Ameli - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Ameli

Kino tavsifi
Ameli - Dunyomizda sodir bo'layotgan barcha voqealar, hatto eng arzimas voqealar ham bir-biri bilan eng hayratlanarli va ajoyib tarzda bog'langanligini bilasizmi? Kichkina pashshaning parvozi qayerdadir olisda kuchli dovulni keltirib chiqarishi mumkin bo‘lganidek, o‘z xayollar olamida yashovchi sokin va yolg‘iz qizning g‘alati va bir qarashda tushunib bo‘lmas harakatlari ham butunlay boshqa odamlarning hayotini butunlay o‘zgartirishi mumkin. , ularga baxt bag'ishlash va atrofdagi dunyoni rang berish.yorqin, jonli ranglar. Bu qizning ismi Amelie Poulain.

Знаете ли вы, что все события, происходящие в нашем мире, даже самые незначительные, взаимосвязаны самым удивительным и чудесным образом? Как полет крошечной мухи может вызвать где-то далеко мощный ураган, так и странные и, на первый взгляд, непонятные поступки тихой и одинокой девушки, живущей в мире своих фантазий, могут навсегда изменить жизнь совершенно разных людей, подарив им счастье и раскрасив окружающий мир яркими, головокружительными красками. Эту девушку зовут Амели Пулен.

Roles of actors:
1) Audrey Tautou (Amélie Poulain)
2) Mathieu Kassovitz (Nino Quincampoix)
3) Rufus (Raphaël Poulain)
4) Lorella Cravotta (Amandine Poulain)
5) Serge Merlin (Raymond Dufayel)
6) Jamel Debbouze (Lucien)
7) Clotilde Mollet (Gina)
8) Claire Maurier (Suzanne)
9) Isabelle Nanty (Georgette)
10) Dominique Pinon (Joseph)
11) Artus de Penguern (Hipolito)
12) Yolande Moreau (Madeleine Wallace)
13) Urbain Cancelier (Collignon)
14) Maurice Bénichou (Dominique Bretodeau)
15) Michel Robin (Mr. Collignon)
16) Andrée Damant (Mrs. Collignon)
17) Claude Perron (Eva)
18) Armelle (Philomène)
19) Ticky Holgado (Man in Photo)
20) André Dussollier (Narrator (voice))
21) Eugène Berthier (Eugène Koler)
22) Charles-Roger Bour (Man with Pissoir)
23) Kevin Dias (Young Dominique)
24) Flora Guiet (Young Amélie)
25) Amaury Babault (Young Nino)
26) Marion Pressburger (Small Hands)
27) Luc Palun (Amandine's Grocer)
28) Fabienne Chaudat (Woman in Coma)
29) Dominique Bettenfeld (Amélie's Neighbor)
30) Jacques Viala (Client Humiliating Friend)
31) Fabien Béhar (Humiliated Friend)
32) Jonathan Joss (Humiliated Friend's Son)
33) Jean-Pierre Becker (Homeless Man)
34) Jean Darie (Blind Man)
35) Thierry Gibault (Endive Client)
36) François Bercovici (Endive Client's Friend)
37) Franck Monier (Young Dominique)
38) Guillaume Viry (SDF)
39) Valérie Zarrouk (Dominique's Wife)
40) Marie-Laure Descoureaux (Concierge of the Dead)
41) Sophie Tellier (Aunt Josette)
42) Gérald Weingand (Teacher)
43) François Viaur (Bistro Owner)
44) Paule Daré (Bistro Employee)
45) Marc Amyot (Unknown at Photo Booth)
46) Myriam Labbé (Tobacco Store Costumer)
47) Jean Rupert (Operated on the Nasal Septa)
48) Frankie Pain (Newspaper Seller)
49) Julianna Kovacs (Grocery Customer)
50) Philippe Paimblanc (Train Controller)
51) Mady Malroux (Twin #1)
52) Monette Malroux (Twin #2)
53) Robert Gendreu (Café Customer)
54) Valériane de Villeneuve (Laughing Woman)
55) Isis Peyrade (Samantha)
56) Raymonde Heudeline (Ghost Train Cashier)
57) Christiane Bopp (Woman Near Merry-Go-Round)
58) Thierry Arfeuillères (Man Statue)
59) Jerry Lucas (Little Boy of Sacré-Coeur)
60) Patrick Paroux (Street Blower)
61) François Aubineau (Concierge's Postman)
62) Philippe Beautier (Poulain's Postman)
63) Karine Asure (Pretty Girl)
64) Régis Iacono (Félix L'Herbier)
65) Franck-Olivier Bonnet (Palace Video (voice))
66) Alain Floret (Concierge's Husband (voice))
67) Jean-Pol Brissart (Jacques Grosjean (voice))
68) Frédéric Mitterrand (Frédéric Mitterrand (voice))
69) Laurent Delpit (Montmartre Man (uncredited))
70) Manoush (Nymphomaniac (uncredited))
71) Jacques Thébault ((voice) (uncredited))
72) Dean Baykan ((uncredited))
73) Clément Chebli ((uncredited))
74) Eloïse Labro ((uncredited))
75) Rudy Galindo (Rudy Galindo (archive footage) (uncredited))
76) Federico Martín Bahamontes (Federico Martín Bahamontes (archive footage) (uncredited))
77) Sister Rosetta Tharpe (Sister Rosetta Tharpe (archive footage) (uncredited))
78) Jean-Michel Larqué (Jean-Michel Larqué (voice) (archive footage) (uncredited))
79) Thierry Roland (Thierry Roland (voice) (archive footage) (uncredited))


People who worked on the film:
1) Jean-Marc Deschamps (Production Manager)
2) Claudie Ossard (Producer)
3) Arne Meerkamp van Embden (Producer)
4) Jean-Pierre Jeunet (Director)
5) Jean-Pierre Jeunet (Writer)
6) Guillaume Laurant (Dialogue)
7) Guillaume Laurant (Writer)
8) Helmut Breuer (Co-Producer)
9) Yann Tiersen (Original Music Composer)
10) Yann Tiersen (Musician)
11) Bruno Delbonnel (Director of Photography)
12) Pierre-Jacques Bénichou (Casting)
13) Hervé Schneid (Editor)
14) Hervé Schneid (Music Editor)
15) Jörg Widmer (Steadicam Operator)
16) Svetlana Novak (Production Assistant)
17) Aline Bonetto (Production Design)
18) Patrick Cauderlier (Stunts)
19) Patrick Cauderlier (Stunt Coordinator)
20) Rémi Canaple (Stunts Coordinator)
21) Volker Schäfer (Art Direction)
22) Dominique Colin (Camera Operator)
23) Vincent Arnardi (Sound Re-Recording Mixer)
24) Madeline Fontaine (Costume Design)
25) Alain Carsoux (Visual Effects Supervisor)
26) Bastian Griese (Co-Producer)
27) Yann Malcor (Assistant Editor)
28) Sophie Vermersch (Post Production Supervisor)
29) Jacques-Olivier Molon (Special Effects Makeup Artist)
30) Jacques-Olivier Molon (Special Effects Technician)
31) Frédéric Mitterrand (Thanks)
32) Valérie Espagne (Casting Associate)
33) Thorsten Sabel (Set Dresser)
34) Céline Kélépikis (Assistant Editor)
35) Lionel Kopp (Editorial Services)
36) Bruno Calvo (Still Photographer)
37) Marie-Laure Valla (Set Decoration)
38) Marie-Laure Valla (Set Buyer)
39) Igor Thomas-Gerard (Assistant Sound Editor)
40) Sylvain Bressollette (Assistant Director)
41) Laurent Kossayan (Sound Designer)
42) Jean-Pierre Lelong (Sound Effects Editor)
43) Jean-Claude Lagniez (Stunt Driver)
44) Marc Grewe (Unit Production Manager)
45) Vesna Estord (Makeup Artist)
46) John Nollet (Key Hair Stylist)
47) Alberte Garo (Casting Associate)
48) Jean-Michel Tresallet (Foley)
49) Jean Umansky (Sound mixer)
50) Randy Spendlove (Executive Music Producer)
51) Yvan Lucas (Color Timer)
52) Edouard Dubois (Music Consultant)
53) Gérard Hardy (Sound Editor)
54) Anne Wermelinger (Script Supervisor)
55) Jacques Pélissier (Art Department Assistant)
56) Daniel Kolarov (Assistant Art Director)
57) Stefan Quentin (Construction Coordinator)
58) Aude Lemercier (Location Scout)
59) Fabrice Maux (Lead Painter)
60) Matthieu Bastid (First Assistant Camera)
61) Bruno Dubet (Key Grip)
62) Emma Lebail (Assistant Costume Designer)
63) Véronique Boitout (Hairstylist)
64) Nathalie Tissier (Makeup Designer)
65) Nathalie Tissier (Key Makeup Artist)
66) Reiner Brüggen (Carpenter)
67) Werner Ahrendt (Driver)
68) Séverine De Wever (Special Effects Coordinator)
69) Christophe Vassort (First Assistant Director)
70) Victor Abadia (Electrician)
71) Michel Sabourdy (Gaffer)
72) Corinne Saglio (Production Accountant)
73) Wendy K. Hope (Production Coordinator)
74) Bernhard Vogl (ADR Recordist)
75) Jean-Louis Lebras (Boom Operator)
76) Yves Domenjoud (Special Effects Supervisor)
77) Edouard Valton (Visual Effects Producer)
78) Edouard Valton (Special Effects Manager)
79) Herbert Hees (Sculptor)
80) Jacques Smerlak (Executive Music Producer)
81) Jean-Paul Rovela (3D Supervisor)
82) Xavier Fourmond (Compositing Supervisor)
83) Sébastien Lagniez (Stunt Driver)
84) Sébastien Seveau (Stunt Driver)
85) Afif Heukeshoven (3D Artist)
86) Hélène Rey (Art Department Trainee)
87) Lucie Bories (Digital Compositor)
88) Kenneth Cornils (Dolly Grip)
89) Olivier Delpy (Grip)
90) Pascal Roy (Second Assistant Director)
91) Patricia Van (Casting Assistant)
92) Vesna Peborde (Makeup Artist)
93) Karina Gruais (Makeup Artist)
94) Christophe Perotin (Second Assistant Camera)
95) Mathieu Junot (Art Direction)
96) Michael Sowa (Matte Painter)
97) Guillaume Leriche (Sound Re-Recording Mixer)
98) Alain Guais (Dressing Prop)
99) Stefan de Leuw (Assistant Camera)
100) Didier le Fouest (Colorist)
101) Eva Neufahrt (Accountant)
102) Nicolas Davy (Assistant Unit Manager)
103) Chantal Bégasse (Production Secretary)
104) Dominique Galichet (Makeup Artist)
Ko'proq o'qish >