209) Jess Hunt (Rotoscoping Artist)
210) Bryon Caldwell (Animation)
211) Russell Pawson (Visual Effects Editor)
212) Emily-Rose Yiaxis (Assistant Costume Designer)
213) Nico Scapel (Rigging Supervisor)
214) Sam Okell (Scoring Mixer)
215) Nicholas Hampshire (Pipeline Technical Director)
216) Andy Stallabrass (ADR Mixer)
217) Milen Piskuliyski (Rotoscoping Artist)
218) Diz Sharpe (Stunts)
219) Daniel Batt (Rotoscoping Artist)
220) Jenny Hawkins (Costumer)
221) Siobhan Boyes (Post Production Coordinator)
222) Michael Brunet (Lead Animator)
223) Rick Poley (Visual Effects Coordinator)
224) Paul Threadgold (3D Modeller)
225) Peter Marsden (Digital Imaging Technician)
226) Mathieu Vig (Lead Animator)
227) David J. Nolan (Rotoscoping Artist)
228) Michael Christophersson (Rotoscoping Artist)
229) Mark Grew (Special Effects Technician)
230) Leo Neelands (Compositor)
231) Stein Lotveit (Animation)
232) Casey Michaels (Stunts)
233) Richard Courtman (Rotoscoping Artist)
234) Bruce Nelson (Compositing Lead)
235) Claudia Lechen (Compositor)
236) Lars Erik Eriksen (Rotoscoping Artist)
237) Scott Dawkins (Rotoscoping Artist)
238) Bjarni Robert Bragason (Compositing Lead)
239) Gavin McKenzie (Compositor)
240) Mark Millena (Rotoscoping Artist)
241) Lauren McCallum (Visual Effects Coordinator)
242) Sam Osborne (Compositing Lead)
243) Adriano Mulè (Compositor)
244) Anthony Luigi Santoro (Compositing Lead)
245) Ivan Weightman (3D Modeller)
246) Jamie Martin (3D Modeller)
247) Rhys Pugh (3D Modeller)
248) Caroline Pool (Art Department Assistant)
249) Dan Bryant (Dressing Prop)
250) Alan Perez (Standby Rigger)
251) Danny Webster (Standby Rigger)
252) Dean Smith (Standby Rigger)
253) Joe Kearns (Scoring Mixer)
254) Toby Hulbert (Scoring Mixer)
255) Aurélien Mauro (Sound Mix Technician)
256) Haley Glennie-Smith (Vocals)
257) Katherine Ellis (Vocals)
258) Jonathan Bickerdike (Special Effects Technician)
259) Karol Stachowicz (Special Effects Technician)
260) Kevin Lumley (Special Effects Technician)
261) Stuart Kerr (Special Effects Technician)
262) Shelly Benison (Stunts)
263) Juliette Cheveley (Stunts)
264) Bean Peel (Stunts)
265) Arran Topham (Stunts)
266) Terry May (Chief Lighting Technician)
267) Bernard O'Brien (Lighting Technician)
268) Darren Howton (Lighting Technician)
269) Tom Wade (Second Assistant Camera)
270) Deven Saxena (Background Designer)
271) Tamsin Flower (Costumer)
272) Jemma Jessup (Costumer)
273) Martin Wickman (Thanks)
274) Betty Ainslie (Assistant Accountant)
275) Sammy Horton (Assistant Accountant)
276) Stephen McConnell (Assistant Accountant)
277) Valerie Rosewell (Assistant Accountant)
278) Fiona May McLaren (Assistant Accountant)
279) Gemma Todd Smithers (Assistant Accountant)
280) Glenn Diot (Assistant Production Coordinator)
281) Chorley Bunce (Catering)
282) Johnny Gayner (Medical Consultant)
283) Kiattiyot Panichprecha (Pipeline Technical Director)
284) Dilip Patel (Production Accountant)
285) Cenay Said (Production Assistant)
286) Craig Jamieson (Production Assistant)
287) Ruth Antoine (Production Assistant)
288) Phoebe Vale Markham (Production Assistant)
289) Kevin Baulcomb (Production Secretary)
290) Giovanni Zeqireya (Security)
291) Amy Irvine (Set Production Assistant)
292) Annie Hitchcock (Set Production Assistant)
293) Shannon Elphick (Unit Medic)
294) Alex Rothwell (Shading)
295) Jami Levesque (Shading)
296) Aldo Gagliardi (Animation)
297) Alfonso Sicilia (Animation)
298) Aziz Kocanaogullari (Animation)
299) Daniel Gerhardt (Animation)
300) Duncan Ransom (Animation)
301) Elwaleed Suliman (Animation)
302) Graham Gallagher (Animation)
303) Jean Poh (Animation)
304) Jonny Hall (Animation)
305) Karl Erlandsen (Animation)
306) Mario de Dios (Animation)
307) Wei Xing Yong (Animation)
308) Jasper Parker Trenfield (Animation)
309) Óscar Carámbano (Animation)
310) Pep L. Llado (Animation)
311) Anthony Chappina (CG Artist)
312) Ben Frost (CG Artist)
313) David Louis (CG Artist)
314) Duarte Victorino (CG Artist)
315) Emanuele Paris (CG Artist)
316) Eoghan Cunneen (CG Artist)
317) Johannes Richter (CG Artist)
318) Poya Shohani (CG Artist)
319) Reinhold Rittinger (CG Artist)
320) Rob Richardson (CG Artist)
321) Selcuk Ergen (CG Artist)
322) Thanos Topouzis (CG Artist)
323) Yann Moalic (CG Artist)
324) Gregory Louden (CG Artist)
325) Steve Hardy (CG Artist)
326) Aaron Lear (Compositor)
327) Adam Parker (Compositor)
328) Aled Rhys Jones (Compositor)
329) Alexander Eriksson (Compositor)
330) Amy Davis (Compositor)
331) Arianna Lago (Compositor)
332) Ben Aickin (Compositor)
333) Elena Topouzoglou (Compositor)
334) Ellie Meure (Compositor)
335) Giacomo Matteucci (Compositor)
336) Helen Bunker (Compositor)
337) Juan Salazar (Compositor)
338) Kate Burgess (Compositor)
339) Marc Rice (Compositor)
340) Miguel Carballal (Compositor)
341) Roland Friedrich (Compositor)
342) Tigran Badalyan (Compositor)
343) Otto Thorbjornsen (Compositor)
344) Ricardo Ferreira (Digital Compositor)
345) Liam Russell (Lead Animator)
346) Simon Thistlethwaite (Lead Animator)
347) Charlie Armstrong (Compositing Lead)
348) John Peck (Compositing Lead)
349) Kevin Bell (Compositing Lead)
350) Mark Casey (Compositing Lead)
351) Theodor Groeneboom (Compositing Lead)
352) Thomas Dyg (Compositing Lead)
353) Tom Baskaya (Compositing Lead)
354) Vladislav Akhtyrskiy (Compositing Lead)
355) Christian Zeh (Compositing Lead)
356) Jack Hawkes (Visual Effects Coordinator)
357) Antoine Goncalves (Matte Painter)
358) Carl Edlund (Matte Painter)
359) Charlie Bennett (Matte Painter)
360) Florence Durante (Matte Painter)
361) Scott McInnes (Matte Painter)
362) Daniele Federico (Pipeline Technical Director)
363) Daphna Wegner (Pipeline Technical Director)
364) Declan McGuire (Pipeline Technical Director)
365) Francois Bleibel (Pipeline Technical Director)
366) Henry Bush (Pipeline Technical Director)
367) Jacob Telleen (Pipeline Technical Director)
368) John van Leeuwen (Pipeline Technical Director)
369) Lars Vanderbijl (Pipeline Technical Director)
370) Max Williams (Pipeline Technical Director)
371) Michele Bosi (Pipeline Technical Director)
372) Pete Capelluto (Pipeline Technical Director)
373) Rico Dober (Pipeline Technical Director)
374) Stefano Tabacco (Pipeline Technical Director)
375) Tolu Aina (Pipeline Technical Director)
376) Ian Thompson (Pipeline Technical Director)
377) Alexander Swann (Rotoscoping Artist)
378) Jo De Mey (Rotoscoping Artist)
379) Ravi Krishna Kasumarthy (Rotoscoping Artist)
380) Siân Rees (Rotoscoping Artist)
381) Valur Zophoníasson (Rotoscoping Artist)
382) Abby Jacobsen (Rotoscoping Artist)
383) Altug Tumer (Rotoscoping Artist)
384) Ching-Yi Chen (Rotoscoping Artist)
385) Donia Sonkor (Rotoscoping Artist)
386) Gareth Tredrea (Rotoscoping Artist)
387) Gunnhildur Thorkelsdottir (Rotoscoping Artist)
388) Henrik Linnet (Rotoscoping Artist)
389) Hollie Taylor (Rotoscoping Artist)
390) Jakub Jezek (Rotoscoping Artist)
391) Kai Gadd (Rotoscoping Artist)
392) Kye Dorricott (Rotoscoping Artist)
393) Lee Chan Popo (Rotoscoping Artist)
394) Oliver Fergusson-Taylor (Rotoscoping Artist)
395) Prathap Sekar (Rotoscoping Artist)
396) Michael Adam Thompson (Simulation & Effects Artist)
397) Adrian Pinder (Simulation & Effects Artist)
398) Andrea Tozzo (Simulation & Effects Artist)
399) Dan Warder (Simulation & Effects Artist)
400) Devdatta Nerurkar (Simulation & Effects Artist)
401) Ervin Kaszap (Simulation & Effects Artist)
402) Ken Shimizu (Simulation & Effects Artist)
403) Kishore Singh (Simulation & Effects Artist)
404) Marcus Ottosson (Simulation & Effects Artist)
405) Philip J. Robinson (Simulation & Effects Artist)
406) Ryan Rubi (Simulation & Effects Artist)
407) Wayde Duncan-Smith (Simulation & Effects Artist)
408) Chris Parks (Stereoscopic Supervisor)
409) Adam Paschke (Visual Effects)
410) Adam Potter (Visual Effects)
411) Ben Paschke (Visual Effects)
412) Damien Thaller (Visual Effects)
413) Dan Wills (Visual Effects)
414) Daniel Thompson (Visual Effects)
415) Matthew Shaw (Visual Effects)
416) Paul Kirwan (Visual Effects)
417) Premamurti Paetsch (Visual Effects)
418) Sam Hancock (Visual Effects)
419) Aysha Ley (Visual Effects Coordinator)
420) Bonnie Lin (Visual Effects Coordinator)
421) Claire Galpin (Visual Effects Coordinator)
422) Emma Bacon (Visual Effects Coordinator)
423) Eoin Hegan (Visual Effects Coordinator)
424) Fiona Carruthers (Visual Effects Coordinator)
425) Lucinda Keeler (Visual Effects Coordinator)
426) Matina Skouteri (Visual Effects Coordinator)
427) Sarah Lister (Visual Effects Coordinator)
428) Sophie Carroll (Visual Effects Coordinator)
429) Lorna Paterson (Visual Effects Producer)
430) Danielle Morley (Visual Effects Production Manager)
431) Manuel Perez (Compositor)
432) Andy Walker (CG Supervisor) Ko'proq o'qish >

Tavsiya qilingan kinolar

© FreeKino.NET 2021 Barcha huquqlar himoyalangan. Filmlarga bo'lgan huquq ularning mualliflariga tegishli. Barcha filmlar faqat ma'lumot olish uchun mo'ljallangan. Foydalanuvchilar joylashtirgan noqonuniy materiallar uchun ma'muriyat javobgar emas! Har qanday film mualliflik huquqi egasining iltimosiga binoan olib tashlanadi.

Mualliflik HuquqiReklamaSupport TelegramЯндекс.Метрика