Mumli jahannam - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Mumli jahannam
  • Kino nomi: Mumli jahannam (Дом восковых фигур)
  • Joylandi: 17.11.2022
  • Sifat: SD
  • Yil: 2005
  • Davomiyligi: 1 soat. 53 min.
  • Mamlakat: AQSH
  • Janr: r Triller , Ujas , Tarjima kinolar
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Mumli jahannam - Mashina buziladi va bir guruh yoshlar tashlandiq shahar aholisiga yordam so'rashga majbur bo'ladi. Bu hududning asosiy diqqatga sazovor joyi - bu juda real mum figuralari bo'lgan uy. Kimdir o'zlari o'ldirgan tasodifiy tashrif buyuruvchilarning jasadlari bilan butun shaharni to'ldirish va ularning tanalarini mum bilan qoplash orqali o'z kolleksiyasini kengaytirishni xohlayotganini bilishganda, qo'rquv muqarrar ravishda bosqinchilarni qamrab oladi. Do'stlar, agar ular Mum uyining doimiy eksponatlari bo'lishni xohlamasalar, chiqish yo'lini topishlari kerak ...

Автомобиль ломается, и компании молодых людей приходится обратиться за помощью к обитателям заброшенного городка. Главной достопримечательностью этой местности, является дом с большим количеством очень уж реалистичных восковых фигур. Страх неминуемо настигает незваных гостей, когда они узнают, что кое-кто хочет расширить свою коллекцию, заполнив весь город трупами убитых ими случайных приезжих, и покрыв их тела воском. Друзьям придется найти выход из положения, если они не хотят оказаться постоянными экспонатами Дома восковых фигур…

Roles of actors:
1) Elisha Cuthbert (Carly Jones)
2) Chad Michael Murray (Nick Jones)
3) Brian Van Holt (Bo / Vincent)
4) Paris Hilton (Paige Edwards)
5) Jared Padalecki (Wade)
6) Robert Ri'chard (Blake)
7) Jon Abrahams (Dalton Chapman)
8) Damon Herriman (Roadkill Driver)
9) Dragicia Debert (Trudy Sinclair)
10) Murray Smith (Dr. Victor Sinclair)
11) Thomas Adamson (Young Bo)
12) Sam Harkess (Young Vincent)
13) Emma Lung (Jennifer)
14) Andy Anderson (Sheriff)
15) Kendal Rae (Sexy Girl (uncredited))


People who worked on the film:
1) Robert Zemeckis (Producer)
2) Joel Silver (Producer)
3) Bruce Berman (Executive Producer)
4) Richard Adrian (Sound Designer)
5) Richard Adrian (Supervising Sound Editor)
6) John Ottman (Original Music Composer)
7) Joel Negron (Editor)
8) Mary Gail Artz (Casting)
9) Barbara Cohen (Casting)
10) Carey Hayes (Author)
11) Chad Hayes (Author)
12) Maree McDonald (Makeup Artist)
13) Maree McDonald (Hairstylist)
14) Troy Clarke (Unit Manager)
15) Alex Alvarez (Costume Design)
16) Susan Downey (Producer)
17) Steve Richards (Executive Producer)
18) Stephen F. Windon (Director of Photography)
19) Jaume Collet-Serra (Director)
20) Charles Belden (Author)
21) Herb Gains (Executive Producer)
22) Herb Gains (Unit Production Manager)
23) Richard Mirisch (Co-Producer)
24) Erik Olsen (Associate Producer)
25) Brian Edmonds (Art Direction)
26) Nicholas McCallum (Art Direction)
27) Graham 'Grace' Walker (Production Design)
28) Graham Purcell (Costume Design)
29) Karl Engeler (Gaffer)
30) David Fletcher (Special Effects Coordinator)
31) Rick Giovinazzo (Orchestrator)
32) Julia Evershade (Supervising ADR Editor)
33) David Orr (Color Timer)
34) William H. Burton Sr. (Second Unit Director)
35) Craig Clarke (Digital Compositors)
36) Dale Duguid (Visual Effects Designer)
37) Danny Baldwin (Stunt Coordinator)
38) Keith Shaw (Colorist)
39) Sue Baldwin (Stunts)
40) Amanda Goodpaster (Music Editor)
41) Kym Sainsbury (Prosthetics)
42) Greg Gilbert (Steadicam Operator)
43) Larry Kemp (Foley Editor)
44) Axel Bartz (Set Designer)
45) David Sanger (Visual Effects Producer)
46) Vince Valitutti (Still Photographer)
47) Alyson Dee Moore (Foley Artist)
48) Phil Pastuhov (Aerial Director of Photography)
49) Angus Cameron (Digital Effects Supervisor)
50) Warren Lazarides (Assistant Camera)
51) Anita Morgan (Key Hair Stylist)
52) Stephanie Flack (Supervising Dialogue Editor)
53) Nicholas Hasson (Digital Intermediate Editor)
54) Jackie Lee (Digital Intermediate Producer)
55) Mark Johnston (Sound Recordist)
56) Bob Booker (Property Master)
57) Nick Walker (Scenic Artist)
58) Paul 'Salty' Brincat (Sound Mixer)
59) Fiona Searson (Publicist)
60) Toni Pearson (First Assistant Accountant)
61) Jo Weeks (Script Supervisor)
62) Marc Spicer (Second Unit Director of Photography)
63) Andrew Conder (Additional Camera)
64) Michel Aller (First Assistant Editor)
65) Justin Ditter (Wigmaker)
66) Nicole Miller (Sound Assistant)
67) Angela Moore (Stunt Double)
68) Ben King (Clapper Loader)
69) Samantha Walker (Set Costumer)
70) Adam Avery (Visual Effects Editor)
71) Mary Jo Lang (Foley Mixer)
72) Sebastian Foxx (Special Effects Assistant)
73) Loren Robinson (Digital Compositor)
74) Elly Kamal (Costume Supervisor)
75) Dilys Tan (Art Department Coordinator)
76) Christopher Alba (First Assistant Sound Editor)
77) Bruce Bright (Special Effects Supervisor)
78) Matt Toll (First Assistant Camera)
79) Bill Draper (Executive In Charge Of Production)
80) Jamie Crooks (First Assistant Director)
81) Suzanne Evans-Booth (Visual Effects Coordinator)
82) Frank J. Ellison (Production Accountant)
83) Jac Charlton (Set Dressing Artist)
84) Rod Conder (Boom Operator)
85) Jack Watford (Construction Coordinator)
86) Angelique Badenoch (Production Secretary)
87) Stewart Sorby (Rigging Gaffer)
88) Mo Henry (Negative Cutter)
89) Craig Fison (Sculptor)
90) Deanne Stratford (Production Coordinator)
91) Craig Bryant (Best Boy Electric)
92) Mia Levinson (Casting Associate)
93) Kerry Turnbull (Assistant Art Director)
94) Noel McCartney (Construction Foreman)
95) Dianne Bennett (Greensman)
96) Tom Brkich (Painter)
97) James Colmer (Conceptual Illustrator)
98) Mark Kennedy (Standby Painter)
99) Benn Hyde (Key Grip)
100) Billy Harmer (Grip)
101) Wayne Diskin (Carpenter)
102) Paul Norris (Craft Service)
103) Warwick King (Driver)
104) Jordan Barrow (Loader)
105) Tapio Piitulainen (Picture Car Coordinator)
106) Gary Sherline (Propmaker)
107) Kim Pearce (Systems Administrators & Support)
108) Jesse Moyes (Lighting Technician)
109) Blake Archer (Location Manager)
110) Eddie Kim (Sound Effects Editor)
111) John B. Anderson (Shading)
112) Mark Chataway (Visual Effects)
113) John Breslin (Visual Effects Supervisor)
114) Bruce Shapiro (Dialogue Coach)
115) Simon Cooke (Dolly Grip)
116) Thomas J. O'Connell (ADR Mixer)
117) Mandy Jacobs (Assistant Editor)
118) Judith Cruden (Extras Casting)
119) Jayden York (Libra Head Technician)
120) Graeme Callander (Storyboard Artist)
121) Wendy Buick (Graphic Designer)
122) Vivienne Boo Fox (Additional Hairstylist)
123) Gabrielle Nagy (Costume Coordinator)
124) Paul Sullivan (Second Assistant Director)
125) Tim Hughes (Second Second Assistant Director)
126) Julie Burton (Third Assistant Director)
127) Dave Franks (Assistant Property Master)
128) Simon Buckley (Special Effects Technician)
129) Maurice McKay (Best Boy Grip)
130) Sean Steinmuller (Lead Animator)
131) Price Pethel (Digital Intermediate Colorist)
132) Ian Freeman (Assistant Location Manager)
133) Bruce Harvey (Conductor)
134) Nicholle Leahy (Assistant Accountant)
135) Mick Dray (Assistant Unit Manager)
136) Erick Fuantoise (Production Assistant)
137) Luke Kelly (Production Runner)
138) Beverley Dunn (Set Decoration)
139) Riki Byrne (Clapper Loader)
Ko'proq o'qish >