Narniya saltanati 1 - Uzbek Tilida

Narniya saltanati 1
  • Kino nomi: Narniya saltanati 1 (Хроники Нарнии: Лев, колдунья и волшебный шкаф)
  • Sifat: SD
  • Janr: Sarguzasht , Fantaziya , Tarjima kinolar
  • Mamlakat: Buyuk britaniya , AQSH
  • Ishlab chiqarilgan yili: 2005
  • Davomiyligi: 143 min
  • Dublyaj: Professional (PRO)
Kino tavsifi

To'rt bolani ota-onalari Londondan qishloqqa, keksa professorga jo'natishdi. - oilaviy do'st. Uning uyida bolalar sirli shkafni topadilar, u orqali ular fantastik odamlar, hayvonlar va mavjudotlar yashaydigan Narniya ertaklariga kirishadi. Ma'lum bo'lishicha, bu tinch mamlakat yovuz Sehrgarning hukmronligi ostidadir, shuning uchun u erda abadiy qishdir. Bolalar qirol Aslanga (Ko'p asrlar oldin Narniyaga asos solgan Buyuk Arslon) jodugarni mag'lub etishda, afsunlarni buzishda va Narniya aholisini ozod qilishda yordam berishlari kerak ...

Четверых детей родители отправляют из Лондона в деревню, к старому профессору — другу семьи. В его доме дети обнаруживают таинственный платяной шкаф, посредством которого они попадают в сказочную страну Нарнию, где обитают фантастические люди, животные и существа. Оказывается, что эта мирная страна находится под властью злой Колдуньи, из-за которой там — вечная зима. Дети должны помочь царю Аслану (Великому Льву, который много столетий назад основал Нарнию) победить Колдунью, разрушить заклинания и освободить жителей Нарнии...

Roles of actors:
1) Georgie Henley (Lucy Pevensie)
2) Skandar Keynes (Edmund Pevensie)
3) William Moseley (Peter Pevensie)
4) Anna Popplewell (Susan Pevensie)
5) Tilda Swinton (White Witch)
6) James McAvoy (Mr. Tumnus)
7) Jim Broadbent (Professor Kirke)
8) Kiran Shah (Ginarrbrik)
9) James Cosmo (Father Christmas)
10) Judy McIntosh (Mrs. Pevensie)
11) Elizabeth Hawthorne (Mrs. MacReady)
12) Patrick Kake (Oreius)
13) Shane Rangi (General Otmin)
15) Cassie Cook (Girl on Train)
16) Morris Lupton (Train Conductor)
17) Shelly Edwards (Distraught Mother)
18) Susan Haldane (Distraught Mother)
19) Margaret Bremner (Distraught Mother)
20) Jaxin Hall (Soldier)
21) Terry Murdoch (German Pilot)
22) Katrina Browne (Green Dryad)
23) Lee Tuson (Rumblebuffin the Giant)
25) Felicity Hamill (Hag)
26) Kate O'Rourke (Hag)
27) Sonya Hitchcock (Hag)
29) Tiggy Mathias (Hag)
30) Gregory Cooper (Faun)
31) Richard King (Faun)
32) Russell Pickering (Faun)
33) Ben Barrington (Centaur)
34) Charles Williams (Centaur)
37) Alina Phelan (Centaur Archer)
38) Stephen Ure (Satyr)
39) Sam La Hood (Satyr)
40) Ajay Ratilal Navi (Red & Black Dwarf)
41) Bhoja 'BK' Kannada (Red & Black Dwarf)
42) Zakiuddin Mohd. Farooque (Red & Black Dwarf)
43) M. Ramaswami (Red & Black Dwarf)
44) Praphaphorn 'Fon' Chansantor (Red & Black Dwarf)
45) Nikhom Nusungnern (Red & Black Dwarf)
46) Doungdieo Savangvong (Red & Black Dwarf)
47) Rachael Henley (Lucy (Older))
48) Mark Wells (Edmund (Older))
49) Noah Huntley (Peter (Older))
50) Sophie Winkleman (Susan (Older))
51) Liam Neeson (Aslan (voice))
52) Ray Winstone (Mr. Beaver (voice))
53) Dawn French (Mrs. Beaver (voice))
54) Rupert Everett (Mr. Fox (voice))
55) Cameron Rhodes (Gryphon (voice))
60) Michael Madsen (Maugrim (voice - uncredited))


People who worked on the film:
1) Donald McAlpine (Director of Photography)
2) Liz Mullane (Casting)
3) Sala Baker (Stunts)
4) Gail Stevens (Casting)
5) Richard Beggs (Sound Designer)
6) Richard Beggs (Supervising Sound Editor)
7) David Minkowski (Producer)
8) Matthew Stillman (Producer)
9) Mark Johnson (Producer)
10) Andrew Adamson (Screenplay)
11) Andrew Adamson (Director)
12) Andrew Adamson (Executive Producer)
13) C. S. Lewis (Novel)
14) Philip Steuer (Producer)
15) Philip Steuer (Unit Production Manager)
16) Sim Evan-Jones (Editor)
17) Douglas Gresham (Co-Producer)
18) Perry Moore (Executive Producer)
19) K.C. Hodenfield (Associate Producer)
20) K.C. Hodenfield (First Assistant Director)
21) Jim May (Editor)
22) Roger Ford (Production Design)
23) Kerrie Brown (Set Decoration)
24) Isis Mussenden (Costume Design)
25) Ann Peacock (Screenplay)
26) Christopher Markus (Screenplay)
27) Stephen McFeely (Screenplay)
28) Harry Gregson-Williams (Original Music Composer)
29) Jules Cook (Art Direction)
30) Jim Berney (Visual Effects Supervisor)
31) Phil Bray (Still Photographer)
32) Ian Gracie (Supervising Art Director)
33) Pippa Hall (Casting)
34) Jonas Thaler (Post Production Supervisor)
35) Jonas Thaler (Post-Production Manager)
36) Michael Gaylin (Visual Effects Editor)
37) Beth DePatie (Unit Production Manager)
38) David Bach (Supervising Dialogue Editor)
39) Henrik Tamm (Visual Effects Art Director)
40) Craig Seitz (2D Supervisor)
41) Terry Porter (Sound Re-Recording Mixer)
42) Elaine Kusmishko (Assistant Art Director)
43) Howard Berger (Prosthetic Makeup Artist)
44) Jeffrey Thorp (Art Direction)
45) Dean A. Zupancic (Sound Re-Recording Mixer)
46) Dean Wright (Second Unit Director)
47) Tony Johnson (Production Sound Mixer)
48) Jason Durey (Special Effects Supervisor)
49) Douglas Jones (Executive In Charge Of Production)
50) Kimberly Harris (ADR Supervisor)
51) Mark Taylor (Second Assistant Director)
52) Anthony Harris (Color Timer)
53) Pablo Holcer (Compositing Lead)
54) Richard Baneham (Animation Supervisor)
55) Berj Bannayan (Software Engineer)
56) Neville Page (Creature Design)
57) Marianna Rowinska (Production Supervisor)
58) Karen Murphy (Art Direction)
59) Tony Simpson (Second Second Assistant Director)
60) Keith Rogers (Additional Sound Re-Recordist)
61) Tomáš Kuchta (Makeup Artist)
62) David V. Butler (Dialogue Editor)
63) John T. Cucci (Foley Artist)
64) Scott Farrar (Visual Effects Supervisor)
65) Phil Neilson (Second Unit Director)
66) Greg Maloney (Compositing Supervisor)
67) Justine Muxlow (Assistant Property Master)
68) Rpin Suwannath (Second Unit Director)
69) John Clinton (Visual Effects Producer)
70) Jim Milton (Visual Effects Assistant Editor)
71) Douglas Bloom (Visual Effects)
72) Laura Graham (ADR Editor)
73) Raymond Chen (Sequence Supervisor)
74) Daniel Perez Ferreira (Visual Effects Technical Director)
75) Everette Webber (Digital Intermediate Editor)
76) Delio Tramontozzi (Lead Animator)
77) Chris Anderson (Visual Effects Production Manager)
78) Daniel Birt (Set Dresser)
79) Simon Ambridge (First Assistant Director)
80) Bob Mercier (Digital Effects Supervisor)
81) Sean Button (Stunts)
82) Paul Tobin (Art Department Manager)
83) Bill Westenhofer (Visual Effects Supervisor)
84) Nikki Gooley (Hair Designer)
85) Nikki Gooley (Makeup Designer)
86) Larry White (Animation)
87) Hauk Olafsson (Special Effects Assistant)
88) Julie D'Antoni (Digital Producer)
89) Chris Castaldi (Additional Second Assistant Director)
90) Yuhon Ng (Animation)
91) Rodrigo Estrada Alday (Matte Painter)
92) Mary Soan (First Assistant Director)
93) Heather Gross (Sound Effects Editor)
94) Ryszard Janikowski (Stunt Coordinator)
95) Kenton Hulme (Assistant Editor)
96) James Ashwill (Foley Mixer)
97) Richard E. Chapla Jr. (Production Supervisor)
98) Dean Wright (Creature Design)
99) Leigh-Alexandra Jacob (Lead Painter)
100) Carlos Arguello (Visual Effects Supervisor)
101) Brigham Taylor (Production Executive)
102) James Beihold (Storyboard Artist)
103) Tami Lane (Prosthetic Makeup Artist)
104) Ian Blum (Animation)
105) Anton Steel (Second Assistant Director)
106) Dennis Webb (I/O Supervisor)
107) Steve Ball (Grip)
108) James M. McEwen (Gaffer)
109) Pip Steel (Property Master)
110) Tane Griffin (Set Painter)
111) Salar Saleh (Lighting Supervisor)
112) Jeff Okabayashi (Second Assistant Director)
113) Jirí Ostry (First Assistant Director)
114) Boyd Steer (Negative Cutter)
115) Carlos Aldana (3D Animator)
116) David Matusek (Cableman)
117) Tracy Reeby (Hairstylist)
118) Andrea Chadimová (Production Manager)
119) Tim Coddington (Unit Production Manager)
120) Dave Hibbert (ADR Mixer)
121) Don McCall (Key Grip)
122) David Washburn (Layout Supervisor)
123) Wilmer Lin (Matchmove Supervisor)
124) Penny Kerr (Art Department Assistant)
125) Pavla Prunerova (Art Department Coordinator)
126) Martin Hampl (Construction Foreman)
127) Tom Butt (Greensman)
128) Alex Doyle (Painter)
129) Marc Fishman (Conceptual Illustrator)
130) Anneke Bester (Sculptor)
131) Stewart Burchall (Standby Painter)
132) Lee Allison (First Assistant Camera)
133) Vivienne MacGillicuddy (Key Hair Stylist)
134) Stuart Allen (Carpenter)
135) Val Crawford (Makeup Effects)
136) Gerard Beckingsale (Propmaker)
137) Jeannette Cremarosa (Sound Recordist)
138) Kat Stephens (Special Effects Coordinator)
139) Vikas Chirate (Systems Administrators & Support)
140) Dee McClelland (Telecine Colorist)
141) Tony Slack (Electrician)
142) Colin Cunningham (Lighting Artist)
143) Ben Wood (Production Coordinator)
144) Fiona Ewen (Boom Operator)
145) Ethan Holzman (Assistant Sound Editor)
146) Malcolm Cromie (Sound Mixer)
147) Pablo Arteaga (Digital Compositors)
148) Monty Phillips (Visual Effects Coordinator)
149) Aaron Easterbrooks (Motion Capture Artist)
150) Andrew A. Paules (Visual Effects Technical Director)
151) Cristina Patterson (Contact Lens Painter)
152) Brendon Morrow (ADR Recordist)
153) Ryan Hartnett (Special Effects Technician)
154) Daniel Falconer (Sculptor)
155) Václav Frank (Assistant Makeup Artist)
156) Dayna Grant (Stunt Double)
157) Amy Wright (Set Painter)
158) Brian Ducharme (VFX Artist)
159) Andrew Smith (Project Manager)
160) E.M. Bowen (Production Assistant)
161) Giselle Brewton (Second Assistant Camera)
162) Katie Hutchinson (Third Assistant Director)
163) Ryan Pollreisz (Assistant Production Manager)
164) Emma Hinton (Second Assistant Director)
165) Emma Hinton (Second Second Assistant Director)
166) Katie Flannigan (Third Assistant Director)
167) Clayton Ercolano (Construction Buyer)
168) Russell Hoffman (Head Greensman)
169) Natalie Doherty (Sound Assistant)
170) Scott Behrnes (Visual Effects Production Assistant)
171) Felix Pomeranz (Data Wrangler)
172) Andrea Maiolo (Creature Technical Director)
173) Andy Sheng (Effects Supervisor)
174) Jeffery Beeland (Pipeline Technical Director)
175) Rpin Suwannath (Pre-Visualization Supervisor)
176) Rahul Galwankar (Rotoscoping Artist)
177) Vincent Sieber (Production Assistant)
178) Vojta Hlavicka (Assistant Director)
179) Janusz B. Czech (Production Manager)
180) Maciej Wojak (Production Manager)
181) Maria Czech (Assistant Director)
182) Gene Keelan (Third Assistant Director)
183) Frantisek Rezek (Second Assistant Director)
184) Terri Kilmartin (First Assistant Director)
185) Jo Warren (Second Assistant Director)
186) Amand Weaver (Third Assistant Director)
187) Sarah Rose (Third Assistant Director) Ko'proq o'qish >

Tavsiya qilingan kinolar

© FreeKino.NET 2021 Barcha huquqlar himoyalangan. Filmlarga bo'lgan huquq ularning mualliflariga tegishli. Barcha filmlar faqat ma'lumot olish uchun mo'ljallangan. Foydalanuvchilar joylashtirgan noqonuniy materiallar uchun ma'muriyat javobgar emas! Har qanday film mualliflik huquqi egasining iltimosiga binoan olib tashlanadi.