O'zga olam - Uzbek Tilida

Yuklab olish
O'zga olam
  • Kino nomi: O'zga olam (Пятое измерение)
  • Joylandi: 16.11.2022
  • Sifat: SD
  • Yil: 2009
  • Davomiyligi: 1 soat. 46 min.
  • Mamlakat: AQSH
  • Janr: r Jangari , Fantastika , Tarjima kinolar
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
O'zga olam - Telepat bo'lgan Nik Gant (Kris Evans), otasi (Joel Gretsch) bolaligida ogohlantirganidek, yosh Kessi Xolms (Dakota Fanning) bilan uchrashadi, u ham ajoyib telekinetik qobiliyatga ega. Ular Gonkongda Amerika razvedka xizmatlarining agentlarini aldab yurgan qizni topishlari kerak.

Ник Гэнт (Крис Эванс), являющийся телепатом, как его и предупредил в детстве отец (Джоэл Гретш), встречается с юной Кэсси Холмс (Дакота Фэннинг), также обладающий незаурядными телекенетическими способностями. Им необходимо найти в Гонконге девушку, обманув идущих по пятам агентов американских спецслужб.

Roles of actors:
1) Chris Evans (Nick Gant)
2) Dakota Fanning (Cassie Holmes)
3) Camilla Belle (Alyssa English)
4) Djimon Hounsou (Agent Henry Carver)
5) Maggie Siff (Teresa Stowe)
6) Cliff Curtis (Hook)
7) Joel Gretsch (Nick's Father)
8) Neil Jackson (Victor Budarin)
9) Nate Mooney (Pinky Stein)
10) Colin Ford (Young Nick)
11) Scott Michael Campbell (Agent Holden)
12) Brandon Rhea (Special Department Medical Officer)
13) Hal Yamanouchi (Pop Father)
14) Corey Stoll (Agent Mack)
15) Ming-Na Wen (Emily Hu)
16) Hau Woon-Ling (Old Woman with Gun)
17) Li Xiaolu (Pop Girl)
18) Jacky Heung (Pop Boy)
19) Robert Tsonos (Division Doctor)
20) Rain Lau (Cocktail Waitress)
21) Pancy Chan (Businessman's Wife on Boat)
22) Cheuk Shing Sum (Kwun Tong Pier Man)
23) Tam Wai-Man (Cook in Fish Market)


People who worked on the film:
1) Paul McGuigan (Director)
2) Bruce Davey (Producer)
3) Deborah Aquila (Casting)
4) Michael Ohoven (Executive Producer)
5) William Vince (Producer)
6) William Vince (In Memory Of)
7) Catherine Harper (Foley Artist)
8) Christopher Moriana (Foley Artist)
9) Erik Feig (Production Executive)
10) Peter Sova (Director of Photography)
11) Glenn Williamson (Producer)
12) Liza Richardson (Music Supervisor)
13) Nina Proctor (Costume Design)
14) David M. Richardson (Producer)
15) Nicolas Trembasiewicz (Editor)
16) François Séguin (Production Design)
17) Stan Wlodkowski (Executive Producer)
18) Stan Wlodkowski (Unit Production Manager)
19) Michael N. Wong (Supervising Art Director)
20) Laura Goldsmith (Costume Design)
21) David Bourla (Executive Producer)
22) David Bourla (Writer)
23) William Cheng (Line Producer)
24) Gordon Freeman (Researcher)
25) Amy Gilliam (Executive Producer)
26) Kyle Mann (Associate Producer)
27) Kerry Rock (Producer)
28) Gretchen Somerfeld (Executive Producer)
29) David Valleau (Executive Producer)
30) Christa Vausbinder (Producer)
31) Luke Redgrave (Camera Operator)
32) Paula Fairfield (Sound Designer)
33) Paula Fairfield (Supervising Sound Editor)
34) Carla Murray (Sound Effects Designer)
35) Brian Sullivan (Camera Operator)
36) Greg Zimmerman (ADR Recordist)
37) Second Chan (Art Direction)
38) Tricia Wood (Casting)
39) Ross W. Clarkson (Camera Operator)
40) Mike Smithson (Makeup Department Head)
41) Jennifer Nash (Music Editor)
42) Neil Davidge (Original Music Composer)
43) Eric Bergman (Post Production Supervisor)
44) Joy Zapata (Hair Department Head)
45) Jill Purdy (Supervising ADR Editor)
46) Jill Purdy (Supervising Dialogue Editor)
47) Nick Powell (Stunt Coordinator)
48) Nick Powell (Second Unit Director)
49) Alex Bullick (Sound Editor)
50) Lisa Vick (Script Supervisor)
51) Jim Ramsay (Draughtsman)
52) Gabriel J. Serrano (Sound Recordist)
53) Bob Kellough (Sound Editor)
54) Andrew Lipschultz (Unit Publicist)
55) Tim Rakoczy (Sound Editor)
56) Stuart Howell (Camera Operator)
57) Ronald Hersey (Second Unit Director of Photography)
58) Victoria Wood (Wigmaker)
59) Sylvain Bernier (Chief Lighting Technician)
60) Pawel Wdowczak (Sound)
61) John Johnson (Still Photographer)
62) Tony Bacigalupi (First Assistant Editor)
63) Roxy D'Alonzo (Key Makeup Artist)
64) Amy Maner (Assistant Costume Designer)
65) Ora Green (Key Hair Stylist)
66) Wade Barnett (ADR Recordist)
67) Christopher Robin Bell (First Assistant Editor)
68) Travis MacKay (ADR Recordist)
69) Nicole Oguchi (Production Coordinator)
70) Ben Howard (Second Assistant Director)
71) Ryan Steacy (Armorer)
72) Alexander Martin (Electrician)
73) Cody Laudan (Stunt Double)
74) Tong Ping (Wardrobe Assistant)
75) Mason Hersey (First Assistant Camera)
76) Chris Robson (Production Accountant)
77) Darrin Mann (Foley Mixer)
78) Geoff Shaevitz (Production Executive)
79) Aran Tanchum (ADR Mixer)
80) Toby Ford (First Assistant Director)
81) Calvin Tsoi (Art Department Coordinator)
82) Rebecca Fisher (Script Coordinator)
83) W.C. 'Chunky' Huse (Key Grip)
84) Crystal Pa (Wardrobe Assistant)
85) Geoff Herbert (Dolly Grip)
86) David Morenz (First Assistant "A" Camera)
87) Wing Ma (Lighting Technician)
88) Gloria Lam Wai-Lok (Key Hair Stylist)
89) Eric Thompson (ADR Mixer)
90) Catherine Petra Villalobos (Casting Associate)
91) Stephan Burle (Title Designer)
92) Nathan Mann (First Assistant "B" Camera)
93) Bill Devine (ADR Mixer)
94) Jeffrey Kong (Set Decoration)
95) Lau Chiu-Kin (Set Production Assistant)
96) Samantha Lan (Assistant Art Director)
97) Zoe Lee (Assistant Art Director)
98) Kerry Ching-man Chan (Assistant Art Director)
99) Godfrey Leung (Assistant Set Decoration)
100) Jackson Wong (Construction Manager)
101) Master Lai (Property Master)
102) Wai Cheung (Storyboard Artist)
103) Hak Heung Lau (Assistant Chief Lighting Technician)
104) Patrick Fontana (Best Boy Electric)
105) Heung-Kong Chan (Chief Lighting Technician)
106) Kenny Liao (Dolly Grip)
107) Raymond Chan (Grip)
108) Tat-Chuen Cheung (Grip)
109) Deki Lee Chu Wing (Key Grip)
110) Perry Ho (Key Rigging Grip)
111) James On Hong Lee (Second Assistant Camera)
112) Peter Morenz (Second Assistant "A" Camera)
113) Hirotake Okazaki (Still Photographer)
114) Chak Piu Chiu (Video Assist Operator)
115) Jeff Li (Assistant Hairstylist)
116) Elma Choi (Makeup Artist)
117) Ruby Man Ting Chung (Makeup Artist)
118) Maria Bradley (Key Set Costumer)
119) Wing Yan Luk (Wardrobe Assistant)
120) William Yuk Fai Yong (Armorer)
121) Sandi Archer (Assistant Accountant)
122) Chad Barager (Assistant Production Coordinator)
123) Chun Sing Li (Production Assistant)
124) Eddie Li (Production Assistant)
125) Ross Lee (Production Coordinator)
126) Cheung King Hong (Set Medic)
127) Wai-Kwong Law (Set Production Assistant)
128) Mak Hon Sum (Set Production Assistant)
129) Winnie Wong (Set Production Assistant)
130) Ka Ho Yuen (Set Production Assistant)
131) Law Wai Ming (Set Production Assistant)
132) Cheung Wing Mak (Set Production Assistant)
133) Justin Blyth (Title Designer)
134) Jennifer Aichholz (Travel Coordinator)
135) Samantha Finkler Brainerd (Casting Associate)
136) Billy Chiu (Unit Manager)
137) Dennis Chang (Third Assistant Director)
138) Wai Kei Cheng (Assistant Director)
139) Justin Richardson (Assistant Editor)
Ko'proq o'qish >
X
Yangi kinolarni o'tkazib yubormaslik uchun obuna bo'ling!
Obuna Bo'lish