Gullagan oy qotillari - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Gullagan oy qotillari
  • Kino nomi: Gullagan oy qotillari (Убийцы Цветочной Луны)
  • Joylandi: 07.01.2024
  • Sifat: FullHD
  • Yil: 2023
  • Davomiyligi: 3 soat. 9 min.
  • Mamlakat: AQSH
  • Janr: r Drama , Tarixiy , Kriminal , Tarjima kinolar
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Gullagan oy qotillari Uzbek tilida O'zbekcha 2023 tarjima kino Full HD skachat - Frantsiyada bo'lib o'tgan birinchi jahon urushidan ko'p o'tmay, Frantsiyadagi Frantsiyada xizmat qilgan "Oklahoma" ga, u erda o'z yurtlarida ochilgan neft tufayli boy bo'lgan Oklaxomaga keladi. Uning amakisi Uilyam Hale, podshoh laqabli - hindular va katta odamning do'sti yashaydi. Qirol Ernestni boy hind oilasidan bo'lgan yosh ayol Molli Beilga borishga ishontirmoqda. Gap shundaki, bu oilaning er huquqlari Berxartning oldiga borishi mumkin. Buning uchun Mollining onasi, singillari va u o'zini o'lishi kerak.

Вскоре после Первой мировой Эрнест Беркхарт, отслуживший во Франции поваром, приезжает в Оклахому, где находится крупная резервация индейцев племени осейдж, внезапно разбогатевших из-за обнаруженной на их земле нефти. Там живёт его дядя Уильям Хейл по прозвищу Король — друг индейцев и большой человек. Король убеждает Эрнеста посвататься к Молли Кайл, молодой женщине из зажиточной индейской семьи. Идея состоит в том, чтобы земельные права этой семьи со временем перешли к Беркхарту (читай к Хейлу), а для этого всего лишь должны умереть мама Молли, её сёстры и она сама.

Roles of actors:
1) Leonardo DiCaprio (Ernest Burkhart)
2) Lily Gladstone (Mollie Burkhart)
3) Robert De Niro (William Hale)
4) Jesse Plemons (Tom White)
5) Tantoo Cardinal (Lizzie Q)
6) Cara Jade Myers (Anna)
7) JaNae Collins (Reta)
8) Jillian Dion (Minnie)
9) Jason Isbell (Bill Smith)
10) William Belleau (Henry Roan)
11) John Lithgow (Prosecutor Peter Leaward)
12) Brendan Fraser (W.S. Hamilton)
13) Scott Shepherd (Byron Burkhart)
14) Louis Cancelmi (Kelsie Morrison)
15) Everett Waller (Paul Red Eagle)
17) Yancey Red Corn (Chief Bonnicastle)
18) Tatanka Means (John Wren)
19) Tommy Schultz (Blackie Thompson)
20) Sturgill Simpson (Henry Grammer)
21) Ty Mitchell (John Ramsey)
22) Gary Basaraba (Detective Burns)
23) Charlie Musselwhite (Alvin Reynolds)
24) Pat Healy (Agent John Burger)
25) Steve Witting (Dr. James Shoun)
26) Steve Routman (Dr. David Shoun)
27) Gene Jones (Pitts Beatty)
28) Michael Abbott Jr. (Agent Frank Smith)
29) J. C. MacKenzie (Radio Announcer)
30) Jack White (Radio Show Actor)
31) Larry Sellers (Non-Hon-Zhin-Ga)
32) Barry Corbin (Undertaker Turton)
33) Gabriel Casdorph (Agent Joe Jones)
34) Samuel French (Agent CJ Robinson)
35) Wally Welch (Bob Mount)
36) James Roman Dailey Jr. (Baby Namer)
37) Christopher Cote (Baby Namer (for Anna))
38) Randy Houser (Scott Mathis)
39) Moe Headrick (Sheriff Freas)
40) Pete Yorn (Acie Kirby)
41) Margaret Shannon-Sisk (Wife of Pipe Keeper / Wailing Relative)
42) Moira Redcorn (Prologue Wailer)
44) Chase Parker (Osage at oil Discovery / Fairfax Explosion Responder)
45) Jarad Looper (Osage at oil Discovery)
46) John Gibbs (Osage at oil Discovery)
47) Jerry Logsdon (Osage at oil Discovery)
48) Jacob Lux (Osage at oil Discovery)
49) Xavier Toehay (Osage at oil Discovery)
50) Mike Cook (Hawker at Train)
51) Katherine Willis (Myrtie Hale)
52) Delani Chambers (Willie Hale)
53) Zachary Hokeah (Osage dying from poison)
54) Talon Satepauhoodle (John Whitehair)
55) Jennifer Rader (Sara Butler)
56) Chance Rush (Bill Stepson)
57) Dana Daylight (Anna Sanford)
58) Mahada Sanders (Rose Lewis)
59) Ben Hall (Sara's Murderer)
60) John Q. Wilson (Bank Clerk)
61) Beau Smith (Photos Hustler #1)
62) Victor McCay (Photos Hustler #2)
63) Nathalie Standingcloud (Roan Girlfriend)
64) Jay Paulson (Car Salesman)
65) Marvin E. Stepson Jr. (Osage Family Buying Car)
66) Tracey Ann Moore (Osage Family Buying Car)
67) Easton Wade Yellowfish (Osage Family Buying Car)
68) Reignen Yellowfish (Osage Family Buying Car)
69) Candice Costello (Catherine Cole)
70) Father Chris Daigle (Catholic Priest)
71) Justin France (Card Player)
72) Jerry Wolf (Fred Denoya (robbed))
73) Addie Roanhorse (Mrs. DeNoya (robbed))
74) Erica Pretty Eagle Moore (Baby Naming Mother #1 / Bridesmaid)
75) Mason Cunningham (Baby Naming Father)
76) Norma Jean (Vera (Mollie's housekeeper))
77) Elisha Pratt (Joseph Bigheart)
78) Desireee Storm Brave (Bertha Bigheart)
79) Margaret Gray (Grace Bigheart)
80) Christopher Hill (John Bigheart)
81) Dolan Wilson (Justice of the Peace)
82) Jackie Wyatt (Wedding Photographer)
83) Rayna Gellert (Wedding Band Lead Fiddle)
84) Nokosee Fields (Wedding Band)
85) Kieran Kane (Wedding Band)
86) Lucas Ross (Wedding Band)
87) Elijah Cemp Ragsdale (Wedding Band)
88) Vanessa Rose Pham (Elizabeth Burkhart (baby))
89) Terry Allen (Uncle Jim)
90) Jo Harvey Allen (Aunt Annie)
91) Sarah Spurger (Martha (Nanny))
92) Joshua Close (Horace Burkhart)
93) Elden Henson (Duke Burkhart)
94) Kinsleigh McNac (Elizabeth Burkhart (2-3 years))
95) Roanin Davis (Cowboy Burkhart (baby))
96) David Fields (Bob The Cab Driver)
97) Anthony J. Harvey (Charlie Whitehorn)
99) William Alyn Hill (Studio Vagrant #1)
100) Joseph Spinelli (Friendly Joe)
101) Blaine Hall (Studio Vagrant #2)
102) Brent Langdon (Barney McBride)
103) Leland Prater (Rex Theater Manager)
104) DJ Whited (Cave Outlaw)
105) Elizabeth Waller (Elizabeth Burkhart (3-5 years))
106) Jessica Harjo (Pearl (Henry's girlfriend))
107) Joey Oglesby (Roy Bunch)
108) Alexis Ann (Mary Roan)
109) Lee Eddy (Mrs. Mackie)
110) Gary S. Pratt (Bank Manager)
111) Nathaniel Arcand (Ancestor Warrior)
112) Kristin Keith (Speakeasy Prostitute)
113) Bravery Nowlin (Cowboy (2-3 years))
114) Edward Gray Sr. (Fleeing Osage Family)
115) Angela Pratt (Fleeing Osage Family)
116) Henry Amos Gray (Fleeing Osage Family)
117) Samuel Gray (Fleeing Osage Family)
118) Edward Gray Jr. (Fleeing Osage Family)
119) Mamie Cozad (Baby Anna (at naming))
120) Shonagh Smith (Nettie Brookshire)
121) Joel Tallchief Lemon (Fairfax Explosion Responder)
122) Richard Lookout RulingHisSun (Fairfax Explosion Responder)
123) Brett Bower (Fairfax Explosion Responder)
124) Garrison Panzer (Radio Announcer)
125) River Rhoades (Cowboy (4-5 years))
126) Zack T. Morris (Osage Delegation Member)
127) Harrison Shackelford (Osage Delegation Member)
128) Alexis Waller (Elizabeth Burkhart (5-6 years))
129) Mark Landon Smith (President Coolidge)
130) Tom Ashmore (Tribal Council Interpreter)
131) Myron F. Red Eagle (Osage Man Town Dance)
132) Dolores Marie Goodeagle (Osage Woman Town Dance)
133) Matt Tolentino (Town Dance Band)
134) Johnny Baier (Town Dance Band)
135) Gregory Fallis (Town Dance Band)
136) Patrick Bubert (Town Dance Band)
137) TJ Muller (Town Dance Band)
138) Will Reardon-Anderson (Town Dance Band)
139) Peter Reardon-Anderson (Town Dance Band)
140) Kyle Dillingham (Town Dance Band)
141) Jacob Johnson (Town Dance Band)
142) Jeffrey Stevenson (Town Dance Band)
143) Clint Rohr (Town Dance Band)
145) James Healy Jr. (2nd Insurance Man)
146) Jeremy Goodvoice (Pony Watching Man)
147) Ron McMahan (Old Timer)
148) Seth Buckminster (Barber)
149) Penny Potts (Ballet Instructor)
150) Melissa Tiger (Pony Watching Woman)
151) Karen Garlitz (Tillie's Stepson)
152) Bronson Redeagle (Tillie's son)
153) Jenny Paige Lynn (Tillie's daughter)
154) David Born (Kelsie's lawyer)
155) Mary Buss (John Ramsey's wife)
156) Ted Welch (Reporter #1)
157) Carl Palmer (Reporter #2)
158) Tanner Brantley (Marshall Gunman)
159) Jezy Gray (Hale's Secretary)
160) Steve Eastin (Judge John C. Pollock)
161) Joe Chrest (Lawyer Freeling)
162) Brian Shoop (Mr. Kraceon)
163) James Carroll (Mr. Solowey)
164) Lux Britni Malaske (Baby Anna (2 years))
165) Adam Washington (Acolyte)
166) Larry Jack Dotson (Jailer)
167) Larry Fessenden (Radio Voice (for Hale))
168) Welker White (Radio Voice (Hale's relative))
171) Nicholas White (Radio Sound Effects)
172) Rob Fisher (Radio Show Conductor)
173) Vince Giordano (Radio Show Band Leader)
174) Paul Woodiel (Radio Show Orchestra)
175) Andy Stein (Radio Show Orchestra)
176) Sam Bardfeld (Radio Show Orchestra)
177) Joe Boga (Radio Show Orchestra)
178) Jon-Erik Kellso (Radio Show Orchestra)
179) Jim Fryer (Radio Show Orchestra)
180) Marc Phaneuf (Radio Show Orchestra)
181) Mark Lopeman (Radio Show Orchestra)
182) Chris Byars (Radio Show Orchestra)
183) Vinny Raniolo (Radio Show Orchestra)
184) Paul Wells (Radio Show Orchestra)
185) Peter Yarin (Radio Show Orchestra)
186) Scott George (End Celebration Osage Head Singer)
187) Kenneth Bighorse Jr. (End Celebration Osage Head Singer)
188) Vann Bighorse (End Celebration Osage Head Singer)
189) Anna L. Bighorse (End Celebration Osage Singer)
190) Mason Bighorse (End Celebration Osage Singer)
191) Norris Bighorse (End Celebration Osage Singer)
192) Scott Bighorse (End Celebration Osage Singer)
193) Paul Bighorse (End Celebration Osage Singer)
194) Taveah Ann George (End Celebration Osage Singer)
195) Wahwastoas J. Jones (End Celebration Osage Singer)
196) Dobbin Monoessy Knifechief (End Celebration Osage Singer)
197) Julia Lookout (End Celebration Osage Singer)
198) Jennifer Moses (End Celebration Osage Singer)
199) Francis Pipestem Jr. (End Celebration Osage Singer)
200) Michael Paul Pahsetopah (End Celebration Osage Singer)
201) Silas Satepauhoodle (End Celebration Osage Singer)
202) Cherylyn Oberly Satepauhoodle (End Celebration Osage Singer)
203) Charisse Satepauhoodle (End Celebration Osage Singer)
204) Lynette Satepauhoodle (End Celebration Osage Singer)
205) John Shaw (End Celebration Osage Singer)
206) Angela Toineeta Satepauhoodle (End Celebration Osage Singer)
207) Alexandria Toineeta (End Celebration Osage Singer)
208) Ed Yellowfish (End Celebration Osage Singer)
209) Nick W. Nicholson (Deputy Dodge (uncredited))
210) Danny Frost (Lawyer (uncredited))


People who worked on the film:
1) Eric Roth (Screenplay)
2) Ellen Kuras (Second Unit Director)
3) Rodrigo Prieto (Director of Photography)
4) Martin Scorsese (Screenplay)
5) Martin Scorsese (Director)
6) Martin Scorsese (Producer)
7) Ellen Lewis (Casting)
8) Thelma Schoonmaker (Editor)
9) Daniel Lupi (Producer)
10) Daniel Lupi (Unit Production Manager)
11) Kelley Cribben (Post Production Supervisor)
12) Jack Fisk (Production Design)
13) Leonardo DiCaprio (Executive Producer)
14) Bradley Thomas (Producer)
15) Michael Diner (Art Direction)
16) Nacoma Whobrey (Makeup Artist)
17) Rick Yorn (Executive Producer)
18) Richard Redlefsen (Prosthetic Makeup Artist)
19) Marko Costanzo (Foley Artist)
20) Robbie Robertson (Original Music Composer)
21) Mark DeSimone (ADR Mixer)
22) Stephen A. Pope (Stunt Coordinator)
23) Jim Henry (Stunts)
24) Jacqueline West (Costume Designer)
25) Rene Haynes (Casting)
26) Adam Willis (Set Decoration)
27) Douglas Shamburger (Boom Operator)
28) George A. Lara (Foley Mixer)
29) George Doering (Musician)
30) G. A. Aguilar (Second Unit Director)
31) Gloria Belz (Makeup Artist)
32) Adam Somner (Executive Producer)
33) Adam Somner (First Assistant Director)
34) Richard Bucher (Stunt Coordinator)
35) Carole Zacek (Costumer)
36) Darrell Davis (Stunts)
37) Anna Majewski (Hairstylist)
38) Marianne Bower (Executive Producer)
39) Marianne Bower (Researcher)
40) Thomas Nellen (Makeup Department Head)
41) Andrew W. Bofinger (Set Decoration Buyer)
42) Cheryl Beasley Blackwell (Costume Supervisor)
43) Jordan Crockett (Art Direction)
44) Jerry Popolis (Hairstylist)
45) Philip Stockton (Supervising Sound Editor)
46) Sarah Forrest (Set Designer)
47) Bruce DiValerio (Construction Coordinator)
48) Matthew Gatlin (Supervising Art Director)
49) Jessica Lichtner (Script Supervisor)
50) Pablo Helman (Visual Effects Supervisor)
51) Tracey Anderson (Makeup Artist)
52) Carl Counts (Art Department Coordinator)
53) Tom Fleischman (Sound Re-Recording Mixer)
54) Martina Kohl (Makeup Artist)
55) Kathryn Blondell (Hairstylist)
56) Brian A. Waits (Set Designer)
57) Regis Harrington (Stunt Driver)
58) Carla White (Makeup Artist)
59) Anita Brabec (Makeup Artist)
60) Sian Grigg (Makeup Designer)
61) Ron Mason (Set Designer)
62) Roxy D'Alonzo (Makeup Artist)
63) Ashley Nicole Hudson (Stunts)
64) Brian Magrum (ADR Mixer)
65) Duncan Jarman (Prosthetics Sculptor)
66) David Grann (Book)
67) Brooke Satrazemis (Script Supervisor)
68) Linda Boykin-Williams (Makeup Artist)
69) Meghan Currier (Music Coordinator)
70) Yvan Lucas (Digital Intermediate Colorist)
71) Michael Miller (ADR Mixer)
72) Steven Visscher (Foley Editor)
73) Mark Ulano (Production Sound Mixer)
74) Justine Baker (ADR Mixer)
75) Josh Lakatos (Stunts)
76) Kate Sprance (Casting Associate)
77) Candace Orlandi (Hairstylist)
78) Kc Coy (Stunts)
79) Lindsay Garrison (Makeup Artist)
80) Brandon K. McLaughlin (Special Effects Coordinator)
81) Monica Ruiz-Ziegler (Costumer)
82) Matthew Cavaliero (Property Master)
83) Christopher Ferguson (Lighting Programmer)
84) Niels Juul (Executive Producer)
85) Krystina Figg (Grip)
86) Kit Conners (Additional Second Assistant Director)
87) Chad Knorr (Stunt Double)
88) Jill Beecher (Conceptual Illustrator)
89) Luca Nemolato (Concept Artist)
90) Aaron Matthews (Stunts)
91) Richard Burden (Stunt Driver)
92) Shea Kammer (Executive Producer)
93) Shea Kammer (Unit Production Manager)
94) Timothy A. Wonsik (Assistant Costume Designer)
95) Beate Petruccelli (Key Makeup Artist)
96) Dani Broom-Peltz (Set Decoration Buyer)
97) Sandy Jo Johnston (Makeup Artist)
98) Dan Friedkin (Producer)
99) Dominic Pacitti (Second Second Assistant Director)
100) Heather Hawkins (Hairstylist)
101) Jennifer Haire (Production Supervisor)
102) Josh Vinyard (Stunts)
103) Dawson Towery (Stunts)
104) Jeremy Marks (Second Assistant Director)
105) Landon Lott (Art Direction)
106) Jennifer Jane (Hairstylist)
107) Toni Marlo (Makeup Artist)
108) Jacob Alvarez (Grip)
109) Javed Noorullah (Set Decoration Buyer)
110) Alyssa Blair Cawthon (Set Costumer)
111) Jason Blaise Cunningham (Key Rigging Grip)
112) J.C. Davis (Hairstylist)
113) Kent Shelton (Stunt Double)
114) Jameson Eaton (Key Hair Stylist)
115) Jon Carter (Hairstylist)
116) Gary McMonnies (Assistant Art Director)
117) Kris Giacomazzi (Stunts)
118) Chad Bennett (Grip)
119) Zoey Belton (Hairstylist)
120) Stephen Oh (Camera Operator)
121) Elisa Acevedo (Additional Hairstylist)
122) Colin Rogers (ADR Mixer)
123) Jon Bielich (Stunts)
124) Nathan M. Schindler (Grip)
125) Jack Tashdjian (Dailies Operator)
126) Tom Klane (Dailies Technician)
127) Victor Pongonis (Set Dresser)
128) Bobbie Payne (Hairstylist)
129) Joe Zimmerman (Transcriptions)
130) Steve Genewick (Sound Engineer)
131) David Croley Broyles (Set Production Assistant)
132) Aaron J. Brooks (Stand In)
133) Josh Elam (Grip)
134) Greg Williams (Stand In)
135) Bryan Lane (Set Designer)
136) Daniel Castle King (Production Supervisor)
137) Gilbert Montes (Set Costumer)
138) Justine Conte (Co-Producer)
139) Lisandro Boccacci (Production Assistant)
140) Ryker Sixkiller (Stunts)
141) Hiro Yada (Special Effects Makeup Artist)
142) Melinda Dunn (Assistant Hairstylist)
143) Granger Coats (Greensman)
144) Alonso Velasco (Sound Assistant)
145) Drea Carreno (Hairstylist)
146) Brooke O'Neal Wilson (Costumer)
147) Elizabeth Bey (Makeup Artist)
148) Charmaine Balcerzak (Hairstylist)
149) Moses Jenkins (Additional Grip)
150) Pamela Banks (Stunts)
151) Corey Sklov (Production Supervisor)
152) Shane Ballou (Set Dresser)
153) Ja-Ann Wang (ADR Mixer)
154) Ronnie Johnson (Lighting Technician)
155) Lia Robin (Makeup Artist)
156) Heather Benson (Makeup Artist)
157) Julia Stockton (Dialogue Editor)
158) Andrea De Leon (Additional Hairstylist)
159) Teresa Luz (Makeup Artist)
160) Carolina Hernandez (Set Costumer)
161) Elliott Elsey (ADR Recordist)
162) Gina Javaheri (Costume Supervisor)
163) Alex Atkinson (Stand In)
164) Elise Buedel (Casting Associate)
165) Jennie Shea (ADR Recordist)
166) Keyhan Bayegan (Dailies Technician)
167) Anna Williams (Hairstylist)
168) Aaron Bracetty (Lighting Technician)
169) Jeremy Ralstin (Special Effects Technician)
170) David Connan (Grip)
171) Laura Casey (Assistant Makeup Artist)
172) Ryan Basso (Electrician)
173) Lisa Frechette (Executive Producer)
174) Blake Bennett (Grip)
175) Kyle Skillin (Additional Hairstylist)
176) John Atwood (Executive Producer)
177) Matt Prueitt (Grip)
178) Beau Brand (Grip)
179) Stephen Szot (Drone Pilot)
180) Brian Barlettani (Visual Effects Producer)
181) Kenneth Koh (VFX Artist)
182) April Yanda (Costumer)
183) Sommer Rusinski (Costumer)
184) Lanard Atkins (Contact Lens Technician)
185) Nuekellar Hardy (Additional Second Assistant Director)
186) Zedrick Hamblin DiMenno (Set Decorating Coordinator)
187) Derek Wooldridge (Stand In)
188) Ron Terrell (Stand In)
189) Emma Cronly (Musician)
190) JC Chiam (Sound Engineer)
191) Daniel Gold (Transcriptions)
192) Troy Caballero (Script Consultant)
193) Karl Wingate (Sound Engineer)
194) Violet Gotsis (Production Assistant)
Ko'proq o'qish >
t
X
Yangi kinolarni o'tkazib yubormaslik uchun obuna bo'ling!
Obuna Bo'lish