Daxshatli o'rmon - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Daxshatli o'rmon
  • Kino nomi: Daxshatli o'rmon (Таинственный лес)
  • Joylandi: 07.01.2023
  • Sifat: SD
  • Yil: 2004
  • Davomiyligi: 1 soat. 48 min.
  • Mamlakat: AQSH
  • Janr: r Detektiv , Drama , Triller , Tarjima kinolar
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Daxshatli o'rmon ujas triller kino uzbek o'zbek tilida Pensilvaniya. Kovington qishlog'i aholisi afsonaviy mavjudotlar mahalliy o'rmonda yashashiga ishonishadi va ular hech qachon o'rmonga kirmaydilar va o'z qishlog'ini tark etmaydilar.Ammo bir kun kelib tashqi dunyodan butunlay ajralgan holda yashashdan charchagan qiziquvchan va bo'ysunuvchi Lyusius Xant. , tabuni buzishga qaror qiladi va qishloqdan tashqariga chiqadi ...
Пенсильвания. Жители деревни Ковингтон верят, что в местном лесу обитают мифические существа, и никогда не входят в лес и не покидают своей деревни.Но однажды любознательный и своевольный Люций Хант, уставший жить в полной изоляции от внешнего мира, решает нарушить табу и выходит за пределы деревни…

Roles of actors:
1) Bryce Dallas Howard (Ivy Walker)
2) Joaquin Phoenix (Lucius Hunt)
3) Adrien Brody (Noah Percy)
4) William Hurt (Edward Walker)
5) Sigourney Weaver (Alice Hunt)
6) Brendan Gleeson (August Nicholson)
7) Cherry Jones (Mrs. Clack)
8) Celia Weston (Vivian Percy)
9) John Christopher Jones (Robert Percy)
10) Frank Collison (Victor)
11) Jayne Atkinson (Tabitha Walker)
12) Judy Greer (Kitty Walker)
13) Fran Kranz (Christop Crane)
14) Michael Pitt (Finton Coin)
15) Jesse Eisenberg (Jamison)
16) Charlie Hofheimer (Young Security Guard)
17) Scott Sowers (Man With The Raised Eyebrows)
18) Zack Wall (Donald)
19) Pascale Renate Smith (Marybeth)
20) Jordan Burt (12-Year-Old-Boy)
21) Jane Lowe (Brown-Eyed Girl)
22) Charlie McDermott (10-Year-Old-Boy)
23) Robert Lenzi (Young Man)
24) Willem Zuur (Gerald)
25) Liz Stauber (Beatrice)
26) Tim Moyer (Flustered Man)
27) Sydney Shapiro (Oldest Walker Daughter)
28) Mia Rose Colona (Middle Walker Daughter)
29) Chloe Wieczkowski (Youngest Walker Daughter)
30) Sydney Wieczkowski (Youngest Walker Daughter)
33) Joey Anaya (Those We Don't Speak Of)
34) Kevin Foster (Those We Don't Speak Of)


People who worked on the film:
1) Sam Mercer (Producer)
2) Roger Deakins (Director of Photography)
3) James Newton Howard (Original Music Composer)
4) Scott Rudin (Producer)
5) Christopher Tellefsen (Editor)
6) Ann Roth (Costume Design)
7) Douglas Aibel (Casting)
8) Steve Boeddeker (Sound Designer)
9) Steve Boeddeker (Supervising Sound Editor)
10) Doc Kane (ADR Mixer)
11) Eric Brevig (Visual Effects Supervisor)
12) Jeff Habberstad (Stunt Coordinator)
13) M. Night Shyamalan (Director)
14) M. Night Shyamalan (Producer)
15) M. Night Shyamalan (Writer)
16) M. Night Shyamalan (Executive Music Producer)
17) W. Steven Graham (Assistant Art Director)
18) Chris Shriver (Art Direction)
19) Tod A. Maitland (Sound Mixer)
20) Peggy Schierholz (Key Hair Stylist)
21) Larry Dias (Set Decoration)
22) Tim Beach (Art Direction)
23) Tom Foden (Production Design)
24) Charley Beal (Assistant Art Director)
25) Lindsay Pugh (Costume Supervisor)
26) Hinju Kim (Assistant Art Director)
27) Lee Dichter (Sound Re-Recording Mixer)
28) Fumi Mashimo (Animation Supervisor)
29) David S. Williams Jr. (Compositing Supervisor)
30) Brick Mason (Storyboard Artist)
31) Brick Mason (Second Unit Director)
32) Kyle Rudolph (Camera Operator)
33) Ben Howe (Executive Assistant)
34) Jonathan Null (Foley Editor)
35) Bernadette Mazur (Key Makeup Artist)
36) Barbara Harris (ADR Voice Casting)
37) Susan Jacobs (Music Supervisor)
38) Margie O'Malley (Foley)
39) Michael Kleiman (Loader)
40) Mike Lemon (Location Casting)
41) Bruce Hamme (Dolly Grip)
42) Jeff Atmajian (Orchestrator)
43) Dianne Dreyer (Script Supervisor)
44) John Rusk (First Assistant Director)
45) Stephanie Holbrook (Casting Associate)
46) James Mazzola (Property Master)
47) Jose L. Rodriguez (Associate Producer)
48) Shannon Stewart (Craft Service)
49) Mark 'Crash' McCreery (Creature Design)
50) Steve Cremin (Special Effects)
51) Steve Cremin (Special Effects Supervisor)
52) Todd Kleitsch (Assistant Makeup Artist)
53) Michael Manson (Supervising Art Director)
54) Ivana Primorac (Hair Designer)
55) Frank E. Eulner (Sound Designer)
56) Frank E. Eulner (Supervising Sound Editor)
57) Mark Indig (Unit Production Manager)
58) Brian Hillard (Makeup Effects)
59) Marshall Winn (Dialogue Editor)
60) Gwendolyn Yates Whittle (ADR Supervisor)
61) Frank Masi (Still Photographer)
62) James C. Feng (Assistant Art Director)
63) Paul Williams (Construction Coordinator)
64) Marnie Moore (Foley Artist)
65) Heather MacDonald (Visual Effects Producer)
66) William M. Hamilton Jr (Transportation Coordinator)
67) William M. Hamilton Jr (In Memory Of)
68) Lynne Hockney (Choreographer)
69) Andrew L. Ullman (Location Manager)
70) Garth Bardsley (Vocal Coach)
71) Eric Rosenberg (Graphic Designer)
72) Mara Majorowicz (Set Costumer)
73) David C. Hughes (Sound Effects Editor)
74) Bill O'Leary (Chief Lighting Technician)
75) Jeri Habberstad (Stunt Double)
76) Joseph Grimaldi (Best Boy Electric)
77) Kent Blocher (First Assistant Editor)
78) Pam Aaron (Costumer)
79) Mathew Price (Production Sound Mixer)
80) Lorene Simpson (Digital Intermediate Producer)
81) Martha Pike (Digital Intermediate Editor)
82) Claire Raskind (Unit Publicist)
83) Richard Patterson (Digital Supervisor)
84) Lisa Chino (Assistant Dialogue Editor)
85) Richie Ford (Rigging Gaffer)
86) Roy Bryson (Hairstylist)
87) Lindsay Irish-Desarno (Makeup Artist)
88) Thomas S. Drescher (Supervising Music Editor)
89) James Boniece (Rigging Grip)
90) Pete Anthony (Conductor)
91) Tegan Jones (Post Production Supervisor)
92) James T. Hill (Music Producer)
93) Deedra Ricketts (Extras Casting)
94) Frank Rinella (Foley Mixer)
95) Kevin Lin (Quality Control Supervisor)
96) Hilary Frisch (Art Department Assistant)
97) Mike Richer (Construction Foreman)
98) Tony Castagnola (Greensman)
99) Joseph Siwinski (Leadman)
100) Curtis Coyote (Painter)
101) Jaremy Aiello (Sculptor)
102) Andy Harris (First Assistant Camera)
103) Mitchell Andrew Lillian (Key Grip)
104) Mitchell Bloom (Assistant Costume Designer)
105) Danielle Cadorette (Seamstress)
106) Gerald Carpenter (Set Dresser)
107) Michael K. Reynolds (Chef)
108) James F. Andrulonis (Driver)
109) Avi Laniado (Mix Technician)
110) Cory Poccia (Post Production Assistant)
111) Blair Howley (Production Intern)
112) Bill Horton (Projection)
113) Greta Alexander (Scenic Artist)
114) James Sloane Sr. (Security)
115) Mary Berkelbach (Set Medic)
116) Andrew Brett (Set Production Assistant)
117) Aaron Fiore (Stand In)
118) John Tarlini Sr. (Transportation Co-Captain)
119) Christopher Murphy (Video Assist Operator)
120) Steven J. Scott (Digital Color Timer)
121) Joseph W. Baliski (Electrician)
122) Doug Moreno (Production Accountant)
123) Thomas 'Doc' Boguski (Production Coordinator)
124) Gerald Scaife (Production Supervisor)
125) Michael Kory (3D Artist)
126) Donnell Barnes (Studio Teachers)
127) Michael T. Galvin (Swing)
128) Julian Brain (Additional Second Assistant Director)
129) Mary Beth Smith (Negative Cutter)
130) Charlie Marroquin (Best Boy Grip)
131) Suzan Cerceo (Ager/Dyer)
132) Steve McAuliff (Animal Wrangler)
133) Elizabeth Chambers (Assistant Production Coordinator)
134) Hilary Hahn (Musician)
135) Mark Kenaston (Roto Supervisor)
136) Tudor Jones (Second Second Assistant Director)
137) Tim Gibbons (Digital Compositors)
138) Elizabeth Kirby (Additional Wardrobe Assistant)
139) Michael Scott (Boom Operator)
140) Narges Takesh (Story Editor)
141) Glenn Davis (Generator Operator)
142) Michael Davidson (Special Effects Technician)
143) Alison C. Rosa (Second Assistant Director)
144) Andrea Larsen (First Assistant Accountant)
145) Nicole Edwards (Costume Assistant)
146) Bob Ammerman Jr. (Construction Grip)
147) Duncan M. Spencer (Key Construction Grip)
148) James Willetts (Foley Recordist)
149) Phillip Fuller (Sound Mix Technician)
150) William Lee (Special Effects Assistant)
151) Daniel C. Cook (Assistant Camera)
152) Benjamin Goldstein (Camera Production Assistant)
153) Braden Belmonte (Second Assistant Camera)
154) David Hamme (Colorist)
155) N. Bantu Key (Digital Colorist)
156) Jacob Charney (Assistant Location Manager)
157) Leon Laderach (Effects Supervisor)
158) Melanie Crescenz (Extras Casting Assistant)
159) John Montgomery (Payroll Accountant)
160) Darren Baker (Production Assistant)
161) Adrienne Boyd (Production Secretary)
162) Steven Holtzman (Second Assistant Accountant)
163) Jennifer Gillespie (Travel Coordinator)
164) Brian Magerkurth (Sound Recordist)
Ko'proq o'qish >