Yangi Pinokkio / Pinokio / Pinokiyo - Uzbek Tilida

Yuklab olish
Yangi Pinokkio / Pinokio / Pinokiyo
  • Kino nomi: Yangi Pinokkio / Pinokio / Pinokiyo (Пиноккио)
  • Joylandi: 16.10.2022
  • Sifat: SD
  • Yil: 2022
  • Davomiyligi: 1 soat. 45 min.
  • Mamlakat: AQSH
  • Janr: r Sarguzasht , Fantaziya , Tarjima kinolar
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Kriketchi Jimini yog'ochdan yasalgan Pinokkio qo'g'irchog'i ustida ish tugatayotgan qari duradgor Geppettoning uyiga bostirib kiradi. Yotishdan oldin, kriket Pinokkioning tirik bola bo'lishini orzu qiladi.

Сверчок Джимини забирается в дом старого столяра Джеппетто, который заканчивает работу над деревянной куклой-марионеткой Пиноккио. Перед сном сверчок загадывает желание, чтобы Пиноккио стал живым мальчиком.

Roles of actors:
1) Benjamin Evan Ainsworth (Pinocchio (voice))
2) Tom Hanks (Geppetto)
3) Joseph Gordon-Levitt (Jiminy Cricket (voice))
4) Luke Evans (The Coachman)
5) Cynthia Erivo (Blue Fairy)
6) Keegan-Michael Key ('Honest' John (voice))
7) Lorraine Bracco (Sofia the Seagull (voice))
8) Kyanne Lamaya (Fabiana)
9) Angus Wright (Signore Rizzi)
10) Jamie Demetriou (Headmaster)
11) Jaquita Ta'le (Sabina (voice))
12) Lewin Lloyd (Lampwick)
13) Giuseppe Battiston (Stromboli)
14) Sheila Atim (Signora Vitelli)
15) Hannah Flynn (Dancer)


People who worked on the film:
1) Alan Silvestri (Original Music Composer)
2) Alan Silvestri (Songs)
3) Robert Zemeckis (Screenplay)
4) Robert Zemeckis (Director)
5) Robert Zemeckis (Producer)
6) Don Burgess (Director of Photography)
7) Mick Audsley (Editor)
8) Joanna Johnston (Costume Design)
9) Victoria Burrows (Casting Director)
10) Chris Weitz (Screenplay)
11) Chris Weitz (Producer)
12) Paul Weitz (Executive Producer)
13) Eunice Huthart (Stunt Coordinator)
14) Jeff Carson (Music Editor)
15) Tina Jones (Set Decoration)
16) Andrew Miano (Producer)
17) Jack Rapke (Executive Producer)
18) Doug Chiang (Production Design)
19) Glen Ballard (Songs)
20) Randy Thom (Sound Designer)
21) Scot Boland (Casting Director)
22) Stefan Dechant (Production Design)
23) Jacqueline Levine (Executive Producer)
24) Lee Grumett (Co-Producer)
25) Lee Grumett (First Assistant Director)
26) Bjorn Ole Schroeder (Supervising Sound Editor)
27) Kevin Baillie (Visual Effects Supervisor)
28) Stephen Swain (Art Direction)
29) John Midgley (Production Sound Mixer)
30) Ron Mendell (Set Designer)
31) Francesca Jaynes (Choreographer)
32) Jeremy Bradley (Visual Effects Editor)
33) Steve Durkee (Music Editor)
34) Jeremy Johns (Executive Producer)
35) Jeremy Johns (Unit Production Manager)
36) Jane Wuu (Set Designer)
37) Brendan Handscombe (Costume Supervisor)
38) Charles Martin Inouye (Music Editor)
39) James Rustad (CG Supervisor)
40) Jenny Shircore (Hair Designer)
41) Jenny Shircore (Makeup Designer)
42) Trinh Vu (Set Designer)
43) Kaveh Ruintan (Animation Supervisor)
44) Paul Parsons (Visual Effects Editor)
45) Andrew Palmer (Art Direction)
46) David Cain (Unit Production Manager)
47) Matthew Rush Sullivan (Music Supervisor)
48) Paul Lowe (Stunt Coordinator)
49) Sarah Moussaif (Visual Effects Producer)
50) Christophe St-Pierre Paradis (Animation Supervisor)
51) Daniela Medeiros (Set Designer)
52) Sarah Kelly (Hair Supervisor)
53) Sarah Kelly (Makeup Supervisor)
54) Sandra Scott (Visual Effects Producer)
55) Patrick Dunn-Baker (Set Designer)
56) Sam Bear (Makeup & Hair)
57) Dan Balgoyen (Co-Producer)
58) Jesse Goldsmith (Editor)
59) Emma Horton (Second Assistant Director)
60) Alistair Williams (Special Effects Supervisor)
61) Ali Pak (Visual Effects Coordinator)
62) Alessandro Sabbioni (CG Supervisor)
63) Olivia Muggleton (Art Direction)
64) Derek Hogue (Producer)
65) Ben Jones (Visual Effects Supervisor)
66) Danielle Stanners (Production Coordinator)
67) Michele Alessi (Digital Effects Supervisor)
68) Erik Gonzalez (CG Supervisor)
69) Manivannan Madhesan (CG Supervisor)
Ko'proq o'qish >