Qonundan tashqaridagi qirol - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Qonundan tashqaridagi qirol
  • Kino nomi: Qonundan tashqaridagi qirol (Король вне закона)
  • Joylandi: 28.09.2023
  • Sifat: HD
  • Yil: 2018
  • Davomiyligi: 2 soat. 1 min.
  • Mamlakat: AQSH
  • Janr: r Jangari , Tarixiy , Tarjima kinolar
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Qonundan tashqaridagi qirol Netflix filmi Uzbek tilida O'zbekcha 2018 tarjima kino Full HD skachat - Buyuk Shotlandiya monarxlaridan biri, Mudofaa partiyasining tashkilotchisi Robert Bryusning hikoyasi va Angliyaga qarshi Mustaqillik urushining dastlabki davri.
История Роберта Брюса, одного из величайших шотландских монархов, организатора обороны страны в начальный период войны за независимость против Англии.

Roles of actors:
1) Chris Pine (Robert Bruce, Earl of Carrick)
2) Aaron Taylor-Johnson (James Douglas, Lord of Douglas)
3) Florence Pugh (Elizabeth Burgh)
4) Billy Howle (Edward, Prince of Wales)
5) Sam Spruell (Aymer de Valence, Earl of Pembroke)
6) Tony Curran (Angus Og Macdonald, Lord of Islay)
7) Callan Mulvey (John III Comyn, Lord of Badenoch)
8) James Cosmo (Robert Bruce Senior)
9) Stephen Dillane (King Edward I of England)
10) Steven Cree (Sir Christopher Seton)
11) Alastair Mackenzie (John Strathbogie, Earl of Atholl)
12) Chris Fulton (Euan Bruce)
13) Lorne MacFadyen (Neil Bruce)
14) Jack Greenlees (Alexander Bruce)
15) Rebecca Robin (Queen Margaret of England)
16) Paul Blair (William Lamberton, Bishop of St. Andrews)
17) Jonny Phillips (Richard de Burgh, Earl of Ulster)
18) Ben Clifford (Piers Gaveston, Earl of Cornwall)
19) Jamie Maclachlan (Roger de Mowbray)
20) Duncan Lacroix (Henry de Percy, Baron Percy)
21) Kevin Mains (John Macduff, Earl of Buchan)
22) Jamie Michie (Gilbert de la Hey, Barron of Errol)
23) Gilly Gilchrist (Maol Choluim I, Earl of Lennox)
24) Daniel Jackson (Sir Ingram de Umfraville)
25) Duncan Airlie James (Henry de Beaumont, Baron Beaumont)
26) Philip Kingscott (Nervous Aide)
27) Vicki Liddelle (Margaret de Burgh)
28) Gemma McElhinney (Lady Christina Seton)
29) Stephen McMillan (Drew Forfar, Squire)
30) Stephen McCole (Seamus Barber, Chamberlain)
31) Josie O'Brien (Marjorie Bruce)
32) Meg Fraser (Aileen Walker, Lady in Waiting)
33) Elaine McKergow (Chamberlain Gayle Irvine)
34) George Docherty (Iain Calder, Farmer)
35) Robin Laing (Bishop of St. Andrews)
36) Laurie Ventry (John de Kininmund, Bishop of Brechin)
37) Matt Stokoe (John Segrave, Baron of Seagrave)
38) Ferosa Mackenzie (Mary Coutts, Pie Seller)
39) Ron Donachie (Robert Wishart, Bishop of Glasgow)
40) Niall Greig Fulton (Patrick de Dunbar, Earl of March)
41) Rab Affleck (Alexander le Scrymgeour)
42) Kim Allan (Isabella Macduff, Countess of Buchan)
43) Gavin Mitchell (Archibald Mason, Soldier)
44) Tam Dean Burn (John Macdougall of Argyll)
45) Benny Young (Lord Simon Fraser)
46) Clive Russell (Lord Mackinnon of Skye)
47) Jenny Hulse (Aine Macdonald, Lady of Islay)
48) Margaret Fraser (Stern Nun)
49) Jamie Pigott (English Soldier)
50) Frank Gilhooley (Thomas Dickson, Castellan)
51) Barnaby Brown (Singing Pastor)
52) Gerry Lynch (Terrified Servant)
53) Ben Cuveller (French Soldier)
54) Luke Mackenzie (Luke Kintail, Serf)
55) Arthur Mackenzie (Arthur Kintail, Serf)
56) Simon Tait (Doctor)
57) Daisy Littlefield (Young Girl)
58) Tommy Jay Brennan (Villager)
59) Gary McCormack (Thomas Potator, Farmer)


People who worked on the film:
1) Steve Golin (Producer)
2) Francine Maisler (Casting)
3) David Mackenzie (Screenplay)
4) David Mackenzie (Director)
5) Gillian Berrie (Producer)
6) Rob Inch (Stunt Coordinator)
7) Matthew Stirling (Stunts)
8) Barry Ackroyd (Director of Photography)
9) Kahleen Crawford (Casting)
10) Mark Bomback (Additional Writing)
11) Donald Graham Burt (Production Design)
12) Alex Bicknell (Visual Effects Supervisor)
13) Stan Wlodkowski (Executive Producer)
14) Jane Petrie (Costume Design)
15) Cecily Fay (Stunts)
16) Markus Stemler (Sound Designer)
17) Antal Kalik (Stunt Double)
18) Nellie Burroughes (Stunts)
19) Richard Brown (Executive Producer)
20) Brian Coffey (Co-Producer)
21) Bathsheba Doran (Screenplay)
22) Tommy Jay Brennan (Production Assistant)
23) Ray Beckett (Sound Mixer)
24) Jake Roberts (Editor)
25) Ally McClelland (Stunts)
26) Florence Pugh (Songs)
27) David Harrower (Additional Writing)
28) William Willoughby (Stunts)
29) Terry Cade (Stunts)
30) Casey Michaels (Stunts)
31) James Cox (Stunt Double)
32) Oliver Gough (Stunts)
33) Stuart Bruce (Sound Mixer)
34) James MacInnes (Screenplay)
35) Eduardo Gago Muñoz (Stunt Double)
36) Chris Waite (Stunts)
37) Danny McGrath (Co-Producer)
38) Joe Watts (Stunts)
Ko'proq o'qish >
t
X
Yangi kinolarni o'tkazib yubormaslik uchun obuna bo'ling!
Obuna Bo'lish