Ob-havo sharxlovcihsi - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Ob-havo sharxlovcihsi
  • Kino nomi: Ob-havo sharxlovcihsi (Синоптик)
  • Joylandi: 22.11.2022
  • Sifat: SD
  • Yil: 2005
  • Davomiyligi: 1 soat. 41 min.
  • Mamlakat: AQSH
  • Janr: r Drama , Komediya , Tarjima kinolar
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Ob-havo sharxlovcihsi - Deyv Spirts hasad qiladigan omadli yigitlardan biri. Mashhur ob-havo langari, u Nyu-Yorkdagi yirik teleko'rsatuvda ishlash uchun taklif oladi. Pul, e'tirof, ajoyib istiqbollar - omad uning tomonida ekanligi aniq. Lekin negadir bu haqdagi fikr isinmaydi. "Sovuq va yomg'ir jarchisi" professional cho'qqilarni zabt etgan bo'lsa-da, uning shaxsiy hayoti butunlay xafa bo'ldi. Og'ir ajralish, otasining kasalligi va bolalari bilan bog'liq muammolar tufayli Deyv asabiy tushkunlik yoqasida. Va u vaziyatni nazorat qilishga qanchalik qiyin bo'lsa, shunchalik ko'p tushunadi: hayot ob-havo kabi oldindan aytib bo'lmaydi ...

Дэйв Спиртс - один из тех счастливчиков, которым принято завидовать. Популярный ведущий прогноза погоды, он получает приглашение работать в крупном нью-йоркском телешоу. Деньги, признание, отличные перспективы - удача явно на его стороне. Но мысль об этом почему-то больше не греет. Пока «глашатай морозов и дождей» покорял профессиональные вершины, его личная жизнь полностью расстроилась. Из-за тяжелого развода, болезни отца и проблем с детьми Дэйв - на грани нервного срыва. И чем упорней он пытается контролировать ситуацию, тем больше понимает: жизнь так же непредсказуема, как и погода…

Roles of actors:
1) Nicolas Cage (David Spritz)
2) Michael Caine (Robert Spritzel)
3) Hope Davis (Noreen)
4) Gemmenne de la Peña (Shelly Spritzel)
5) Nicholas Hoult (Mike Spritzel)
6) Michael Rispoli (Russ)
7) Gil Bellows (Don)
8) Judith McConnell (Lauren)
9) Chris Marrs (DMV Guy)
10) Dina Facklis (Andrea)
11) J. Nicole Brooks (Clerk)
12) Sia A. Moody (Nurse)
13) Guy Van Swearingen (Nipper Guy)
14) Alejandro Pina (Fast Food Employee)
15) Jennifer Bills (Fast Food Mom)
16) Peter Grosz (Shelly's Archery Instructor)
17) Joe Bianchi (Paul)
18) Nick Kuehneman (Passenger with Frosty)
19) Bruce Jarchow (Viewer)
20) Joanne Sylvestrak (Viewer's Wife)
21) Robyn Moler (Beer Girl)
23) Melanie Decelles Castro (Shelly's Companion)
24) Jason Wells (Tim)
25) Scott Benjaminson (Race Organizer)
26) Ora Jones (Trust Counselor)
27) Mike Bacarella (Takeout Clerk)
28) Jennifer Joan Taylor (Register Worker)
29) Chuck Stubbings (Mark Dersen)
30) Shanésia Davis (Hello America Producer)
31) Dan Flannery (Hello America Producer)
32) Sandy Whiteley (Hello America Director)
33) Antoine McKay (Passing Pedestrian)
34) Eduardo N. Martinez (Pie Thrower)
35) David Darlow (Robert's Friend)
36) Will Zahrn (Priest)
37) Poorna Jagannathan (NY Pedestrian)
38) Bryant Gumbel (Himself)
39) Anne Marie Howard (Co-Anchor)
40) Ed McMahon (Himself)
41) Cristina Ferrare (Herself)
42) Stephen Hilger (Dave's Archery Instructor)
43) Ron McClary (Guy in Park)
44) Eric Ambriz (Elevator Kid)
45) Leah Rose Orleans (Elevator Kid)
46) Juhong Xue (Co-Anchor)
47) Tom Skilling (WGN Assistant Director)
48) Wolfgang Puck (Himself)
49) Monica Weaver (Living Funeral Guest)
50) John Francis Mountain (Living Funeral Guest)
51) Jackson Bubala (Fast Food Child)


People who worked on the film:
1) Steve Tisch (Producer)
2) Gore Verbinski (Director)
3) Craig Wood (Editor)
4) Hans Zimmer (Original Music Composer)
5) Denise Chamian (Casting)
6) Phedon Papamichael (Director of Photography)
7) Christopher Boyes (Sound Designer)
8) Christopher Boyes (Supervising Sound Editor)
9) Christopher Boyes (Sound Re-Recording Mixer)
10) Penny Rose (Costume Design)
11) Tom Duffield (Production Design)
12) Shannon Mills (Foley Editor)
13) Dee Selby (Assistant Sound Designer)
14) Robert Deschaine (ADR Mixer)
15) Tami Treadwell (ADR Recordist)
16) Jim Passon (Color Timer)
17) Rosemary Brandenburg (Set Decoration)
18) Steven Conrad (Screenplay)
19) Steven Conrad (Co-Producer)
20) Norman Golightly (Executive Producer)
21) Patrick M. Sullivan (Art Direction)
22) Daniel B. Clancy (Leadman)
23) William S. Beasley (Executive Producer)
24) William S. Beasley (Unit Production Manager)
25) Todd Black (Producer)
26) Jason Blumenthal (Producer)
27) Scott Curtis (Foley Supervisor)
28) Tim Gomillion (Sound Recordist)
29) Paul Massey (Sound Re-Recording Mixer)
30) Dennis Rogers (Sound Recordist)
31) David Alper (Executive Producer)
32) Tobiasz Daszkiewicz (Stunts)
33) Jennifer Rudnicke (Locale Casting Director)
34) Mickie Paskal (Locale Casting Director)
35) Matt Summers (Producer's Assistant)
36) Timothy W. Tiedje (Assistant Property Master)
37) Jennifer Dubin (Producer's Assistant)
38) Rafael E. Sánchez (Chief Lighting Technician)
39) Tom Gustafson (Extras Casting)
40) Craig Jackson (Set Designer)
41) Linda Rizzuto (Hairstylist)
42) Tom Lowell (Stunts)
43) David Baerwald (Additional Music)
44) Dan Fischer (Production Assistant)
45) Jonathan Null (Foley Supervisor)
46) Carl Paoli (Stunts)
47) Eddie Yansick (Stunt Double)
48) Barbara Harris (ADR Voice Casting)
49) Ve Neill (Makeup Department Head)
50) Jennifer Law-Stump (Digital Compositor)
51) Larry Waggoner (Hairstylist)
52) Rachel Tenner (Locale Casting Director)
53) Lance Johnson (Producer's Assistant)
54) Scout Masterson (Casting Associate)
55) Chris Flynn (Digital Compositor)
56) Kindra Marra (Assistant Editor)
57) Fred Burke (Foley Editor)
58) Robin Harlan (Foley Artist)
59) Peter Kuttner (First Assistant "B" Camera)
60) Randy Singer (Foley Mixer)
61) Suzi Ostos (Makeup Artist)
62) Melinda Sue Gordon (Still Photographer)
63) Rick Le Fevour (Stunts)
64) Rick Le Fevour (Stunt Coordinator)
65) Daniel Maldonado (Stunts)
66) Debbie Travis (Costumer)
67) Blair Scheller (Boom Operator)
68) James R. McAllister (Location Manager)
69) Sarah Monat (Foley Artist)
70) Addison Teague (Sound Effects Editor)
71) Jason Farrar (Assistant Location Manager)
72) Melissa Muik (Music Editor)
73) Stacey Carino (Stunts)
74) Avram D. Gold (Supervising ADR Editor)
75) Avram D. Gold (Supervising Dialogue Editor)
76) Susan Kurtz (Dialogue Editor)
77) Tim Nielsen (Sound Effects Editor)
78) James Wright (Dolby Consultant)
79) Rich Wilkie (Stunts)
80) Candace Neal (Hair Department Head)
81) Jess Platt (Dialogue Coach)
82) David Sosalla (Visual Effects Supervisor)
83) Frank Smathers (Dialogue Editor)
84) Martin Schaer (Camera Operator)
85) Tyler Osman (Construction Coordinator)
86) J.R. Grubbs (Sound Effects Editor)
87) Heather Elwell (Art Department Coordinator)
88) Marc A. Hammer (Production Coordinator)
89) Benjamin Nowicki (Graphic Designer)
90) Karri Mayo (Studio Teacher)
91) Cid Swank (Unit Publicist)
92) Eileen McCahill (Key Costumer)
93) Michael D. Gianneschi (Assistant Property Master)
94) Scott Troha (Set Dresser)
95) Quentin Matthys (Set Dresser)
96) Eugene F. Crededio (Assistant Chief Lighting Technician)
97) Charles Gibson (Visual Effects Supervisor)
98) Jeffrey Schwartz (Second Second Assistant Director)
99) Mark Mamalakis (Assistant Location Manager)
100) Faires A. Sekiya (Steadicam Operator)
101) Faires A. Sekiya ("B" Camera Operator)
102) Cedric Nicolas-Troyan (Visual Effects)
103) Cedric Nicolas-Troyan (2D Artist)
104) Allen Weisinger (Makeup Artist)
105) Matthew LeFevour (Stunts)
106) Benita Allen (First Assistant Director)
107) Dru Anne Carlson (Script Supervisor)
108) Jeff Dieter (Set Dresser)
109) Carolyn Dessert (Costume Supervisor)
110) Gordana Golubovich (Costumer)
111) Bob Hall (First Assistant Camera)
112) Kris Peck (Property Master)
113) Robert Krzeminski (Second Company Grip)
114) Lee Orloff (Sound Mixer)
115) John D. Milinac (Special Effects Coordinator)
116) Anne Couk (Assistant Sound Editor)
117) Heather Sharpe (Producer's Assistant)
118) Frank P. Calzavara (Stunts)
119) James Hogan (Transportation Captain)
120) Joseph Paoletti (Transportation Co-Captain)
121) Shawn Kennelly (Foley Mixer)
122) Dylan Quirt (Additional Editor)
123) Morgan Michael Lewis (First Company Grip)
124) Andreas Wacker (Technical Supervisor)
125) Simon Morgan (Post Production Supervisor)
126) Alex Frisch (2D Artist)
127) Maggie Kusik (Assistant Accountant)
128) Ronnie Morgan (Assistant Sound Editor)
129) Thomas W. Small (Foley Editor)
130) Jenny Fumarolo (Production Secretary)
131) Armand Paoletti (Transportation Coordinator)
132) C. David Jones (Production Assistant)
133) Jeremy F. Butler (CG Artist)
134) Patty Carey (Location Manager)
135) Dan Schroer (Second Assistant Camera)
136) Katrina Salicrup (2D Artist)
137) Troy Osman (Construction Foreman)
138) Jon Nicholson (On Set Dresser)
139) Clay Duncan (Music Programmer)
140) Frederic Roth (Second Assistant Director)
141) James Fierro (Stunts)
142) Will Gatlin (Craft Service)
143) Natalie M. Meyer (Stunts)
144) Margaret J. Orlando (Assistant Production Coordinator)
145) Christopher Barrick (Assistant Sound Editor)
146) Jeremy Pitts (Foley Editor)
147) Mark Purkart (Dolly Grip)
148) Fernando M. Briones (Grip)
149) Marc Schneider (Rigging Grip)
150) Lizzie Cook (Costumer)
151) Stella Cottini (Costumer)
152) Michael Vasquez (Assistant Accountant)
153) Joel Prihoda (Leadman)
154) Dennis De La Mata (Rigging Grip)
155) Linda Perlin (Stunts)
156) Frank Yario Jr. (Video Assist Operator)
157) John Hudecek (Dolly Grip)
158) Tom Skilling (Technical Advisor)
159) James Mammoser (Stunts)
160) Jodi Smith (Stunts)
161) Kevin Sorensen (Stunts)
162) Alicia Skirball (Stunts)
163) Gina Reale (Stunts)
164) Randy Popplewell (Stunts)
165) Ken Remer (Stunts)
166) Mark Harper (Stunts)
167) Sharyn Shimada-Huggins (Production Supervisor)
168) Elizabeth Miller (First Assistant "B" Camera)
169) Eric Wheeler (Loader)
170) Ronald L. Wright (Cableman)
171) Roger Doherty (Electrician)
172) Ronald Crededio (Electrician)
173) Ronald Dragosh (Electrician)
174) James Hayworth (Electrician)
175) Kory Salajka (Grip)
176) Timothy Jipping (Grip)
177) Joseph P. Connelly (Rigging Grip)
178) Richard A. Bond Jr. (Rigging Grip)
179) Martha Lafage (Assistant Location Manager)
180) Tom Gagnon (Set Dresser)
181) Karan Doherty (Set Costumer)
182) Cindy Sciacca (Extras Casting Assistant)
183) Stephen Bures (Actor's Assistant)
184) Dan Pardikes (Production Assistant)
185) Neal Prosansky (Production Assistant)
186) Ira Gerber (Production Assistant)
187) Benjamin T. Brammeier (Production Assistant)
188) Jessica Ashley Carroll (Production Assistant)
189) Patrick McDonald (Production Assistant)
190) Kathy Rowe (Producer's Assistant)
191) Lacy Boughn (Producer's Assistant)
192) Shawn Clark (Producer's Assistant)
193) John Weaver (Production Assistant)
194) Janette Kim (Production Assistant)
195) Brian Cho (Production Assistant)
196) Megan Vandehey (Production Assistant)
197) Joe Dionne (Production Assistant)
198) John Zachary (Production Assistant)
199) Patrick Muldoon (Production Assistant)
200) John David Wolfe (Production Assistant)
201) Elicia Zimmerman (Production Assistant)
202) Maalik Armour (Production Assistant)
203) Shannon Fortune (Production Assistant)
204) Kristin Hanson (Production Assistant)
205) Glenn Meyers (Technical Advisor)
206) Karen Turner (Payroll Accountant)
207) Gary Happ (Construction Foreman)
208) Frank D. Dambra (Lead Painter)
209) Alexandre Kolasinski (2D Artist)
210) Hatem Benabdallah (CG Artist)
211) James LeBloch (CG Artist)
212) Paul Perez Hahn (Visual Effects Producer)
213) Maureen Healy (Digital Compositor)
214) Tom Lamb (Digital Compositor)
215) David Feldman (Digital Intermediate Producer)
216) Rudra Banerji (Production Assistant)
Ko'proq o'qish >
X
Yangi kinolarni o'tkazib yubormaslik uchun obuna bo'ling!
Obuna Bo'lish