Elizium (Elysium) - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Elizium (Elysium)

Kino tavsifi
Elizium (Elysium) - 2159-yilda odamlarning ikki toifasi bor: Elysium deb nomlangan toza, sun'iy kosmik stantsiyada yashaydigan juda boylar va qolganlari haddan tashqari ko'p, vayron bo'lgan Yerda yashaydilar. Shafqatsiz hukumat amaldori, vazir Rods immigratsiyaga qarshi qonunlarni qo'llash va Elysium fuqarolarining hashamatli turmush tarzini saqlab qolish uchun hech narsadan to'xtamaydi. Maks burchakka qo'yilganda, u muvaffaqiyatli bo'lsa, nafaqat uning hayotini saqlab qoladigan, balki qutblangan dunyolarni tenglikka olib keladigan qiyin vazifani olishga rozi bo'ladi.

В 2159 году существует два класса людей: очень богатые, живущие на чистой, созданной руками человека, космической станции под названием Элизиум и остальные, живущие на перенаселённой разрушенной Земле. Безжалостный правительственный чиновник Министр Роудс не остановится ни перед чем для применения анти-иммиграционных законов и сохранения роскошного образа жизни граждан Элизиума. Когда неудачника Макса загоняют в угол, он соглашается взять на себя сложную миссию, которая в случае успеха не только спасёт ему жизнь, но и может привести к равенству этих поляризованных миров.

Roles of actors:
1) Matt Damon (Max)
2) Jodie Foster (Delacourt)
3) Sharlto Copley (Kruger)
4) Diego Luna (Julio)
5) Wagner Moura (Spider)
6) Alice Braga (Frey)
7) William Fichtner (John Carlyle)
8) Jose Pablo Cantillo (Sandro)
9) Faran Tahir (President Patel)
10) Maxwell Perry Cotton (Young Max)
11) Brandon Auret (Drake)
12) Josh Blacker (Crowe)
13) Emma Tremblay (Matilda)
14) Adrian Holmes (Manuel)
15) Jared Keeso (Rico)
16) Michael Shanks (CCB Agent)
17) Carly Pope (CCB Agent)
18) Ona Grauer (CCB Agent)
19) Terry Chen (Technician)
20) Chris Shields (Dr. Faizel)
21) Christina Cox (CCB Agent)
22) Derek Gilroy (Pablo)
23) Talisa Soto ((uncredited))
24) Claire Smithies (Crew member (uncredited))
25) Tiffani Timms (Crew Member (uncredited))
26) Stephen Chang (Asian Boss (uncredited))
27) Fraser Aitcheson (Spider's Ship Rider)
28) Angelina Pratap (Illegal Daughter)


People who worked on the film:
1) Francine Maisler (Casting)
2) Philip Ivey (Production Design)
3) Lee Smith (Editor)
4) April Ferry (Costume Design)
5) Craig Berkey (Sound Re-Recording Mixer)
6) Simon Kinberg (Producer)
7) Hania Robledo (Art Direction)
8) Patricia Cuevas (Property Master)
9) Goro Koyama (Foley)
10) Andy Malcolm (Foley)
11) Gitte Axen (Makeup Artist)
12) Ross Dempster (Art Direction)
13) Doug Abrahams (Dialect Coach)
14) James Bamford (Stunts)
15) Mike Mitchell (Stunt Coordinator)
16) Peter Lando (Set Decoration)
17) Catherine Ircha (Assistant Art Director)
18) Julian Clarke (Editor)
19) Candice Elzinga (Casting)
20) Bill Block (Producer)
21) Sue Baden-Powell (Executive Producer)
22) Neill Blomkamp (Director)
23) Neill Blomkamp (Producer)
24) Neill Blomkamp (Writer)
25) Dylan Goss (Helicopter Camera)
26) Giorgio Armani (Costume Design)
27) Simon Raby (Second Unit Cinematographer)
28) Jaime Reynoso (Camera Operator)
29) Alejandro Reza (Casting)
30) Don MacAulay (Supervising Art Director)
31) Trent Opaloch (Director of Photography)
32) Pat Sweeney (Camera Operator)
33) Luis Antonio Ordoñez (Assistant Art Director)
34) Austin Basile (Visual Effects Editor)
35) Ryan Amon (Original Music Composer)
36) Connie Parker (Makeup Department Head)
37) Ismael Jardon (Set Costumer)
38) Glenn Woodruff (Construction Coordinator)
39) Dave Lawrence (Music Editor)
40) Sandra Fox (Foley)
41) Michelle Child (Sound Effects Editor)
42) Nancy Anna Brown (Set Designer)
43) David Clarke (Set Designer)
44) Kimberly French (Still Photographer)
45) Sam Willing (Visual Effects Editor)
46) Greg Maloney (Visual Effects Producer)
47) Portia Tickell (Script Supervisor)
48) Glenn Foerster (Greensman)
49) Cameron Waldbauer (Special Effects Coordinator)
50) Norbert Kaluza (Camera Operator)
51) Vince Renaud (Sound Re-Recording Mixer)
52) Mark Breakspear (Visual Effects Supervisor)
53) Shawn Walsh (Visual Effects Producer)
54) Christopher Scarabosio (Sound Re-Recording Mixer)
55) Erik Nordby (Visual Effects Supervisor)
56) Winston Helgason (Visual Effects Producer)
57) Dave Whitehead (Sound Designer)
58) Abraham Fraser (Location Manager)
59) Sanna Seppanen (Hairstylist)
60) Kandace Loewen (Hairstylist)
61) Brigitte Prochaska (Unit Publicist)
62) Jonathan Harb (Visual Effects Supervisor)
63) Dean Heselden (Camera Operator)
64) Liz Roberts (Visual Effects Producer)
65) Will Arnot (Camera Operator)
66) Jessica Rain (Hairstylist)
67) Mannie Ferreira (Additional Photography)
68) Gary Lam (First Assistant Editor)
69) Teresa Chávez (Hairstylist)
70) Michelle Lemieux (Makeup Artist)
71) Carlos Sánchez (Makeup Artist)
72) Nicholas Podbrey (Makeup Effects)
73) Alida Castelan (Art Department Coordinator)
74) Dean Barker (Property Master)
75) Alberto Villaseñor (Construction Coordinator)
76) Pedro Trejo (Leadman)
77) Miguel Gelinas (Leadman)
78) Mira Caveno (Set Designer)
79) Hennie Britton (ADR & Dubbing)
80) Matt Kunau (Dolby Consultant)
81) Matthew Wilson (Sound Effects Editor)
82) Stewart Bradley (Special Effects Coordinator)
83) Michael Blackbourn (CG Supervisor)
84) Pete Dionne (CG Supervisor)
85) Dan Mayer (CG Supervisor)
86) Delio Tramontozzi (Animation Supervisor)
87) Kent Matheson (Visual Effects Art Director)
88) Chris Anderson (Visual Effects Producer)
89) Lori Arnold (Visual Effects Producer)
90) Miles Barry (Visual Effects Editor)
91) Sumriti Bhogal (Visual Effects Producer)
92) Camille Cellucci (Visual Effects Producer)
93) Adam Estey (Visual Effects Editor)
94) David Legault (Visual Effects Editor)
95) Peter Muyzers (Visual Effects Supervisor)
96) Stephen Pepper (Visual Effects Supervisor)
97) Gerardo Moreno (Stunt Coordinator)
98) Robert Barcelona (Camera Operator)
99) Stephen Buckingham (Camera Operator)
100) Stephen Maier (Camera Operator)
101) Quincy Paglaro (Camera Operator)
102) Stephanie Blomkamp (Still Photographer)
103) Benito Aguilar (Gaffer)
104) Chris Rumak (Gaffer)
105) Sean Oxenbury (Rigging Gaffer)
106) Rod M. Janusch (Gaffer)
107) Victor Acosta (Rigging Gaffer)
108) Bárbara González Monsreal (Costume Supervisor)
109) Anne Burke (Set Costumer)
110) Pamela Cameron (Set Costumer)
111) William Bartlett (Digital Intermediate)
112) Chris Davies (Digital Intermediate)
113) Sam Trounce (Digital Intermediate)
114) Scott Irvine (Transportation Coordinator)
115) Nicole Soriano (Transportation Coordinator)
116) Carol Green-Lundy (Script Supervisor)
117) Gabriela Herrera (Script Supervisor)
118) Juan Pablo Noval (Location Manager)
119) Milenco Galipienzo (Location Manager)
120) Philippe Rebours (Visual Effects Supervisor)
121) Mark N. Tompkins (Scenic Artist)
122) Natasha Denis (Stunts)
123) Kevin Haaland (Stunts)
124) Nadia Ayala Tabachnik (Second Assistant Director)
125) Ronan Binding (Painter)
Ko'proq o'qish >
X
Yangi kinolarni o'tkazib yubormaslik uchun obuna bo'ling!
Obuna Bo'lish