Kavboylar begonalarga maxluqlarga qarshi - Uzbek Tilida

Kavboylar begonalarga maxluqlarga qarshi
  • Kino nomi: Kavboylar begonalarga maxluqlarga qarshi (Ковбои против пришельцев)
  • Sifat: SD
  • Janr: Jangari , Triller , Fantastika , Tarjima kinolar
  • Mamlakat: AQSH
  • Ishlab chiqarilgan yili: 2011
  • Davomiyligi: 119 min
  • Dublyaj: Professional (PRO)
Kino tavsifi

1873, Absolute, Arizona. Xotirasini yo'qotgan notanish odam Amerikaning bu olis provinsiyasiga keladi. Uning o'tmishidan dalolat beruvchi yagona narsa – bilaklaridan biridagi g'alati kishan. Sayohatchi shahar aholisining notanish odamlardan mamnun emasligini va odatda ko'chaga faqat temir musht bilan boshqaradigan polkovnik Dolarhaydning buyrug'i bilan chiqishlarini tezda bilib oladi. Buning bir izohi bor: shaharni qo'rqinchli mavjudotlar qo'rqitishmoqda. Qahramon asta-sekin o'zini eslaydi va baxtsizlarga yordam berish faqat uning kuchida ekanligini tushunadi.

1873, Абсолюшен, штат Аризона. В эту глухую американскую провинцию прибывает потерявший память незнакомец. Единственный намек на его прошлое — это странные кандалы на одном из его запястий. Странник быстро узнает, что жители городка не рады незнакомцам, да и вообще они выходят на улицы лишь по приказу полковника Долархайда, правящего в этой местности железной рукой.Вскоре странное поведение жителей объясняется. Периодически с неба обрушиваются ужасающие создания, которые забирают все, что им заблагорассудится и держат город в паническом страхе. Главный герой, постепенно вспоминающий о том, что с ним произошло, становится единственной надеждой города на спасение.

Roles of actors:
1) Daniel Craig (Jake Lonergan)
2) Harrison Ford (Woodrow Dolarhyde)
3) Olivia Wilde (Ella Swenson)
4) Sam Rockwell (Doc)
5) Adam Beach (Nat Colorado)
6) Paul Dano (Percy Dolarhyde)
7) Noah Ringer (Emmet Taggart)
8) Keith Carradine (Sheriff John Taggart)
9) Clancy Brown (Meacham)
10) Walton Goggins (Hunt)
11) Abigail Spencer (Alice)
12) Ana de la Reguera (Maria)
13) Raoul Max Trujillo (Black Knife)
14) David O'Hara (Pat Dolan)
15) Buck Taylor (Wes Claiborne)
18) Chris Browning (Jed Parker)
19) Brian Duffy (Deputy)
20) Brendan Wayne (Charlie Lyle)
21) Gavin Grazer (Ed)
22) Toby Huss (Roy Murphy)
23) Wyatt Russell (Little Mickey)
24) Jimmy Jatho (Saloon Patron)
25) Kenny Call (Greavy)
26) Julio Cedillo (Bronc)
27) Garret Noël (Gang Member)
30) Scout Hendrickson (Jake's Gang Member)
31) David Midthunder (Apache Warrior 1)
32) Mo Brings Plenty (Apache Warrior 2)
33) Phillip Pike (Apache Singer)
34) Calum Blaylock (Apache Singer)
35) Paul Ortega (Medicine Man)
36) Nathaniel Chee (Apache Dancer)
37) Robyn Simmons (Apache Dancer)
38) Simon Choneska (Apache Dancer)
39) David Chee (Apache Dancer)
40) Vonda Tso (Apache Dancer)
41) Lariat Geronimo (Apache Dancer)
42) Freddie Apache (Apache Dancer)
44) Hoyle Osborne (Pianist)
45) Rex Rideout (Fiddler)


People who worked on the film:
1) Bobby Cohen (Executive Producer)
2) Brian Grazer (Producer)
3) Steven Spielberg (Executive Producer)
4) Christopher Boyes (Sound Designer)
5) Christopher Boyes (Sound Re-Recording Mixer)
6) David Farmer (Sound Designer)
7) Sarah Halley Finn (Casting)
8) Steve Oedekerk (Story)
9) Matthew Libatique (Director of Photography)
10) K.C. Hodenfield (First Assistant Director)
11) Jim May (Editor)
12) Harry Gregson-Williams (Original Music Composer)
13) Ron Howard (Producer)
14) Mary Zophres (Costume Design)
15) Dennie Thorpe (Foley Artist)
16) Jana Vance (Foley Artist)
17) Paul Hughen (Second Unit Director of Photography)
18) Dan Lebental (Editor)
19) Ben Estrada (Colorist)
20) Denis L. Stewart (Executive Producer)
21) Denis L. Stewart (Unit Production Manager)
22) Christopher Burian-Mohr (Supervising Art Director)
23) Bill Corso (Makeup Artist)
24) Alex Kurtzman (Screenplay)
25) Alex Kurtzman (Producer)
26) Roberto Orci (Screenplay)
27) Scott Chambliss (Production Design)
28) Karen Manthey (Set Decoration)
29) Daniel Sudick (Special Effects Supervisor)
30) Daniel T. Dorrance (Art Direction)
31) Marjorie McCown (Assistant Costume Designer)
32) Jon Favreau (Director)
33) Fred Arbegast (Sculptor)
34) Lauren E. Polizzi (Art Direction)
35) Marisa Frantz (Assistant Art Director)
36) Ryan Kavanaugh (Executive Producer)
37) Matt Rebenkoff (Second Unit First Assistant Director)
38) Damon Lindelof (Screenplay)
39) Damon Lindelof (Producer)
40) David Brownlow (Utility Sound)
41) Mark Fergus (Screenplay)
42) Mark Fergus (Story)
43) Hawk Ostby (Screenplay)
44) Hawk Ostby (Story)
45) Kevin LaRosa (Pilot)
46) Paul M. Wagner (Visual Effects Editor)
47) Kent Harvey (Camera Operator)
48) Bob Scott (Camera Operator)
49) Greg Zimmerman (ADR Recordist)
50) Ed Natividad (Storyboard Artist)
51) Terry Baliel (Hairstylist)
52) Chris Lombardi (Camera Operator)
53) Shawn Holden (Sound Mixer)
54) Nancy Deren (Set Designer)
55) Rene Haynes (Casting)
56) Suzan Wexler (Set Designer)
57) Magela Crosignani (Camera Operator)
58) Russell Bobbitt (Property Master)
59) Jenny Eagan (Assistant Costume Designer)
60) Sandra Granovsky (First Assistant Editor)
61) Ryan Jeremy Woodward (Storyboard Artist)
62) Ray Zimmerman (Unit Production Manager)
63) Bruce Holcomb (Modelling Supervisor)
64) Mamie Mitchell (Script Supervisor)
65) Randy Greenberg (Executive Producer)
66) Michael Mosher (Makeup Artist)
67) Paul Giacoppo (Modelling Supervisor)
68) Isaiah Guyman Martin IV (Researcher)
69) Karen McDonald (Key Makeup Artist)
70) Harry E. Otto (Assistant Art Director)
71) Kaily Alissano (Stunts)
72) Donald Mowat (Makeup Artist)
73) Jane Galli (Makeup Department Head)
74) John Chichester (Set Designer)
75) Lora Hirschberg (Sound Re-Recording Mixer)
76) Helen Monaghan (Costume Supervisor)
77) Anthony Almaraz (Key Set Costumer)
78) Bryan Godwin (Visual Effects Supervisor)
79) Erica Frauman (Post Production Supervisor)
80) Noelle Green (Production Supervisor)
81) David D. Baumann (Property Master)
82) Lorrie Campbell (Set Designer)
83) Kevin Cross (Set Designer)
84) Mariano Fernandez (Propmaker)
85) Lindsay Good (Art Department Coordinator)
86) Mark Hitchler (Set Designer)
87) Tex Kadonaga (Set Designer)
88) Amahl Lovato (Set Designer)
89) Christopher Martin (Greensman)
90) Anne Porter (Set Designer)
91) Chris Snyder (Construction Coordinator)
92) Frank E. Eulner (Supervising Sound Editor)
93) Tom Hartig (Boom Operator)
94) Matthew Hartman (Dialogue Editor)
95) Stephanie Hornish (Visual Effects Producer)
96) Roger Guyett (Visual Effects Supervisor)
97) Roger Guyett (Second Unit Director)
98) Thomas Robinson Harper (Stunt Coordinator)
99) Kate Czark (Set Costumer)
100) David Fernandez (Set Costumer)
101) Mara Herdmann (Set Costumer)
102) Claire Sandrin (Set Costumer)
103) Debbie Travis (Set Costumer)
104) Tanya Noel Hill (Music Editor)
105) Richard Whitfield (Music Editor)
106) James Boysen (Transportation Captain)
107) Jeff Couch (Transportation Captain)
108) Alan Kaminsky (Transportation Co-Captain)
109) James William Ray (Transportation Captain)
110) John Orlebeck (Transportation Coordinator)
111) Oliver Enjady (Translator)
112) Kathy McHugh (Script Supervisor)
113) Trudy Ramirez (Script Supervisor)
114) Carl Fischer (Boom Operator)
115) Chris Moseley (Camera Operator)
116) Marshall Winn (Dialogue Editor)
117) Amanda Moss Serino (Assistant Set Decoration)
118) Daniel Grant North (Key Costumer)
119) Kimberly Nelson LoCascio (Visual Effects Producer)
120) David Sanger (Visual Effects Producer)
121) Kenneth Garrett (Sculptor)
122) Robert Shoup (Foley Editor)
123) Peter Rosenfeld (Camera Operator)
124) Peter Rosenfeld (Steadicam Operator)
125) Zade Rosenthal (Still Photographer)
126) Amy Pawlowski (Digital Intermediate Editor)
127) Jesse Trevino (Set Costumer)
128) Jules Holdren (Key Hair Stylist)
129) David B. Nowell (Aerial Director of Photography)
130) Joseph V. Cicio (Camera Operator)
131) Greg Steele (ADR Mixer)
132) Corey Welk (Makeup Artist)
133) Deborah Wuliger (Unit Publicist)
134) Drew Webster (Sound Re-Recording Mixer)
135) Drew Webster (Sound Mix Technician)
136) Loan Phan (Digital Intermediate Producer)
137) David Richert (Camera Operator)
138) Dan Riffel (Chief Lighting Technician)
139) Jay Kemp (Rigging Gaffer)
140) Gloria Pasqua Casny (Hair Department Head)
141) David Van Dyke (Visual Effects Producer)
142) Michael J. Walker (Camera Operator)
143) Luke Dunn Gielmuda (Foley Editor)
144) Dale Myrand (Camera Operator)
145) Michael Moore (Hairstylist)
146) Ernest M. Sanchez (Leadman)
147) Eric Ramirez (Leadman)
148) Scott Bobbitt (Leadman)
149) J.R. Grubbs (Sound Effects Editor)
150) Scott Guitteau (Sound Effects Editor)
151) Tony Villaflor (Sound Recordist)
152) Steve Schatz (Sound Re-Recording Mixer)
153) Steve Schatz (Sound Mix Technician)
154) Marilyn McCoppen (ADR Supervisor)
155) Christian Alzmann (Visual Effects Art Director)
156) Peter Nicolai (Visual Effects Producer)
157) Jenni O'Byrne (Visual Effects Editor)
158) Anthony Pitone (Visual Effects Editor)
159) Robert Weaver (CG Supervisor)
160) Daniel Pearson (CG Supervisor)
161) Marc Chu (Animation Supervisor)
162) John R. Manocchia (Rigging Gaffer)
163) Michael Dillon (Digital Intermediate Producer)
164) Vanessa Galvez (Digital Intermediate)
165) Kathryn Mindala (Production Accountant)
166) Rocio Estrada Blackwell (Costumer)
167) Zoe Tahir (Hairstylist)
168) Michael Bauman (Chief Lighting Technician)
169) Lisa Taylor Roberts (Makeup Supervisor)
170) Larry White (Animation)
171) Travis Tohill (Animation)
172) Chris Castaldi (Second Assistant Director)
173) David Lowery (Storyboard Artist)
174) Beth D'Amato (Roto Supervisor)
175) John M. Levin (Layout Supervisor)
176) Chris Craine (Art Department Assistant)
177) Edward McLoughlin (Set Decoration Buyer)
178) Shelly Strong (Production Executive)
179) Michael Lyon (Electrician)
180) Chris Samp (Standby Painter)
181) Peter White (Set Costumer)
182) Berlinda Cantu-Lewis (Hairstylist)
183) Georgia Allen (Prosthetic Makeup Artist)
184) Shane Strickman (Visual Effects Coordinator)
185) Robert Wilson (Hairstylist)
186) Charley Gilleran (Key Rigging Grip)
187) Jose F. Barrios (Rigging Grip)
188) Rick A. West (Chief Lighting Technician)
189) Jim Turner (Production Controller)
190) Frank Rinella (Foley Mixer)
191) Brett Andrews (Armorer)
192) Stuart Gordon Tribble (Makeup Artist)
193) Heidi Moneymaker (Stunts)
194) Harimander Singh Khalsa (Compositing Supervisor)
195) René González (Projection)
196) Jan S. Utstein (Second Assistant Accountant)
197) James Clyne (Concept Artist)
198) Brennan Price (Lighting Technician)
199) Michael J. Schwartz (Electrician)
200) Lance Cheatham (Set Dresser)
201) Clint Schultz (Graphic Designer)
202) Louie DeMarco (First Assistant Camera)
203) Todd Avery (Second Assistant Camera)
204) Katie Eischen (Stunt Double)
205) James Lee Kroning (Property Master)
206) Darin Devonshire (Rigging Grip)
207) Jim Shelton (Key Grip)
208) Carol Demarti (Ager/Dyer)
209) Charlie Newberry (Second Assistant "C" Camera)
210) Jim Likowski (Foley Editor)
211) Greg Benge (Assistant Property Master)
212) David Ticotin (Second Unit First Assistant Director)
213) Kevin LaRosa Jr. (Pilot)
214) Barnaby Smith (Costumer)
215) Dawn Michelle King (First Assistant Editor)
216) Bogdan Iofciulescu (Techno Crane Operator)
217) Mark Vena (Storyboard Artist)
218) Dominic Bartolone (First Assistant Camera)
219) Tana Dubbe (Key Grip)
220) Michael Westby (Electrician)
221) Dale Snyder (Construction Foreman)
222) Fernando Barrios (Rigging Grip)
223) Butch Pierson (First Assistant Camera)
224) Ian Hanna (Dolly Grip)
225) Andrew Francis (Digital Colorist)
226) Robert A. Preston (Dolly Grip)
227) Eric Dennis (Assistant Property Master)
228) Eric Schweickert (Digital Compositor)
229) Mark Santoni (First Assistant "A" Camera)
230) Britni Ziegler Peters (Assistant Editor)
231) Tori Fillat (Music Coordinator)
232) Leticia Sandoval (Costumer)
233) Riley Harper (Stunts)
234) Cassidy Vick Hice (Stunts)
235) Cassidy Vick Hice (Stunt Double)
236) Michael Klimchak (First Assistant Camera)
237) Erin Ricotti (Stunts)
238) John Gorman (Electrician)
239) Nick Costantino (First Assistant Accountant)
240) Mike Bonnaud (Assistant Chief Lighting Technician)
241) Edwardo Santiago (Sound Mixer)
242) Carmen L. Jones (Hair Supervisor)
243) Rhonda Earick (Ager/Dyer)
244) John Rex Woodward (Second Assistant "A" Camera)
245) Andy Wong (Lead Animator)
246) Christopher S. Ross (Concept Artist)
247) John Mang (Dolly Grip)
248) Greg Kurtz (Second Assistant Camera)
249) Michael Lowes (VFX Artist)
250) Carol Ann Napier (Set Dresser)
251) Thomas A. Barrios (Second Assistant "C" Camera)
252) Nicolas 'Nico' Ortiz y Pino (Rigging Grip)
253) Daniel Soltis (Sculptor)
254) Manuel Voss (Digital Compositor)
255) Phil Saunders (Concept Artist)
256) Matt Horochowski (Dolly Grip)
257) Michael Witczak (Electrician)
258) Scott Hatley (Best Boy Grip)
259) Andrew Sykes (Rigging Grip)
260) Ken Bryan (Modeling)
261) Derrick Carlin (Lead Animator)
262) Lauren Pratto (Costumer)
263) Jon Sudtell (Best Boy Grip)
264) Chris Toll (First Assistant "C" Camera)
265) Frank Fieser (Compositor)
266) Richard Masino (First Assistant Camera)
267) K. George Goodwin (Second Assistant Accountant)
268) Frank Montesanto (Key Grip)
269) Emily Dominguez (Set Costumer)
270) Jody Beaudin (First Assistant Accountant)
271) Nicole Luther (Second Assistant Accountant)
272) John Mann (Storyboard Artist)
273) Aaron G. York (Libra Head Technician)
274) Margo Romano (Second Assistant Accountant)
275) Diana Demoff (Costumer)
276) Curtis Smith (Dolly Grip)
277) Cory L. Bol (Travel Coordinator)
278) Di Cai (Rotoscoping Artist)
279) Sheri St Lawrence (First Assistant Accountant)
280) Lisa Furia (Second Assistant Accountant)
281) Matt Miller (Set Dresser)
282) Lora Umphress (Payroll Accountant)
283) Tony Muller (Second Assistant Camera)
284) Annie Jablonski (Production Coordinator)
285) Robert Zavala (Propmaker)
286) Kurt Kornemann (Best Boy Grip)
287) Eugene B. Kerry (Best Boy Grip)
288) Scott Whitbread (Second Assistant Camera)
289) Pat Sweeney (VFX Director of Photography)
290) Stacey Frederick (Assistant Editor)
291) Diego Arroyo (Electrician)
292) Paul Schmidt (Best Boy Grip)
293) Todd Forsberg (Animal Wrangler)
294) Hector M. Gonzalez (Assistant Property Master)
295) Christopher McDonald (Dailies Operator)
296) Klara Farberov (Costumer)
297) Matt Stenerson (First Assistant "B" Camera)
298) Joey O'Donnell (Second Assistant "B" Camera)
299) Richard Marincic (Production Executive)
300) Anne Tobin (Set Decorating Coordinator)
301) Joey Bacharka (Lighting Technician)
302) Andrew Ewert (Visual Effects Production Assistant)
303) Erin Bosworth (Compositor)
304) Daniel D. Gregoire (Pre-Visualization Supervisor)
305) Robin Blagg (Construction Foreman)
306) W. Scott Mason (Construction Foreman)
307) Christopher Barron (Sound Recordist)
308) Christopher Barron (Foley Recordist)
309) Andrew Francis (Colorist)
310) David Lee Servoss (Set Dresser)
311) Charles Bunnag (Colorist)
312) Claudia Lecaros (Visual Effects Production Manager)
313) Donald Strubler Jr. (Compositor)
314) Dustin Colson (CG Artist)
315) Gideon Markham (Assistant Chief Lighting Technician)
316) John Amorelli (Electrician)
317) Raphael Freud (Electrician)
318) Brien Burroughs (Rigging Grip)
319) Michael 'Spike' Ryan (Techno Crane Operator)
320) Dhmhtrios Michalakopoulos (Carpenter)
321) John Wareing (Carpenter)
322) Elaine Thompson (Construction Coordinator)
323) Eirik Stout (Construction Foreman)
324) Greg Lynch (Set Dresser)
325) Ron Sica (Set Dresser)
326) Ulrike Auer-Erdoes (Set Painter)
327) Eric Gallegos (Set Painter)
328) Patrick J. Rodriguez (Storyboard Artist)
329) Darek Beeman (Tailor)
330) Carlos M. Castillón (Assistant Editor)
331) Michael Polier (Assistant Editor)
332) Mark Matta (CG Artist)
333) Andres Berkstein (CG Artist)
334) A. Michael Dobbs (Compositor)
335) Andrew Bardusk (Compositor)
336) Michael Boden (Compositor)
337) Michael Holm Nielsen (Digital Compositor)
338) Johannes Gross (VFX Lighting Artist)
339) Ankita Agrawal (VFX Artist)
340) Robert James Kelly (VFX Artist)
341) Eric Mancha (VFX Artist)
342) Sasha Ciolac (VFX Artist)
343) Mads Tuxen (VFX Artist)
344) Suraj Kaur Khalsa (Visual Effects Coordinator)
345) Shams Charania (Visual Effects Production Assistant)
346) Ashley Bettini (Visual Effects Production Assistant)
347) Justin Tatsuo Chan (Visual Effects Production Assistant)
348) Troy Lochner (Visual Effects Production Assistant)
349) Sava Markovic (Contact Lens Technician)
350) Sandra L. Yeary (First Assistant Accountant)
351) Kyndall Holstead (Production Coordinator)
352) Richard Marincic (Production Executive)
353) Randy Offer (Projection)
354) Melissa Maus (Second Assistant Accountant)
355) Suzanne Shugarman (Second Assistant Accountant)
356) Marvin Lee (Compositor) Ko'proq o'qish >

Tavsiya qilingan kinolar

© FreeKino.NET 2021 Barcha huquqlar himoyalangan. Filmlarga bo'lgan huquq ularning mualliflariga tegishli. Barcha filmlar faqat ma'lumot olish uchun mo'ljallangan. Foydalanuvchilar joylashtirgan noqonuniy materiallar uchun ma'muriyat javobgar emas! Har qanday film mualliflik huquqi egasining iltimosiga binoan olib tashlanadi.