Chumoli odam 3 / Chumoli odam va ari: kvant olami - Uzbek Tilida

Chumoli odam 3 / Chumoli odam va ari: kvant olami
  • Kino nomi: Chumoli odam 3 / Chumoli odam va ari: kvant olami (Человек-муравей и Оса: Квантомания)
  • Joylandi: 13.04.2023
  • Sifat: HD
  • Yil: 2023
  • Davomiyligi: 2 soat. 5 min.
  • Mamlakat: AQSH
  • Janr: r Jangari , Sarguzasht , Fantastika , Tarjima kinolar
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Chumoli odam 3 / Chumoli odam va ari: kvant olami - O'lchamini kamaytirish va kattalashtirish imkonini beruvchi kostyum egasiga aylangan sobiq mayda jinoyatchi Skott Langning sarguzashtlari haqida. Antavya odamining kostyumini ishlab chiqqan mashhur fizik va entomolog Xenk Pymning qizi sherigi Xop van Dayn bilan birga Skott yana bir bor dunyoni yaqinlashib kelayotgan momaqaldiroqdan qutqaradi.
О приключениях бывшего мелкого преступника Скотта Лэнга, ставшего обладателем костюма, позволяющего уменьшаться и увеличиваться в размерах. Вместе с напарницей Хоуп ван Дайн, дочерью известного физика и энтомолога Хэнка Пима, разработавшего костюм человека-муравья, Скотт вновь спасает мир от предстоящей угрозы.

Roles of actors:
1) Paul Rudd (Scott Lang / Ant-Man)
2) Evangeline Lilly (Hope van Dyne / The Wasp)
3) Jonathan Majors (Kang the Conqueror)
4) Kathryn Newton (Cassie Lang)
5) Michelle Pfeiffer (Janet van Dyne)
6) Michael Douglas (Dr. Hank Pym)
7) Corey Stoll (M.O.D.O.K.)
8) Bill Murray (Lord Krylar)
9) William Jackson Harper (Quaz)
10) David Dastmalchian (Veb (voice))
11) Jamie Andrew Cutler (XOLUM)
12) Katy O'Brian (Jentorra)
13) Mark Weinman (Patrol Police Officer / On-Set M.O.D.O.K.)
14) Randall Park (Jimmy Woo)
15) Ross Mullan (Axia Restaurant Maitre D')
16) Tom Clark (Axia Restaurant Bartender)
17) Leon Cooke (Axia Restaurant Bartender)
18) Nathan Blees (Axia Restaurant Waiter)
19) Durassie Kiangangu (Axia Restaurant Waiter)
20) Liran Nathan (Axia Restaurant Waiter)
21) Sam Symons (Krylar's Valet)
22) Grahame Fox (Broccoli Man)
23) Nicola Peluso (Corrections Officer)
24) Harrison Daniels (Booking Officer)
25) Brahmdeo Shannon Ramana (Hope's Assistant)
26) Russell Balogh (Nomad Leader)
27) Leonardo Taiwo (Quantumnaut Scientist)
28) Osian Roberts (Quantumnaut Lieutenant)
29) Lucas Gerstel (Book Signing Audience)
30) Mia Gerstel (Book Signing Audience)
31) Tracy Jeffrey (Book Signing Audience)
32) Dinah Jeffrey (Book Signing Audience)
33) Judy Jeffrey (Book Signing Audience)
34) John Nayagam (Book Signing Audience)
35) Greta Nayagam (Book Signing Audience)
36) Cathy Chan (Book Signing Audience)
37) Adam Sai (Book Signing Audience)
38) Jamie Sai (Book Signing Audience)
39) Jakari Fraser (Young Ant-Man Fan)
40) Patricia Belcher (Ant-Man Fan)
41) Mark Oliver Everett (Jogger with Dog)
42) Ruben Rabasa (Café Owner)
43) Melanie Garcia (Barista)
44) Gregg Turkington (Dale)
45) Sierra Katow (Waiter)
46) Ryan Bergara (Toasting Man)
47) Marielle Scott (Toasting Woman)
48) Jake Millgard (Jogger)
49) Dey Young (Woman with Dog)
50) Briza Covarrubias (Hostess)
51) Tess Aubert (Waitstaff)
52) David J. Castillo (Waitstaff)
53) Sir Cornwell (Waitstaff)
54) Alan Heitz (Waitstaff)
55) Esther McAuley (Alien World Citizen)
56) Aisling Maria Andreica (Alien World Citizen)
57) Milton Lopes (Alien World Citizen)
58) Roger Craig Smith (Quantumnaut Voices (voice))
60) Loveday Smith (Janet Van Dyne Acting Double)
61) John Townsend (Lord Krylar Acting Photo Double)
62) Tom Hiddleston (Loki (uncredited))
63) Owen Wilson (Mobius M. Mobius (uncredited))
64) Abby Ryder Fortson (Cassie Lang (archive footage) (uncredited))


People who worked on the film:
1) Sarah Halley Finn (Casting)
2) Stan Lee (Characters)
3) Kevin Feige (Producer)
4) Bill Pope (Director of Photography)
5) Richard Roberts (Set Decoration)
6) Sammy Sheldon (Costume Design)
7) Peyton Reed (Director)
8) Jack Kirby (Characters)
9) Larry Lieber (Characters)
10) Christophe Beck (Original Music Composer)
11) Dave Jordan (Music Supervisor)
12) Paul Corbould (Special Effects Supervisor)
13) Nick Gottschalk (Supervising Art Director)
14) Harlan Ellison (Thanks)
15) Louis D'Esposito (Executive Producer)
16) Steve Yedlin (Additional Photography)
17) Victoria Alonso (Executive Producer)
18) Kevin De La Noy (Executive Producer)
19) Kevin De La Noy (Unit Production Manager)
20) Karl McMillan (Production Supervisor)
21) Roy Thomas (Thanks)
22) Mark Waid (Thanks)
23) Mitchell Bell (Co-Producer)
24) Stephen Broussard (Producer)
25) John Buscema (Thanks)
26) Justin Doyle (Sound Effects Editor)
27) John Byrne (Thanks)
28) David Michelinie (Thanks)
29) Allan Heinberg (Thanks)
30) Walt Simonson (Thanks)
31) Jeff Loveness (Writer)
32) Sal Buscema (Thanks)
33) Nicole Young (Costume Supervisor)
34) Adam Gerstel (Editor)
35) Steve Englehart (Thanks)
36) Jordana Finkel (Art Direction)
37) Brian Michael Bendis (Thanks)
38) Sam Renton (Second Unit Director of Photography)
39) Katrina Mackay (Art Direction)
40) David Balfour (Property Master)
41) Gary Powell (Stunt Coordinator)
42) Tom Palmer (Thanks)
43) Jo Beckett (Script Supervisor)
44) Geof Isherwood (Thanks)
45) Fiona Campbell Westgate (Visual Effects Producer)
46) Justin Cornish (Visual Effects Supervisor)
47) Malte Sarnes (Visual Effects Supervisor)
48) Jan Sewell (Hair Designer)
49) Jan Sewell (Makeup Designer)
50) Laura Jennings (Editor)
51) Wesley Sewell (Visual Effects Supervisor)
52) Thomas E. Sullivan (Acting Double)
53) Miranda Marks (Production Supervisor)
54) Lawson Deming (Visual Effects Supervisor)
55) Jonathan Borland (Sound Effects Editor)
56) Liam Georgensen (Art Direction)
57) Hugh McClelland (Art Direction)
58) Lisa Kaminir (Acting Double)
59) Dan DeLeeuw (Second Unit Director)
60) Jessey Drake (Foley Supervisor)
61) Tim Davies (Conductor)
62) Conor O'Sullivan (Creature Design)
63) Samson Neslund (Sound Effects Editor)
64) Irene Dimarca (Assistant Art Director)
65) Kimberly Patrick (Sound Designer)
66) Kimberly Patrick (Supervising Sound Editor)
67) Axel Bonami (Visual Effects Supervisor)
68) Roger Stern (Thanks)
69) Steve Ellingworth (Key Grip)
70) Tom DeFalco (Thanks)
71) Ron Frenz (Thanks)
72) Ryan Meinerding (Visual Development)
73) Jesse James Chisholm (Visual Effects Supervisor)
74) Keely Lanigan-Atkins (Assistant Art Director)
75) Brian Kruse (Acting Double)
76) Michael Paraskevas (Additional Soundtrack)
77) Aleksi Briclot (Concept Artist)
78) Dave Cockrum (Thanks)
79) Jason Greenblum (Visual Effects Supervisor)
80) Steve Epting (Thanks)
81) Kevin Changaris (Acting Double)
82) Paola Magrans (Foley Editor)
83) Cristian Camaroschi (Visual Effects Supervisor)
84) Bob Layton (Thanks)
85) Jordan Ballard (Post Production Supervisor)
86) David Hodgins (Visual Effects Supervisor)
87) Goeun Lee Everett (Sound Effects Editor)
88) Olivier Coipel (Thanks)
89) Antoine Jackson (Acting Double)
90) Louise Young (Makeup Artist)
91) Reetu Aggarwal (3D Artist)
92) Jasmine Lean (Assistant Art Director)
93) Herb Trimpe (Thanks)
94) Gottfried Rabl (Conductor)
95) Archie Goodwin (Thanks)
96) Will Htay (Production Design)
97) Jim Cheung (Thanks)
98) Thomas du Crest (Concept Artist)
99) Mark Gruenwald (Thanks)
100) Raven Davenport (Music Coordinator)
101) Jonathan Hickman (Thanks)
102) Ivo Coveney (Other)
103) Terry Dodson (Thanks)
104) Ernie Hart (Characters)
105) Laura Stoltz (Co-Producer)
106) David Jones (In Memory Of)
107) Larry Alexander (Thanks)
108) Javier Garrón (Thanks)
109) Scott Reed (Thanks)
110) Mike Mayhew (Thanks)
111) Miguel Munera (Thanks)
112) Brandon Peterson (Thanks)
113) Sarah Paddison (Standby Art Director)
114) Colin Woodbridge (Construction Manager)
115) Andrew Reiber (Story Manager)
Ko'proq o'qish >
t
X
Yangi kinolarni o'tkazib yubormaslik uchun obuna bo'ling!
Obuna Bo'lish