Qarchig'ayning qulashi - Uzbek Tilida

Скачать
2001 2 ч. 24 мин. SD
Jangari , Harbiy , Tarixiy , Tarjima kinolar
Qarchig'ayning qulashi
  • Kino nomi: Qarchig'ayning qulashi (Черный ястреб)
  • Sifat: SD
  • Mamlakat: Buyuk britaniya , AQSH
  • Dublyaj: Professional (Pro)
Kino tavsifi

Somali, 1993 yil. Mamlakat ochlikdan o'lmoqda, qurbonlar soni uch yuz mingdan oshdi. BMT tinchlikparvar kuchlari tartibni tiklashga va oziq -ovqat etkazib berishni tashkil qilishga harakat qilmoqda. Vashington ularga yordam berish uchun Amerika armiyasining elita bo'linmalari, mashhur "Delta" otryadlari va armiya qo'riqchilaridan yarim ming kishini yubordi.

Сомали, 1993 год. Страна вымирает от голода, число жертв превысило триста тысяч человек. Миротворческие силы ООН пытаются восстановить порядок и организовать поставки продовольствия. В помощь им Вашингтон выслал полтысячи человек из элитных подразделений американской армии, знаменитые отряды «Дельта» и армейских рейнджеров.

Roles of actors:
1) Josh Hartnett (SSgt. Matt Eversmann)
2) Ewan McGregor (Spec. John Grimes)
3) Eric Bana (Sfc. Norm 'Hoot' Hooten)
4) Jason Isaacs (Capt. Mike Steele)
5) William Fichtner (Sfc. Jeff Sanderson)
6) Tom Sizemore (Lt. Col. Danny McKnight)
7) Ewen Bremner (Spec. Shawn Nelson)
8) Sam Shepard (Maj. Gen. William F. Garrison)
9) Orlando Bloom (Todd Blackburn)
10) Tom Hardy (Spec. Lance Twombly)
11) Charlie Hofheimer (Cpl. James 'Jamie' Smith)
12) Hugh Dancy (Sfc. Kurt Schmid)
13) Tom Guiry (SSgt. Ed Yurek)
14) Brian Van Holt (SSgt. Jeff Struecker)
15) Steven Ford (Lt. Col. Joe Cribbs)
16) Ron Eldard (CWO Michael Durant)
17) Gregory Sporleder (Sgt. Scott Galentine)
18) Zeljko Ivanek (Lt. Col. Gary Harrell)
19) Matthew Marsden (Spec. Dale Sizemore)
20) Nikolaj Coster-Waldau (MSgt. Gary Gordon)
21) Johnny Strong (Sfc. Randy Shughart)
22) Kim Coates (MSgt. Tim "Griz" Martin)
23) Jeremy Piven (CWO Cliff 'Elvis' Wolcott)
24) Enrique Murciano (Sgt. Lorenzo Ruiz)
25) Glenn Morshower (Lt. Col. Tom Matthews)
26) Brendan Sexton III (Pfc. Richard 'Alphabet' Kowalewski)
27) Carmine Giovinazzo (Sgt. Mike Goodale)
28) George Harris (Osman Atto)
29) Razaaq Adoti (Yousuf Dahir Mo'alim)
30) Treva Etienne (Abdullahi 'Firimbi' Hassan)
31) Jason Hildebrandt (CWO Dan Jollata)
32) Ty Burrell (Wilkinson)
33) Giannina Facio (Stephanie Shughart)
34) Boyd Kestner (Goffena)
35) Ioan Gruffudd (Beales)
36) Richard Tyson (le sergent Daniel Busch)
37) Corey Johnson (U.S. Medic (uncredited))


People who worked on the film:
1) Jerry Bruckheimer (Producer)
2) Hans Zimmer (Original Music Composer)
3) Mike Stenson (Executive Producer)
4) Chad Oman (Executive Producer)
5) Pat Sandston (Associate Producer)
6) Ridley Scott (Director)
7) Ridley Scott (Producer)
8) Bonnie Timmermann (Casting)
9) Branko Lustig (Executive Producer)
10) Branko Lustig (Unit Production Manager)
11) Arthur Max (Production Design)
12) Pietro Scalia (Editor)
13) Colin Coull (Digital Color Timer)
14) Slawomir Idziak (Director of Photography)
15) Bob Badami (Music Supervisor)
16) Marco Trentini (Supervising Art Director)
17) Neil Corbould (Special Effects Supervisor)
18) Cliff Robinson (Art Direction)
19) Daniele Massaccesi (Steadicam Operator)
20) Keith Pain (Art Direction)
21) Sammy Sheldon (Costume Design)
22) Terry Needham (Associate Producer)
23) Terry Needham (First Assistant Director)
24) Damian Anderson (Assistant Production Coordinator)
25) Anna MacKenzie (Supervising ADR Editor)
26) Dino Dimuro (Sound Effects Editor)
27) Mark Bowden (Novel)
28) Ken Nolan (Screenplay)
29) Simon West (Executive Producer)
30) Elli Griff (Set Decoration)
31) David Murphy (Costume Design)
32) Charles Newirth (Executive In Charge Of Production)
33) Christopher Assells (Sound Effects Editor)
34) Per Hallberg (Supervising Sound Editor)
35) Alessandra Sampaolo (Makeup Artist)
36) Valerio Bonelli (Assistant Editor)
37) Pier Luigi Basile (Art Direction)
38) Ivo Hušnjak (Art Direction)
39) Alexander Witt (Second Unit Director)
40) Michael Brook (Additional Music)
41) Gianni Giovagnoni (Art Direction)
42) Hayat Ouled Dahhou (Hairstylist)
43) Marc Streitenfeld (Music Editor)
44) Seth Yanklewitz (Casting Associate)
45) Jim Dooley (Musician)
46) Stefan Sonnenfeld (Senior Colorist)
47) Basil Grillo (Second Second Assistant Director)
48) Michael Kelem (Aerial Camera)
49) Mark L. Mangino (Dialogue Editor)
50) Chris Munro (Production Sound Mixer)
51) Lisa Chugg (Assistant Set Decoration)
52) Graeme Purdy (Property Master)
53) Giancarlo De Leonardis (Key Hair Stylist)
54) Branko Knez (Assistant Camera)
55) Branko Repalust (Armorer)
56) Nada Pinter (Script Supervisor)
57) Bruce Fowler (Orchestrator)
58) Lucio Trentini (Production Supervisor)
59) John Roesch (Foley Artist)
60) Simon Atherton (Armory Coordinator)
61) Andrew Griffiths (Boom Operator)
62) Max Frauchiger (Props)
63) Sara Bennett (2D Artist)
64) Dana Schondelmeyer (Wardrobe Supervisor)
65) Roger Holden (Greensman)
66) Nathan McGuinness (Visual Effects Supervisor)
67) Dan O'Connell (Foley Artist)
68) Rick Ash (Additional Sound Re-Recording Mixer)
69) Lance Gilbert (Stunt Double)
70) Michael Hertlein (Foley Editor)
71) John T. Cucci (Foley Artist)
72) Perry Robertson (Sound Effects Editor)
73) Nick Komornicki (Armorer)
74) Phil Neilson (Stunt Coordinator)
75) Sally Jones (Script Supervisor)
76) Stephanie Paul (Costume Assistant)
77) Chisako Yokoyama (First Assistant Editor)
78) Simon Stanley-Clamp (Digital Supervisor)
79) Lauren Stephens (Dialogue Editor)
80) Adam Gascoyne (2D Artist)
81) Martin Kenzie (Camera Operator)
82) Alyson Dee Moore (Foley Artist)
83) Andy Stevens (Visual Effects Camera)
84) Suzanne M. Smith (Casting)
85) Linda Lew (Foley Recordist)
86) Michael Minkler (Sound Re-Recording Mixer)
87) Angela Quiles (Production Supervisor)
88) Michelle Pazer (ADR Editor)
89) Dean Brkic (Electrician)
90) Fabrizio Sforza (Key Makeup Artist)
91) Rob Mayor (Makeup Effects)
92) Ahmed Darif (Production Manager)
93) T. David Pash (Production Manager)
94) Jamal Souissi (Production Manager)
95) Teresa Kelly (Post Production Supervisor)
96) Annick Biltresse (Art Department Coordinator)
97) Roberta Federico (Set Designer)
98) Monica Sallustio (Set Designer)
99) Erik Mulet (Leadman)
100) Karen Baker Landers (Supervising Sound Editor)
101) Andrea Eliseyan (Sound Recordist)
102) Stephanie Flack (Dialogue Editor)
103) Gregory Hainer (Sound Effects Editor)
104) Michael A. Reagan (Sound Effects Editor)
105) Peter Staubli (Sound Effects Editor)
106) Myron Nettinga (Sound Re-Recording Mixer)
107) Carol McAulay (Special Effects Coordinator)
108) Mark Meddings (Special Effects Coordinator)
109) Tim Burke (Visual Effects Supervisor)
110) Kristopher Kasper (Visual Effects Editor)
111) Lars Vinther (Visual Effects Editor)
112) Lindsay Hallett (Visual Effects Producer)
113) Sidney Ray Baldwin (Still Photographer)
114) Marek Modzelewski (Chief Lighting Technician)
115) Ali Lammari (Set Costumer)
116) Adam Roach (Set Costumer)
117) Ravi Dube (Transportation Coordinator)
118) Michael Singer (Unit Publicist)
119) Khalid Nekmouche (Location Manager)
120) Sandra Butterworth (Dialect Coach)
121) Majid Aoulad Abdellah (Location Manager)
122) John Marzano (Aerial Director of Photography)
123) Zack Davis (ADR Editor)
124) Francesco Valento (Carpenter)
125) Chris Hogan (Supervising Dialogue Editor)
126) Ronald Hersey (Camera Operator)
127) Marco Sacerdoti (First Assistant Camera)
128) Bruce Tanis (Sound Effects Editor)
129) Dan Hegeman (Sound Effects Editor)
130) Chris Jargo (Supervising ADR Editor)
131) Fionn Comerford (Second Assistant Camera)
132) Martin Chamney (3D Artist)
133) Laura Graham (ADR Editor)
134) Mickey Woolfson (Property Master)
135) Solange S. Schwalbe (Foley Editor)
136) Laurent Hugueniot (CG Supervisor)
137) Zoe Morgan (Assistant Script)
138) Robin Huffer (3D Artist)
139) Gunther Schatz (CG Artist)
140) Stanislav Satko (Utility Stunts)
141) Wesley Sewell (Associate Editor)
142) Michael Reynolds (First Assistant Editor)
143) Mary Jo Lang (Foley Mixer)
144) Barbara De Leonardis (Hairstylist)
145) Emma Norton (Visual Effects Producer)
146) Sylvain Despretz (Storyboard Artist)
147) Philip D. Morrill (Assistant Sound Editor)
148) René Brar (Story Editor)
149) Salaheddine Benchegra (Casting Assistant)
150) Baron Jay (Stand In)
151) Kathy Nelson (Music Supervisor)
152) Dan Pemberton (Construction Coordinator)
153) Greg Fisher (3D Artist)
154) Darryl M. Athons (Costume Coordinator)
155) Vanessa Bendetti (Researcher)
156) Tommy Dunne (Armorer)
157) John Nixon (Armorer)
158) Trevor Rochester (Armorer)
159) Henryk Jedynak (First Assistant Camera)
160) Jacek Kurowski (Assistant Chief Lighting Technician)
161) Laya Armian (Visual Effects Coordinator)
162) James A. Williams (ADR Editor)
163) Abderrahim Benkhayi (Wardrobe Assistant)
164) Bela Brozsek (CG Artist)
165) Bob Kaiser (Color Timer)
166) Cyril Kuhnholtz (Key Grip)
167) Glauco Isidori (Painter)
168) Michele Vigliotta (Hairstylist)
169) Simon Rose (Prosthetic Supervisor)
170) Celine Dechanet Painchaux (Set Medic)
171) Pierre Ellul (Set Production Assistant)
172) Younes Afroukh (Stunts)
173) David Pash (Transportation Captain)
174) Pamela Hochschartner (Unit Production Manager)
175) Najib Ben Fares (Best Boy Electric)
176) Harry Humphries (Associate Producer)
177) Harry Humphries (Technical Advisor)
178) Donna Glasser-Hancock (Production Accountant)
179) Tony Negrete (First Assistant Sound Editor)
180) Kevin Globerman (Assistant Sound Engineer)
181) Paul Amer (3D Artist)
182) Chris Elson (Digital Compositors)
183) Stefan Baur (Camera Technician)
184) Mark Allett (Set Dresser)
185) Paul Dimmer (Special Effects Technician)
186) Steve Cummings (Armorer)
187) James Ashwill (Foley Mixer)
188) Imad Rechiche (Camera Loader)
189) Erik Lee (CG Artist)
190) Antonio Murer (Set Dresser)
191) Marc Wolff (Aerial Coordinator)
192) T.J. Lindgren (Assistant Sound Engineer)
193) Todd Egan (Assistant Sound Editor)
194) Jim Conrads (Post Production Coordinator)
195) David Appleby (Key Grip)
196) Tomislav Fogec (Production Sound Mixer)
197) Ana Bulajić-Črček (Makeup Artist)
198) Mateusz Kuzniak (Gaffer)
199) Kieron Helsdon (3D Artist)
200) Iain Struthers (Clapper Loader)
201) Christopher Bonnstetter (CG Artist)
202) Aziz Mhand (Props)
203) Stuart Cripps (2D Artist)
204) Antonio Maltempo (Makeup Artist)
205) Basil Smith (Second Assistant Camera)
206) Yuichiro Yamashita (CG Artist)
207) Jason Wormer (Assistant Sound Engineer)
208) David Kudell (Assistant Sound Editor)
209) David Paris (Aerial Coordinator)
210) Robert Drwila (Assistant Editor)
211) Mustapha Haouas (Set Dresser)
212) Steve Payne (Assistant Property Master)
213) Abdellatif El Ansary (Camera Loader)
214) Mic Mueller (Dolly Grip)
215) Lahcen Herraf (Grip)
216) Gianbattista Graziano (Makeup Artist)
217) Francisco Paco Garcia (Pilot)
218) Darin Rivetti (Second Assistant Director)
219) William Dodds (Third Assistant Director)
220) Jose Cabrera (Casting Assistant)
221) Hani AlYousif (2D Artist)
222) Ivan DeWolf (CG Artist)
223) Michael Hemschoot (CG Artist)
224) Thomas J. O'Connell (ADR Mixer)
225) Laurent Kermel (3D Artist)
226) Alan Hausmann (Armorer)
227) Ira Shain (CG Artist)
228) Lee Biggs (Carpenter)
229) David Santiago (CG Artist)
230) Christopher Brennan (Special Effects Assistant)
231) Areito Echevarria (2D Artist)
232) Philip Sharpe (Props)
233) Lahcen Elyazidi (Set Dresser)
234) Charlie Woodburn (First Assistant Camera)
235) Ernst W. Laurel (Assistant Accountant)
236) Amanda Derby (Costumer)
237) Said Arif Ahmed (Construction Buyer)
238) Dylan Jones (Camera Trainee)
239) Gil Pannetier (Focus Puller)
240) Souheil Hallaoui (Assistant Location Manager)
241) Mustapha Adidou (Location Assistant)
242) Samir Bounit (Controller)
243) Jennifer P. Luther (First Assistant Accountant)
244) Lee Van Arsdale (Military Consultant)
245) Kirby Adams (Payroll Accountant)
246) Tarik Ait Ben Ali (Production Assistant)
247) Kamal Ounejjar (Production Runner)
248) Widad Taha (Production Secretary)
249) Nicole Luther (Second Assistant Accountant)
250) Carla Ferroni (Travel Coordinator)
251) Andrew Haigh (Assistant Editor)
252) Will Broadbent (CG Artist)
253) Gregg Silk (Assistant Sound Engineer)
254) Dave Early (2D Artist)
255) Michael Illingworth (2D Artist)
256) Gavin Baxter (3D Artist)
257) Abdelghami Rifki (Key Grip)
258) Malika Bouizergane (Makeup Artist)
259) Steven R. Sacks (Assistant Editor)
260) Damir Valincic (Boom Operator)
261) Zdenko Bilandžija (Carpenter)
262) Charles Jellis (Props)
263) Grant Connor (2D Artist)
264) Katherine Granger (2D Artist)
265) Mark Hopkins (2D Artist)
266) Isabel Cody (3D Artist)
267) Frederic Durand (3D Artist)
268) Andy Feery (3D Artist)
269) Gabriel Kerlegand (Digital Compositor)
270) Hamid Ait Grine (Armorer) Ko'proq o'qish >

Tavsiya qilingan kinolar

© FreeKino.NET 2021 Barcha huquqlar himoyalangan. Filmlarga bo'lgan huquq ularning mualliflariga tegishli. Barcha filmlar faqat ma'lumot olish uchun mo'ljallangan. Foydalanuvchilar joylashtirgan noqonuniy materiallar uchun ma'muriyat javobgar emas! Har qanday film mualliflik huquqi egasining iltimosiga binoan olib tashlanadi.

Mualliflik HuquqiReklamaSupport TelegramЯндекс.Метрика