Ratatuy

Yuklab olish
Ratatuy
  • Kino nomi: Ratatuy (Рататуй)
  • Joylandi: 12.04.2022
  • Sifat: SD
  • Yil: 2007
  • Davomiyligi: 1 soat. 51 min.
  • Mamlakat: AQSH
  • Janr: r Komediya , Fantaziya , Multfilmlar
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Parij! Gurme jannati - eng yaxshi taomlar, eng yaxshi restoranlar, eng yaxshi oshpazlar! Remi ulardan biri - dunyo oshpazlik poytaxtidagi eng buyuk oshpaz bo'lishni orzu qiladi. Remy buning uchun hamma narsaga ega - mukammal hid va ta'm, eng yaxshi retseptlarni bilish va ajoyib improvizatsiya qobiliyati. Faqat bitta muammo bor... Remi kalamush. Remining qarindoshlari uni kalamush qabilasining urf-odatlariga xiyonat qilgani uchun qoralaydi va restoran egasi Jivoder ismli oshpaz uni yo'q qilishga harakat qiladi. Faqat Remi bilan do'stlashadigan oshpaz Linguini amalga oshmagan orzularga moyilligi bilan o'rtoqlashadi.

Париж! Рай для гурмана — лучшая еда, лучшие рестораны, лучшие повара! Реми мечтает стать одним из них — величайшим поваром столицы мировой кулинарии. У Реми есть для этого все — идеальный нюх и вкус, знание лучших рецептов и невероятные способности к импровизации. Есть только одна проблема... Реми — крыса. Родственники Реми, корят его за предательство традиций крысиного племени, а хозяин ресторана — повар по имени Живодэр — старается извести. Только поваренок Лингвини, который подружился с Реми, разделяет его склонность к несбыточным мечтам.

Roles of actors:
1) Patton Oswalt (Remy (voice))
2) Ian Holm (Skinner (voice))
3) Lou Romano (Linguini (voice))
4) Brian Dennehy (Django (voice))
5) Peter Sohn (Emile (voice))
6) Peter O'Toole (Anton Ego (voice))
7) Brad Garrett (Auguste Gusteau (voice))
8) Janeane Garofalo (Colette (voice))
9) Will Arnett (Horst (voice))
10) Julius Callahan (Lalo / Francois (voice))
11) James Remar (Larousse (voice))
12) John Ratzenberger (Mustafa (voice))
13) Teddy Newton (Lawyer (Talon Labarthe) (voice))
14) Tony Fucile (Pompidou / Health Inspector (voice))
15) Jake Steinfeld (Git (Lab Rat) (voice))
17) Stéphane Roux (Narrator (voice))
18) Andrea Boerries (Street Woman (voice))
19) Marco Boerries (Food Snob #3 (voice))
21) Thomas Keller (Food Snob #1 (voice))
23) Lori Richardson (Food Snob #2 (voice))
24) Jack Bird (Teen Rat (voice))
25) Jamie Oliver (The Health Inspector (UK voice))
26) Bill Farmer (Paris Citizens (uncredited))


People who worked on the film:
1) Andrew Stanton (Executive Producer)
2) Bob Peterson (Story)
3) John Lasseter (Executive Producer)
4) Kyrsten Mate (Sound Effects Editor)
5) Darla K. Anderson (Other)
6) Ralph Eggleston (Other)
7) Harley Jessup (Production Design)
8) Bud Luckey (Additional Effects Development)
9) Angus MacLane (Animation)
10) Jan Pinkava (Original Story)
11) Jan Pinkava (Co-Director)
12) Bryn Imagire (Shading)
13) Mark Cordell Holmes (Production Artist)
14) Jason Deamer (Animation)
15) Randy Berrett (Production Artist)
16) Gary Schultz (Modeling)
17) Albert Lozano (Production Artist)
18) Jerome Ranft (Sculptor)
19) Carter Goodrich (Character Designer)
20) Peter DeSève (Additional Effects Development)
21) Jay Ward (Art Department Manager)
22) Patrick Lin (Animation)
23) Gregg Olsson (Sequence Leads)
24) Robert Anderson (Director of Photography)
25) Louis Gonzales (Storyboard Artist)
26) Mark Sanford (Sequence Leads)
27) Jeremy Lasky (Layout)
28) Brett Pulliam (Animation)
29) Bret 'Brook' Parker (Animation)
30) Gini Cruz Santos (Animation)
31) Phat Phuong (Lead Set Dresser)
32) Alan Barillaro (Animation)
33) Andrew Gordon (Animation)
34) David DeVan (Animation Director)
35) Stephen Gregory (Animation)
36) John Kahrs (Animation)
37) Brett Coderre (Animation)
38) Doug Dooley (Animation)
39) Nancy Kato (Animation)
40) Tim Crawfurd (Animation)
41) Ike Feldman (Animation)
42) Karen Kiser (Animation)
43) Daniel Mason (Animation)
44) James Ford Murphy (Animation)
45) Robert H. Russ (Animation)
46) Andrew L. Schmidt (Animation)
47) Patty Kihm Stevenson (Animation)
48) Jon Mead (Animation)
49) Dave Mullins (Animation)
50) Sanjay Patel (Animation)
51) Ross Stevenson (Animation)
52) Michael Venturini (Animation Director)
53) Kureha Yokoo (Animation)
54) Ron Zorman (Animation)
55) Paul Mendoza (Animation)
56) Greg Snyder (Additional Editing)
57) Greg Snyder (First Assistant Editor)
58) Jason Bickerstaff (Modeling)
59) Kim White (Lighting Supervisor)
60) Ben Jordan (Software Engineer)
61) Scott Clifford (Modeling)
62) Scott Clifford (Master Lighting Artist)
63) Tim Best (Master Lighting Artist)
64) Thomas Hahn (Software Engineer)
65) Erik Forman (Information Systems Manager)
66) Paul Cichocki (Post Production Supervisor)
67) Courtney Bergin (Editorial Coordinator)
68) Doc Kane (Dialogue Editor)
69) Michael Silvers (Supervising Sound Editor)
70) Dennie Thorpe (Foley)
71) Jana Vance (Foley)
72) Ellen Heuer (Foley)
73) Noah Newman (Post Production Coordinator)
74) Matthew Robbins (Thanks)
75) Sharon Calahan (Director of Photography)
76) William Cone (Additional Effects Development)
77) Teresa Eckton (Sound Effects Editor)
78) David Munier (Thanks)
79) Michael Giacchino (Original Music Composer)
80) Stephen M. Davis (Music Editor)
81) Brad Bird (Screenplay)
82) Brad Bird (Director)
83) Brad Bird (Original Story)
84) Peter Sohn (Animation)
85) Peter Sohn (Storyboard Designer)
86) Darren T. Holmes (Editor)
87) Brad Lewis (Producer)
88) Galyn Susman (Production Manager)
89) Jim Capobianco (Original Story)
90) Randy Thom (Sound Designer)
91) Randy Thom (Sound Re-Recording Mixer)
92) Nicholas C. Smith (Additional Editing)
93) Tim Simonec (Conductor)
94) Lorne Cameron (Thanks)
95) Irene Mecchi (Thanks)
96) Kevin Reher (Casting)
97) Andrew Jimenez (Animation)
98) Lindsey Collins (Production Manager)
99) Andrew Cadelago (Layout)
100) Dan Wallin (Scoring Mixer)
101) Susan Hegarty (Dialect Coach)
102) Lee Armstrong (Thanks)
103) Rodrigo Blaas (Animation)
104) Mark Andrews (Script Supervisor)
105) Alexander Woo (Storyboard Artist)
106) Justin Wright (Opening/Ending Animation)
107) Raymond Wong (Modeling)
108) Brad Kane (Thanks)
109) Dylan Brown (Supervising Animator)
110) Brice R. Parker (Editorial Coordinator)
111) Jason Topolski (Lighting Coordinator)
112) Chris Montan (Executive Music Producer)
113) Bob Scott (Opening/Ending Animation)
114) Natalie Lyon (Casting)
115) George Doering (Musician)
116) Mark A. Walsh (Supervising Animator)
117) Cameron Patrick (Musician)
118) David Slusser (Music Editor)
119) Michel Gagné (Animation)
120) Greg Dykstra (Character Designer)
121) Kevin O'Brien (Storyboard Artist)
122) Anthony Bourdain (Thanks)
123) Jodi Forrest (ADR & Dubbing)
124) Sam Marin (Opening/Ending Animation)
125) Thomas Keller (Lead Character Designer)
126) Harvey Mason (Musician)
127) Tom MacDougall (Music Supervisor)
128) Kimberly Adair Clark (Thanks)
129) Morten Folmer Nielsen (ADR & Dubbing)
130) Stephen King (Shading)
131) Michael Semanick (Sound Re-Recording Mixer)
132) Will Files (Sound Design Assistant)
133) Shannon Wood (Script Supervisor)
134) Jason Boose (Animation)
135) Simon Allen (Animation)
136) Sue Fox (Foley Editor)
137) Al Nelson (Foley Editor)
138) Kevin Rose-Williams (Assistant Editor)
139) Abraham Laboriel (Musician)
140) Sandra Ford Karpman (Visual Effects)
141) A.J. Riebli III (Editorial Manager)
142) Buck Lewis (Additional Effects Development)
143) Buck Lewis (Character Designer)
144) Nick Sung (Animation)
145) Damon Bard (Sculptor)
146) Susan Bradley (Title Designer)
147) Chris Lawrence (Other)
148) Nelson 'Rey' Bohol (Production Artist)
149) Norman Ludwin (Musician)
150) Dustin Cawood (Supervising Sound Editor)
151) Nicole Paradis Grindle (Production Manager)
152) Patrick Delage (Animation)
153) John Gilkey (Thanks)
154) Jack Hayes (Orchestrator)
155) Frank Marocco (Musician)
156) Terry Claborn (Color Timer)
157) Phred Lender (Editorial Services)
158) Steve Slanec (ADR Editor)
159) Alec Bartsch (Shading)
160) Ryan Kautzman (Software Engineer)
161) Stephanie Hamilton (Thanks)
162) Michal Makarewicz (Animation)
163) Dan Lee (Orchestrator)
164) Dan Lee (Character Designer)
165) Spiro Carras (Special Effects)
166) Audra Koklys (Animation Manager)
167) Stephan Vladimir Bugaj (Shading)
168) Christina Garcia Weiland (Set Dresser)
169) Adrian Molina (Opening/Ending Animation)
170) Luke Martorelli (Master Lighting Artist)
171) Marc Sondheimer (Production Accountant)
172) Shaun Chacko (Animation)
173) Michael Stocker (Animation)
174) Luigi Passalacqua (Craft Service)
175) Gerald E. Hackett III (Security)
176) Gennie Rim (Animation Department Coordinator)
177) David Sotnick (Systems Administrators & Support)
178) Chris DiGiovanni (Animation Manager)
179) Glenn Kasprzycki (Editorial Services)
180) Dallis Anderson (Script Coordinator)
181) Sylvia Gray Wong (Sequence Leads)
182) Jeff Wan (Camera Operator)
183) Eric Pearson (Post-Production Manager)
184) Freesia Pearson (Post Production Assistant)
185) Doug Sheppeck (Animation)
186) Brian M. Rosen (Software Engineer)
187) Simon Christen (Fix Animator)
188) K. C. Roeyer (Fix Animator)
189) Bruce Dukov (Musician)
190) Kathy Greenberg (Story)
191) Tom Gately (Animation)
192) Don Crum (Animation)
193) Steve Mason (Animation)
194) Jean-Claude Tran (Animation)
195) Ian White (Animation)
196) Sarah Mercey-Boose (Animation)
197) Everett Downing Jr. (Animation)
198) Austin Madison (Animation)
199) Charles Paley (Music Editor)
200) Danielle Feinberg (Master Lighting Artist)
201) Michael Fong (Supervising Technical Director)
202) Dana Murray (Lighting Manager)
203) David Park (Art Department Coordinator)
204) Russell J. Stough (Animation Fix Coordinator)
205) David Baraff (Software Team Lead)
206) Joshua Jenny (Set Dresser)
207) Edgar Rodriguez (Simulation & Effects Artist)
208) Eric Andraos (Shading)
209) Carlos Baena (Animation)
210) Jacob Brooks (Modeling)
211) Cathleen Carmean (Art Department Assistant)
212) Airton Dittz Jr. (Master Lighting Artist)
213) Craig Foster (Graphic Designer)
214) Travis Hathaway (Animation)
215) Mitch Kopelman (Master Lighting Artist)
216) Michael Krummhoefener (Modeling)
217) Bruce Kuei (Fix Animator)
218) Holger Leihe (Animation)
219) Matt Majers (Animation)
220) Cameron Miyasaki (Animation)
221) Andrew Pienaar (Set Dresser)
222) Nickolas Rosario (Other)
223) Amber Rudolph (Animation)
224) Vandana Reddy Sahrawat (Master Lighting Artist)
225) Brett Schulz (Animation)
226) Michael Sparber (Master Lighting Artist)
227) Peter Sumanaseni (Master Lighting Artist)
228) Raphael Suter (Animation)
229) Anthony Ho Wong (Animation)
230) Maria Yershova (Master Lighting Artist)
231) Tom Zach (Fix Animator)
232) Thomas J. O'Connell (Additional Sound Re-Recordist)
233) Andrew Page (Music Director)
234) Deborah Coleman (Art Department Assistant)
235) Eric Gregory (Software Engineer)
236) Jamie Hecker (Software Engineer)
237) Tara Hernandez (Software Engineer)
238) Hayley Iben (Software Engineer)
239) Brett Levin (Software Engineer)
240) Cory Omand (Software Engineer)
241) Erin Tomson (Shading)
242) Dirk Van Gelder (Software Engineer)
243) Chris Lasell (Systems Administrators & Support)
244) Matthew Lindahl (Systems Administrators & Support)
245) Terry Lee Moseley (Systems Administrators & Support)
246) Ian Westcott (Systems Administrators & Support)
247) Lars R. Damerow (Systems Administrators & Support)
248) Patrick Guenette (Shading)
249) Steven James (Master Lighting Artist)
250) Jae Hong Kim (Modeling)
251) Kristifir Klein (Modeling)
252) Ana Lacaze (Shading)
253) Tom Miller (Lead Set Dresser)
254) Gabriel Benveniste (Systems Administrators & Support)
255) Will Csaklos (Thanks)
256) Ling Hsu (Systems Administrators & Support)
257) Jason 'Jayfish' Hull (Systems Administrators & Support)
258) Gary Monheit (Software Engineer)
259) Michael Shantzis (Software Engineer)
260) Nelson Siu (Systems Administrators & Support)
261) Andy Thomas (Systems Administrators & Support)
262) Jay Weiland (Systems Administrators & Support)
263) Brad Winemiller (Simulation & Effects Artist)
264) David Yu (Software Engineer)
265) Karl Vincent (Musician)
266) Jeff Bunnell (Musician)
267) Mark Gasbarro (Musician)
268) Claudia Chung (Simulation & Effects Artist)
269) Shawn Neely (Software Engineer)
270) Anna Noakes (Musician)
271) Jae Hyung Kim (Fix Animator)
272) Dan Nguyen (Animation)
273) Becky Neiman (Production Artist)
274) Jeremy Vickery (Master Lighting Artist)
275) Robert Tachoires (Editorial Services)
276) BoB 'Naked BoB' Morgan (Systems Administrators & Support)
277) Jose Ignacio (Systems Administrators & Support)
278) James G. Dashe (Systems Administrators & Support)
279) Charu Clark (Lighting Artist)
280) Jonathan Pytko (Master Lighting Artist)
281) Michael O'Brien (Software Engineer)
282) Benjamin Andersen (Simulation & Effects Artist)
283) Bolhem Bouchiba (Animation)
284) Veronica Watson (Animation Production Assistant)
285) Adam Burke (Animation)
286) Doug Frankel (Animation)
287) Ken Kim (Animation)
288) John Lee (Animation)
289) Kevin O'Hara (Animation)
290) David Earl Smith (Animation)
291) Rob Duquette Thompson (Animation)
292) Michael Wu (Animation)
293) Jaime Landes Roe (Animation)
294) Stephen L. Wong (Animation)
295) Thomas Indermaur (Systems Administrators & Support)
296) Thomas Taylor Goodman (Driver)
297) Mary Van Escobar (Editorial Coordinator)
298) Richard Pinkham (Editorial Services)
299) Andra Smith (Editorial Services)
300) Jeff Whittle (Editorial Services)
301) Clayton Haslop (Musician)
302) Sequoia Blankenship (Fix Animator)
303) Chiwook Han (Fix Animator)
304) Richard Todd (Musician)
305) Carl Verheyen (Musician)
306) Gayle Levant (Musician)
307) Sarah Chiappinelli (Lighting Production Assistant)
308) Kenneth Sullivan (Master Lighting Artist)
309) Jean Marie Ancher (Master Lighting Artist)
310) Esdras Varagnolo (Master Lighting Artist)
311) Suzie Katayama (Musician)
312) Miriam Mayer (Musician)
313) Danny Greco (Musician)
314) Dave Stone (Musician)
315) John Van Houten (Musician)
316) Mike Vaccaro (Musician)
317) Bobby Shulgold (Musician)
318) John Yoakum (Musician)
319) Larry Corbett (Musician)
320) Alexander Iles (Musician)
321) Darrin McCann (Musician)
322) Katelin C. Holloway (Post Production Assistant)
323) Cynthia Slavens (Post Production Supervisor)
324) Marc S. Greenberg (Production Accountant)
325) Nate Wragg (Production Artist)
326) Paul Baker (Production Office Assistant)
327) Laurens Fein (Production Office Assistant)
328) Amy Hale (Production Office Assistant)
329) Michael Hitson (Security)
330) Marc Cooper (Shading)
331) Junyi Ling (Shading)
332) Robert Moyer (Shading)
333) Colin Hayes Thompson (Shading)
334) Athena Xenakis (Shading)
335) George Nguyen (Simulation & Effects Artist)
336) Alex Seiden (Simulation & Effects Artist)
337) Jessica Abroms (Simulation & Effects Artist)
338) Jane Yen (Simulation & Effects Artist)
339) Jim Atkinson (Software Engineer)
340) Andrew Butts (Software Engineer)
341) Michael Chann (Software Engineer)
342) Michael Ferris (Software Engineer)
343) Adam Gabbert (Software Engineer)
344) Jason Kim (Software Engineer)
345) Bjorn Leffler (Software Engineer)
346) Alex Mohr (Software Engineer)
347) Martin Reddy (Software Engineer)
348) Kiril Vidimce (Software Engineer)
349) Gordon D.B. Cameron (Software Engineer)
350) Manuel Kramer (Software Engineer)
351) Matt Kent (Sound Recordist)
352) Frederic Echelard (Sound Recordist)
353) Simon Bax (Thanks)
354) Philippe Coen (Thanks)
355) Debbie Ducommun (Thanks)
356) Diane Langlumé (Thanks)
357) Marc Louria (Thanks)
358) Meagan Miller (Thanks)
359) Stuart Sumida (Thanks)
360) Gilles Thomas (Thanks)
361) Steven Isono (Thanks)
362) Mary Conlin (Thanks)
363) Kesten Migdal (Script Coordinator)
364) Ross Dickinson (Systems Administrators & Support)
365) Remy Galang (Systems Administrators & Support)
366) James Handelin (Systems Administrators & Support)
367) Marty Lew (Systems Administrators & Support)
368) Will Phan (Systems Administrators & Support)
369) Auburn C. 'Aubie' Schmidt (Systems Administrators & Support)
370) Rick Baptist (Musician)
371) Emily Cook (Story)
372) Brad Kane (Thanks)
Ko'proq o'qish >
X
Yangi kinolarni o'tkazib yubormaslik uchun obuna bo'ling!
Obuna Bo'lish