Malikaning kundaligi 2 - Uzbek Tilida

Malikaning kundaligi 2
  • Kino nomi: Malikaning kundaligi 2 (Дневники принцессы 2: Как стать королевой)
  • Joylandi: 21.02.2022
  • Sifat: SD
  • Yil: 2004
  • Davomiyligi: 1 soat. 53 min.
  • Mamlakat: AQSH
  • Janr: r Drama , Komediya , Melodramma , Tarjima kinolar
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Миа — принцесса вымышленной страны Женовии. Вскоре ей придется стать королевой, но перед коронацией ее ждут непростые испытания, среди которых выбор кавалера на праздничный бал и экзамен на умение мудро править государством…

Roles of actors:
1) Anne Hathaway (Mia Thermopolis)
2) Julie Andrews (Queen Clarisse Renaldi)
3) Héctor Elizondo (Joe)
4) John Rhys-Davies (Viscount Mabrey)
5) Heather Matarazzo (Lilly Moscovitz)
6) Chris Pine (Nicholas Devereaux)
7) Callum Blue (Andrew Jacoby)
8) Larry Miller (Paolo)
9) Raven-Symoné (Asana)
10) Kathleen Marshall (Charlotte Kutaway)
11) Caroline Goodall (Mia's Mom Helen)
12) Lorraine Nicholson (Princess Lorraine)
13) Shannon Wilcox (Lady Salsa)
14) Greg Lewis (Baron Siegfried von Troken)
15) Abigail Breslin (Parade Girl Carolina)
16) Paul Vogt (Lord Crawley)
17) Joseph Leo Bwarie (Monsieur Dupont)
18) Hope Alexander-Willis (Lady Caroline)
19) Rowan Joseph (Lord Peroit)
20) Jeffrey Scott Jensen (Genovian Cafe Owner)
22) Spencer Breslin (Prince Jacques Dubé)
23) Tom Poston (Lord Palimore)
24) Joel McCrary (Prime Minister Motaz)
25) Kim Thomson (Reporter Elsie Penworthy)
26) Matthew Walker (Captain Kip Kelly)
27) Larry Robbins (Princeton Dean)
28) Elizabeth Gudenrath (Princeton College Girl Anna)
29) Cristi Andrews (Princeton College Girl Cristi)
30) Lauren Davidson (Princeton College Girl Lauren)
31) Tom Hines (Majordomo)
32) Allan Kent (Bracelet Footman)
35) Elinor Donahue (Lady Palimore)
38) Amy Edwards (Lady Blake)
39) Daru Kawalkowski (Countess Puck)
40) Steve Restivo (Count Vitello)
41) Susan Elizabeth Jackson (Mia's Friend Teresa)
42) Madison Dunaway (Mia's Friend Nyla)
43) Kazumi Nakamura (Mia's Friend Keiko)
44) Khalili Dastan (Greek Dancer)
45) Joe Smith (Clumsy Dancer)
46) Jess Rowland (Tall Dancer)
47) Christopher Wynne (Arm Pump Dancer)
48) Jacki Tenerelli (Lady Sprint)
49) Peggy Crosby (Duchess Quincey)
50) Kamilla Bjorlin (Countess Elan)
51) Dale Hikawa-Silverman (Ball Viola Player)
52) Jane Morris (Mabrey's Servant Gretchen)
53) Shea Curry (Lady's Maid Brigitte)
54) Anna A. White (Lady's Maid Brigitta)
55) Cassie Rowell (Lady's Maid Olivia)
56) Erik Bragg (Security Guard Lionel)
57) Scott Marshall (Security Guard Shades)
58) Alec Nemser (Dancing Footman Felix)
59) Claudia Katz Minnick (Housekeeper Freda)
60) Tracy Reiner (Lady Anthony)
61) Julie Paris (Lady Palisades)
63) Mark McDaniels (Squire Tom)
64) Brian Klugman (Military Guard)
65) Aldric A. Horton (Palace Guard)
66) Bruce Hall (Palace Chef)
68) Bernard Hiller (Parliament Member Hiller)
69) Herbert Malina (Parliament Member Bishop)
70) Peter Allen Vogt (Lord Crowley's Brother)
71) Bonnie Aarons (Baroness Joy von Troken)
72) Sandra Taylor (Reporter Suki Sanchez)
73) David Rockwell (Elsie's Cameraman)
74) Shane Partlow (Suki's Camerman)
75) Greg Vojtanek (Lip Reader George)
76) Keisuke Hoashi (Japanese Reporter)
77) Larrs Jackson (Genovian Shepherd)
78) Kate Albrecht (French Citizen)
79) Neal Kaz (Italian Citizen)
80) David Powledge (Tiny Duval)
81) Charles Guardino (Mia's Limo Driver)
82) Shanda Renee (Genovian Cafe Patron)
83) Gwenda Perez (Genovian Cafe Patron)
84) Rajia Baroudi (Genovian Cafe Patron)
85) Diane Frazen (Genovian Citizen)
87) Bud Markowitz (Genovian Pear Juggler)
88) Meredith Patterson (Lady Elyssa)
89) Anna Netrebko (Opera Singer Anna Netrebko)
90) Jonny Blu ('Miracles' Singer Jonny Blu)
91) Brad Golden (Mia's Friend Henry)
92) Brigitta Lauren (Lady Lindenlaub)
93) Zia Domic (Tea Party Guest Zrinka)
94) Grace Nassar (Tea Party Guest Amira)
95) Joe Ross (Tea Party Butler)
96) Darwood Chung (Emperor Sakamoto)
97) Joe Wilson (Sleeping Tea Party Guest)
98) Isabella Hofmann (Miss Genovia Hildegard)
99) Marvin Braverman (Tiara Vendor)
100) Blake Davidson (Parade Boy)
101) John Carlo Kensinger (Parade Boy)
102) Rosie Krieger (Parade Spectator)
105) Joaquín Escamilla (Folk Dancer)
106) Darrel W. Wright (Folk Dancer)
107) Donna Dunmire (Folk Dancer)
108) Susan Carr George (Folk Dancer)
109) Karen Russell Budge (Folk Dancer)
110) Lauren Bell (Bridal Shower DJ)
111) Hannah Schneider (Dancing Princess Hannah)
112) Charlee Corra Disney (Princess Charlee)
113) Alexandra Guthy (Princess Alexandra)
114) Aimee Adams Hall (Princess Aimee)
115) Brady Woods (Princess Nicole)
116) Jordan Wright (Princess Nadia)
117) Claudia Vazquez (Princess Claudia)
118) Nadège August (Princess Nadege)
119) Maui Vang (Princess Maui)
120) Lily Marshall-Fricker (Princess Camille)
121) Charlotte Marshall-Fricker (Princess Grace)
122) Joe Allen Price (Archbishop)
123) Kate McCauley Hathaway (Choir Director)
124) Tanya Callau (Tanya - Spanish Wedding Guest)
125) Sparrow Heatley (Paolo's Assistant #1)
126) Ali Gage (Paolo's Assistant #2)
127) Marty Nadler (Genovian Rabbi)
128) Jeff Michalski (Bouquet Wedding Guest)
129) Judith Baldwin (Wedding Guest)
130) Anina Lincoln (Wedding Guest)
131) Sarina Ranftl (Wedding Guest)
132) Patrick Price (Wedding Guest)
133) Regina Spencer Sipple (Susan Jacoby)
134) Luana Jackman (Church Choir Member)
135) Clydene Jackson (Church Choir Member)
137) Bobbi Page (Church Choir Member)
138) Teri Eiko Koide (Church Choir Member)
139) John West (Church Choir Member)
140) Rick Logan (Church Choir Member)
141) Kevin Dorsey (Church Choir Member)
142) Dwayne Condon (Church Choir Member)
144) Oren Waters (Church Choir Member)
145) Sam Marshall (Cherub-Cheeked Ring Bearer)
146) Sol Rosenthal (Chancellor of Venice)
147) Harvey Keenan (Lord Apparel)
148) Joe Straus (Lord Skylar)
149) Leon Dewayne Cozy (Captain Kip's Assistant)
150) Fat Louie (Self)
151) Maurice (Self)
152) Victoria Chalaya (Nicholas's Girlfriend #2 (uncredited))


People who worked on the film:
1) Adrian Gorton (Art Direction)
2) Jack G. Taylor Jr. (Art Direction)
3) Garry Marshall (Director)
4) Charles Minsky (Director of Photography)
5) Albert Brenner (Production Design)
6) John Debney (Original Music Composer)
7) Whitney Houston (Producer)
8) Charlie Brewer (Stunt Coordinator)
9) Bruce Green (Editor)
10) Peg Cummings (Set Decoration)
11) Mario Iscovich (Producer)
12) Ellen H. Schwartz (Executive Producer)
13) Ellen H. Schwartz (First Assistant Director)
14) Pat Banta (Stunt Double)
15) Marcia Ross (Casting Director)
16) Debra Martin Chase (Producer)
17) Meg Cabot (Characters)
18) Gina Wendkos (Story)
19) Gail Goldberg (Casting Director)
20) Shonda Rhimes (Screenplay)
21) Shonda Rhimes (Story)
22) Casey Hallenbeck (Set Decoration)
23) Scott Marshall (Second Unit Director)
24) Melodee Spevack (Stunts)
25) Randy Hall (Stunts)
26) Kelly Stables (Stunts)
27) Gary Jones (Costume Design)
28) Andy Gill (Stunts)
29) Donna Morong (Casting Director)
30) Tommy Harper (Second Assistant Director)
31) Hallie D'Amore (Makeup Designer)
32) Colin Follenweider (Stunts)
33) Deborah L. Mazor (Stunt Double)
34) Carolyn Elias (Key Hair Stylist)
35) Carol Pershing (Hairstylist)
36) Erik Rondell (Stunts)
37) Margaret Hilliard (Unit Production Manager)
38) Scott Wilder (Stunts)
39) Dawn Soler (Music Supervisor)
40) Mike Watts (Orchestrator)
41) Dana Dru Evenson (Stunt Double)
42) Allison Caetano (Stunts)
43) David Scharf (Co-Producer)
44) Mark Anthony Vazquez (Stunts)
45) Kevin Derr (Stunts)
46) Jake Swallow (Stunts)
47) Lena Baran (Stunt Double)
48) Kenneth Paul Schoenfeld (Key Makeup Artist)
49) Jes Hellwege (Stunts)
50) Rick Miller (Stunts)
51) Scott A. Perez (Stunt Driver)
52) Jamie Jo Mitchell (Stunt Double)
53) Jake Low (Stunts)
54) Justin Leeds (Stunts)
55) Jayme Jensen (Stunts)
56) Jim Holley (Stunts)
57) Kelsey Forde (Stunts)
58) Patrick Michael Boyle (Stunt Driver)
Ko'proq o'qish >
X
Yangi kinolarni o'tkazib yubormaslik uchun obuna bo'ling!
Obuna Bo'lish