Tinch okean daxshatlari 2 - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Tinch okean daxshatlari 2

Kino tavsifi
Tinch okean daxshatlari 2 - Boshqariladigan robot himoyachilar jamoasi ulkan begona yirtqich hayvonlarning bosqinini to'xtatdi. Tinch okeani qirg'og'idagi Buyuk jang insoniyat tarixida yangi sahifani ochdi. Biroq, urush endigina boshlanmoqda... Yangi avlodning Yerga bo'lgan huquqini himoya qilish vaqti keldi.

Команда пилотируемых роботов-защитников остановила вторжение гигантских инопланетных монстров. Великая битва за Тихоокеанский рубеж ознаменовала новую главу в истории человечества. Однако война только начинается… Пришло время нового поколения отстаивать своё право на Землю.

Roles of actors:
1) John Boyega (Jake Pentecost)
2) Scott Eastwood (Nate Lambert)
3) Cailee Spaeny (Amara Namani)
4) Jing Tian (Liwen Shao)
5) Rinko Kikuchi (Mako Mori)
6) Burn Gorman (Dr. Hermann Gottlieb)
7) Adria Arjona (Jules Reyes)
8) Zhang Jin (Marshal Quan)
9) Charlie Day (Dr. Newton Geiszler)
10) Madeleine McGraw (Young Amara Namani)
11) Karan Brar (Suresh Khuran)
12) Ivanna Sakhno (Viktoriya 'Vik' Malikova)
13) Mackenyu (Ryoichi)
14) Wesley Wong (Ou-Yang Jinhai)
15) Levi Meaden (Ilya)
16) Rahart Adams (Tahima Shaheen)
17) Zhu Zhu (Juen)
18) Nick E. Tarabay (Sonny)
19) Dustin Clare (Joseph Burke)
20) Daniel Feuerriegel (Lieutenant Allan Gronetti)
21) Lily Ji (Meilin Gao)
22) Shyrley Rodriguez (Renata)
23) Ellen McLain (Gipsy Avenger A. I. (voice))
24) Sam Kalidi (Dr. Kostas)
25) Jaime Slater (Captain McKinney)
26) Lyric Lan (Ah Lam Xiang)
27) Chen Zitong (Daiyu)
28) Yongchen Qian (Lieutenant Qiao)
29) Stephanie Allynne (Amara's Mother)
30) Bridger Zadina (Dean)
31) Jai Day (PPDC Officer #1)


People who worked on the film:
1) Sarah Halley Finn (Casting)
2) Zach Staenberg (Editor)
3) Charlie Revai (Supervising Art Director)
4) Jim Berney (Visual Effects Supervisor)
5) Dan Mindel (Director of Photography)
6) Guillermo del Toro (Producer)
7) Cale Boyter (Producer)
8) Paul D. Austerberry (Production Design)
9) Thomas Tull (Producer)
10) Jon Jashni (Producer)
11) Tom Nursey (Art Direction)
12) Stefan Sonnenfeld (Digital Intermediate Colorist)
13) Jayson Dumenigo (Motion Capture Artist)
14) David Bach (ADR Supervisor)
15) Anna Gray (Hair Supervisor)
16) Luke Freeborn (Supervising Art Director)
17) Wendy De Waal (Key Hair Stylist)
18) Travis Beacham (Characters)
19) Mary Parent (Producer)
20) Peter Chiang (Visual Effects Supervisor)
21) Waléra Kanischtscheff (Dialect Coach)
22) John Boyega (Producer)
23) Roel Failma (Motion Capture Artist)
24) Lorne Balfe (Original Music Composer)
25) Stefan Dechant (Production Design)
26) Lizz Wolf (Costume Design)
27) Tuesday Stone (Assistant Set Decoration)
28) Cynthia La Jeunesse (Set Decoration)
29) Jimmy Chhiu (Motion Capture Artist)
30) Emily Carmichael (Writer)
31) Kirsty McGregor (Casting Associate)
32) Dylan Highsmith (Editorial Manager)
33) Steven S. DeKnight (Director)
34) Steven S. DeKnight (Writer)
35) Jonathan Bird (Creature Technical Director)
36) T.S. Nowlin (Writer)
37) Brandon Jones (Sound Designer)
38) Michael Manson (Supervising Art Director)
39) Jennifer Lamphee (Makeup Department Head)
40) Jennifer Lamphee (Hair Department Head)
41) Robert Bavin (Art Direction)
42) Liam Beck (Concept Artist)
43) Dan O'Connell (Foley Artist)
44) Noelle Green (Executive In Charge Of Production)
45) Kevin Cross (Set Designer)
46) Lindsay Good (Art Department Coordinator)
47) Tex Kadonaga (Set Designer)
48) Thomas Robinson Harper (Second Unit)
49) Thomas Robinson Harper (Stunt Coordinator)
50) John Marquis (Sound Designer)
51) Aaron McBride (Concept Artist)
52) Ross Perkin (Assistant Art Director)
53) Jocelyn Thomas (Art Department Coordinator)
54) Clint Wallace (Set Designer)
55) Tim Walston (Sound Designer)
56) Noelle King (Set Designer)
57) John T. Cucci (Foley Artist)
58) Eduardo Pena (Concept Artist)
59) Anshuman Prasad (Set Designer)
60) Tómas Örn Tómasson (Camera Operator)
61) Steven Melton (Property Master)
62) Francie Brown (Dialect Coach)
63) John C. Stuver (Dialogue Editor)
64) Jacinta Leong (Art Direction)
65) Jasin Boland (Still Photographer)
66) Frank A. Montaño (Sound Re-Recording Mixer)
67) Jon Taylor (Sound Re-Recording Mixer)
68) Tim Limer (Sound Mix Technician)
69) Michael Nelson (Ultimate Arm Operator)
70) Christopher Prampin (Gaffer)
71) Chris Haarhoff (Camera Operator)
72) Katie Goodwin (Visual Effects Editor)
73) Shaun Conway (Gaffer)
74) Zeb Simpson (Video Assist Operator)
75) Calum McFarlane (Camera Operator)
76) Darrin Keough (Camera Operator)
77) David B. Nowell (Aerial Director of Photography)
78) Dominic Sidoli (Visual Effects Producer)
79) Shari Ratliff (Set Designer)
80) Pete Bebb (Visual Effects Supervisor)
81) Mark Jefferies (Rigging Gaffer)
82) Marc Chu (Head of Animation)
83) Jack Blanchard (Leadman)
84) Ricky Schamburg (First Assistant "B" Camera)
85) Ryan Tudhope (Visual Effects Supervisor)
86) Scott Schneider (Set Designer)
87) Sam Lane (Visual Effects Editor)
88) Nicholas Dare (Assistant Art Director)
89) Rose Crocker (Makeup Artist)
90) Femi Oguns (Producer)
91) Aron Dyer (Boom Operator)
92) Seth Engstrom (Concept Artist)
93) Stephen Enticott (Head of Animation)
94) Laura Steiger (First Assistant Editor)
95) Seda Yilmaz (Visual Effects Coordinator)
96) Dan Neal (CG Supervisor)
97) Evan Clover (Lead Animator)
98) Philip J Silvera (Stunts)
99) Peta Ross (Art Department Coordinator)
100) Aaron Gilman (Animation Director)
101) Victoria James (Visual Effects Editor)
102) John Kay (Senior Animator)
103) Mark Orme (Matte Painter)
104) Amy Lynn Umezu (Storyboard Artist)
105) Jeremy Stewart (Animation Supervisor)
106) Ian Sullivan (Digital Intermediate)
107) Melina Burns (Script Supervisor)
108) Matt Toll (Camera Operator)
109) Laird Fryer (ADR Mixer)
110) Kristin Voumard (Script Supervisor)
111) Peter J. Devlin (Sound Mixer)
112) James Ashwill (Foley Mixer)
113) Andrew AJ Johnson (Steadicam Operator)
114) Kays Vanderest (Visual Effects Coordinator)
115) Sammy Shikaze (Visual Effects Coordinator)
116) Cole Darby (Visual Effects Coordinator)
117) Kira Snyder (Writer)
118) Scott Dolan (First Assistant "A" Camera)
119) Scott Holmes (Senior Animator)
120) Leslie Ross (Standby Painter)
121) Theresa Corrao (Visual Effects Producer)
122) Rosanna Mennear (Visual Effects Production Manager)
123) Joel Venti (Storyboard Artist)
124) Eric W. Thompson (Legal Services)
125) Dane Hallett (Concept Artist)
126) Joe Stick (Rigging Gaffer)
127) Shamim Seifzadeh (Set Designer)
128) Fiona Donovan (Art Direction)
129) Peter Beeh (Aerial Camera)
130) Liang Yang (Stunt Coordinator)
131) Christopher Ahrens (Lighting Supervisor)
132) Lee F. Sullivan (Lighting Supervisor)
133) Luca Nemolato (Concept Artist)
134) Nick Satriano (Assistant Director)
135) Andy Chung (Conceptual Design)
136) Aashrita Kamath (Art Direction)
137) Aashrita Kamath (Assistant Art Director)
138) Allison Krumwiede (Art Department Production Assistant)
139) Nathan Longest (Property Master)
140) Nathan Longest (Props)
141) Julien Pougnier (Set Designer)
142) Josh Sheppard (Storyboard Artist)
143) Timothy Giessauf (Other)
144) Ilene Kim (Visual Effects Coordinator)
145) Thekla Hutyra (Motion Capture Artist)
146) Micah Karns (Motion Capture Artist)
147) Eric Linden (Motion Capture Artist)
148) Justin A. Williams (Motion Capture Artist)
149) Priyanka Sirpal (Other)
150) Adriana De La Cruz (Set Medic)
151) Lindsay Little (Other)
152) Julianna Politsky (Other)
153) Dave Sauro (Other)
154) Scott Fritts (Lead Animator)
155) Michael Grobe (Visual Effects Supervisor)
156) Jin Yong Kim (Matchmove Supervisor)
157) Frédéric North (Pilot)
158) Lauren Wild (Art Department Coordinator)
159) Mal Booth (Dolly Grip)
160) Theo Thomas (Key Rigging Grip)
161) Elizabeth E. Schuch (Concept Artist)
162) Joe Macaluso (Key Grip)
163) Geraldine Morales (Visual Effects Coordinator)
164) Jason Oliver (ADR Mixer)
165) Alizée Plourde (Visual Effects Coordinator)
166) Kalotina Amperidis (Makeup & Hair)
167) Tony Drew (Assistant Art Director)
168) Andrew Kattie (Assistant Art Director)
169) Aaron Colman-Hayes (3D Artist)
170) Emma Rider (Visual Effects Coordinator)
171) Yikai Wang (Set Designer)
172) Beth Halsted (Assistant Makeup Artist)
173) Doug Franks (Set Dresser)
174) James Crain (Carpenter)
175) Justin M. Davey (Sound Effects Editor)
176) Greg Etheredge (Assistant Chief Lighting Technician)
177) Reece Erdman (Data Wrangler)
178) Billy Harmer (Dolly Grip)
179) Monette Dubin (Visual Effects Producer)
180) Federico Pelat (Visual Effects Designer)
181) Michael Vivian (Dolly Grip)
182) Greg Tidman (Key Grip)
183) Annie Normandin (Visual Effects Producer)
184) Javier Meroño (Visual Effects Technical Director)
185) Yafes Sahin (Visual Effects Technical Director)
186) Chris Tomkins (Assistant Property Master)
187) Sushant Acharekar (CG Supervisor)
188) Malte Bieler (Sound Editor)
189) Abhisek Chatterjee (Creature Technical Director)
190) Andrew Cadey (Visual Effects Technical Director)
191) Dorian Djoudi (Rigging Grip)
192) Dane Cody (Sound Recordist)
193) Jamie Garside (Lighting Technician)
194) Daniel Baldwin (CG Supervisor)
195) Brandon McEveety (Set Dresser)
196) Adam Wheatley (Supervising Art Director)
197) Caleb Choo (Visual Effects Supervisor)
198) Mark Fitzgerald (First Assistant Editor)
199) Louise Galligan (Set Dresser)
200) Nathan Frost (Electrician)
201) Tracy Nicole Irwin (Creature Technical Director)
202) Simon Fraser (Visual Effects Coordinator)
203) Charlotte Roberts (Creature Technical Director)
204) Eric Moliner (Creature Technical Director)
205) Agnes Toomus (Visual Effects Coordinator)
206) Matt Hatton (Concept Artist)
207) Dan Breckwoldt (Compositing Supervisor)
208) Jinali Shah (Visual Effects Coordinator)
209) James Noorani (Visual Effects Editor)
210) Giedre Balseviciute (Visual Effects Coordinator)
211) Johnny Roek (Visual Effects Technical Director)
212) Avijit Das (Creature Technical Director)
213) Rasghania Bharat (Visual Effects Coordinator)
214) Jesse Rosenman (First Assistant Sound Editor)
215) Gillian Butler (Set Decoration)
216) Ryan Borah (Creature Technical Director)
217) Bryan Ryan (Visual Effects Coordinator)
218) Mark Levey (Lighting Technician)
219) Stephen Oh (Camera Operator)
220) Jesse Chapman (Assistant Editor)
221) Julien Ducenne (2D Sequence Supervisor)
222) Kouji Tajima (Concept Artist)
223) Mike Stillwell (Digital Effects Supervisor)
224) Dushyant Kashyap (Pipeline Technical Director)
225) Vibhas Mathkar (Matte Painter)
226) Po Sing Chu (Concept Artist)
227) Kerryn Flewell-Smith (Makeup & Hair)
228) Beau Anderson Sr. (Carpenter)
229) Thaddeus Warren (Matte Painter)
230) David Herfindahl (Senior Animator)
231) Alex Conor Harrison (Visual Effects Coordinator)
232) Kaushik Metkar (Visual Effects Coordinator)
233) Bastien Rivas (Visual Effects Coordinator)
234) Mitch Cass (Art Direction)
235) May Chu (Hairstylist)
236) Paul Tupola (Hairstylist)
237) Cassie Hanlon (Key Makeup Artist)
238) Cissy Lau (Makeup Artist)
239) Natalie Abizadeh (Makeup Artist)
240) Tess McLeod (Art Department Assistant)
241) Jill Blackledge (Art Department Coordinator)
242) Matt Huish (Assistant Property Master)
243) Sara Elizabeth Joyce (Carpenter)
244) Ben Grangereau (Concept Artist)
245) Finnian Macmanus (Concept Artist)
246) Eddy Taylor (Concept Artist)
247) Stephen Zavala (Concept Artist)
248) Ivan Khomenko (Concept Artist)
249) Mark Yang (Conceptual Design)
250) Kathleen Haynes (Construction Coordinator)
251) Ken Lau (Graphic Designer)
252) George Kabot (Graphic Designer)
253) Cody Gillies (Painter)
254) Wil Rees (Production Illustrator)
255) Ellisha James (Props)
256) Guy Mulligan (Props)
257) Liam Sherry (Props)
258) Prue Parsons (Set Designer)
259) Jonathan Hanrahan (Set Dresser)
260) George Kontoleon (Set Dresser)
261) Shane Melder (Set Dresser)
262) Jacob Weir (Set Dresser)
263) Leigh Welsh (Set Dresser)
264) Richard Nitz (Standby Carpenter)
265) Tony Watt (Standby Carpenter)
266) Joe Tiernan (Swing)
267) Shaun E. Thompson (Swing)
268) Thor Eliasson (Camera Operator)
269) Matthew Linfoot (Best Boy Electric)
270) Jason Poole (Best Boy Electric)
271) Viktor Davíð Jóhannsson (Best Boy Grip)
272) Robert Howie (Digital Imaging Technician)
273) Pete Harrow (Digital Imaging Technician)
274) Kyle Pugsley (Dolly Grip)
275) Peter Chittleborough (Electrician)
276) Aaron Cordery (Electrician)
277) Steve Grainger (Electrician)
278) Mark Rodgers (Epk Camera Operator)
279) Keith Bainton (First Assistant Camera)
280) Jani Häkli (First Assistant Camera)
281) Tynan Callesen (Grip)
282) Aaron Rapira (Grip)
283) Jay A. Lind (Grip)
284) Peter Lorz (Phantom Operator)
285) Carolina Izquierdo (Second Assistant Camera)
286) Michelle Pizanis (Second Assistant Camera)
287) Matthew Spowart (Second Assistant "A" Camera)
288) Hilary Crombie (Second Assistant "B" Camera)
289) Robbie MacKinnon (Second Assistant "B" Camera)
290) Elliott Deem (Data Wrangler)
291) Chris Gooch (2D Sequence Supervisor)
292) Russell Bowen (CG Supervisor)
293) Garware Narendra (CG Supervisor)
294) Gruff Owen (Compositing Supervisor)
295) Robin Beard (Compositing Supervisor)
296) Randy Brown (Compositing Supervisor)
297) Dean Koonjul (Compositing Supervisor)
298) Nik Brownlee (Compositing Supervisor)
299) Claudia Fugazzotto (Creature Technical Director)
300) Chris Gill (Creature Technical Director)
301) Chris Keller (Digital Effects Supervisor)
302) Peter Eszenyi (Digital Effects Supervisor)
303) Francesco Ricciardelli (Generalist)
304) Joep Peters (Generalist)
305) Damien Pierlot (Lighting Artist)
306) Subhash Dalke (Lighting Artist)
307) Nestor Prado (Lighting Supervisor)
308) Kai Pedersen (Lighting Supervisor)
309) E. Suresh Kumar (Matchmove Supervisor)
310) Joakim Flaten (Matte Painter)
311) Sunny Nair (Matte Painter)
312) Nacho Thomas (Matte Painter)
313) Laura Macfadyen (Matte Painter)
314) Sullivan Richard (Matte Painter)
315) Virginia Nearing (Pipeline Technical Director)
316) Dan Goodwin (Pipeline Technical Director)
317) Carrie Carnevale (Pre-Visualization Coordinator)
318) Brett Grisham (Pre-Visualization Coordinator)
319) James Rees (Stereoscopic Supervisor)
320) Michael Baloun (Visual Effects Coordinator)
321) Alice Cicchetti (Visual Effects Coordinator)
322) Federico Dominguez (Visual Effects Coordinator)
323) Aman Juneja (Visual Effects Coordinator)
324) Praveen Kanshi (Visual Effects Coordinator)
325) Stephanie Lawrence (Visual Effects Coordinator)
326) Ethan McLeod (Visual Effects Coordinator)
327) Ellie Ritchie (Visual Effects Coordinator)
328) Andrew Van Midde (Visual Effects Coordinator)
329) Andrea Hathazi (Visual Effects Coordinator)
330) Ashton Hertz (Visual Effects Coordinator)
331) Steven Bussey (Visual Effects Designer)
332) Miles Christensen (Visual Effects Designer)
333) Rachel Chu (Visual Effects Designer)
334) Kieran Gee-Finch (Visual Effects Designer)
335) Mungo Horey (Visual Effects Designer)
336) Andrew Howarth (Visual Effects Editor)
337) Simon J. Williams (Visual Effects Editor)
338) Genevieve McMahon (Visual Effects Producer)
339) Nathaniel Grotenhuis (Visual Effects Production Assistant)
340) Aj Mulley (Visual Effects Production Assistant)
341) Claudia Warman (Visual Effects Production Assistant)
342) Kate Lapina (Visual Effects Production Assistant)
343) Zohra Mennaceur (Visual Effects Production Assistant)
344) Lillias Ng (Visual Effects Production Manager)
345) Taryn Laurendeau (Visual Effects Production Manager)
346) Preeya Kalidas (Visual Effects Production Manager)
347) Katy Mummery (Visual Effects Production Manager)
348) Fraehan Pagdiwalla (Visual Effects Production Manager)
349) Loris Mantello (Visual Effects Technical Director)
350) Justin Frieden (ADR Coordinator)
351) Emma Present (Assistant Sound Editor)
352) Dirk Stout (Boom Operator)
353) Jon Rocke (Colorist)
354) Marina Petrov (Editorial Production Assistant)
355) Andrew E. Johnson (First Assistant Editor)
356) Yuki Matsuzaki (Dialogue Coach)
357) Mark Harrold (Pilot)
358) Kerry Flood (Set Medic)
359) Elizabeth Kilby (Travel Coordinator)
360) Diego Mendizábal (Visual Effects Technical Director)
361) Jack Kingsley (Stunts)
362) Jamie Hearing (VFX Artist)
363) Greg Hatton (Grip)
364) Aviv Bar-Ami (VFX Artist)
365) Christoph Westphal (VFX Artist)
Ko'proq o'qish >
X
Yangi kinolarni o'tkazib yubormaslik uchun obuna bo'ling!
Obuna Bo'lish