Dovullar hukmdori - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Dovullar hukmdori
  • Kino nomi: Dovullar hukmdori (Повелитель бури)
  • Joylandi: 27.06.2023
  • Sifat: HD
  • Yil: 2009
  • Davomiyligi: 2 soat. 6 min.
  • Mamlakat: AQSH
  • Janr: r Harbiy , Drama , Triller , Tarjima kinolar
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Dovullar hukmdori Uzbek tilida O'zbekcha 2008 tarjima kino Full HD skachat - Elita minalardan tozalash otryadi a'zolari Iroqning deyarli har bir ob'ekti o'lim xavfi bo'lgan shaharlaridan biriga jo'natildi. Jeyms - bomba iste'molchisi bo'lib, u xavf-xatarga qaramay, bomba utilizatsiyasiga o'yin kabi qaraydi. Urush uning haqiqiy ishtiyoqidir. Aynan shuning uchun ham uning otryadida kelishmovchiliklar boshlanadi.
Члены элитного отряда по разминированию направлены в один из иракских городов, где практически каждый предмет представляет смертельную опасность. Джеймс — сапер-подрывник, который, несмотря на опасность, относится к обезвреживанию бомб как к игре. Война — его настоящая страсть. Именно из-за этого в его отряде начинаются разногласия.

Roles of actors:
1) Jeremy Renner (Staff Sergeant William James)
2) Anthony Mackie (Sergeant JT Sanborn)
3) Brian Geraghty (Specialist Owen Eldridge)
4) David Morse (Colonel Reed)
5) Guy Pearce (Sergeant Matt Thompson)
6) Evangeline Lilly (Connie James)
7) Ralph Fiennes (Contractor Team Leader)
8) Christian Camargo (Colonel John Cambridge)
9) Christopher Sayegh (Beckham)
10) Suhail Aldabbach (Black Suit Man)
11) David Gueriera (First Sergeant)
13) Sam Spruell (Contractor Charlie)
14) Sam Redford (Contractor Jimmy)
15) Erin Gann (Mortuary Affairs Officer)
16) Malcolm Barrett (Sergeant Foster)
17) Kristoffer Ryan Winters (Soldier at Intersection)
18) J.J. Kandel (Guard at Camp Liberty Market)
19) Hani Al Naimi (Iraqi Translator)
20) Anas Wellman (Soldier at UN)
21) Kate Mines (Soldier (uncredited))
22) Yousef Shweihat (Insurgent Sniper (uncredited))
23) Feisal Sadoun (Contractor Feisal)
24) Barrie Rice (Contractor Chris)
25) Imad Daoudi (Iraqi Police Captain at UN)
26) Justin Campbell (Sergeant Carter)
27) Ryan Tramont (Guard at Liberty Gate)
28) Hasan Darwish (DVD Merchant)
29) Wasfi Amour (Insurgent in the Stairwell)
30) Nibras Qassem (Nabil's Wife)
31) Ben Thomas (US Army Medic)
32) Nader Tarawneh (Insurgent Sniper)
33) Omar Mario (Butcher)
34) Fleming Campbell (Soldier at Airfield)


People who worked on the film:
1) Karl Júlíusson (Production Design)
2) Kathryn Bigelow (Director)
3) Kathryn Bigelow (Producer)
4) Richard Stutsman (Special Effects Supervisor)
5) Marco Beltrami (Original Music Composer)
6) Bob Murawski (Editor)
7) Richard C. Franklin (Sound Effects Editor)
8) George L. Little (Costume Design)
9) Barry Ackroyd (Director of Photography)
10) Tony Mark (Executive Producer)
11) Greg Shapiro (Producer)
12) Paul Joyal (Production Design)
13) Daniel J. Lester (Assistant Costume Designer)
14) Peter Rotter (Music Supervisor)
15) Mark Boal (Screenplay)
16) Mark Boal (Producer)
17) Stefan Sonnenfeld (Digital Intermediate)
18) Mark Bennett (Casting)
19) Kirk Shaw (Associate Producer)
20) Ian Nothnagel (Set Decoration)
21) Chris M. Jacobson (Sound Effects)
22) Kimberly Harris (Dialogue Editor)
23) Joe Cappelletti (ADR Supervisor)
24) John Bissell (Music Supervisor)
25) Sean Valla (First Assistant Editor)
26) Buck Sanders (Original Music Composer)
27) Nicolas Chartier (Producer)
28) Laura Toplass (Casting)
29) Chris Innis (Editor)
30) Rob Lycar (Production Manager)
31) Jenn Lee (Producer)
32) Karim Kheir (Assistant Property Master)
33) Nasser Zoubi (Property Master)
34) Nicolas Harvard (Second Assistant Director)
35) Moira Anne Meyer (Costume Supervisor)
36) Donall McCusker (Co-Producer)
37) Adel Akkad (Casting Assistant)
38) Niels Reedtz Johansen (Second Unit Director of Photography)
39) Jack Schuster (Post-Production Manager)
40) Jack Schuster (Associate Producer)
41) Lara Atalla (Casting)
42) Ray Beckett (Sound Mixer)
43) Aslaug Konradsdottir (Script Supervisor)
44) Robert Troy (Dialogue Editor)
45) Robert Troy (ADR Editor)
46) John Kurlander (Scoring Mixer)
47) Bruce Lomet (Digital Intermediate)
48) Ed Araquel (Still Photographer)
49) Dale H. Jahraus (Camera Operator)
50) Jamie Hardt (Sound Effects Editor)
51) Vicky Mulholland (Costume Design)
52) Bernard Weiser (Sound Effects Editor)
53) Julie Pearce (Music Editor)
54) Paul N.J. Ottosson (Sound Designer)
55) Paul N.J. Ottosson (Sound Re-Recording Mixer)
56) David Inkster (Property Master)
57) Erik Rogers (Digital Intermediate Producer)
58) Mike Chiado (Digital Intermediate)
59) Scott MacDonald (Camera Operator)
60) Alex Ullrich (Foley Editor)
61) Fawaz Zoubi (Location Manager)
62) John Sanacore (Foley Editor)
63) Isaac Hamon (Stunt Coordinator)
64) Dana Hamel (Key Makeup Artist)
65) Blair Foord (Special Effects Supervisor)
66) Duraid Munajim (Camera Operator)
67) Jonathan Olley (Still Photographer)
68) Hosni Al Baqa (Lighting Technician)
69) Lee Cleary (First Assistant Director)
70) Marwan Kheir (Construction Coordinator)
71) William Boston (Additional Music Supervisor)
72) Alex Romano (Online Editor)
73) Matthew Moffat (Gaffer)
74) Amin Charif El Masri (Set Decoration)
75) Karma Hijjawi (Costume Coordinator)
76) Imad Rechiche (First Assistant Camera)
77) Stewart Whelan (First Assistant Camera)
78) Gilbert Carreras (Color Timer)
79) Ryan Juggler (First Assistant Sound Editor)
80) Ben Krakowsky (Assistant Property Master)
81) Rupert Lloyd (Post Production Assistant)
82) Stephen Nakamura (Color Timer)
83) Oliver Driscoll (First Assistant Camera)
84) Karima Ladjimi (Production Manager)
85) J. Cody Baker (Digital Intermediate Assistant)
86) Cathy Darby (Assistant Costume Designer)
87) Michael Farias (Location Manager)
88) Dean Fitzpatrick (Transportation Coordinator)
89) Melissa Binder (Ager/Dyer)
90) David Ticotin (First Assistant Director)
91) Gary Damian Thomas (Storyboard Designer)
92) Tony Marsh (Stunt Coordinator)
93) Simon Bysshe (Boom Operator)
94) Jim Swanson (Gaffer)
95) Jamie Lake (Location Manager)
96) Geoff Dane (Best Boy Electric)
97) Dave Walker (Key Grip)
98) Sara Rakhshandeh (Costume Supervisor)
99) Jules Quesnel (Dolly Grip)
100) Craig Stauffer (Sound Mixer)
101) Robin Smith (First Assistant Camera)
Ko'proq o'qish >