Yulduzlar jangi: Iptido - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Yulduzlar jangi: Iptido
  • Kino nomi: Yulduzlar jangi: Iptido (Изгой-один: Звёздные войны. Истории)
  • Joylandi: 19.10.2022
  • Sifat: SD
  • Yil: 2016
  • Davomiyligi: 2 soat. 13 min.
  • Mamlakat: AQSH
  • Janr: r Jangari , Sarguzasht , Fantastika , Tarjima kinolar
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Film "Yulduzlar jangi"ning to'rtinchi epizodi oldidan sodir bo'lgan voqealar haqida hikoya qiladi. Imperiya butun sayyoralarni yo'q qilishga qodir bo'lgan eng ilg'or jangovar stantsiyani qurganini bilganidan so'ng, isyonchilar ittifoqi sobiq jinoyatchi Jin Erso boshchiligidagi maxsus otryadni to'playdi, uning maqsadi imperiya uchun mukammal qurolni yaratishdir. Missiya o'z joniga qasd qilishdek tuyulganiga qaramay, otryad g'alaba uchun hamma narsani xavf ostiga qo'yishga tayyor. Biroq, imperator ularning ortidan o'zining eng dahshatli va qudratli yordamchisini - Dart Veyderni yuborganida, kuchlar muvozanati keskin o'zgaradi, uning mavjudligi kamida bitta narsani kafolatlaydi - isyonchilar otryadi o'z missiyasidan tirik qaytishga mo'ljallanmagan.

Фильм рассказывает о событиях, которые предшествовали четвёртому эпизоду «Звёздных Войн». Узнав о том, что Империя построила самую совершенную боевую станцию, способную уничтожать целые планеты, Альянс Повстанцев собирает особый отряд под руководством бывшей преступницы Джин Эрсо, целью которого является чертежи совершенного оружия Империи. Несмотря на то, что миссия кажется самоубийственной, отряд готов рискнуть всем ради победы. Однако расстановка сил резко меняется, когда Император посылает за ними своего самого страшного и могущественного приспешника — Дарта Вейдера, чьё присутствие гарантирует как минимум одно — отряду повстанцев не суждено вернуться со своей миссии живыми.

Roles of actors:
1) Felicity Jones (Jyn Erso)
2) Diego Luna (Captain Cassian Andor)
3) Alan Tudyk (K-2SO)
4) Donnie Yen (Chirrut Imwe)
5) Jiang Wen (Baze Malbus)
6) Ben Mendelsohn (Director Orson Krennic)
7) Guy Henry (Grand Moff Tarkin)
8) Forest Whitaker (Saw Gerrera)
9) Riz Ahmed (Bodhi Rook)
10) Mads Mikkelsen (Galen Erso)
11) Jimmy Smits (Bail Organa)
12) Alistair Petrie (General Draven)
13) Genevieve O'Reilly (Mon Mothma)
14) Ben Daniels (General Merrick)
15) Paul Kasey (Admiral Raddus)
16) Stephen Stanton (Admiral Raddus (voice))
17) Ian McElhinney (General Dodonna)
18) Fares Fares (Senator Vaspar)
19) Jonathan Aris (Senator Jebel)
20) Sharon Duncan-Brewster (Senator Pamlo)
21) Spencer Wilding (Darth Vader)
22) Daniel Naprous (Darth Vader)
23) James Earl Jones (Darth Vader (voice))
24) Ingvild Deila (Princess Leia Organa)
25) Anthony Daniels (C-3PO)
26) Jimmy Vee (R2-D2)
27) Valene Kane (Lyra Erso)
28) Beau Gadsdon (Young Jyn)
29) Dolly Gadsdon (Younger Jyn)
30) Duncan Pow (Sergeant Melshi)
31) Jordan Stephens (Corporal Tonc)
32) Babou Ceesay (Lieutenant Sefla)
33) Aidan Cook (Edrio Two Tubes)
34) Daniel Mays (Tivik)
35) Andy de la Tour (General Hurst Romodi)
36) Tony Pitts (Captain Pterro)
37) Martin Gordon (Vaneé)
38) Eric MacLennan (Rebel Tech)
39) Francis Magee (Jav Mefran)
40) Bronson Webb (Rebel MP)
41) Geraldine James (Blue Squadron)
42) Ariyon Bakare (Blue Squadron)
43) Simon Farnaby (Blue Squadron)
44) Drewe Henley (Red Leader Garven Dreis)
45) Angus MacInnes (Gold Leader Dutch Vander)
47) Jack Roth (Lieutenant Mytus Adema)
48) Geoff Bell (Lieutenant Frobb)
49) Derek Arnold (Pao)
50) Nick Kellington (Bistan)
51) Michael Smiley (Dr. Evazan)
52) Warwick Davis (Weeteef Cyubee)
53) Angus Wright (Hammerhead Captain)
54) David Ankrum (Wedge Antilles)
55) Ian Whyte (Moroff)
57) Ned Dennehy (Prisoner)
58) Angus Cook (Mechanic)
59) Emeson Nwolie (Personnel)
60) Jorge Leon Martinez (X-Wing Pilot)
61) Russell Balogh (X-Wing Pilot)
62) Steen Young (Vault Officer)
63) Attila G. Kerekes (Rebel Marine on Yavin)
64) Mac Pietowski (Commi Tech / Marine Soldier)
66) Katie Sheridan (Stormtrooper)
68) Vanessa Lengies (Stormtrooper)
69) Vanessa Marshall (Stormtrooper)
70) Verona Blue (Stormtrooper)
72) David Boat (Stormtrooper)
73) David Cowgill (Stormtrooper)
74) David Sobolov (Stormtrooper)
75) Eugene Byrd (Stormtrooper)
76) Fred Tatasciore (Stormtrooper)
77) James Arnold Taylor (Stormtrooper)
78) Julian Stone (Stormtrooper)
81) Robin Atkin Downes (Stormtrooper)
82) Samuel Witwer (Stormtrooper)
83) Tom Kane (Stormtrooper)
85) Yuri Lowenthal (Stormtrooper)
86) Alexi Melvin (Stormtrooper)
87) Christian Simpson (Stormtrooper)
90) Flora Miller (Stormtrooper)
93) Jonathan Dixon (Stormtrooper)
94) Karen Huie (Stormtrooper)
96) Lex Lang (Stormtrooper)
98) Orly Schuchmacher (Stormtrooper)
99) Steve Bardrack (Stormtrooper)
101) William M. Patrick (Stormtrooper)
102) Robert Benedetti-Hall (Engineer)
103) Richard Franklin (Engineer)
104) James Harkness (Private Basteren)
105) David M. Santana (Trooper (uncredited))
106) Robin Pearce (Rebel Tech)
107) Tim Beckmann (Captain Antilles)
108) Gabby Wong (Gold Nine)
109) Richard Glover (Red Twelve)
110) Richard Cunningham (General Ramda)
111) Michael Gould (Admiral Gorin)
112) Rufus Wright (Lieutenant Casido)
113) Michael Shaeffer (General Corssin)
114) Matt Rippy (Corporal Rostock)
115) Michael Nardone (Shield Gate Officer)
116) Nathan Plant (Imperial Guard Droid)
117) Christopher Patrick Nolan (Alderaanian Guard)
118) Dee Tails (L-1)
119) Ruth Bell (Jedha Server)
120) May Bell (Jedha Server)
121) Keith Dunphy (Blockade Runner Pilot)
122) Alan Rushton (Engineer)
123) Weston Gavin (Engineer)
125) Samantha Alleyne (Stormtrooper / Scarif Rebel Soldier (uncredited))
126) Benjamín Benítez (Rebel Pilot (uncredited))
127) Arthur L. Bernstein (Stormtrooper (uncredited))
128) Steve Blum (Additional Voices (voice) (uncredited))
129) Bern Collaço (Stormtrooper / Landing Crew (uncredited))
131) Sabine Crossen (Jedha City Citizen (uncredited))
132) Matthew Dale (Red Jedha Priest (uncredited))
135) Nick Donald (Rebel Marine (uncredited))
137) Daniel Eghan (Partisan Style Y - Militiaman (uncredited))
138) Marc Esse (Imperial Technician (uncredited))
139) Jake Francis (Rebel Marine (uncredited))
140) Scott Frazer (Comms. Tech (uncredited))
141) Rudy Valentino Grant (Kafrene Outpost Trader (uncredited))
142) Steven James Griffiths (Stormtrooper (uncredited))
143) Sam Hanover (Imperial Officer (uncredited))
144) Philip Harvey (Imperial Officer (uncredited))
145) James Henri-Thomas (Rebel Officer (uncredited))
146) Luke Hope (Rebel Tech Artigent (uncredited))
147) Dolly Jagdeo (Rebel Engineer (uncredited))
148) Gary Kiely (Imperial Officer / Imperial Tech / Tie Pilot (uncredited))
149) Kamil Lemieszewski (Engineer (uncredited))
150) Tyrone Love (Rebel Marine Commander (uncredited))
151) Obie Matthew (Jedha Priest (uncredited))
152) Sandeep Mohan (Scarif Trooper (uncredited))
153) Robert Strange (Kullbee Sperado / Cycyed Ock (uncredited))
154) David Norfolk (Trech Molock (uncredited))
155) Axel Nu (Mechanic Pilot (uncredited))
156) Hugh Aodh O'Brien (Imperial Officer (uncredited))
157) Jem Kai Olsen (Jedha resident (uncredited))
160) Scott Tanner (Stormtrooper (uncredited))
161) Arti Shah (Power Droid (uncredited))
162) Kiran Shah (Oolin Musters (uncredited))
163) Tim Stafford (Stormtrooper (uncredited))
164) Scott Stevenson (Imperial Officer (uncredited))
167) Albert Tang (Red Pilgrim (uncredited))
168) Vince Taylor (Rebel X-wing Pilot (uncredited))
169) Michael Thyx (Rebel Marine (uncredited))
170) Tony Toste (Imperial Officer (uncredited))
171) Sezer Unver (Comm. Tech Marina Soldier (uncredited))
172) Pablo Verdejo (Rebel Trooper (uncredited))
173) Samuel Victor (Blue Two (uncredited))
174) Jay Waddell (Rebel Extremist (uncredited))
176) John Whitby (Rebel Marine (uncredited))
177) Boriana Williams (Villager (uncredited))
178) Dion Williams (Green Twelve (uncredited))
179) Ivy Wong (Pendra Siliu (uncredited))
180) Hiu Woong-Sin (Adjutant to General Draven (uncredited))
181) Sam Wilkinson (X-Wing Pilot (uncredited))


People who worked on the film:
1) George Lucas (Characters)
2) Jina Jay (Casting)
3) Kathleen Kennedy (Producer)
4) Jabez Olssen (Editor)
5) Stuart Baird (Additional Editor)
6) Chris Weitz (Screenplay)
7) Neil Corbould (Special Effects Supervisor)
8) Steven Lawrence (Art Direction)
9) Gary Tomkins (Art Direction)
10) Alastair Bullock (Supervising Art Director)
11) Amanda Knight (Makeup Designer)
12) Michael Giacchino (Original Music Composer)
13) Robert Cowper (Art Direction)
14) Tony Gilroy (Screenplay)
15) Stuart Rose (Art Direction)
16) Doug Chiang (Production Design)
17) Greig Fraser (Director of Photography)
18) John Gilroy (Editor)
19) Zakaria Alaoui (Line Producer)
20) Matthew Wood (Supervising Sound Editor)
21) Dan Channing-Williams (First Assistant Director)
22) Lisa Tomblin (Hair Designer)
23) Gary Whitta (Story)
24) Finni Johannsson (Line Producer)
25) Gareth Edwards (Director)
26) Simon Crane (Second Unit Director)
27) Tony To (Producer)
28) Peter Field (Camera Operator)
29) Allison Shearmur (Producer)
30) Colin Goudie (Editor)
31) Jason McGatlin (Executive Producer)
32) Garún Daníelsdóttir (Third Assistant Director)
33) Tom White (Second Assistant Director)
34) Simon Emanuel (Producer)
35) Simon Emanuel (Unit Production Manager)
36) David Acord (Sound Designer)
37) Pippa Anderson (Post Production Supervisor)
38) Nicky Barron (Set Costumer)
39) Graham Churchyard (Costume Supervisor)
40) David Crossman (Costume Design)
41) Neil Lamont (Production Design)
42) Tom Turner (Third Assistant Director)
43) Steve Griffin (Stunt Coordinator)
44) Alex Baily (Art Direction)
45) Stephen Swain (Art Direction)
46) Jordana Finkel (Art Direction)
47) Pollyanna Seath (Art Department Coordinator)
48) Lizzie Pritchard (Second Unit Director)
49) Mohen Leo (Visual Effects Supervisor)
50) Helen Xenopoulos (Art Direction)
51) Annie Penn (Script Supervisor)
52) Christopher Scarabosio (Sound Designer)
53) John Knoll (Executive Producer)
54) John Knoll (Visual Effects Supervisor)
55) John Knoll (Story)
56) Nigel Sumner (Visual Effects Supervisor)
57) Adam Dale (Helicopter Camera)
58) David Parker (Sound Re-Recording Mixer)
59) Barry Idoine (Second Unit Cinematographer)
60) Tom Harrison-Read (First Assistant Editor)
61) Kevin Hickman (First Assistant Editor)
62) Laura Miles (Script Supervisor)
63) Roxanne Cuenca (Script Supervisor)
64) Hal T. Hickel (Animation Supervisor)
65) John Mahaffie (Second Unit Director)
66) Oliver Loncraine (Camera Operator)
67) Luca Saccuman (Hairstylist)
68) Stella Atkinson (Assistant Costume Designer)
69) Amy Byrne (Makeup Artist)
70) Phaedra Dahdaleh (Set Costumer)
71) Francesca Crowder (Hairstylist)
72) Sian Miller (Makeup Artist)
73) Loren Robinson (VFX Artist)
74) Neal Scanlan (Creature Design)
75) Jonathan Olley (Still Photographer)
76) Richard Roles (Helicopter Camera)
77) Nikos Kalimerakis (Gaffer)
78) Guy Mannerings (Second Unit Director)
79) Ashley Lamont (Art Direction)
80) Andrew Simonin (Key Hair Stylist)
81) Lydia Fry (Art Direction)
82) Israr Azam (Second Unit Director)
83) Stuart Wilson (Production Sound Mixer)
84) Jake Marcuson (Focus Puller)
85) Jamie Mills (Gaffer)
86) Jessica Needham (Makeup Artist)
87) Jason Pomerantz (Production Director)
88) Liang Yang (Fight Choreographer)
89) Leifur B. Dagfinnsson (Producer)
90) Birna Paulina Einarsdóttir (Production Supervisor)
91) Kiri Hart (Co-Producer)
92) Susan Towner (Unit Production Manager)
93) Susan Towner (Co-Producer)
94) Glyn Dillon (Costume Design)
95) Stamos Triantafyllos (Camera Operator)
96) Tom Wilkinson (Steadicam Operator)
97) Stephen Tappin (Visual Effects Art Director)
98) Adrianna Nielle Davies (Visual Effects Coordinator)
99) Michael Lichtenstein (Visual Effects Coordinator)
100) Sam Hodge (Visual Effects Coordinator)
101) Alice Kahn (Visual Effects Coordinator)
102) Claudia Li (Visual Effects Coordinator)
103) TJ Falls (Visual Effects Producer)
104) Mike F. Hedayati (Visual Effects Supervisor)
105) Hannah Ovenden (Makeup Artist)
106) Chloe Grice (Makeup Artist)
107) John Swartz (Co-Producer)
108) Toby Hefferman (Associate Producer)
109) Toby Hefferman (First Assistant Director)
110) Ben Dixon (Production Supervisor)
111) Adrian Getley (Modelling Supervisor)
112) Adam Teeuw (Production Supervisor)
113) Arni Hansson (Unit Production Manager)
114) Oliver Roberts (Art Direction)
115) Diala Al Raie (Production Supervisor)
116) Josh Methven (Second Unit Director)
117) Ben O'Brien (Compositing Lead)
118) Eve Walker (Costume Coordinator)
119) Phoebe Allies (Tailor)
120) Ryan Newberry (Third Assistant Director)
121) Michela Marini (Second Unit)
122) Matthew Kerly (Draughtsman)
123) Fuad Khalil (Production Manager)
124) Phoebe Vale Markham (Third Assistant Director)
125) Teariki Leonard (Third Assistant Director)
126) Fraser Fennell-Ball (Second Assistant Director)
127) Jonny Eagle (Third Assistant Director)
128) Clare Glass (Third Assistant Director)
129) Tarik Afifi (Third Assistant Director)
130) Rick James (Camera Trainee)
131) James McGrady (Second Second Assistant Director)
132) Toby Hosking (First Assistant Director)
133) Andy Madden (First Assistant Director)
134) Toby Evans (Assistant Director)
135) David Keadell (Second Assistant Director)
136) Tom Mulberge (Second Assistant Director)
137) Barney Shakespeare (Third Assistant Director)
138) Adam Morris (First Assistant Director)
139) Gary Bunn (Production Artist)
140) Tamir Naber (Third Assistant Director)
141) Sussanah Madden (Second Unit Director)
142) Tom Edmondson (First Assistant Director)
143) Karl Caffrey (Production Supervisor)
144) Megan Matousek (Production Manager)
145) Vanluke Watson (Key Set Production Assistant)
146) Allie C. Greene (Production Manager)
147) William Thomas Möller (Third Assistant Director)
148) Cynthia Ruiz (Assistant Director)
149) Nicole Letaw (Production Manager)
150) Joelle Mae David (Floor Runner)
151) Scott Nankivel (Second Unit Director)
152) Abbie Sheridan (Second Assistant Director)
153) Suzi Wilson (Third Assistant Director)
154) Natalie Wright-Cella (Assistant Director)
155) Michael Blanchard (Post Production Supervisor)
156) Sarah Mooney (Second Assistant Director)
Ko'proq o'qish >
X
Yangi kinolarni o'tkazib yubormaslik uchun obuna bo'ling!
Obuna Bo'lish