Kolumbiyalik qiz - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Kolumbiyalik qiz

Kino tavsifi
Kolumbiyalik qiz - Ota-onasi uning ko'z o'ngida shafqatsizlarcha o'ldirilganda Kat endigina o'n yoshda edi. Qiz qaroqchilardan qochib, amakisi bilan Chikagoda boshpana topishga muvaffaq bo'ldi. Endi Kat professional qotildir. Har holda, u uzoq davom etgan jinoyat chigalini ochishi va ota-onasining o'limi uchun qasos olishi kerak. Barcha izlar kolumbiyalik narkobaron Don Lusiyaga olib keladi. Qotil qizni oddiy odamlar dunyosi bilan bog'laydigan yagona ip uning sevgilisi bo'lib, u sevgilisi aslida nima qilayotganini bilmaydi.

Кат было всего десять, когда на ее глазах неизвестные жестоко убили ее родителей. Девочка сумела убежать от бандитов и найти убежище в Чикаго у своего дяди. Теперь Кат профессиональный убийца. Во что бы то ни стало она должна распутать клубок давнего преступления и отомстить за смерть родителей. Все следы ведут к колумбийскому наркобарону Дону Лусиа. Единственная нить, соединяющая девушку-убийцу с миром обычных людей — это ее возлюбленный, который не догадывается, чем на самом деле занимается его подружка

Roles of actors:
1) Zoe Saldaña (Cataleya Restrepo)
2) Cliff Curtis (Emilio)
3) Callum Blue (Richard)
4) Michael Vartan (Danny Delanay)
5) Lennie James (Special Agent Ross)
6) Amandla Stenberg (Cataleya Restrepo (Age10))
7) Graham McTavish (Head Marshall Warren)
8) Jesse Borrego (Fabio)
9) Cynthia Addai-Robinson (Alicia)
10) Ofelia Medina (Mama)
11) Jordi Mollà (Marco)
12) Affif Ben Badra (Genarro Rizzo)
13) Max Martini (Agent Robert Williams)
14) Charles Maquignon (Sergeant Bill Attwood)
15) Beto Benitez (Don Luis)
16) Sam Douglas (William Woodgard)
17) Angel Garnica (Pepe)
19) Reem Kherici (Nymphette)
20) Guillermo Ríos (Emilio's Man)
21) Silas Cooper (Customs Officer)
22) Mylène Pilutik (CIA Girl (as Mylene Pilutik))
23) Ricardo Vargas (Costumer (uncredited))
24) Tony Dalton (American Embassy 1)


People who worked on the film:
1) Luc Besson (Screenplay)
2) Luc Besson (Producer)
3) Robert Mark Kamen (Screenplay)
4) John Papsidera (Casting)
5) Ken Speed (Armorer)
6) François Groult (Foley Mixer)
7) Jean-Christophe Magnaud (Special Effects Coordinator)
8) Pierre-Ange Le Pogam (Producer)
9) Carlo Rizzo (Additional Editing)
10) Olivier Bériot (Costume Design)
11) Ariel Zeitoun (Executive Producer)
12) Nathaniel Méchaly (Original Music Composer)
13) Fabrice Bismuth (First Assistant "A" Camera)
14) Mariano Carranco (Line Producer)
15) Nicolas Ronchi (Casting)
16) Richard Brooks Burton (Aerial Camera)
17) Patrick Durand (Production Design)
18) Olivier Megaton (Director)
19) Laurent Demianoff (Stunt Coordinator)
20) Vinh Lu (Location Manager)
21) David Obermeyer (Sound Mixer)
22) Jay Amor (Stunt Coordinator)
23) Stacy Kelly (Makeup Department Head)
24) Amy Wood (Key Hair Stylist)
25) Romain Lacourbas (Director of Photography)
26) Camille Delamarre (Editor)
27) Stéphane Bucher (Sound Engineer)
28) Claire Dumaze (Script Supervisor)
29) Franckie Diago (Art Direction)
30) Frédéric Dubois (Sound Designer)
31) Dominique Fouassier (Stunt Coordinator)
32) Matt Corrado (First Assistant Director)
33) Garrett Warren (Stunt Coordinator)
34) Gilles Boillot (Art Direction)
35) Philippe Cord'homme (Set Decoration)
36) J.T. Mueller (Utility Sound)
37) Gareth Upton (Producer)
38) Olivier Glaas (Executive Producer)
39) Sandrine Molto (Executive Producer)
40) Alex Corven Caronia (Line Producer)
41) Craig Walker (Original Music Composer)
42) Patrick Pasquier (Supervising Art Director)
43) Jean-Christophe Julé (Foley Mixer)
44) Ryan Martin Dwyer (Set Decoration)
45) Bernat Fortiana (Boom Operator)
46) Robert 'Bobby Z' Zajonc (Pilot)
47) Audrey Simonaud (Additional Editor)
48) Corinne Bruand (Assistant Costume Designer)
49) Marylin Fitoussi (Costume Supervisor)
50) Suzi Ostos (Key Makeup Artist)
51) Carlos Lagunas (Art Direction)
52) Pascal Le Guellec (Art Direction)
53) Fanny Stauff (Art Direction)
54) Kyle Holden (Property Master)
55) Barbara Horcasitas (Art Department Coordinator)
56) Anne Le van ra (Art Department Coordinator)
57) Armando Lopez (Set Designer)
58) Chere Theriot (Art Department Coordinator)
59) Marcus Turchi (Construction Coordinator)
60) Isabel Acevedo (Boom Operator)
61) Régis Boussin (Boom Operator)
62) Pascal Chauvin (Foley Artist)
63) Rene Defrancesch (Boom Operator)
64) Rodolphe Chabrier (Visual Effects Supervisor)
65) David Danesi (Visual Effects Supervisor)
66) Caroline Journo (Visual Effects)
67) Christophe Lucotte (Visual Effects)
68) Antonin Seydoux (Visual Effects)
69) Meagan Lewis (Casting)
70) Lin Sanders (Costume Supervisor)
71) Mathieu Reid (Color Timer)
72) Ricardo Díaz Avilés (Transportation Coordinator)
73) Enrique Díaz (Transportation Captain)
74) Sergio Galicia (Transportation Co-Captain)
75) Earl R. Hurst Sr. (Transportation Coordinator)
76) Jennifer J. Collins (Script Supervisor)
77) Damien Aubry (Sound Editor)
78) David Lee Valle (Armorer)
79) Malikka Coston (Costumer)
80) Donna Spahn (Hair Department Head)
81) Dean Humphreys (Sound Re-Recording Mixer)
82) Dana Boisseau (Hair Department Head)
83) Carl G. Variste (Key Hair Stylist)
84) Gus Coto (Leadman)
85) Virginia McCollam (Location Manager)
86) Tony Mirante (Key Hair Stylist)
87) David Ruiz Gameros (Key Makeup Artist)
88) Aya Yabuuchi (Key Makeup Artist)
89) Clément Sentilhes (Production Manager)
90) Sandro Valdez (Assistant Art Director)
91) Anne Pelosi (Assistant Art Director)
92) Eva Julhe (Assistant Art Director)
93) Colin Bach (Leadman)
94) Jorge Barba (Leadman)
95) Laure-Anne Darras (Dialogue Editor)
96) Hervé Icovic (ADR & Dubbing)
97) Alexis Vieil (Visual Effects Producer)
98) Eric Le Roux (Steadicam Operator)
99) Lorenzo Donati (Steadicam Operator)
100) Magali Bragard (Still Photographer)
101) Browar Ken (Still Photographer)
102) Philippe Deneau (Gaffer)
103) Dick Oakes (Rigging Gaffer)
104) Guillaume Attwood (Set Costumer)
105) Jackie Beatka (Set Costumer)
106) Steven Frendreis (Set Costumer)
107) Renee Ragucci (Set Costumer)
108) Logan Lelièvre (Location Manager)
109) Robert C. Campion (Production Accountant)
110) Paige Reeves (Key Makeup Artist)
111) Lindanne Lewis (Painter)
112) Nicole Soriano (Production Coordinator)
113) Markus Wittman (Swing)
114) Estrella Lorrabaquio (Hair Assistant)
115) Capucine Courau (Assistant Sound Editor)
116) Lauren Von Huene (Travel Coordinator)
117) Eric Dvorsky (First Assistant Camera)
118) Martinus Van Lunen (Construction Coordinator)
119) Marco Graziaplena (First Assistant "C" Camera)
120) Sophie Chatin (Assistant Editor)
121) Akrivi Fili (Assistant Editor)
122) Jonathan Parham (Sound Mixer)
123) Jorge Guerrero (Extras Casting)
124) Isabel Amezcua (Key Hair Stylist)
125) Marc Leroyer (Armory Coordinator)
126) Jesus 'Moroco' Gonzalez (Gaffer)
127) Joan Philo (Extras Casting)
128) Julien Coquillet (Grip)
129) Franck Tassel (Foley)
130) Vera Steimberg (Makeup Artist)
131) Yoann Copinet (VFX Editor)
132) Heather Sharpe (Production Coordinator)
133) Thomas Morange (Painter)
134) Mark N. Woods (Techno Crane Operator)
135) Hervé Buirette (ADR Mixer)
136) Christophe Maratier (Armorer)
137) John Waterman (Second Assistant Camera)
138) Mathilde Cathelin (Second Assistant "B" Camera)
139) Jonathan Delerue (Storyboard Artist)
140) Carla Brenholtz (Makeup Department Head)
141) Dylan Jury (Casting Assistant)
142) Dave Wightman (First Assistant Camera)
143) Francesco Cavazza (First Assistant "D" Camera)
144) Thomas S. Ciciura (Second Assistant Camera)
145) John Michael Sudol (First Assistant Director)
146) Michael Chochol (Second Assistant Director)
147) Javier Clave (First Assistant Director)
148) Cheryl Pickenback (Hair Department Head)
149) Jennifer Cram (Casting Associate)
150) Dawn Copeland (Electrician)
151) Bradley Greer (Colorist)
152) Joe Cassano (Dolly Grip)
153) Mike De La Vina (Second Assistant Director)
154) Thomas Tymen (Sound Assistant)
155) Kevin Luster (Grip)
156) Alexandra Capps (Props)
157) Stéphane Cry (Electrician)
158) Angel De La Vina (Set Production Assistant)
159) Segolene Amice (Production Coordinator)
160) Peggy Pere (Aerial Coordinator)
161) Stéphanie Doncker (Casting Assistant)
162) Joe Lotuaco (Grip)
163) Jeff Hinds (Props)
164) B.J. Lehn (Sound Mixer)
165) Timothy Troy (Grip)
166) Erin Borel (Production Coordinator)
167) Capucine Martin (Wardrobe Assistant)
168) Agnes Demaegot (Set Decoration)
169) Pierre Garnier (Key Grip)
170) Fanny Coustenoble (Second Assistant "A" Camera)
171) Brandon Dauzat (Second Assistant Camera)
172) Anne Maisonhaute (ADR & Dubbing)
173) Mike 'Chewie' Pappas (Electrician)
174) Scott Luttrell (Grip)
175) Ashley Foster (Set Production Assistant)
176) Thibaut Peschard (Carpenter)
177) Stephanie 'Tuty' Correa (Second Assistant Director)
178) Chad Harris (Set Dresser)
179) Noel Rideout (Set Dresser)
180) Savannah Strachan (Casting Assistant)
181) Melanie A. Bonhomme (Set Production Assistant)
182) Bret Borgeson (Production Secretary)
183) Keith Hueffmeier (Camera Loader)
184) Adrienne Swan (First Assistant Accountant)
185) Jérôme Brechet (Color Grading)
186) Manuel Andrade (Swing)
187) Frédéric Tournant (Costume Assistant)
188) Fernando González (Carpenter)
189) Charlotte Mazzinghi (Colorist)
190) Jonathan Leys (First Assistant Camera)
191) Gabriel Levy (Second Assistant Director)
192) Thomine de Pins (Second Assistant Director)
193) Jorge Huerta (Swing)
194) Juan Carlos di Prieto (Sound Engineer)
195) Fernando Díaz Torres (Second Assistant Camera)
196) Bertrand Terreyre (Construction Manager)
197) Adèle Belliot (Electrician)
198) Rachel Perez (Set Production Assistant)
199) Ember Soberman (Lead Painter)
200) Carrie Bush (Second Assistant Director)
201) Stéphane Stradella (Digital Compositor)
202) Sean Stager (Set Production Assistant)
203) Pascal Salafa (First Assistant Director)
204) Aviva Perea (Hairstylist)
205) Manu Malville (Key Hairdresser)
206) Véra Frossard (Key Makeup Artist)
207) David Arguelles (Prosthetic Makeup Artist)
208) Camille Joste (Costumer)
209) Mayra De Abreu (Wardrobe Assistant)
210) Ifigenia Martínez Urdaneta (Wardrobe Coordinator)
211) Thomas Sedor (Assistant Property Master)
212) Sébastien Chauvat (Carpenter)
213) Daniel Leon (Carpenter)
214) Arturo Lopez (Carpenter)
215) Rodolfo Martinez (Construction Foreman)
216) Diego Gajardo (Graphic Designer)
217) Nathalie Pantelic (Graphic Designer)
218) Victor Andrade (Painter)
219) Kevin Meier (Utility Sound)
220) José Lorrabaquio (Best Boy Electric)
221) Johan Suisse (Electrician)
222) Justin Painter (First Assistant Camera)
223) Erwann Le Pogam (Grip)
224) Thierry Alais (Grip)
225) José Castellanos (Lighting Technician)
226) Erick González (Lighting Technician)
227) Jeremy Pierre (Digital Compositor)
228) Guillaume Schmitter (I/O Manager)
229) Selim Mondzie (VFX Artist)
230) Amandine Moulinet (Visual Effects Coordinator)
231) Greg Puga (Special Effects Technician)
232) Jeff Whitney (Special Effects Technician)
233) Thomas Dessane (Assistant Editor)
234) Amy Hawkins (Payroll Accountant)
235) Vincent Lassort (Production Accountant)
236) Julie Saint-Hilaire (Production Coordinator)
237) Yuriy Chernin (Set Production Assistant)
238) Duncan Maxwell (Set Production Assistant)
Ko'proq o'qish >
X
Yangi kinolarni o'tkazib yubormaslik uchun obuna bo'ling!
Obuna Bo'lish