Uyda yolg'iz 2: Nyu Yorkda adashgan - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Uyda yolg'iz 2: Nyu Yorkda adashgan
  • Kino nomi: Uyda yolg'iz 2: Nyu Yorkda adashgan (Один дома 2: Затерянный в Нью-Йорке)
  • Joylandi: 12.11.2022
  • Sifat: SD
  • Yil: 1992
  • Davomiyligi: 1 soat. 59 min.
  • Mamlakat: AQSH
  • Janr: r Komediya , Sarguzasht , Tarjima kinolar
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Uyda yolg'iz 2: Nyu Yorkda adashgan / Kevin 2 / Ynagi yil kino - Amerikaning eng kichik qahramoni Nyu-Yorkda katta shov-shuvga sabab bo'lmoqda! Kevin Makkallister qaytdi! Ammo hozir u uyda yolg‘iz emas, balki Nyu-Yorkda, Big Apple’ni o‘z maydonchasiga aylantirish uchun yetarlicha pul va kredit kartalari bor. Ammo, har doimgidek, Kevin uzoq vaqt yolg'iz qolishga loyiq emas, uning eski firibgar do'stlari Garri va Marv Kevinning sa'y-harakatlari bilan qamoqdan qochib ketishdi. Va ular Kevin dam olishni rejalashtirgan shaharga borishlari kerak edi. Yangi tuzoqlar va tuzoqlar allaqachon banditlarning qayg'usini kutmoqda.

Самый маленький герой Америки устраивает большой переполох в Нью Йорке! Кевин МакКалистер вернулся! Но теперь он один не дома, а в Нью Йорке и у него достаточно денег и кредитных карточек, чтобы превратить Большое Яблоко в собственную площадку для игр. Но, как всегда, Кевину не суждено быть долго одному, его старые приятели жулики Гарри и Марв сбежали из тюрьмы, куда они попали стараниями Кевина. И надо же им было попасть именно в тот город, где Кевин планировал поразвлечься. Новые западни и ловушки уже ждут горе бандитов.

Roles of actors:
1) Macaulay Culkin (Kevin)
2) Joe Pesci (Harry)
3) Daniel Stern (Marv)
4) Catherine O'Hara (Kate)
5) John Heard (Peter)
6) Devin Ratray (Buzz)
7) Hillary Wolf (Megan)
8) Maureen Elisabeth Shay (Linnie)
9) Michael C. Maronna (Jeff)
10) Gerry Bamman (Uncle Frank)
11) Terrie Snell (Aunt Leslie)
12) Jedidiah Cohen (Rod)
13) Senta Moses (Tracy)
14) Daiana Campeanu (Sondra)
15) Kieran Culkin (Fuller)
16) Anna Slotky (Brooke)
17) Tim Curry (Concierge)
18) Brenda Fricker (Pigeon Lady)
19) Eddie Bracken (Mr. Duncan)
20) Dana Ivey (Desk Clerk)
21) Rob Schneider (Bellman)
22) Leigh Zimmerman (Fashion Model)
23) Ralph Foody (Gangster)
24) Clare Hoak (Gangster - 'Dame')
26) Bob Eubanks (Ding-Dang-Dong Host)
27) Rip Taylor (Celeb #1)
28) Jaye P. Morgan (Celeb #2)
29) Jimmie Walker (Celeb #3)
30) Patricia Devereux (Contestant #1)
31) Aimee Devereux (Contestant #2)
32) A.M. Columbus (Skycap O'Hare #1)
33) Joe Liss (Skycap O'Hare #2)
34) Teri McEvoy (Agent #3 - NY Gate / O'Hare)
35) Ally Sheedy (Ticket Agent (New York))
36) Harry Hutchinson (Ticket Taker)
37) Clarke Devereux (Ticket Taker / Evidence Specialist)
38) Sandra Macat (Flight Attendant)
39) Venessia Valentino (Flight Attendant)
40) Andre Lachaumette (Man on Plane)
41) Rick Shafer (Peter Look Alike)
42) Rod Sell (Officer Bennett)
43) Ron Canada (Cop in Times Square)
44) Cedric Young (Cop in Central Park)
46) Mark Morettini (Arresting Cop in Central Park #2)
47) Fred Krause (Cliff)
48) James Cole (Security Guard)
49) Donald Trump (Donald Trump)
50) Warren Rice (Doorman)
51) Thomas Civitano (Plaza Marketing Director)
52) Daniel Dassin (Waiter)
53) Donna Black (Health Club Woman)
54) Abdoulaye NGom (Bead Vendor)
55) Peter Pantaleo (Airport Van Driver)
57) Michael Goldfinger (Limo Driver)
58) Mario Todisco (Cab Driver)
59) Anthony Cannata (Sergeant in Toy Store)
61) Karen Giordano (Streetwalker #1)
62) Fran McGee (Streetwalker #2)
63) Leonard Tepper (Sleeping Man)
64) Kevin Thomas (Geeky Kid)
67) Laurence S. Chess (Parent at Christmas Play (uncredited))
69) Jonathon Gentry (Choir Boy (uncredited))
70) Eric Ian (Kid in the Airport (uncredited))
71) Karen Jensen-Clark (Woman with Shopping Bag (uncredited))
72) Jeffrey Landman (Choir Singer (uncredited))
73) Eden Riegel (Choir Member (uncredited))
74) Mike Sode (Airport College Student (uncredited))
75) Paul Zimmerman (Pedestrian (uncredited))


People who worked on the film:
1) John Williams (Original Music Composer)
2) Raja Gosnell (Editor)
3) Sandy Veneziano (Production Design)
4) Donald B. Woodruff (Set Designer)
5) Janet Hirshenson (Casting)
6) Jane Jenkins (Casting)
7) T.J. Healy II (Location Manager)
8) Duncan Henderson (Executive Producer)
9) Marvin March (Set Decoration)
10) Chris Columbus (Director)
11) Mark Radcliffe (Executive Producer)
12) John Hughes (Screenplay)
13) John Hughes (Producer)
14) Julio Macat (Director of Photography)
15) Jay Hurley (Costume Design)
16) Dino Dimuro (Sound Editor)
17) Michael Hirshenson (Casting Assistant)
18) James Nedza (Art Department Coordinator)
19) Freddie Hice (Second Unit Director of Photography)
20) George DeTitta Sr. (Set Decoration)
21) Tim Silano (Associate Editor)
22) Geoffrey Hansen (Second Assistant Director)
23) Anastas N. Michos (Camera Operator)
24) Joseph A. Campayno (Makeup Artist)
25) Daniel B. Clancy (Leadman)
26) Steven J. Jordan (Art Direction)
27) Richard Vane (Executive Producer)
28) Plummy Tucker (Assistant Editor)
29) Ron Vignone (Production Office Assistant)
30) Kathleen M. Courtney (Production Coordinator)
31) Mickey Antonetti (Costume Supervisor)
32) Morris Flam (Gaffer)
33) Linda Melazzo (Key Makeup Artist)
34) Linda Rizzuto (Key Hair Stylist)
35) James Giovannetti Jr. (First Assistant Director)
36) Al Cerullo (Pilot)
37) Jan Foster (Location Manager)
38) Robert DiGrigoli (Construction Coordinator)
39) Shawn Murphy (Scoring Mixer)
40) John Neufeld (Orchestrator)
41) Mary Andrews (ADR Supervisor)
42) David Orr (Color Timer)
43) Barbara Harris (ADR Voice Casting)
44) James Moriana (Foley)
45) Jeffrey Wilhoit (Foley)
46) Phil Abraham (First Assistant Camera)
47) Dennis Smith (Camera Operator)
48) Douglas F. O'Neons (Director of Photography)
49) Alan Rankin (Assistant Sound Editor)
50) Bruce DiValerio (Construction Foreman)
51) Cal DiValerio (Construction Coordinator)
52) Douglas E. Madison (Property Master)
53) Daniel Maltese (Art Direction)
54) Kevin E. Carpenter (Sound Re-Recording Mixer)
55) Gary A. Lee (Art Direction)
56) Gary Deaton (Construction Foreman)
57) Jay B. Richardson (Sound Editor)
58) Randy Kelley (Dialogue Editor)
59) Ann Miller (Property Master)
60) Christie Colliopoulos (Assistant Production Coordinator)
61) Krystyna Demkowicz (Executive In Charge Of Production)
62) Richard Dwan Jr. (Foley Editor)
63) Stephen Dane (Set Designer)
64) Frank Smathers (Sound Editor)
65) Chris Hogan (Dialogue Editor)
66) Dan Hegeman (Foley Editor)
67) Steve Mann (Foley Editor)
68) Jan Evans (Script Supervisor)
69) Jennifer Jobst (Assistant Costume Designer)
70) Chris Carpenter (Sound Re-Recording Mixer)
71) Andy Day (Best Boy Electrician)
72) Jim Fredericks (Set Dresser)
73) Robert Batha (Assistant Sound Editor)
74) Kelly Oxford (Foley Editor)
75) John Quaglia (Hairstylist)
76) Jane Blank (Seamstress)
77) Edward England (Construction Coordinator)
78) Dan M. Rich (Dialogue Editor)
79) John Fontana (Special Effects)
80) Scott Forbes (Special Effects)
81) John Ottesen (Special Effects)
82) Raymond Bulinski (Craft Service)
83) Angelo Di Giacomo (First Assistant Camera)
84) Rick Hart (Sound Re-Recording Mixer)
85) Paul Caven (Best Boy Electric)
86) Donald Murphy (Production Office Assistant)
87) James R. Alexander (Sound Mixer)
88) Jeffrey A. Williams (Boom Operator)
89) Colin J. Campbell (Gaffer)
90) Robert C. Carlson (First Assistant Camera)
91) Morgan Michael Lewis (Key Grip)
92) Mike Miller (Key Grip)
93) Greg Agalsoff (Boom Operator)
94) Ron Ottesen (Special Effects)
95) Tim Webb (Sound Recordist)
96) Gary Burritt (Negative Cutter)
97) Bill Kennedy (Special Effects)
98) Rick Chavez (Craft Service)
99) Bruce Swanson (Leadman)
100) Bob Balzarini (Sound Recordist)
101) Patty Willett (Production Office Assistant)
102) Philip C. Hurst (Greensman)
103) Karen Fletcher Trujillo (Set Designer)
104) Jacolyn Baker (Location Manager)
105) Jacolyn Baker (First Assistant Director)
106) Robert E. Knight (Sign Painter)
107) Randy Sokol (Location Scout)
108) Chris Freres (Grip)
109) Susanna Griffith (Casting Assistant)
110) William D'Ambra (Property Master)
111) David J. Chamerski (Assistant Property Master)
112) John Gleeson (Production Office Assistant)
113) Charles Zalben (Location Manager)
114) George Patterson (Production Office Assistant)
115) Christo Morse (Production Office Assistant)
116) Mark Purkart (Electrician)
117) Fernando M. Briones (Grip)
118) Jeff Watts (ADR Editor)
119) Jack Eberhart (Leadman)
120) Donald Carlson (First Assistant Camera)
121) Bradley T. Matthys (Grip)
122) Dennis J. Leahy (Electrician)
123) Danial Miller (Dolly Grip)
124) Lex duPont (Camera Operator)
125) Bob Saunders (Set Production Assistant)
126) Doree Sitterly (Animal Wrangler)
127) Joy Green (Animal Wrangler)
128) Mac Embury (Animal Wrangler)
129) Mark Jackson (Animal Wrangler)
130) Roland Raffler (Animal Wrangler)
131) Wally Ross (Animal Wrangler)
132) Don Miller (Grip)
133) Willy Hoyte (ADR Editor)
134) Chris Boscardin (Assistant Editor)
135) Moonstar Greene (Assistant Editor)
136) Wendi Jill Raderman (Assistant Editor)
137) Gary MacPherson (Assistant Production Coordinator)
138) Sharon Kaczala (Assistant Production Coordinator)
139) Liz Kentin (Assistant Sound Editor)
140) John S. Robertson (Best Boy Electrician)
141) John Swanders (Best Boy Electrician)
142) Kevin Meehan (Boom Operator)
143) Ed Quinn (Dolly Grip)
144) Chic Cecchini (Electrician)
145) Chic Cecchini (Electrician)
146) Mel P. Mack (Electrician)
147) Theodore A. Corso (Electrician)
148) Fred C. Vitale (First Assistant Editor)
149) John Hudecek (Gaffer)
150) James Nelson (Grip)
151) James Rooizda (Grip)
152) James Rooizda (Grip)
153) Mark E. Matthys (Grip)
154) Michael Nickodem (Location Scout)
155) Lori Koravos (Production Accountant)
156) Mia Wicklund (Production Office Assistant)
157) Jeff Richman (Set Production Assistant)
158) Peter Ilardi (Sound Mixer)
159) Tony Araki (Sound Recordist)
Ko'proq o'qish >
X
Yangi kinolarni o'tkazib yubormaslik uchun obuna bo'ling!
Obuna Bo'lish