Temir yurak - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Temir yurak
  • Kino nomi: Temir yurak (Мозг Гиммлера зовется Гейдрихом)
  • Joylandi: 18.11.2022
  • Sifat: SD
  • Yil: 2017
  • Davomiyligi: 2 soat. 0 min.
  • Mamlakat: AQSH
  • Janr: r Jangari , Harbiy , Tarixiy , Triller , Tarjima kinolar
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Temir yurak - Filmda fashistlar Germaniyasining davlat va siyosat arbobi, “Yahudiylar masalasiga yakuniy yechim” tashabbuskorlaridan biri, chexoslovakiyalik diversantlar, maxsus tayyorgarlikdan o‘tgan agentlar Yan Kubish va Yozef Gabchik tomonidan o‘ldirilgan Reynxard Geydrichning tez yuksalishi haqida hikoya qilinadi. inglizlar tomonidan.

Фильм расскажет о стремительном восхождении Рейнхарда Гейдриха — государственного и политического деятеля нацистской Германии, одного из инициаторов «окончательного решения еврейского вопроса», который был убит Яном Кубишем и Йозефом Габчиком, чехославацкими диверсантами, агентами, специально подготовленными англичанами.

Roles of actors:
1) Jason Clarke (Reinhard Heydrich)
2) Rosamund Pike (Lina von Osten)
3) Jack O'Connell (Jan Kubiš)
4) Jack Reynor (Jozef Gabčík)
5) Mia Wasikowska (Anna Novák)
6) Stephen Graham (Heinrich Himmler)
8) Barry Atsma (Karl Hermann Frank)
9) Geoff Bell (Muller)
10) Enzo Cilenti (Adolf Opálka)
11) David Horovitch (Admiral Hansen)
12) Abigail Lawrie (Libena Fafek)
13) David Rintoul (General Wagner)
14) Ian Redford (Ernst Rohm)
15) Adam Nagaitis (Emile Čurda)
16) Céline Sallette (Marie Moravec)
17) Gilles Lellouche (Václav Morávek)
18) Steve Evets (Jan Zelenka)
19) Noah Jupe (Vlastimil "Aťa" Moravec)
20) Volker Bruch (Schellenberg)
21) Oscar Kennedy (Jan Milíč Zelenka)
22) Vernon Dobtcheff (Emile Hacha)
23) Paul Brennen (Břetislav Baumann)
24) Luca Fiorilli (Castorp)
25) Krisztina Goztola (Christine Weigel)
26) Lloyd Owen (Commandant Schuster)
27) Bart Edwards (Douglas Williams)
28) Jim Sturgeon (Mr. Novak)
29) Peter Sztojanov Jr. (Röhm's Guard)


People who worked on the film:
1) Chris Dickens (Editor)
2) Olivier Bériot (Costume Design)
3) David Farr (Screenplay)
4) Cédric Jimenez (Screenplay)
5) Cédric Jimenez (Director)
6) Audrey Diwan (Screenplay)
7) Reg Poerscout-Edgerton (Casting)
8) Isabelle Querrioux (Script Supervisor)
9) Erzsébet Rácz (Hairstylist)
10) Laurent Tangy (Director of Photography)
11) Guillaume Roussel (Music)
12) Bruno Calvo (Still Photographer)
13) Anji Bemben (Hairstylist)
14) Alexis McKenzie Main (Art Direction)
15) Corinne Bruand (Assistant Costume Designer)
16) Jean-Philippe Moreaux (Production Design)
17) Guy Monbillard (Special Effects Supervisor)
18) Katia Boutin (Dialogue Editor)
19) Philippe Penot (Foley)
20) Guillaume Le Gouez (Visual Effects Supervisor)
21) Stéphanie Watrigant (Key Costumer)
22) Michel Denis (Visual Effects Producer)
23) Lorraine Glynn (Hair Designer)
24) Carine Demongueres (Draughtsman)
25) Nikolas Javelle (Sound Effects Editor)
26) Laurent Binet (Novel)
27) Marco Graziaplena (Camera Operator)
28) Ronald Grauer (Visual Effects Supervisor)
29) Ronald Grauer (Special Effects Supervisor)
30) Viktor Racsek (Rigging Gaffer)
31) Gyula Krasnyánszky (Special Effects Supervisor)
32) Béla Gajdos (Armorer)
33) Abraham Goldblat (Post Production Supervisor)
34) Lillie Jeffrey (Casting Associate)
35) Zsuzsanna Borvendég (Art Direction)
36) Philippe Aubry (Visual Effects Supervisor)
37) Fiú László (Armorer)
38) Christophe Maratier (Armorer)
39) Iván Steiner (Armorer)
40) Rita Horváth (Prosthetic Makeup Artist)
41) Sébastien Pierre (Foley)
42) Gwennolé Le Borgne (Supervising Sound Editor)
43) Pierre Picq (Boom Operator)
44) Nicolas Bonnet (Post-Production Manager)
45) Clarisse Domine (Makeup Artist)
46) Thialy Sow (First Assistant Editor)
47) Thialy Sow (Visual Effects Editor)
48) Luc Poullain (Aerial Coordinator)
49) Grégori Gajéro (Underwater Camera)
50) Katy Covell (Casting Assistant)
51) Ollie Gilbert (Casting Assistant)
52) Bálint Csáki (Boom Operator)
53) Benjamin Blatière (Digital Compositors)
54) Eszter Izso (Casting)
55) Szandra Gerö (Makeup Artist)
56) Péter Gyöngyösi (Hairstylist)
57) Nóra Koltai (Makeup Artist)
58) Zalaveczki Viktória (Makeup Artist)
59) Éva Kovács (Production Manager)
60) Olivier Lagny (Production Manager)
61) Etienne Allard (Digital Compositors)
62) Gaetan Baldy (Digital Compositors)
63) Natacha Brohan (Digital Compositors)
64) János Felföldi (Armorer)
65) Tamás Lindenberger (Armorer)
66) Attila Varsányi (Pyrotechnician)
67) László Pintér (Pyrotechnician)
68) Gábor Pesta (Stunts)
69) Cédric Deloche (Sound Mixer)
70) János Csáki Jr. (Boom Operator)
71) Petra Balogh (Draughtsman)
72) Dániel Miklós (Set Designer)
73) László Donkó (Key Costumer)
74) Marion Frelat (Visual Effects Coordinator)
75) Clement Zveguintzoff (Visual Effects Coordinator)
76) Guillaume Lemerle (Gaffer)
77) Tibor Kecskeméti (Gaffer)
78) Márk Büti (Electrician)
Ko'proq o'qish >