Yulduzlar jangi 7: Kuchning uyg'onishi - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Yulduzlar jangi 7: Kuchning uyg'onishi
  • Kino nomi: Yulduzlar jangi 7: Kuchning uyg'onishi (Звёздные войны: Эпизод 7 - Пробуждение силы)
  • Joylandi: 19.10.2022
  • Sifat: SD
  • Yil: 2015
  • Davomiyligi: 2 soat. 15 min.
  • Mamlakat: AQSH
  • Janr: r Jangari , Sarguzasht , Fantastika , Fantaziya , Tarjima kinolar
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Yulduzlar jangi 7: Kuchning uyg'onishi - Dart Veyder va imperatorning o'limidan 30 yil o'tib, galaktika hanuz xavf ostida. Ularning sirli oliy rahbari Snoke va uning o'ng qo'li Kilo Ren boshchiligidagi "Yangi tartib" davlat tuzilmasi barcha hokimiyatni egallashga urinib, imperiya izidan bormoqda. Ushbu qiyin davrda taqdir yosh qiz Rey va sobiq Yangi tartib bo'ronchisi Finni imperiya bilan urush qahramonlari - Xan Solo, Chewbacca va qirolicha Leya bilan birlashtiradi. Ular birgalikda Yangi Tartibga qarshi kurashishlari kerak, ammo Snoke va Kylo Renni faqat Jedi to'xtata olishi ayon bo'ladi. Va galaktikada faqat bittasi tirik qoladi.

Через тридцать лет после гибели Дарта Вейдера и Императора галактика по-прежнему в опасности. Государственное образование Новый Порядок во главе с их таинственным верховным лидером Сноуком и его правой рукой Кайло Реном идёт по стопам Империи, пытаясь захватить всю власть. В это нелёгкое время судьба сводит юную девушку Рей и бывшего штурмовика Нового Порядка Финна с героями времён войны с Империей — Ханом Соло, Чубаккой и Королевой Леей. Вместе они должны дать бой Новому Порядку, однако настаёт тот момент, когда становится очевидно, что лишь джедаи могут остановить Сноука и Кайло Рена. И в галактике в живых остаётся только один.

Roles of actors:
1) Harrison Ford (Han Solo)
2) Mark Hamill (Luke Skywalker)
3) Carrie Fisher (General Leia Organa)
4) Adam Driver (Kylo Ren / Ben Solo)
5) Daisy Ridley (Rey)
6) John Boyega (Finn)
7) Oscar Isaac (Poe Dameron)
8) Lupita Nyong'o (Maz Kanata)
9) Andy Serkis (Supreme Leader Snoke)
10) Domhnall Gleeson (General Hux)
11) Anthony Daniels (C-3PO)
12) Max von Sydow (Lor San Tekka)
13) Peter Mayhew (Chewbacca)
14) Gwendoline Christie (Captain Phasma)
15) Joonas Suotamo (Chewbacca Double)
16) Pip Andersen (Lead Stormtrooper)
17) Simon Pegg (Unkar Plutt)
18) Kiran Shah (Teedo)
19) Sasha Frost (Jakku Villager)
20) Pip Torrens (Colonel Kaplan)
22) Rocky Marshall (Colonel Datoo)
23) Greg Grunberg (Snap Wexley)
24) Emun Elliott (Brance)
25) Brian Vernel (Bala-Tik)
26) Yayan Ruhian (Tasu Leech)
27) Sebastian Armesto (Lieutenant Mitaka)
28) Maisie Richardson-Sellers (Korr Sella)
29) Warwick Davis (Wollivan)
30) Cailey Fleming (Young Rey)
31) Mark Stanley (Knight of Ren)
32) Ken Leung (Admiral Statura)
33) Iko Uwais (Razoo Quin-Fee)
34) Anna Brewster (Bazine Netal)
35) Harriet Walter (Dr. Kalonia)
36) Tim Rose (Admiral Ackbar)
37) Erik Bauersfeld (Admiral Ackbar (voice))
38) Mike Quinn (Nien Nunb)
39) Bill Kipsang Rotich (Nein Nunb (voice))
41) Nigel Godrich (FN-9330)
42) Judah Friedlander (Bar Patron)
43) Victor McGuire (Bar Patron)
44) Miltos Yerolemou (Bar Patron)
45) Billie Lourd (Lieutenant Connix)
46) Leanne Best (Min Sakul)
47) Crystal Clarke (Ensign Goode)
48) Jeffery Kissoon (Rear Admiral Guich)
49) Claudia Sermbezis (Lema Eelyak)
51) Jim McGrath (Vice Admiral Resdox)
52) Philicia Saunders (Tabala Zo)
54) Jessica Henwick (Jess Testor)
55) Tosin Cole (Lieutenant Bastian)
56) James McArdle (Niv Lek)
58) Dixie Arnold (Resistance Soldier)
59) Hannah John-Kamen (First Order Officer)
60) Kate Fleetwood (First Order Officer)
61) Thomas Brodie-Sangster (First Order Officer)
62) Brian Herring (BB-8)
63) Dave Chapman (BB-8)
64) Jimmy Vee (R2-D2 (uncredited))
65) Cecep Arif Rahman (Crokind Shand (uncredited))
66) Ian Whyte (Bollie Prindel / Roodown (uncredited))
67) Daniel Craig (Stormtrooper (uncredited))
68) Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi (voice) (uncredited))
69) Frank Oz (Yoda (archive sound) (uncredited))
70) Alec Guinness (Obi-Wan Kenobi (archive sound) (uncredited))
71) Tom Kane (Hosnian Citizen / Starkiller Technician (voice) (uncredited))
72) Catherine Taber (Hangar Officer / Starkiller Technician (voice) (uncredited))
74) Samuel Witwer (Stormtroopers / Star Destroyer PA Announcer / Star Destroyer Officer (voice))
75) Meredith Salenger (Resistance Technician (voice) (uncredited))
76) James Arnold Taylor (First Order Stormtrooper (uncredited))
78) Devon Libran (Hangar Officer / Starkiller Stormtrooper (voice) (uncredited))
80) Verona Blue (Resistance PA Announcer (voice) (uncredited))
81) Fred Tatasciore (Niima Scavenger / Forest Stormtrooper (voice) (uncredited))
82) Patrick Correll (Resistance Medic (voice) (uncredited))
83) Karen Huie (Niima Scavenger (voice) (uncredited))
84) Orly Schuchmacher (Desert Scavenger (voice) (uncredited))
85) Ben Schwartz (Stormtrooper (uncredited))
86) Mark Dodson (Niima Scavenger (voice) (uncredited))
89) Jamie B. Chambers (Heavy Gunner Stormtrooper (uncredited))
90) David M. Santana (First Order Stormtrooper / Snowtrooper Commander / Heavy Gunner Stormtrooper (uncredited))
91) Francesca Longrigg (Bar Patron)
92) D.C. Barns (Bar Patron)
93) Tom Edden (First Order Officer)
94) Richard Riddell (First Order Officer)
95) Jefferson Hall (First Order Officer)
96) Jack Laskey (First Order Officer)
97) Christina Chong ((scenes deleted))
98) Daniel Adjei (Jashco Phurus (uncredited))
99) Charlie Akin (First Order Stormtrooper / Resistance Fighter (uncredited))
100) Adrian Allan (Rebel Soldier (uncredited))
101) Samantha Alleyne (First Order Stormtrooper (uncredited))
103) Hannah Blamires (First Order Officer (uncredited))
104) Rony Bridges (First Order Admiral (uncredited))
106) Calvin Chen (Resistance Engineer (uncredited))
107) Alan Chimes (Stormtrooper (uncredited))
109) Bern Collaço (First Order General (uncredited))
111) Cavin Cornwall (Durteel Haza / Sidon Ithano (uncredited))
112) Rowan Cox (Storm Trooper (uncredited))
113) Nathalie Cuzner (PZ-4CO (uncredited))
114) Rimmel Daniel (Stormtrooper (uncredited))
115) Keith De'Winter (Goss Toowers (uncredited))
116) Adrian Derrick-Palmer (Stormtrooper (uncredited))
117) Michael Dickins (Knight of Ren (uncredited))
118) Nick Donald (Imperial Gunner (uncredited))
119) Cameron Edwards (Jakku Villager (uncredited))
120) Mick Fryer-Kelsey (Maz's Bar Pirate (uncredited))
121) Jesse Michael Fullington (First Order Stormtrooper (uncredited))
122) Gloria García (Jakku Defender (uncredited))
123) Salo Gardner (Bar Patron (uncredited))
124) Caroline Garnell (Rebel Alliance (uncredited))
125) Chris Geden (First Order Officer (uncredited))
127) Versha Grant (Rebel (uncredited))
128) Steven James Griffiths (Snowtrooper (uncredited))
129) Gary Hailes (Stormtrooper (uncredited))
130) Tim Hammersley (Rebel (uncredited))
132) Marina Hayter (Bar Worker (uncredited))
133) Kelvin Hewlett (Resistance (uncredited))
135) Phil Hodges (X-Wing Pilot (uncredited))
136) Leigh Holland (Stormtrooper (uncredited))
137) Kevin Hudson (Rebel Alliance (uncredited))
138) Phoenix James (Stormtrooper (uncredited))
139) Zander James (Stormtrooper (uncredited))
140) Tobias James-Samuels (Fun House Officer (uncredited))
141) Paul Kasey (Ello Asty (uncredited))
142) Aaron Kennedy (Cloaked Messenger (uncredited))
143) Aidan Knight (Tie Fighter Pilot (uncredited))
144) Sanj Krishnan (Resistance Engineer (uncredited))
145) Lukas Landau (X-Wing Pilot (uncredited))
146) Andrei Lenart (Resistance Soldier (uncredited))
147) Jorge Leon Martinez (Rebel Alliance (uncredited))
148) Julia Leyland (Rebel Medic (uncredited))
149) Billy James Machin (Stormtrooper (uncredited))
150) Hamza Malik (Jakku Villager (uncredited))
151) Raymond Mamrak (Stormtrooper (uncredited))
152) Kelsey Edwards (Resistance Fighter (uncredited))
153) Kenny-Lee Mbanefo (First Order Stormtrooper (uncredited))
154) David McCarrison (Bar Patron (uncredited))
155) Sandeep Mohan (First Order Stormtrooper (uncredited))
156) Benjayx Murphy (Officer of the Rebel Alliance (uncredited))
157) Robert Strange (Professor Allium (uncredited))
158) Charlie Nevett (Bar Patron (uncredited))
159) Jason Nicholls (Stormtrooper (uncredited))
160) Terry Noble (HoM 56 (uncredited))
161) David Norfolk (Politician (uncredited))
162) Tatsujiro Oto (Bar Patron (uncredited))
163) Gillian Pittaway (Resistance Member (uncredited))
164) Nathan Plant (Hassk Thug (uncredited))
165) Elroy Powell (Rosser Weno (uncredited))
166) Jay Rincon (Stormtrooper (uncredited))
167) Marc Rolfe (First Order Stormtrooper (uncredited))
168) Julio Romeo (Resistance Fighter (uncredited))
169) Mark Flynn Rutter (First Order Stormtrooper (uncredited))
170) Arti Shah (Power Droid (uncredited))
171) Kat Sheridan (Resistance Medic / Forest Stormtrooper (voice) (uncredited))
172) Stephanie Silva (ME-8D9 (uncredited))
173) Jasper Skinner (Senior Resistance Officer (uncredited))
174) Sandy Kate Slade (Lady Astronaut (uncredited))
175) Clem So (Resistance Fighter (uncredited))
176) Benito Sovrano (Stormtrooper captain (uncredited))
177) Karol Steele (Jakku Village Elder (uncredited))
178) Sternkiker François (X-Wing Pilot (uncredited))
179) Frank Stone (Rebel General (uncredited))
180) Andy Sweet (X-Wing Pilot (uncredited))
181) Peter Theobalds (Nima Outpost Scavenger (uncredited))
182) Pablo Verdejo (Rebel Soldier (uncredited))
183) Ashley Ward (Bar Patron (uncredited))
184) Paul Warren (Varmik (uncredited))
185) Topo Wresniwiro (Ubert Quaril (uncredited))
186) Joshua Ásberg (First Order Snowtrooper (uncredited))
187) Bill Hader (BB-8 (voice))


People who worked on the film:
1) George Lucas (Characters)
2) John Williams (Original Music Composer)
3) Kathleen Kennedy (Producer)
4) Rick Carter (Production Design)
5) Michael Kaplan (Costume Design)
6) Ben Burtt (Sound Designer)
7) Gary Rydstrom (Supervising Sound Editor)
8) Dennis Muren (Creative Consultant)
9) Lawrence Kasdan (Screenplay)
10) Lawrence Kasdan (Creative Consultant)
11) Lawrence Kasdan (Co-Producer)
12) April Webster (Casting)
13) Phil Tippett (Animation)
14) Gary Tomkins (Art Direction)
15) Alastair Bullock (Art Direction)
16) Amanda Knight (Makeup Department Head)
17) Simon Pegg (Thanks)
18) Rob Inch (Stunt Coordinator)
19) Michael Arndt (Writer)
20) Michael Arndt (Associate Producer)
21) Simon Kinberg (Creative Consultant)
22) Simon Kinberg (Thanks)
23) Bill Corso (Makeup Artist)
24) J.J. Abrams (Screenplay)
25) J.J. Abrams (Director)
26) J.J. Abrams (Producer)
27) Dan Mindel (Director of Photography)
28) Maryann Brandon (Editor)
29) Mary Jo Markey (Editor)
30) Nina Gold (Casting)
31) Robert Cowper (Art Direction)
32) Ramiro Belgardt (Music Editor)
33) Julia Dehoff (Draughtsman)
34) Stuart Rose (Art Direction)
35) Doug Chiang (Concept Artist)
36) Bryan Burk (Producer)
37) Stefan Sonnenfeld (Digital Intermediate)
38) Matthew Wood (Supervising Sound Editor)
39) Lisa Tomblin (Hair Designer)
40) Colin Jackman (Sculptor)
41) Finni Johannsson (Unit Production Manager)
42) Gladys San Juan (Script Supervisor)
43) Ron Jones (Orchestrator)
44) Matthew Savage (Concept Artist)
45) Andrew Jack (Dialect Coach)
46) Darren Gilford (Production Design)
47) Alyssa Weisberg (Casting)
48) Mark Harris (Art Direction)
49) Robert Palmer (First Assistant Camera)
50) Chris Corbould (Special Effects Supervisor)
51) Jason McGatlin (Executive Producer)
52) Tommy Harper (Executive Producer)
53) Simon Emanuel (Unit Production Manager)
54) David Acord (Sound Designer)
55) Simon Duric (Storyboard Artist)
56) Theo Park (Casting Associate)
57) Pippa Anderson (Co-Producer)
58) Nigel Egerton (Assistant Costume Designer)
59) David Crossman (Costume Supervisor)
60) Andrew Vanneck (Third Assistant Director)
61) Kurt Van Der Basch (Storyboard Artist)
62) Neil Lamont (Supervising Art Director)
63) Lee Sandales (Set Decoration)
64) Jamie Wilkinson (Property Master)
65) Peter Hooper (Greensman)
66) Jon Marson (Greensman)
67) Andy Nelson (Sound Re-Recording Mixer)
68) Roger Guyett (Visual Effects Supervisor)
69) Roger Guyett (Second Unit Director)
70) Jason Blumenfeld (First Assistant Director)
71) Bruce McCleery (Second Unit Cinematographer)
72) Alex Baily (Draughtsman)
73) Stephen Swain (Art Direction)
74) Jordana Finkel (Art Direction)
75) Robert Hochstoeger (Assistant Art Director)
76) Pollyanna Seath (Art Department Coordinator)
77) Tobin Hughes (Unit Manager)
78) Lizzie Pritchard (Script Supervisor)
79) Peter Dorme (Art Direction)
80) Will Files (Sound Designer)
81) David James (Still Photographer)
82) Amanda Pettett (Construction Coordinator)
83) Richard Quinn (ADR Editor)
84) Katrina Mackay (Assistant Art Director)
85) Michael Mulholland (Visual Effects Supervisor)
86) Philippe Carr-Forster (Camera Operator)
87) Christopher Prampin (Gaffer)
88) Andrew Rowlands (Camera Operator)
89) Colin Anderson (Steadicam Operator)
90) Christopher Scarabosio (Sound Mixer)
91) Dawn Gilliam (Script Supervisor)
92) David Sinfield (Gaffer)
93) Adam Dale (Helicopter Camera)
94) Ben Wilson (Camera Operator)
95) Rickie-Lee Roberts (Third Assistant Director)
96) Christian Alzmann (Conceptual Design)
97) Mark Somner (Unit Production Manager)
98) Ben Lock (Visual Effects Producer)
99) James Collins (Art Direction)
100) Conor Byrne (Visual Effects Coordinator)
101) Hayley Easton Street (Art Direction)
102) Paul J. Hayes (Construction Manager)
103) Seth Engstrom (Concept Artist)
104) Amy Byrne (Makeup Artist)
105) Patrick Hoeschen (Gaffer)
106) Francesca Crowder (Hairstylist)
107) Loren Robinson (VFX Artist)
108) Neal Scanlan (Creature Effects Technical Director)
109) Ketan Waikar (Draughtsman)
110) Paul Kavanagh (Visual Effects)
111) Remo Tozzi (Assistant Art Director)
112) Claire Fleming (Assistant Art Director)
113) Tom Reynolds (Third Assistant Director)
114) Martin Corbett (First Assistant Editor)
115) Kevin Jenkins (Art Direction)
116) Ashley Lamont (Art Direction)
117) Andrew Palmer (Art Direction)
118) Vivienne Jones (Assistant Costume Designer)
119) Ryan Church (Concept Artist)
120) Jessica Sherman (Casting Associate)
121) Celia Barnett (Researcher)
122) Jasmin Moradian (Script Coordinator)
123) Karen Asano-Myers (Hairstylist)
124) Kathryn Fa (Hairstylist)
125) Andrew Simonin (Key Hair Stylist)
126) Laurent Benhamo (Animation)
127) Amaury Coljon (Animation)
128) Marc Calvelo (Animation)
129) Jean-Denis Haas (Animation)
130) Chris Tost (Animation)
131) Atsushi Kojima (Animation)
132) Ian Comley (CG Supervisor)
133) Polly Ing (CG Supervisor)
134) Brandon Fayette (CG Supervisor)
135) Andrew Booth (CG Supervisor)
136) Yanick Dusseault (Visual Effects Art Director)
137) Patricia Martinez Arastey (Visual Effects Coordinator)
138) Jenny Jiyeon Bae (Visual Effects Coordinator)
139) Dan Cortez (Visual Effects Coordinator)
140) Umar Hussain (Visual Effects Coordinator)
141) Julie Liu (Visual Effects Coordinator)
142) Teréz Koncz (Visual Effects Coordinator)
143) Martin Allan Kloner (Visual Effects Editor)
144) Sophie Cullen (Visual Effects Producer)
145) Nick Hsieh (Visual Effects Supervisor)
146) Harry K. Garvin (Camera Operator)
147) Jonathan Borland (Foley Editor)
148) Jake Lunt (Creature Design)
149) Paul Wheeldon (First Assistant Camera)
150) David Penfold (First Assistant Camera)
151) Dora Krolikowska (First Assistant Camera)
152) Brad Larner (First Assistant Camera)
153) Lydia Fry (Assistant Art Director)
154) Liam Georgensen (Draughtsman)
155) Stuart Wilson (Production Sound Mixer)
156) Will Buchanan (Greensman)
157) Richard Hardy (Draughtsman)
158) Iain McCaig (Concept Artist)
159) Jason Pomerantz (Production Director)
160) Laura Wootton (Second Unit Director)
161) Liang Yang (Stunt Coordinator)
162) Leifur B. Dagfinnsson (Line Producer)
163) Susan Towner (Unit Production Manager)
164) Susan Towner (Co-Producer)
165) TJ Falls (Post-Production Manager)
166) John Swartz (Co-Producer)
167) Ben Rosenblatt (Co-Producer)
168) Andrea Borland (Assistant Art Director)
169) Michelle Rejwan (Co-Producer)
170) Christophe Le Chanu (Second Assistant Director)
171) Aaron C. Fitzgerald (Second Assistant Director)
172) Tommy Gormley (Co-Producer)
173) Tommy Gormley (First Assistant Director)
174) Chris Baker (Concept Artist)
175) Sarah Ginn (Draughtsman)
176) Catherine Whiting (Draughtsman)
177) Tim Browning (Concept Artist)
178) Sophie Bridgman (Assistant Art Director)
179) Ben Dixon (Second Assistant Director)
180) Jake Hall (Draughtsman)
181) Khaled Zaazouh (Production Supervisor)
182) Adam J. Bernard (Stunt Double)
183) Joey Coughlin (Second Assistant Director)
184) Stella Fox (Assistant Set Decoration)
185) Adam Teeuw (Production Supervisor)
186) George Walker (First Assistant Director)
187) Jim Philpott (Grip)
188) Debbie Morgan (Construction Coordinator)
189) Andrew C. Keeter (Production Supervisor)
190) Martin Joy (Production Manager)
191) Ben O'Brien (Compositing Lead)
192) Mickael Coedel (Animation)
193) Daniel Nussbaumer (Draughtsman)
194) Gavin Dean (Draughtsman)
195) Andrew Proctor (Draughtsman)
196) Eve Walker (Costume Coordinator)
197) Patrick Tubach (Visual Effects Supervisor)
198) Scott Owen (Assistant Director)
199) Laura Dishington (Graphic Designer)
200) Stephen Forrest-Smith (Storyboard Artist)
201) Chloé Bruce (Stunt Double)
202) Dan Walker (Concept Artist)
203) Julie Pitts (Assistant Set Decoration)
204) Lee Oliver (Concept Artist)
205) Ivan Shannon (Prop Maker)
206) Teariki Leonard (Third Assistant Director)
207) Fraser Fennell-Ball (Second Assistant Director)
208) Grace McInnes (Second Unit Director)
209) Clare Glass (Third Assistant Director)
210) Holly Gardner (Third Assistant Director)
211) Alex Darby (Unit Production Manager)
212) Tarik Afifi (Third Assistant Director)
213) Rick James (Camera Trainee)
214) Cory Bennett Lewis (Production Supervisor)
215) Rob Bean (Sculptor)
216) Barnaby Riggs (Third Assistant Director)
217) Gary Bunn (Senior Executive Consultant)
218) Davison Carvalho (Graphic Designer)
219) Dominic Sikking (Graphic Designer)
220) Eileen Yip (Third Assistant Director)
221) Chloe Chesterton (Second Assistant Director)
222) Karl Caffrey (Production Supervisor)
223) Megan Matousek (Production Manager)
224) Edward Bellamy (Third Assistant Director)
225) Stephen Godenzie (Third Assistant Director)
226) Stephanie Jolly (Second Unit Director)
227) Siggi Kjartan (Third Assistant Director)
228) Andrew Mannion (Second Assistant Director)
229) Albertine Selvik (Second Unit Director)
230) George Max Trummler (Third Assistant Director)
231) Vanluke Watson (Production Assistant)
232) Caterina Boselli (Location Coordinator)
233) Suzie Frize-Williams (Assistant Script)
234) Buddie Wilkinson (Standby Property Master)
235) Philip j Shaw (Prop Maker)
236) Lisa Curtis Saunders (Software Engineer)
237) William Stickley (Carpenter)
238) Andree Wallin (Concept Artist)
239) Michael Blanchard (Post Production Supervisor)
240) Matt Allsopp (Concept Artist)
241) Christopher Brändström (Concept Artist)
242) Abe El Habashy (Assistant Property Master)
243) Keith Ferris (Prop Maker)
244) Will Htay (Concept Artist)
245) Joe Cash (Visual Effects)
246) Joe Cash (Stunts)
247) Joe Cash (Special Effects Assistant)
248) Helga Bosman (Hairstylist)
249) Matt Crook (Stunts)
Ko'proq o'qish >