Narvikdagi jang: Gitlerning birinchi mag'lubiyati - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Narvikdagi jang: Gitlerning birinchi mag'lubiyati
  • Kino nomi: Narvikdagi jang: Gitlerning birinchi mag'lubiyati (Битва при Нарвике)
  • Joylandi: 15.12.2023
  • Sifat: FullHD
  • Yil: 2022
  • Davomiyligi: 1 soat. 48 min.
  • Mamlakat: AQSH
  • Janr: r Jangari , Harbiy , Drama , Tarixiy , Tarjima kinolar
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Narvikdagi jang: Gitlerning birinchi mag'lubiyati / Narvik uchun jang Uzbek tilida O'zbekcha 2022 tarjima kino Full HD skachat

1940 yil aprel. Butun dunyoning nigohi Gitlerning harbiy texnikasi uchun zarur bo‘lgan temir rudasi manbai bo‘lgan Norvegiya shimolidagi kichik shaharcha Narvikda. Ikki oylik shiddatli qishki urushda Gitler birinchi mag'lubiyatga uchradi.

Апрель 1940 года. Взоры всего мира устремлены на Нарвик, маленький городок на севере Норвегии, источник железной руды, необходимой для военной техники Гитлера. За два месяца ожесточенной зимней войны Гитлеру нанесено его первое поражение.

Roles of actors:
1) Kristine Cornelie M. Hartgen (Ingrid Tofte)
2) Carl Martin Eggesbø (Gunnar Tofte)
3) Christoph Gelfert Mathiesen (Ole Tofte)
4) Henrik Mestad (Majoren)
5) Mathilde Holtedahl Cuhra (Bjørg)
6) Stig Henrik Hoff (Aslak Tofte)
7) Kari Bremnes (Hotelldirektøren)
8) Christoph Bach (Den tyske konsulen)
9) Billy Campbell (Den britiske konsulen)
10) Holger Handtke (Den tyske generalen)
11) Magnus Dugdale (Den britiske diplomaten)
12) Edvard Lie Aalstad (Menig Hansen)
13) Øyvind Trøite (Menig Præstnes)
14) Torfinn Nag (Obersten)
15) Isak Bakli Aglen (Korporal Larsen)
16) Emil Johnsen (Ordføreren)
17) Ole Christopher Holth (Pierre)
18) Phénix Brossard (Jean)
19) Carsten Brocker (Tysk lege)
20) Johannes Kurt Schultz (Tysk lege)
22) Øyvind Mørk (Sofistikert gjest)
23) Leif Arno Hofheinz (Tysk soldat)
24) Niels Lian Mildes (Tysk soldat)
25) Gøran Lian Mildes (Tysk soldat)
26) Bjørn Iversen (Løytnant Harald Hegge)
27) Anders Wang (Kaptein Arthur Bjørnson)
28) Tom Espen Pedersen (Sivil)
29) Roy Boquist Hestdahl (Fransk soldat)
30) Jørn Magnus Karlsen (Norsk soldat)
31) Lars Oddmund Sandvik (Norsk soldat)
32) Morten Skillingstad Larsen (Norsk soldat)
33) Jon Egil Ramslie (Norsk soldat)


People who worked on the film:
1) Celine Engebrigtsen (Casting)
2) Erik Skjoldbjærg (Director)
3) Erik Skjoldbjærg (Story)
4) Christopher Grøndahl (Executive Producer)
5) Christopher Grøndahl (Writer)
6) Christopher Grøndahl (Story)
7) Martin Stoltz (Editor)
8) Gunn Tove Grønsberg (Sound Editor)
9) Sveinung Golimo (Executive Producer)
10) Henrik Zein (Executive Producer)
11) Aage Aaberge (Producer)
12) Shahbaz Aynoddin (Location Scout)
13) Karen Fabritius Gram (Costume Design)
14) Merete Boström (Production Design)
15) Dylan Richard Hopkin (Colorist)
16) Roy Anderson (Production Manager)
17) Roy Anderson (Line Producer)
18) Erik S. Watland (Foley Artist)
19) Kai Kolstad Rødseth (Special Effects Supervisor)
20) Thomas Nes (Props)
21) Sebastian Torngren Wartin (Story)
22) Trond Eliassen (Co-Producer)
23) Per Hansen (Boom Operator)
24) Espen Rønning (Sound Designer)
25) Espen Rønning (Sound Re-Recording Mixer)
26) Bent Holm (Sound Designer)
27) Bent Holm (Sound Re-Recording Mixer)
28) Arne Kaupang (Visual Effects Supervisor)
29) Dave Jewerén Moore (Music Editor)
30) Svein Andersen (Co-Producer)
31) Kjetil Jensberg (Co-Producer)
32) John-Erling Holmenes Fredriksen (Director of Photography)
33) Jim-Andre Taaje (Assistant Property Master)
34) Gjyljeta Berisha (Script Supervisor)
35) Magnus Ramsdalen (Line Producer)
36) John Einar Hagen (Associate Producer)
37) Therese Næss Diesen (Sound Editor)
38) Live Bonnevie (Producer)
39) Live Bonnevie (Story)
40) Marius Winje Brustad (Art Direction)
41) Ranik Halle (Property Master)
42) Peder Lindvær Hammersborg (Sound Editor)
43) Tom Vidar Karlsen (Co-Producer)
44) Thomas Alveberg (Props)
45) Morten Willyson Bjørnådal (Carpenter)
46) Christine Hals (Original Music Composer)
47) Siri Schippers Skaar (Sound Editor)
48) Eivind Sandodden Kise (Assistant Editor)
49) Morten Fagelund (Sound Editor)
50) Morten Fagelund (Foley Recordist)
51) Katrine Stolp Rolund (Foley Recordist)
52) Suzanne Svae-Johansen (Script Supervisor)
53) Magnus Thomassen (Co-Producer)
54) Linda Netland (Co-Producer)
Ko'proq o'qish >
t
X
Yangi kinolarni o'tkazib yubormaslik uchun obuna bo'ling!
Obuna Bo'lish