Yengilmas ruh - Uzbek Tilida

Yengilmas ruh
  • Kino nomi: Yengilmas ruh (Непокорённый)
  • Sifat: SD
  • Janr: Drama , Tarixiy , Tarjima kinolar
  • Mamlakat: AQSH
  • Ishlab chiqarilgan yili: 2009
  • Davomiyligi: 134 min
  • Dublyaj: Professional (PRO)
Kino tavsifi

Фильм о времени после падения апартеида, когда Южная Африка провела у себя Кубок мира по регби 1995 года. Тогда шел первый президентский срок Нельсона Манделы, который пытался использовать все возможности, чтобы прекратить многолетнее непонимание между белым и чернокожим населением страны.

Roles of actors:
1) Morgan Freeman (Nelson Mandela)
2) Matt Damon (Francois Pienaar)
3) Tony Kgoroge (Jason Tshabalala)
4) Patrick Mofokeng (Linga Moonsamy)
5) Matt Stern (Hendrick Booyens)
6) Julian Lewis Jones (Etienne Feyder)
7) Adjoa Andoh (Brenda Mazibuko)
8) Marguerite Wheatley (Nerine)
9) Leleti Khumalo (Mary)
10) Patrick Lyster (Mr. Pienaar)
11) Penny Downie (Mrs. Pienaar)
12) Sibongile Nojila (Eunice)
13) Bonnie Mbuli (Zindzi)
14) Shakes Myeko (Minister of Sport)
15) Louis Minnaar (Springbok Coach)
16) Danny Keogh (Rugby President)
17) Dan Robbertse (Boer)
18) Robin Smith (Johan De Villiers)
19) David Dukas (Captain of 747)
20) Grant Swanby (Co-Captain of 747)
21) Josias Moleele (Face Painter)
22) Langley Kirkwood (Presidential Guard)
23) Robert Hobbs (Presidential Guard)
24) Melusi Yeni (Presidential Guard)
25) Vuyo Dabula (Presidential Guard)
26) Daniel Hadebe (Presidential Guard)
27) Jodi Botha (High School Boy)
28) Henie Bosman (High School Coach)
29) Refiloe Mpakanyane (Jessie)
30) Jakkie Groenewald (Johannesburg Cop)
31) Murray Todd (Johannesburg Cop)
32) Japan Mthembu (Local Cop)
33) Albert Maritz (Springbok Manager)
34) Sello Motloung (Mandela's Doctor)
35) Meren Reddy (Minister of the Environment)
36) Lida Botha (Mrs. Brits)
37) Susan Danford (Mrs. Cole)
38) Sylvia Mngxekeza (Mrs. Dlamini)
39) James Lithgow (New Zealand PM)
40) Malusi Skenjana (NSC Firebrand)
41) Bart Fouche (Prison Guard)
42) Johnny Cicco (Staff Member)
43) Wayne Harrison (Staff Member)
44) Ashley Taylor (Team Crew)
45) Gift Leotlela (Team Crew)
46) Kgosi Mongake (Sipho)
47) Given Stuurman (Township Kid)
48) Vuyolwethu Stevens (Township Kid)
49) Ayabulela Stevens (Township Kid)
50) Nambitha Mpumlwana (Trophy Wife)
51) André Jacobs (T.V. Announcer)
52) J.R. Redelinghuys (Helicopter Pilot)
53) Grant Roberts (South African Springbok)
54) Scott Eastwood (South African Springbok)
55) Mark Bowen Davies (South African Springbok)
56) Dale Stephen Dunn (South African Springbok)
57) Graham Lindemann (South African Springbok)
59) Andries Le Grange (South African Springbok)
60) Thomas Boyd (South African Springbok)
61) Clive Richard Samuel (South African Springbok)
62) Richard Abrahamse (South African Springbok)
63) Sean Pypers (South African Springbok)
64) Herman Botha (South African Springbok)
65) Riaan Wolmarans (South African Springbok)
66) Louis Pieterse (South African Springbok)
67) Ryan Scott (South African Springbok)
68) Daniel Deon Wessels (South African Springbok)
69) Vaughn Thompson (South African Springbok)
70) Charl Engelbrecht (South African Springbok)
71) Rolf Ernst Fitschen (South African Springbok)
72) Richard Morris (South African Springbok)
73) Ryan Olivier (South African Springbok)
74) Warren Edwards (South African Springbok)
75) Andrew Nel (South African Springbok)
76) Rudi Zandberg (South African Springbok)
77) Renzo Puccini (South African Springbok)
78) Abraham Vlok (South African Springbok)
79) Geoff Brown (South African Springbok / Australian Wallaby)
80) McNeil Hendricks (Chester Williams - South African Springbok)
81) John Paul Chapman (New Zealand All Blacks)
82) Sililo Victor Martens (New Zealand All Blacks)
83) Epeli Taione (New Zealand All Blacks)
84) Aukusitino Junior Poluleuligaga (New Zealand All Blacks)
85) Patrick Bell (New Zealand All Blacks)
86) Anton Coosner (New Zealand All Blacks)
87) Simon Peter Blakeley (New Zealand All Blacks)
88) Salman Sarfodien Davids (New Zealand All Blacks / Western Samoa)
89) Warrick Ireland (New Zealand All Blacks)
90) Warren Taylor (New Zealand All Blacks)
91) Karl Bergemann (New Zealand All Blacks)
92) Jean-Pierre Van Zyl (New Zealand All Blacks)
93) Mohammed Ridhaa Damon (New Zealand All Blacks)
94) Mark Snodgrass (New Zealand All Blacks)
95) Theodore Grovers (New Zealand All Blacks)
96) Gordon Johnston (New Zealand All Blacks)
97) Conrad Marais (New Zealand All Blacks)
98) Pieter Engelbrecht (New Zealand All Blacks)
99) Bjorn Steinbach (New Zealand All Blacks)
100) Clinton Prinsloo (New Zealand All Blacks)
101) Yusuf Abrahams (New Zealand All Blacks)
102) Jody Burch (New Zealand All Blacks)
103) Wynand Collins (New Zealand All Blacks)
104) Abu Bakr Davids (New Zealand All Blacks)
105) Emile Olivier (New Zealand All Blacks)
106) Zak Feaunati (Jonah Lomu - New Zealand All Blacks)
107) Anthony Burns (England Rose)
108) Marius Erwee (England Rose)
109) Mfundo Galada (England Rose)
110) Michael van Schalkwyk (England Rose)
111) Dan Visser (England Rose)
112) Jethro Mickleburgh (England Rose)
113) Ryan Williams (England Rose)
114) Gareth Rowe (England Rose)
115) Stuart Calder (England Rose)
116) Johnathan van der Walt (England Rose)
117) Shane Vallender (England Rose)
118) Abbas Hendricks (England Rose)
119) Karlo Aspeling (England Rose)
120) Calvin Kotze (England Rose)
121) Sivuyile Ngesi (England Rose)
122) Joe Probyn (England Rose)
123) Eugene Butterworth (England Rose)
124) Mzikayise Rala (England Rose)
125) Brendon Shields (French Player)
126) Reagan Anderson (French Player)
127) Willem Mouton (French Player)
128) Devan Gericke (French Player)
129) Richard Williams (French Player)
130) Ashley Down (French Player)
131) Clint van Rensburg (French Player)
132) Patrick Holman (French Player)
133) Sarel du Plessis (French Player)
134) Len Berter (French Player)
135) Shawn du Plooy (French Player)
136) Joel Serman (French Player)
137) Elrico Blaauw (French Player)
138) Warren Butler (French Player)
139) Jamie Holtzhausen (French Player)
140) Shaun Harding (French Player)
141) Callan Artus (French Player)
142) Juan Coetzer (French Player)
143) Jake Levin (French Player)
144) Keith Daly (French Player)
145) Shaffiq Nordien (French Player)
146) Richard Smith (French Player / Australian Wallaby)
147) Edward O'Sullivan (Australian Wallaby)
148) Jaco Pieterse (Australian Wallaby)
149) Michael Ledwidge (Australian Wallaby)
150) Hendrik Franken (Australian Wallaby)
151) William Festers (Australian Wallaby)
152) Henry Temple (Australian Wallaby)
153) Dane Gallery (Australian Wallaby)
154) David John Fourie (Australian Wallaby)
155) Jadeon du Tait (Australian Wallaby)
156) Riaan van der Vyver (Australian Wallaby)
157) Gerhard Gerber (Australian Wallaby)
159) Troy Futter (Australian Wallaby)
160) Michael la Grange (Australian Wallaby)
161) Morne Vletter (Australian Wallaby)
162) Andrew Rose (Australian Wallaby)
163) Brandon Hendricks (Western Samoa)
164) Bradley Contereal (Western Samoa)
165) Zuhair Achmat (Western Samoa)
166) Pedro Noronha (Western Samoa)
167) Tahir Achmat (Western Samoa)
168) Faseegh Mallick (Western Samoa)
169) Mario Jacobs (Western Samoa)
170) Kurt Kuhn (Western Samoa)
171) Mark Katzen (Western Samoa)
172) Adenaan Bazier (Western Samoa)
173) Brendell Brandt (Western Samoa)
174) Stewart Palmer (Western Samoa)
175) Ryan Roman (Western Samoa)
176) Hyron Thyse (Western Samoa)
177) Abu-Bakr Hendricks (Western Samoa)
178) Gerard Pedersen (Western Samoa)
179) Nezaan Bewee (Western Samoa)
180) Niklaas Soutman (Western Samoa)
181) Don Eiman (Western Samoa)
182) Taariq Davids (Western Samoa)
183) Mark Rickard (Announcer (voice)(uncredited))


People who worked on the film:
1) Clint Eastwood (Director)
2) Clint Eastwood (Producer)
3) Morgan Freeman (Executive Producer)
4) Joel Cox (Editor)
5) Bill Coe (First Assistant Camera)
6) Tom Stern (Director of Photography)
7) Deborah Hopper (Costume Design)
8) James J. Murakami (Production Design)
9) Mace Neufeld (Producer)
10) Roger Birnbaum (Executive Producer)
11) Gary Barber (Executive Producer)
12) Robert Lorenz (Producer)
13) Fiona Weir (Casting)
14) Kyle Eastwood (Original Music Composer)
15) Michael Stevens (Original Music Composer)
16) Jonathan Hely-Hutchinson (Art Direction)
17) Tom Hannam (Supervising Art Director)
18) Lori McCreary (Producer)
19) Tyrell Kemlo (Special Effects)
20) Tyrell Kemlo (Stunts)
21) Tim Moore (Executive Producer)
22) Anthony Peckham (Screenplay)
23) Gary D. Roach (Editor)
24) Genevieve Hofmeyr (Supervising Producer)
25) John Carlin (Book)
26) Cordell McQueen (Stunt Coordinator)
27) Cordell McQueen (Special Effects Supervisor)
28) Adam Horton (Stunts)
29) Liz Radley (Visual Effects)
30) Keith Bernstein (Still Photographer)
31) Dezi Rorich (Unit Publicist)
32) Gregg Rudloff (Sound Re-Recording Mixer)
33) Michael Owens (Visual Effects Supervisor)
34) Mable Lawson-McCrary (Script Supervisor)
35) Simone Stubbs (Hairstylist)
36) Raine Edwards (Makeup Artist)
37) Clinton Smith (Prosthetic Supervisor)
38) Donald Murphy (Assistant Director) Ko'proq o'qish >

Tavsiya qilingan kinolar

© FreeKino.NET 2021 Barcha huquqlar himoyalangan. Filmlarga bo'lgan huquq ularning mualliflariga tegishli. Barcha filmlar faqat ma'lumot olish uchun mo'ljallangan. Foydalanuvchilar joylashtirgan noqonuniy materiallar uchun ma'muriyat javobgar emas! Har qanday film mualliflik huquqi egasining iltimosiga binoan olib tashlanadi.