Warkraft / Varkraft - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Warkraft / Varkraft

Kino tavsifi
Warkraft / Varkraft Fantastik film Uzbek tilida 2016 O'zbekcha tarjima kino Full HD skachat

Asrlar davomida sehrli va o'tib bo'lmaydigan devorlar odamlarni har qanday baxtsizlikdan himoya qildi. Ammo ming yillar oldin mag'lub bo'lgan va unutilgan qadimiy yovuzlik uyg'ondi. Qirollikning qoq markazida qorong'u portal ochildi va misli ko'rilmagan mavjudotlar poygasi Azeroth erlarini suv bosdi. Shunday qilib, bu dunyo taqdirini abadiy o'zgartirishga qaratilgan voqealar boshlandi.

Веками магия и неприступные стены защищали людей от любых напастей. Но древнее зло, побеждённое и забытое тысячелетия назад, пробудилось. В самом сердце королевства открылся темный портал, и раса невиданных существ наводнила земли Азерота. Так начались события, призванные навсегда изменить судьбу этого мира.

Roles of actors:
1) Travis Fimmel (Anduin Lothar)
2) Paula Patton (Garona Halforcen)
3) Ben Foster (Medivh)
4) Dominic Cooper (Llane Wrynn)
5) Ben Schnetzer (Khadgar)
6) Toby Kebbell (Durotan / Antonidas)
7) Robert Kazinsky (Orgrim)
8) Clancy Brown (Blackhand)
9) Ryan Robbins (Karos)
10) Daniel Wu (Gul'dan)
11) Anna Galvin (Draka)
12) Callum Keith Rennie (Moroes)
13) Ruth Negga (Lady Taria Wrynn)
14) Burkely Duffield (Callan)
15) Dean Redman (Varis / Caged Frostwolf)
16) Glenn Ennis (Compound Guard)
17) Terry Notary (Grommash Hellscream)
18) Elena Wurlitzer (Draenei Mother)
19) Michael Adamthwaite (King Magni)
20) Anna Van Hooft (Aloman)
21) Callan Mulvey (Warrior)
22) Adrian Glynn McMorran (Officer #1)
23) Kyle Rideout (Officer #2)
24) Michael Antonakos (Officer #3)
25) Elisabeth Rosen (Westfall Woman)
26) Patrick Sabongui (Footman)
27) Kent O'Connor (Footman)
28) Wesley MacInnes (Gate Guard)
29) Mackenzie Gray (Lordaerian Delegate)
30) Christian Sloan (Elf Delegate)
31) Valérie Wiseman (Kul Tiran Delegate)
32) Dan Payne (Clansmen)
33) Eugene Lipinski (Finden)
34) Christina Jastrzembska (Archmage)
35) Travis MacDonald (Prison Mage #1)
36) Frank C. Turner (Prison Mage #2)
37) Tommy Rieder (Young Medivh)
38) Dylan Schombing (Young Varian Wrynn)
39) Donavon Stinson (Prison Soldier)
40) Meelah Robbins (Scared Girl)
41) One Take Charlie (Sheep)
42) Glenn Close (Alodi (uncredited))
44) Joel Sturrock (Dwarf Messenger (uncredited))
45) Raj Lal (Knight (uncredited))
46) Donnie MacNeil (Squire (uncredited))
47) G. Michael Gray (Tower Guard (uncredited))
48) Michael Patric (Human Villager (uncredited))
49) Jill Morrison (Indecisive Woman (uncredited))


People who worked on the film:
1) Charles Roven (Producer)
2) Tessa Ross (Producer)
3) Charles Leavitt (Screenplay)
4) Mary Vernieu (Casting)
5) Michael K. Bauer (Music Editor)
6) Simon Duggan (Director of Photography)
7) Paul Hirsch (Editor)
8) Mayes C. Rubeo (Costume Design)
9) Grant Van Der Slagt (Art Direction)
10) Gavin Bocquet (Production Design)
11) Eric Batut (Sound Mixer)
12) Gitte Axen (Makeup Artist)
13) Helen Jarvis (Supervising Art Director)
14) Elizabeth Wilcox (Set Decoration)
15) Jacqui Lopez (Visual Effects Producer)
16) Simon McGuire (Concept Artist)
17) Ramin Djawadi (Original Music Composer)
18) Alex Gartner (Producer)
19) Peter Afterman (Music Supervisor)
20) Margaret Yen (Music Supervisor)
21) Thomas Tull (Producer)
22) J. Todd Anderson (Storyboard Artist)
23) Brent O'Connor (Executive Producer)
24) Lafleche Dumais (CG Supervisor)
25) Nicolas-Alexandre Noel (CG Supervisor)
26) Philippe Theroux (Visual Effects Supervisor)
27) Jon Jashni (Producer)
28) Dan Hermansen (Art Direction)
29) Clint Carleton (Stunts)
30) Michelle Allen (Casting)
31) Adrien Morot (Makeup Department Head)
32) Mark Tuminello (First Assistant Editor)
33) Duncan Jones (Screenplay)
34) Duncan Jones (Director)
35) Dan Payne (Stunts)
36) Monique Ganderton (Stunts)
37) Stephen Coleman (Orchestrator)
38) Mark Gibbon (Stunts)
39) Jamie Payton (Stunts)
40) Michael Keller (Sound Re-Recording Mixer)
41) Sharlene Royer (Stunts)
42) Trevor Addie (Stunts)
43) Peter Stratford (Set Designer)
44) Rebeccah Delchambre (Makeup Artist)
45) Brent Woolsey (Stunts)
46) Terry Notary (Choreographer)
47) Nerses Gezalyan (Sound Mixer)
48) Tom Bellfort (Supervising Sound Editor)
49) Dror Mohar (Sound Effects Editor)
50) Tony Mirza (Camera Operator)
51) Stuart Fenegan (Executive Producer)
52) Lindsay Graham Ahanonu (Casting)
53) Michael Morhaime (Executive Producer)
54) Gary A. Hecker (Foley)
55) Simon Bright (Sound Design Assistant)
56) Crystal Mudry (Stunts)
57) Chris Metzen (Story)
58) Chris Metzen (Co-Producer)
59) Dennis Lafond (Stunts)
60) Cassandra Ebner (Stunts)
61) Philip Maldonado (Key Costumer)
62) Courtney Daniel (Assistant Costume Designer)
63) Nicola Ryall (Set Costumer)
64) Jana MacDonald (Costume Supervisor)
65) Margot Ready (Art Direction)
66) Connie Parker (Makeup Designer)
67) Sylvain Lasseur (Sound Effects Editor)
68) Eric Hoehn (Dialogue Editor)
69) Wylie Stateman (Supervising Sound Editor)
70) Rick Owens (Foley)
71) Andre Tricoteux (Stunts)
72) Nancy Anna Brown (Set Designer)
73) Harrison Yurkiw (Assistant Art Director)
74) Tracy Lynch (Sculptor)
75) Rohan Lyal (Greensman)
76) Tim LeBlanc (Sound Re-Recording Mixer)
77) Jessica Clothier (Script Supervisor)
78) Brad Gibson (Dialect Coach)
79) Paul W. Sams (Executive Producer)
80) Jillian Share (Executive Producer)
81) Leeann Stonebreaker (Unit Production Manager)
82) Dane Allan Smith (Visual Effects Producer)
83) Sheila Millar (Set Designer)
84) Doane Gregory (Still Photographer)
85) Andrew W. Davidson (Gaffer)
86) Doug Girling (Set Designer)
87) Cameron Waldbauer (Special Effects Supervisor)
88) Mike Prestwood Smith (Sound Re-Recording Mixer)
89) Sandra-Ken Freeman (Extras Casting)
90) Jack Gauvreau (Sculptor)
91) Hans Bjerno (Helicopter Camera)
92) Hans Bjerno (Aerial Director of Photography)
93) Shannon Courte (Art Department Coordinator)
94) Stacey Butterworth (Wigmaker)
95) Jeff White (Visual Effects Supervisor)
96) Peter Myles (Music Editor)
97) Brigitte Prochaska (Unit Publicist)
98) Jan Kobylka (Construction Coordinator)
99) Jessica Rain (Key Hair Stylist)
100) Hal Hickel (Animation Supervisor)
101) Alain Moussi (Stunts)
102) Alain Moussi (Stunt Double)
103) Stephen Maier (Camera Operator)
104) Lauren Hadaway (Sound Effects Editor)
105) James Summers (Greensman)
106) Peter Wilke (Steadicam Operator)
107) Joseph Arena (Additional Photography)
108) James H. Chow (Property Master)
109) Mark G. Soper (Visual Effects Producer)
110) Chris Harris (Camera Operator)
111) Mike Dharney (Animation)
112) Kevin Labanowich (Animation)
113) James Forrester (Production Office Assistant)
114) Jake Rice (Post Production Supervisor)
115) Shawn Kelly (Animation)
116) Jill E. Hughes (Visual Effects Producer)
117) Wendy Bown (Camera Operator)
118) Richard Roles (Helicopter Camera)
119) Yusuf A. Ahmed (Stunts)
120) Cabral Rock (Visual Effects Producer)
121) Jean-François Lachapelle (Stunts)
122) Sarah Bergeest Still (Makeup Artist)
123) Jaceson Mann (Casting Associate)
124) Guillaume Poulin (VFX Editor)
125) Tom Struthers (Stunt Coordinator)
126) Tom Struthers (Second Unit Director)
127) Cecil O'Connor (Unit Production Manager)
128) Keith Woods (Rigging Gaffer)
129) Taylor Matheson (First Assistant Camera)
130) Paul Guenette (First Assistant Camera)
131) Stacy Caballero (Assistant Costume Designer)
132) Wendy Foster (Seamstress)
133) Scott Andrew Armstrong (Rigging Grip)
134) Pascal Rigaud (VFX Editor)
135) David E. Hall (Post Production Supervisor)
136) Stewart Whelan (Director of Photography)
137) Stewart Whelan (Second Unit Cinematographer)
138) Stewart Whelan (Second Unit Director of Photography)
139) Adam Bunz (Rigging Grip)
140) Herb DeWaal (Rigging Grip)
141) Daryl Makortoff (Rigging Grip)
142) Alex Chiang (Stunts)
143) David Marsh (Sequence Supervisor)
144) Cyrille Nomberg (Concept Artist)
145) Tom Martinek (Sequence Supervisor)
146) Joel Venti (Storyboard Artist)
147) Iain McCaig (Art Direction)
148) Britt Bancroft (Set Decorating Coordinator)
149) John Dale (Construction Coordinator)
150) Liz Krause (Assistant Costume Designer)
151) Patrice Yapp (Seamstress)
152) Jenn Touchie (Seamstress)
153) Margaret Jenkins (Seamstress)
154) Tina Ning Hsu (Seamstress)
155) Lyne Talbot (Set Costumer)
156) Emma Clarke (Hairstylist)
157) Sharon Markell (Hairstylist)
158) Jaime Danielian (Makeup Artist)
159) Scott Dace (Animation)
160) Gerald Clevy (Animation)
161) Wong Joe (Animation)
162) Javier Mansilla (CG Supervisor)
163) Fabrice Vienne (CG Supervisor)
164) Katrina Taylor (VFX Editor)
165) Arnaud Brisebois (VFX Supervisor)
166) Justin Shaw (Visual Effects Editor)
167) Joey Santana (Visual Effects Editor)
168) Chad Cortvriendt (Visual Effects Producer)
169) Louise Bertrand (Visual Effects Producer)
170) Joseph Kasparian (Visual Effects Supervisor)
171) Jason Smith (Visual Effects Supervisor)
172) Dean Morin (First Assistant Camera)
173) Sean Elliott (First Assistant Camera)
174) James M. McClure (Gaffer)
175) Jackie Zhou (Sound Effects Editor)
176) Shae Salmon (First Assistant Editor)
177) Steve Bobertz (First Assistant Editor)
178) Siggy Ferstl (Digital Intermediate Colorist)
179) David Benediktson (Special Effects Technician)
180) Shawn Beaton (Stunts)
181) Brandon Campbell (Additional Music)
182) Jeff Cassidy (First Assistant Camera)
183) Bobby Wotherspoon (Gaffer)
184) Jeremy Nitsch (Assistant Property Master)
185) Elizabeth Tompkins (Production Controller)
186) Andrew Chin (Stunts)
187) Cindy Smith (Second Assistant Director)
188) Pete Whyte (First Assistant Director)
189) Bliss McDonald (Production Coordinator)
190) Chad Cosgrave (Stunts)
191) Tommy Clarke (Stunts)
192) Rebecca Steel Roven (Co-Producer)
193) Kevin Timon Hill (Draughtsman)
194) Anson Jew (Storyboard Artist)
195) Carole Griffin (Costume Coordinator)
196) Shawn Orr (Stunts)
197) Tony Blondal (Orchestrator)
198) Matt Dawson (ADR Mixer)
199) Connor Welsh (Rigging Grip)
200) Seva Solntsev (ADR Recordist)
201) Chris Mark (Stunts)
202) Ben O'Brien (Compositing Lead)
203) Thomas J. O'Connell (ADR Mixer)
204) Jesse Frank (Rigging Grip)
205) Brad Mear (Rigging Grip)
206) Angelica Lisk-Hann (Stunts)
207) Richard Bradshaw (Stunts)
208) Robert Irving (Scenic Artist)
209) Kirsten Dumont-Aubrey (Sculptor)
210) Boris Maganic (Sculptor)
211) Maria Ermie (Sculptor)
212) Chris Cristobal (Rigging Grip)
213) Adrian Netto (Rigging Grip)
214) Ian Gariepy (Rigging Grip)
215) Yvonne Peddemors (Painter)
216) Dennis Briest (Special Effects Technician)
217) Luis F. Carrasco (Concept Artist)
218) Dominic Lavery (Concept Artist)
219) Philip O'Connell (Props)
220) Damien Giles (Dolly Grip)
221) Michael Love (Props)
222) Mark Mentiply (Special Effects Technician)
223) Evan Godfrey (Assistant Production Coordinator)
224) Vinay Gautam (Production Coordinator)
225) Jon McCoy (Concept Artist)
226) Stephen Edwards (Special Effects Technician)
227) Gordon Piper (Second Assistant Director)
228) James Enright (Props)
229) Sean McGee (Assistant Property Master)
230) Patrick Faulwetter (Concept Artist)
231) Jina Johnson (Location Manager)
232) Michelle Hendriksen (Assistant Property Master)
233) Jason B. Landels (Assistant Property Master)
234) Patricia L. Adams (Production Manager)
235) John Street (Fight Choreographer)
236) Clay Virtue (Stunts)
237) Florian Halbedl (Third Assistant Director)
238) Tara Mews (Assistant Production Coordinator)
239) Darryl Reeves (Special Effects Technician)
240) Devon Slack (Stunts)
241) Darcy O'Brien (Special Effects Technician)
242) Don Lew (Stunts)
243) Haida Harper (Props)
244) Yang Hongtao (Production Manager)
245) Beth Welch (Third Assistant Director)
246) Mike Barton (Set Designer)
247) Siri Hermanski (Set Designer)
248) Magdalena Kusowska (Concept Artist)
249) John Lund (Storyboard Artist)
250) Ignacio McBurney (Assistant Set Decoration)
251) Karla Ortiz (Concept Artist)
252) Glenn Rane (Concept Artist)
253) Steven Reintjes (Scenic Artist)
254) Rosemary Stegman (Propmaker)
255) Bobby Cuffe (Rigging Grip)
256) Charles Koetke (Dolly Grip)
257) Jason Matte (Rigging Grip)
258) Dixie Wu (Production Coordinator)
259) Quentin Schneider (Stunts)
260) Paul Wagner (Props)
261) Hiroshi Mori (Visual Effects)
262) Rhys Williams (Stunts)
263) Mary Wiseman (Set Costumer)
264) Rut Villamagna (Painter)
265) Shannon Saunders (Stunts)
266) Vesna Rukavina (Stunts)
267) Pati Ah Sue (Special Effects Technician)
268) Jordan Kidston (Special Effects Technician)
269) Brad Cunningham (Special Effects Technician)
270) Ritchi Varty (Painter)
271) Paul Szebesta (Props)
272) Chriss Stevenson (Props)
273) Sean Schofield (Props)
274) Reuel Minard (Carpenter)
275) Colin Kroeker (Carpenter)
276) Tom Karakostas (Carpenter)
277) Teresa Brauer (Set Dresser)
Ko'proq o'qish >
t
X
Yangi kinolarni o'tkazib yubormaslik uchun obuna bo'ling!
Obuna Bo'lish