Uyda yolg'iz 1

Yuklab olish
Uyda yolg'iz 1
  • Kino nomi: Uyda yolg'iz 1 (Один дома)
  • Joylandi: 12.11.2022
  • Sifat: FullHD
  • Yil: 2022
  • Davomiyligi: 1 soat. 43 min.
  • Mamlakat: AQSH
  • Janr: r Komediya
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Uyda yolg'iz 1 / Kevin / Yangi yil (1990) kino Amerikalik oila Chikagodan Yevropaga sayohat qiladi, lekin tayyorlanishga shoshilib, ahmoq ota-onalar uyda... farzandlaridan birini unutishadi. Biroq, yosh jonzot yo'qolmaydi va zukkolik mo''jizalarini namoyish etadi. Va qaroqchilar uyga kirganlarida, ular yoqimli chaqaloq bilan uchrashganidan bir necha marta afsuslanishlari kerak.

Американское семейство отправляется из Чикаго в Европу, но в спешке сборов бестолковые родители забывают дома... одного из своих детей. Юное создание, однако, не теряется и демонстрирует чудеса изобретательности. И когда в дом залезают грабители, им приходится не раз пожалеть о встрече с милым крошкой.

Roles of actors:
1) Macaulay Culkin (Kevin McCallister)
2) Joe Pesci (Harry)
3) Daniel Stern (Marv)
4) John Heard (Peter McCallister)
5) Catherine O'Hara (Kate McCallister)
6) Roberts Blossom (Marley)
7) Devin Ratray (Buzz McCallister)
8) Michael C. Maronna (Jeff McCallister)
9) Hillary Wolf (Megan McCallister)
10) Angela Goethals (Linnie McCallister)
11) Gerry Bamman (Uncle Frank McCallister)
12) Terrie Snell (Aunt Leslie McCallister)
13) Daiana Campeanu (Sondra McCallister)
14) Kieran Culkin (Fuller McCallister)
15) Kristin Minter (Heather McCallister)
16) John Candy (Gus Polinski)
17) Ralph Foody (Johnny - Gangster #1)
18) Michael Guido (Snakes - Gangster #2)
19) Larry Hankin (Officer Balzak)
20) Ken Hudson Campbell (Santa)
21) Hope Davis (Receptionist)
22) Billie Bird (Woman in Airport)
23) Bill Erwin (Man in Airport)
24) Jeffrey Wiseman (Mitch Murphy)
25) Virginia Smith (Georgette McCallister)
26) Ray Toler (Uncle Rob)
27) Clarke Devereux (Officer Devereux)
28) D. Danny Warhol (Pizza Boy)
29) Matt Doherty (Steffan)
30) Jedidiah Cohen (Rod McCallister)
31) Senta Moses (Tracy McCallister)
32) Anna Slotky (Brooke McCallister)
33) Gerry Becker (Officer #1)
34) Victor Cole (Officer #2)
35) Porscha Radcliffe (Cousin)
36) Brittany Radcliffe (Cousin)
37) Peter Siragusa (Lineman)
38) Alan Wilder (Scranton Ticket Agent)
39) Dianne B. Shaw (Airline Counter Person)
40) James Ryan (Stock Boy)
41) Mark Beltzman (Stosh)
42) Ann Whitney (Drugstore Clerk)
43) Jim Ortlieb (Herb the Drugstore Clerk)
45) Lynn Mansbach (French Woman)
46) Tracy J. Connor (Check Out Girl)
47) Sandra Macat (Santa's Elf)
48) Richard J. Firfer (Store Manager)
49) Kate Johnson (Police Operator)
50) Michael Hansen (Airport Driver)
51) Peter Pantaleo (Airport Driver)
52) Jean-Claude Sciore (French Gate Agent)
53) Edward Bruzan (Polka Band Member)
54) Frank Cernugel (Polka Band Member)
55) Eddie Korosa (Polka Band Member)
56) Robert Okrzesik (Polka Band Member)
57) Leo Perion (Polka Band Member)
58) Vince Waidzulis (Polka Band Member)


People who worked on the film:
1) John Williams (Original Music Composer)
2) Raja Gosnell (Editor)
3) Janet Hirshenson (Casting)
4) Scott Martin Gershin (Sound Designer)
5) Jane Jenkins (Casting)
6) Leslie Bricusse (Lyricist)
7) Eve Cauley (Set Decoration)
8) Kathryn Himoff (Assistant Editor)
9) Chris Columbus (Director)
10) Mark Radcliffe (First Assistant Director)
11) John Hughes (Screenplay)
12) John Hughes (Producer)
13) Julio Macat (Director of Photography)
14) John Muto (Production Design)
15) Dan Webster (Art Direction)
16) Jay Hurley (Costume Design)
17) Dino Dimuro (Sound Editor)
18) Freddie Hice (Stunt Coordinator)
19) Tim Silano (First Assistant Editor)
20) Geoffrey Hansen (Second Second Assistant Director)
21) Tim Chau (Sound Editor)
22) Daniel B. Clancy (Set Decoration)
23) Alicia Stevenson (Foley)
24) Kenneth Wannberg (Music Editor)
25) Mark Levinson (Executive Producer)
26) Scott M. Rosenfelt (Executive Producer)
27) Don Smetzer (Still Photographer)
28) Mickey Antonetti (Costume Supervisor)
29) William B. Fosser (Set Designer)
30) Dominic Mango (Assistant Hairstylist)
31) Linda Melazzo (Assistant Makeup Artist)
32) Linda Rizzuto (Key Hair Stylist)
33) James Giovannetti Jr. (Second Assistant Director)
34) John Neufeld (Orchestrator)
35) Ernie Malik (Unit Publicist)
36) Troy Brown (Stunts)
37) Glenn T. Morgan (Sound Editor)
38) Jeffrey Wilhoit (Foley)
39) Kenny Myers (Makeup Effects)
40) Mack Bing (Unit Production Manager)
41) Jacqueline King (Casting Assistant)
42) Kevin Hearst (Sound Editor)
43) Gary A. Hecker (Foley Mixer)
44) Dennis Smith (Camera Operator)
45) Tarquin Gotch (Executive Producer)
46) Rick Le Fevour (Stunts)
47) Herbert W. Spencer (Orchestrator)
48) Kevin E. Carpenter (Sound Re-Recording Mixer)
49) Wylie Stateman (Supervising Sound Editor)
50) Ron Payne (Post Production Supervisor)
51) Victor Ray Ennis (Assistant Sound Editor)
52) Tim A. Davison (Stunts)
53) Paul Stanwyck (Painter)
54) William Purcell (Special Effects Coordinator)
55) Dick Oakes (Best Boy Electric)
56) Gregory Lundsgaard (Camera Operator)
57) Jan Evans (Script Supervisor)
58) Michael D. Wilhoit (Supervising Sound Editor)
59) Jennifer Jobst (Costumer)
60) Chris Carpenter (Sound Re-Recording Mixer)
61) Robert Batha (Assistant Sound Editor)
62) Leon Delaney (Stunts)
63) Manny Perry (Stunts)
64) Kelly Oxford (Sound Editor)
65) Tom O'Malley (Driver)
66) Jane Blank (Seamstress)
67) Edward England (Construction Coordinator)
68) Stan Gilbert (Supervising ADR Editor)
69) Dan M. Rich (Sound Editor)
70) John P. Friday (Electrician)
71) Raymond Bulinski (Craft Service)
72) Armin Steiner (Scoring Mixer)
73) James Hogan (Transportation Captain)
74) Rick Hart (Sound Re-Recording Mixer)
75) James R. Alexander (Sound Mixer)
76) Jeffrey A. Williams (Boom Operator)
77) Nick Thomas (Best Boy Electric)
78) Alan L. Nineberg (ADR Editor)
79) Mike Milliken (Color Timer)
80) Art Bartels (Key Grip)
81) Tim Webb (Sound Recordist)
82) Gary Burritt (Negative Cutter)
83) Armand Paoletti (Transportation Coordinator)
84) Tammy Karabas (Assistant Production Coordinator)
85) John Mikels (Standby Painter)
86) Karen Fletcher Trujillo (Set Designer)
87) Jacolyn Baker (Location Manager)
88) Rick Brown (Grip)
89) Kevin Maxwell (Driver)
90) Kimberly Phillips (Key Makeup Artist)
91) William D'Ambra (Property Master)
92) Joseph H. Gilmartin (Construction Foreman)
93) Randy Gordon (Construction Foreman)
94) Pat Raney (Construction Foreman)
95) Vincent Donohue (Chief Lighting Technician)
96) Kathleen Caton (Production Coordinator)
97) Larry Nicholas (Stunts)
98) Mark R. Lindberg (Electrician)
99) Danial Miller (Dolly Grip)
100) Jerrie Fowler (Assistant Editor)
101) Jill Smith (Assistant Sound Editor)
102) Bob E. Ryan (Cableman)
103) Brad Ruby (Camera Loader)
104) Joeseph H. Gilmartin (Construction Foreman)
105) Arnie Plutz (Driver)
106) Frank Brichetto (Driver)
107) George Voss (Driver)
108) Patrick J. Lynn (Driver)
109) Lex duPont (First Assistant Camera)
110) Tama Takahashi (First Assistant Camera)
111) Dick Sayers (Grip)
112) William Allen Jr. (Grip)
113) Troy Borisy (Leadman)
114) Dianne Mapp-Cheek (Production Accountant)
115) Bob Saunders (Production Office Assistant)
116) Cyril H. Matthys (Set Dresser)
117) Aimee Kohn (Set Production Assistant)
118) Andrew Charlton (Set Production Assistant)
119) Robert Schick (Set Production Assistant)
120) Seth Vamos (Set Production Assistant)
121) Billy Gallagher (Thanks)
122) Charles Geocaris (Thanks)
123) Colleen McShane (Thanks)
124) John Hardy (Transportation Captain)
125) Lt. Joe Sumner (Thanks)
126) Chris Connelly (Sound Recordist)
127) Joe Tomko (Best Boy Grip)
Ko'proq o'qish >