Haqiqiy yolg'on - Uzbek Tilida

1994 2 ч. 15 мин. HD
Jangari , Triller , Tarjima kinolar
Haqiqiy yolg'on
  • Kino nomi: Haqiqiy yolg'on (Правдивая ложь)
  • Sifat: HD
  • Mamlakat: AQSH
  • Dublyaj: Professional (PRO)
Kino tavsifi

Для своей семьи Гарри Таскер — любящий муж и отец, человек скромный и рассеянный, обыкновенный продавец компьютеров, «не вылезающий» с работы ни днем, ни ночью. Но лишь немногие знают, что на самом деле Гарри — специальный агент тайной правительственной службы, специализирующийся на особо опасных заданиях, владеющий кучей языков, всеми видами оружия и всеми возможными способами «отправки» злодеев на тот свет.

Roles of actors:
1) Arnold Schwarzenegger (Harry Tasker)
2) Jamie Lee Curtis (Helen Tasker)
3) Tom Arnold (Albert Gibson)
4) Bill Paxton (Simon)
5) Tia Carrere (Juno Skinner)
6) Art Malik (Salim Abu Aziz)
7) Eliza Dushku (Dana Tasker)
8) Grant Heslov (Faisil)
9) Charlton Heston (Spencer Trilby)
10) Marshall Manesh (Jamal Khaled)
11) James Allen (Colonel)
13) Jane Morris (Janice)
14) Katsy Chappell (Allison)
15) Crystina Wyler (Charlene)
16) Ofer Samra (Yusif)
17) Paul Barselou (Old Guy in Bathroom)
19) Jean-Claude Parachini (Jean-Claude)
20) Uzi Gal (Lead Terrorist)
21) Majed Ibrahim (High Rise Terrorist)
22) Armen Ksajikian (Juno's Chauffeur)
23) Mike Akrawi (Jihad Cameraman)
24) Mike Cameron (Citation Pilot)
25) Charles Cragin (Samir)
26) Louai Mardini (Bread Van Terrorist #1)
27) Gino Salvano (Bread Van Terrorist #2)
28) Scott Dotson (Harrier Pilot)
29) Tom Isbell (Reporter at High Rise)
31) Sergio Kato (Bread Van Terrorist #3 (uncredited))


People who worked on the film:
1) Mark Goldblatt (Editor)
2) Mali Finn (Casting)
3) Cindy Carr (Set Decoration)
4) James Cameron (Screenplay)
5) James Cameron (Director)
6) James Cameron (Producer)
7) Brad Fiedel (Original Music Composer)
8) David Kneupper (Sound Designer)
9) Clayton Collins (Sound Editor)
10) Robert W. Laing (Art Direction)
11) Peter Lamont (Production Design)
12) Stephanie Austin (Producer)
13) Richard A. Harris (Editor)
14) Conrad Buff IV (Editor)
15) Marlene Stewart (Costume Design)
16) Nicholas R. Allen (Boom Operator)
17) Jeff Dawn (Makeup Supervisor)
18) Bob Beher (Sound Effects Editor)
19) Aldric La'Auli Porter (First Assistant Director)
20) Russell Carpenter (Director of Photography)
21) Martin Laing (Assistant Art Director)
22) Kenny Alexander (Stunts)
23) Claude Zidi (Screenplay)
24) Aron Warner (Production Executive)
25) Joel Kramer (Stunt Coordinator)
26) Thomas L. Fisher (Special Effects Coordinator)
27) Jon Danniells (Leadman)
28) Peter Kent (Stunt Double)
29) J. Michael Muro (Steadicam Operator)
30) Simon Michaël (Screenplay)
31) Rae Sanchini (Executive Producer)
32) Emily Schweber (Casting Associate)
33) Didier Kaminka (Screenplay)
34) Shirley Walker (Conductor)
35) Michael St. Hilaire (Camera Operator)
36) Lawrence Kasanoff (Executive Producer)
37) E. J. Foerster (Second Unit Director)
38) John Bruno (Visual Effects Supervisor)
39) Glenn R. Wilder (Second Unit Director)
40) Paddy Cullen (Production Supervisor)
41) Teresa Cheng (Digital Effects Producer)
42) Bret Mixon (Roto Supervisor)
43) Paul Richards (Set Dresser)
44) Charles Stewart (Property Master)
45) Knox White (Utility Sound)
46) Robert Shriver (Executive Producer)
47) Michael Novotny (Art Direction)
48) Kyle Cooper (Title Designer)
49) Scott Thaler (Unit Production Manager)
50) Gregg Baxter (Supervising Sound Editor)
51) Mike Chambers (Visual Effects Producer)
52) Michael Condro (First Assistant Camera)
53) Lucia Mace (Hairstylist)
54) Lisa Lovaas (Costume Supervisor)
55) David L. Butler (Aerial Director of Photography)
56) John Calvin Doyle (Stunt Driver)
57) Lynne Hockney (Choreographer)
58) Sharron Reynolds-Enriquez (Script Supervisor)
59) Joseph Hodges (Set Designer)
60) Lloyd Moriarity (Key Grip)
61) Pete Romano (Underwater Camera)
62) Zade Rosenthal (Still Photographer)
63) William D. McLane (Greensman)
64) Richard Dwan Jr. (Dialogue Editor)
65) Carol Flaisher (Location Manager)
66) Chris Jargo (ADR Editor)
67) Willy Allen (Foley Editor)
68) Peter Tothpal (Key Hair Stylist)
69) Lauren Alexandra Ritchie (Post Production Coordinator)
70) Jacques Stroweis (Digital Effects Supervisor)
71) Brent Boates (Storyboard)
72) Douglas Greenfield (Dolby Consultant)
73) Crystal Dowd (Visual Effects Coordinator)
74) Allen Cappuccilli (Visual Effects Editor)
75) Robert Batha (First Assistant Sound Editor)
76) Kevin Andrew Smith (Systems Administrators & Support)
77) Ellen Somers (Head of Production)
78) Pamela Easley (Associate Producer)
79) Aaron Dem (Production Coordinator)
80) Linda Boykin-Williams (Makeup Artist)
81) Fran Allgood (Set Costumer)
82) Randy Gerston (Music Supervisor)
83) Chrisi Karvonides-Dushenko (Assistant Costume Designer)
84) Lee Orloff (Sound Mixer)
85) Dan Muscarella (Color Timer)
86) Patty von Arx (Music Editor)
87) Allan K. Rosen (Supervising Music Editor)
88) Rick A. West (Chief Lighting Technician)
89) Gary L. King (Special Effects Assistant)
90) Susannah Brengel (Production Accountant)
91) James Ashwill (Foley Mixer)
92) Tim Boyle (Scoring Mixer)
93) John Rotondi (Sound Engineer)
94) Rome Duval (Carpenter)
95) Chris Santini (Construction Foreman)
96) Tom Cranham (Production Illustrator)
97) Patrick Burn (Assistant Location Manager)
98) Harry Lu (Weapons Master)
99) Marie Nashold (Set Medic)
100) Jane Kass (Assistant Editor)
101) Brian A. Pitts (Rigging Grip)
102) Kirk Bloomberg (Second Assistant Camera)
103) Teri Anne Kopp (Art Department Coordinator)
104) J. Michael Haynie (First Assistant Director)
105) William Les Collins (Construction Coordinator)
106) Kieran Woo (Production Controller)
107) Mary Nelson-Duerrstein (Negative Cutter)
108) David Ticotin (Second Second Assistant Director)
109) Hugh McCallum (Additional Grip)
110) William Buckingham III (Grip)
111) Donald R. Casella (Transportation Coordinator)
112) Josh Margolies (Visual Effects Assistant Editor)
113) Robert Hutchins (Pyrotechnician)
114) Jack Reeves (Scenic Artist)
115) Mike Brooks (Propmaker)
116) Doug Chartier (Dolly Grip)
117) Marce Sterner (Location Scout)
118) Dean F. Janik (Painter)
119) Monty Shook (Sculptor)
120) Joseph Calta (Standby Painter)
121) Bobby Enriquez (Driver)
122) Amy La Licata (Loader)
123) Price Pethel (Post Production Supervisor)
124) Michael Salven (Key Set Production Assistant)
125) Rick Bozeat (Sound Recordist)
126) Kathleen Conway (Stand In)
127) Peter Farson (Supervising Animator)
128) Barb Meier (Technical Supervisor)
129) Charles May II (Video Assist Operator)
130) Robert Neville (Best Boy Electric)
131) John L. Dardis (Electrician)
132) Lisa Aycock (Digital Compositors)
133) Jon Aghassian (Data Wrangler)
134) Mark R. Jackson (First Assistant Camera)
135) Stephen Sobisky (Project Manager)
136) Scott Ross (General Manager)
137) Howell Caldwell (Second Second Assistant Director)
138) Rick Fleishman (Music Coordinator)
139) Stacy Layne Kramer (Assistant Accountant)
140) Sean Hood (Swing)
141) Eugene B. Kerry (Best Boy Grip)
142) Tom Numbers (Key Costumer)
143) John Patteson (Assistant Property Master)
144) Thomas Conroy (Graphic Designer)
145) Jeanna Crawford (Special Effects Technician)
146) Scott Hering (Assistant Camera)
147) Nigel Arscott (Location Assistant)
148) Peter Kelley (Dialogue Coach)
149) John R. Hansen (Payroll Accountant)
150) Jeff Senour (Pilot)
151) Trish Minnich (Production Assistant)
152) Tim Scannell (Rotoscoping Artist)
153) Martin Jedlicka (Second Assistant Director)
154) Karin Roffman (Trainee Production Coordinator)
155) Nancy Townsend (Trainee Production Coordinator) Ko'proq o'qish >

Tavsiya qilingan kinolar

© FreeKino.NET 2021 Barcha huquqlar himoyalangan. Filmlarga bo'lgan huquq ularning mualliflariga tegishli. Barcha filmlar faqat ma'lumot olish uchun mo'ljallangan. Foydalanuvchilar joylashtirgan noqonuniy materiallar uchun ma'muriyat javobgar emas! Har qanday film mualliflik huquqi egasining iltimosiga binoan olib tashlanadi.