Muzeydagi tun 2 - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Muzeydagi tun 2

Kino tavsifi
Muzeydagi tun 2 - Tabiiy tarix muzeyi eksponatlari oddiy hayot kechiradi. Yo'lak bo'ylab dinozavr skeleti yuradi, fuqarolar urushi qahramonlari bir-biri bilan jang qiladi, qadimgi odamlar olov yoqadi, miniatyura kovboylari qadimgi rimliklar bilan narsalarni tartibga soladi, Teodor Ruzvelt hayotning ma'nosi haqida falsafa qiladi va hind ayoliga g'amxo'rlik qiladi. Ushbu rang-barang kompaniyaning hech biri tez orada yangi eksponatlar bilan tanishishlarini xayoliga ham keltirmaydi. Ular orasida qo'riqchi Larrining qalbini sindiradigan kishi bo'ladi.

Экспонаты Музея Естественной истории живут обычной жизнью. По коридорам бегает скелет динозавра, герои гражданской войны сражаются друг с другом, древние люди добывают огонь, миниатюрные ковбои выясняют отношения с древними Римлянами, Теодор Рузвельт философствует о смысле жизни и ухаживает за индианкой. Никто из этой разношерстной компании даже не представляет, что скоро им предстоит познакомиться с новыми экспонатами. Среди них окажется и та, что разобьёт сердце охраннику Ларри.

Roles of actors:
1) Ben Stiller (Larry Daley)
2) Amy Adams (Amelia Earhart)
3) Owen Wilson (Jedediah Smith)
4) Hank Azaria (Kahmunrah / The Thinker / Abe Lincoln)
5) Robin Williams (Theodore Roosevelt)
6) Christopher Guest (Ivan the Terrible)
7) Alain Chabat (Napoleon Bonaparte)
8) Steve Coogan (Octavius)
9) Ricky Gervais (Dr. McPhee)
10) Bill Hader (George Armstrong Custer)
11) Jon Bernthal (Al Capone)
12) Patrick Gallagher (Attila the Hun)
13) Jake Cherry (Nicky Daley)
14) Rami Malek (Ahkmenrah)
15) Mizuo Peck (Sacajawea)
16) Kerry van der Griend (Neanderthal #1)
17) Matthew Harrison (Neanderthal #2)
18) Rick Dobran (Neanderthal #3)
19) Randy Lee (Hun #1)
20) Darryl Quon (Hun #2)
21) Gerald Wong (Hun #3)
22) Paul Chih-Ping Cheng (Hun #4)
23) Jay Baruchel (Sailor Joey Motorola)
24) Mindy Kaling (Docent)
25) Keith Powell (Tuskegee Airman #1)
26) Craig Robinson (Tuskegee Airman #2)
27) Samuel Patrick Chu (Teenage Boy #1)
28) Augustus Oicle (Teenage Boy #2)
29) Kai James (Teenage Boy #3)
30) Clint Howard (Air and Space Mission Control Tech #1)
31) Matty Finochio (Air and Space Mission Control Tech #2)
32) George Foreman (George Foreman)
33) Josh Byer (Capone Gangster #1)
34) Sophie Levy (Young Girl #1)
35) Tess Levy (Young Girl #2)
36) Christina Schild ('American Gothic' Woman)
37) Robert Thurston ('American Gothic' Farmer)
38) Alberta Mayne (Kissing Nurse)
39) Clifton MaCabe Murray (Kissing Sailor)
40) Caroll Spinney (Oscar the Grouch (voice))
41) Thomas Morley (Darth Vader)
42) Dan Joffre (Town Car Driver)
43) Dave Hospes (Astronaut)
44) Regina Taufen (New York Reporter)
46) Joe Jonas (Cherub #1 (voice))
47) Kevin Jonas (Cherub #2 (voice))
48) Nick Jonas (Cherub #3 (voice))
49) Eugene Levy (Albert Einstein's (voice))
50) Brad Garrett (Easter Island Head (voice))
51) Ed Helms (Larry Daley's Assistant (uncredited))
52) Jonah Hill (Brundon the Security Guard (uncredited))
53) Thomas Lennon (Wilbur Wright (uncredited))
54) Crystal the Monkey (Dexter / Able (uncredited))


People who worked on the film:
1) Alan Silvestri (Music)
2) Doug Jackson (Foley Editor)
3) Thomas Lennon (Screenplay)
4) John Schwartzman (Director of Photography)
5) Marlene Stewart (Costume Design)
6) Donna Isaacson (Casting)
7) Josh McLaglen (Executive Producer)
8) Josh McLaglen (First Assistant Director)
9) Chris Columbus (Producer)
10) Mark Radcliffe (Executive Producer)
11) Michael Diner (Art Direction)
12) Lin MacDonald (Set Decoration)
13) Jim Passon (Color Timer)
14) Don Zimmerman (Editor)
15) Ian Fox (Second Unit Director of Photography)
16) Ian Fox ("A" Camera Operator)
17) Shawn Levy (Director)
18) Shawn Levy (Producer)
19) Michael Barnathan (Producer)
20) Claude Paré (Production Design)
21) Grant Van Der Slagt (Art Direction)
22) Helen Jarvis (Supervising Art Director)
23) R.J. Kizer (Supervising ADR Editor)
24) Dean Zimmerman (Editor)
25) Victoria Down (Makeup Department Head)
26) Scott Curtis (Foley Editor)
27) David Giammarco (Sound Re-Recording Mixer)
28) Tim Gomillion (Sound Recordist)
29) Eric A. Larsen (Assistant Sound Editor)
30) David Lucarelli (ADR Recordist)
31) Paul Massey (Sound Re-Recording Mixer)
32) John Murray (Foley Supervisor)
33) Charleen Richards (ADR Mixer)
34) James Bamford (Stunts)
35) Kimberly Chiang (Stunts)
36) Jennifer Mylrea (Utility Stunts)
37) Justin Bergler (Second Assistant Camera)
38) Gary Capo (Second Unit Director)
39) Thomas M. Hammel (Executive Producer)
40) Thomas M. Hammel (Unit Production Manager)
41) Krista Bell (Stunt Double)
42) Ben Garant (Screenplay)
43) Lloyd Adams (Stunts)
44) Marc Baird (Storyboard Artist)
45) Milan Trenc (Characters)
46) Bill Anagnos (Utility Stunts)
47) Bianca Giancoli (Utility Stunts)
48) Loyd Bateman (Stunts)
49) Nickolas Baric (Stunts)
50) Trevor Addie (Stunts)
51) Kelly Zombor (Boom Operator)
52) Barbara Harris (ADR Voice Casting)
53) Garrett Warren (Stunt Coordinator)
54) J.J. Makaro (Stunt Coordinator)
55) Coll Anderson (Sound Effects Editor)
56) Eric Hedayat (Production Supervisor)
57) William H. Orr (Special Effects Coordinator)
58) Jason Tuttle (Assistant Sound Editor)
59) David Cameron (Best Boy Grip)
60) Jana MacDonald (Costume Coordinator)
61) John Casey (Costume Supervisor)
62) Dan O'Connell (Foley Artist)
63) Craig Henighan (Sound Designer)
64) Craig Henighan (Supervising Sound Editor)
65) Fraser Aitcheson (Stunts)
66) John T. Cucci (Foley Artist)
67) David Crone (Steadicam Operator)
68) David Crone ("B" Camera Operator)
69) Bryan Sutton (Set Designer)
70) Rino Pace (Location Manager)
71) Doane Gregory (Still Photographer)
72) Andrew W. Davidson (Gaffer)
73) Jay Mitchell (Set Designer)
74) John A. Larsen (Supervising Sound Editor)
75) Patricia Johnson (Unit Publicist)
76) Devon Miller (Digital Intermediate Editor)
77) Laura Graham (ADR Editor)
78) Raymond Chen (Visual Effects Supervisor)
79) Terry Wilson (Supervising Music Editor)
80) Dean Eilertson (Property Master)
81) Mario Tomas-Niedworok (Paint Coordinator)
82) Eileen Godoy (Digital Intermediate Producer)
83) Vanessa Lapato (ADR Editor)
84) Sherry Linder-Gygli (Hair Department Head)
85) Rob Vreugde (Transportation Coordinator)
86) Mira Caveno (Set Designer)
87) Sean Oxenbury (Rigging Gaffer)
88) Robert Alonzo (Utility Stunts)
89) Skip Longfellow (First Assistant Sound Editor)
90) Guy Bar'ely (Animation)
91) Joel Foster (Animation)
92) Daniel Lindsey (VFX Artist)
93) Aravind Jayaraman (Lighting Artist)
94) Julie D'Antoni (Visual Effects)
95) Sagar Patil (Visual Effects Art Director)
96) Mike Marcuzzi (Digital Effects Supervisor)
97) Ellen Somers (Associate Producer)
98) Zoe Jirik (Set Decorating Coordinator)
99) Sean Goojha (Art Department Coordinator)
100) Mike Kirilenko (Key Grip)
101) Diane Durant (Script Supervisor)
102) Rob Young (Production Sound Mixer)
103) John Catron (Production Accountant)
104) Keith Woods (Rigging Gaffer)
105) Darryl Marko (Utility Sound)
106) James Ashwill (Foley Mixer)
107) Patrick Stepien (First Assistant "B" Camera)
108) Richard Mosier (First Assistant "A" Camera)
109) Jeff Beattie (Visual Effects Editor)
110) Chad Bellamy (Stunts)
111) Dan DeLeeuw (Visual Effects Supervisor)
112) Joel Venti (Storyboard Artist)
113) John Dale (Construction Coordinator)
114) Daniel Mansfield (Second Second Assistant Director)
115) Fawn McDonald (Production Coordinator)
116) Audra Neil (Set Decoration Buyer)
117) Misha Bukowski (Second Assistant Director)
118) Tyler Woeste (Second Assistant Camera)
119) Laurie Dobbie (Property Buyer)
120) Darin Wong (Dolly Grip)
121) Ryan Monro (Dolly Grip)
122) Shane Dobie (Best Boy Electric)
123) Bill Tlusty (Visual Effects Producer)
124) David McIntosh (Key Rigging Grip)
125) Michael A. Billings (Assistant Set Decoration)
126) Herbert Dwight Raymond IV (First Assistant Editor)
127) Greg Hanson (Stunt Double)
128) Jean-Marc Saldini (Camera Loader)
129) Claudio Palavecino (Assistant Property Master)
130) Michelle Hendriksen (Assistant Property Master)
131) Jason Collier (Assistant Location Manager)
132) Jason B. Landels (Assistant Property Master)
133) Anne M. Simonet (Unit Production Manager)
134) Lance White (Video Assist Operator)
135) Michael Anthony Jackson (Storyboard Artist)
Ko'proq o'qish >